Poll

18. septembra sa referenda zucastnit:

chcem a budem hlasovat jednoznacne za
11 (50%)
chcem a budem hlasovat jednoznacne proti
1 (4.5%)
chcem a budem hlasovat nieco za a nieco proti
7 (31.8%)
nechcem
3 (13.6%)

Total Members Voted: 22

Author Topic: Politika  (Read 65232 times)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #225 on: 09.06.2010, 00:23:00 »
woow, vas obdivujem, aky rozhlad mate..
cipana, doteraz som ani netusila, ze slovensko je jedina krajina na zemi, ktorej sa financna kriza nedotkla. dakujem za tento poznatok :)

kde to tvrdim? domyslave tvrdenia?

no nic nam neostava, musime volit Fica!

presne tak
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

t0Mi

  • Guest
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #226 on: 09.06.2010, 00:33:22 »
Ficovolic by povedal, ze aha, KRIZA, ale ono to neni len tou krizou na ktoru sa kazdy vyhovara..
Eminka asi si zle precitala.

Luk1

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 401
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #227 on: 09.06.2010, 00:40:55 »
ja si myslim, ze ak chceme konecne zmenit politicku kulturu, treba volit takych ludi, co na to maju hlavu, gule, program a su za nimi aj realne vysledky. Preto volim 12. juna SaS.
mozes mi prosim ta napisat ake realne vysledky su za SaS ?
a k tomu programu bolo uz nieco aj napisane http://komentare.sme.sk/c/5255393/bieda-slovenskej-pravice-volebny-program-sas.html

Za slovensky narod bije mi srdce v hrudi.

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #228 on: 09.06.2010, 01:02:24 »
ja si myslim, ze ak chceme konecne zmenit politicku kulturu, treba volit takych ludi, co na to maju hlavu, gule, program a su za nimi aj realne vysledky. Preto volim 12. juna SaS.
mozes mi prosim ta napisat ake realne vysledky su za SaS ?
a k tomu programu bolo uz nieco aj napisane http://komentare.sme.sk/c/5255393/bieda-slovenskej-pravice-volebny-program-sas.html

hej, bato ich zotrel, on zotrie kazdeho, kedze je to kritik.. na rozdiel od ostatnych stran, vsak SaS zapracovala na programe a este ho vylepsila ;)

a ake su realne vysledky? pozri sa na tych ludi, ktori tam kandiduju a pochopis, co uz v zivote dosiahli..
a hlavne plus? no to, ze za sebou nemaju ziadnu, ani len minimikromalicku kauzu ;) ale Ficovolicom sa tazko davaju argumenty.. (BTW tymto netvrdim, ze si ficovolic..)

hej Tomi, inac vies kto voli smer?
1. clenovia strany
2. masochisti
3. ludia co maju svojich znamych/rodinu na dobrych teplych flekoch a nechcu o ne prist
4. osadaci co dostanu 4€ za hlas

prijimam dalsie navrhy
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

t0Mi

  • Guest
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #229 on: 09.06.2010, 01:55:30 »
Nieco na odlahcenie temy:
Mam to z neoficialnych zdrojov (mamka mi povedala) ze dnes vecer 22:30 na Markize bude v politikej debate aj Paliho kapurkova :D
Podla mna to ale aj tak skonci na youtube ;D

LNC:
Moj nebohy dedko sice k volbam nechodil, ale za meciara by bol zivot polozil. Aj ked absolutne vobec nevedel nic o politike. Fico je nieco podobne. Ziskal si babky ktore si ho nedaju.
A aby som nevyzeral zaujato - jeden moj kamarat mal mamu v parlamente este za SDKU. A priamo ten kamarat kazdemu vravel, nech nakaze rodicom volit SDKU. Ked potom jeho mama dostala opat stolicku v parlamente a kamarat prisiel do skoly s novym notebookom urcenym pre jeho mamu, ktora ho absolutne nepotrebovala (diamond pure peniaze danovych poplatnikov), pochopil som o co islo.
V polsku pred rokom platilo dobre heslo, nepametam si to presne, ale nieco ako: "Pomoz tejto krajine - schovaj v den volieb babke obciansky preukaz."
« Last Edit: 09.06.2010, 02:03:25 by t0Mi »

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #230 on: 09.06.2010, 02:00:30 »
jj na markize bude Pali Vass !!!


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #231 on: 09.06.2010, 02:19:36 »
neni vysledok :)
brix will be shat

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #232 on: 09.06.2010, 02:33:37 »
takze vysledok debaty je aky?
neni vysledok :)

uz na zaciatku bolo jasne ze vysledok nebude ziadny  :p:
ale predokladam ze vsetci suhlasia s luptakom a s vassom :D


JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #233 on: 09.06.2010, 03:00:24 »
true..pali ma moj hlas
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #234 on: 09.06.2010, 03:35:18 »
Som rad, ze vacsina rozmysla podobne, ako ja. Pre tych, co sa este nerozhodli, resp. planuju dat svoj hlas sucasnej vladnej koalicie, pls, precitajte si tento clanok:

http://ekonomika.sme.sk/c/5413539/reuters-ak-vyhra-lavica-slovaci-mozu-mat-vacsie-problemy-ako-madari.html

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #235 on: 09.06.2010, 03:58:15 »
takze vysledok debaty je aky? volit sdku a mat tu opat dzurindistan?
alebo ako? (pytam sa, nerypem)
Pre mna za mna nech je tu aj dalsich 100 rokov ten "dzurindistan" (hoci netvrdim ze bol bezchyb) ako dalsie 4 roky Fica... Dovody?
- dostali slovensko do EU a NATO
- znizila sa nezamestnanost z 20% na tusim 7% (hoci to uz bolo okolo 2007-8 za Fica, lenze ten pre to nepohol ani prstom, bola to len zotrvacnost od dzurindu)
- ovela vyssia miera respektovania SR v zahranici
- znizovanie miery korupcie, vytvorenie specialneho sudu
- predali sa krachujuce statne podniky a vytvorili sa z nich ziskove firmy, na zisku ktorych ma podiel aj stat
 - ...

Dalo by sa pokracovat a rovnako by sa dalo pisat PROTI Ficovi. Jedine PLUS pre Fica je, ze nedodrbal vsetky dobre kroky, ktore urobili 2 vlady pred nim ... pozitivnych krokov vela nevidim

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #236 on: 09.06.2010, 04:11:03 »
ako som uz povedal, kazdy nech si voli to co uzna za vhodne.. hlavne volte slobodne..
BTW tie 3 podmienky co tu niekto pastoval vzadu boli velmi dobre orientacne body..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #237 on: 09.06.2010, 04:24:44 »
mne sa na mikoho vladach nepacilo to ze:
vlada bola nestabilna, v kuse dakto z nich vravel ze vystupi z koalicie a ze budu predcasne volby a blabla, najma ano a kdh
po dalsie nepacilo sa mi ako dzurinda vsetko spoplatnoval, na konci ich vladnutia som sa bal ze spoplatni aj vzduch.
co to bolo za riesenie ked budeme od chorych ludi co tazko makaju na chleba(ano, aj taky tu su, nie len deticky podnikatelov), ze ked su chori a pridu ku lekarovi tak platia ,,zajacovky,, 20 az 50 korun. poviete si ze to je smiesna suma, ale moja chora teta chodi ku lekarovi kazdy den pomaly, pricom cely zivot pracovala pre stat, a stale len peniaze tahali z vrecka , nic si nemohla dovolit okrem najnutnejsich veci. takisto kauza tunelovania devin banky, na nu ste akosi zabudli modrasty volici. vystavba tunela branisko,...atd atd..
dzurinda podporoval bohatych takym sposobom ze okradal obycajnych ludi , tu korunka tam korunka a bohaty ma na nove zaclony do zachoda. fico berie peniaze bohatym a zlodejom, a ludom co maju za vyvalovanie vajec stotisicove platy ktore ziskali pocas vlady dzurindu.
preto sa teraz bohatym nepaci ze fico je pri moci, nepaci sa im ze aj obycajny ludia chcu nieco viac . modri lidri su vynikajuci herci, hraju sa na ludomilov, ale v skutocnosti je to neuveritelna banda grazlov a spinavcov, porovnatelne s vladkom, mna len mrzi ze tolko ludi sa necha oklamat ich recickami. dzurindovi sa preto darilo lebo okradal najslabsich, pri nom sa ludia bali ze kedy pridu o pracu, a to nebola kriza. darilo sa len bohatym a rodine modrych. fico priskrtil opasky bohatym a stara sa o nas, o obycajnych ludi, ktory nechcu velke peniaze ani slavu, chcu len to co treba k zivotu,respekt,a istotu. a za tieto 4 roky som bol spokojny, boli kauzy viem, ale tie boli stale, a NIKTO z nas nevie povedat ci je to pravda alebo nie. pri ficovi som sa nebal ze spoplatni vysoke skolstvo. fico je clovek tak ako ja a nie stroj na peniaze ako modri alebo sulicek a iny . a prave preto volim smer socialnu demokraciu a nehanbim sa za to!

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #238 on: 09.06.2010, 04:35:11 »


v com si za tieto 4 roky spokojny?

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #239 on: 09.06.2010, 04:37:17 »
kamo pocuj, a vies odkial fickoko berie tie prachy na socialne davky, vianocne prispevky, oslavy a ostatne akcie???
Fakt nevies???
No tak narast nasho statneho dlhu z 27,5 percent na 43 (po zapocitani PPP na 50!) percent HDP Ti vela napovie ;)

Neda sa donekonecna fungovat bez tvorenia hodnot, iba vyzieranim toho co vyrobili druhe vlady..
Cize Ta radim do skupiny cislo 3. ;)

BTW fico nie je clovek ako Ty, ale bude neskoro ked si to uvedomis.. a Sulik nie je stroj na prachy, keby si ho poznal, pochopil by si kolko sa ten clovek namakal kym si zarobil, narozdiel od fickoka, ktory dokazal len zvazacit a prehravat sudne spory na europskom sudnom dvore ;)
« Last Edit: 09.06.2010, 04:39:37 by LNC »
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #240 on: 09.06.2010, 04:39:43 »
...
dzurinda podporoval bohatych takym sposobom ze okradal obycajnych ludi , tu korunka tam korunka a bohaty ma na nove zaclony do zachoda. fico berie peniaze bohatym a zlodejom, a ludom co maju za vyvalovanie vajec stotisicove platy ktore ziskali pocas vlady dzurindu....
modri lidri su vynikajuci herci, hraju sa na ludomilov, ale v skutocnosti je to neuveritelna banda grazlov a spinavcov ... dzurindovi sa preto darilo lebo okradal najslabsich, pri nom sa ludia bali ze kedy pridu o pracu.... fico priskrtil opasky bohatym a stara sa o nas, o obycajnych ludi, ktory nechcu velke peniaze ani slavu, chcu len to co treba k zivotu,respekt,a istotu.....fico je clovek tak ako ja a nie stroj na peniaze ako modri alebo sulicek a iny...
Ty si dobre vymlety tou socialnou demagogiou .... To FICO sa hra, ze podporuje slabych, ale jeho sponzori sa nabaluju asi ako nikdy doteraz, Siroky na dialniciach a stadione, J&T na mnohych obchodoch, atd. Ludia sa museli bat ze pridu o pracu? Co ja viem, tak po meciarizme tu bola jeden cas 19-20% nezamestnanost, ale prave prichodom investorov, podporovanim "tych zlych skaredych podnikatelov" a otvorenim trhu sa takmer kazdy, kto chcel, zamestnal bud tu, alebo mohol slobodne a bez problemov odist zarabat vonku. A povedz mi este priklad, realny, ako sa Fico stara o Vas, "obycajnych" ludi ...

Inak ku kauzam: KAZDA, opakujem KAZDA vlada bude kradnut, otazne je KOLKO a co okrem toho urobi pre stat... Fico so svojimi kumpanmi rozkradol dost a neurobil skoro nic, skor pokazil

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #241 on: 09.06.2010, 04:40:20 »
petopetolkoo: pises ze sa bohatym nepaci ze je pri moci Fico... Spytaj sa J&T alebo Vahostav ci sa im to nepaci

a z tvojho prispevku som prisiel na novy poznatok, ze pocas mikiho vlady sa darilo iba "bohatym a rodine modrych"... naozaj zaujimave

a taka mala otazocka, teraz sa komu dari? chudobnym?


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #242 on: 09.06.2010, 04:49:12 »
takze vysledok debaty je aky? volit sdku a mat tu opat dzurindistan?
alebo ako? (pytam sa, nerypem)
dzurindistan nebude, lebo dzurinda uz nie je volebny lider sdku.
ja som zastanca politiky dzurindovych vlad, tento vygrc, co je tu teraz je katastrofa pre narod slovensky.

t0Mi

  • Guest
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #243 on: 09.06.2010, 04:51:52 »
nie je taaaaaaam paliiii :( :( :(

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #244 on: 09.06.2010, 04:54:45 »
dufam ze dojde petopetolkoo s nejakym rozumnym argumentom

t0Mi

  • Guest
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #245 on: 09.06.2010, 04:57:28 »
ne dobre je taam :D ale v hladisku, on ma aj na rozpravanie lidi :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #246 on: 09.06.2010, 04:59:48 »
vsetci tu rozpravate ze kazda vlada kradla..preco potom volite ludi ktori kradnu? preco vam pride normalne ze ludia kradnu? preco vam pride normalne ze ludia bezne podvadzaju? :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #247 on: 09.06.2010, 05:03:53 »
Podla mna je argument, ze sme sa za SDK(U) dostali do NATO a EU, irelevantny. To ja osobne nepokladam za zasluhu, kazdy, kto by prisiel po Meciarovi by nas tam dostal, mozno aj samotny Meciar, proste bola taka doba "integracie" ( o tom rozhodlo svetove dianie, ze kam sa zaradime ).

Kazdopadne, so ziadnou koaliciou to nikdy nebude idealne, to uz je jednoducho chyba zriadenia.

Nuz ale uz cisto z hladiska sedliackeho rozumu nie je dobre, ze jedna strana (SMER-SD) ma tak vysoku podporu, vytvara to zivnu podu pre klientelizmus a tak podobne. 

No a zas na druhu stranu, ked som bol mladsi, tak som bol z Fica uneseny, je dobry recnik, posobil takym spravnym dojmom. Dnes ked ho niekde vidim a pocujem recnit, tak sa chytam za hlavu. Vravi to, co potrebuje verejnost pocut v danej chvili, bezohladu na to, co kedy predtym povedal. No a v relacii Pod lampou to krasne vyniklo. Je to demagog.

V istych kruhoch sa hovori, ze za Dzurindu sa brala provizia (napr. pri obstaravani) 5 % (aj to je samozrejme ilegalne), no ale za terajsej vlady sa to udajne vysplhalo az k 15 %.
Pri dnesnom systeme to nikdy nebude inak, otazka je, kto to bude robit "elegantnejsie" a s mensim dopadom na ekonomiku.

Tu si nepomozeme, existuje len zla cesta a cesta mensieho zla.

Ja skusim SaS a asi aj zakruzkujem tych poslednych 4.

Este mi napadlo, ze nech by bol pri moci ktokolvek pocas krizy, aj tak by to malo rovnaky priebeh. Koalicia by chvalila a opozicia hanila a samozrejme nezamestnanost by rastla (ako by hocijaka vlada zarucila, ze sa nebude prepustat, ked raz sa na celom svete odrazu zle predavaju Kie a Peugeoty (ako priklady :) ), nevyhoda exportne orientovanej ekonomiky...).

Ja by som ostal pri tom, ze treba ist volit zmenu, uz len z principu.

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #248 on: 09.06.2010, 05:13:23 »
vsetci tu rozpravate ze kazda vlada kradla..preco potom volite ludi ktori kradnu? preco vam pride normalne ze ludia kradnu? preco vam pride normalne ze ludia bezne podvadzaju? :)

ja takych ludi nevolim ;) a verim, ze ani Ty nebudes ;)
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Volby do parlamentu 2010 - 12. jun
« Reply #249 on: 09.06.2010, 05:14:24 »
preto volim paliho!
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"