Author Topic: Spoplatnenie studia....  (Read 12872 times)

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Spoplatnenie studia....
« on: 14.09.2007, 15:47:44 »
No ta asi kazdy uz videl tie prispevky na stanke FEI pre studentov... a cem sa opytat na vas nazor, ze co si o tom myslite.... Z mojej strany sa mi najviac pacilo, ked sa zacalo o tomto spoplatneni hovorit, hned som pisal mail na studijne, ze este nic nie je schvalene takze ani nic nevedia.... Teraz som pozrel ten dokument a mam z neho bordel, vraj zo dna 5.3. tak to uz muselo byt iste vtedy, dalej v novele ze ak sa nepresiahne standardna dlzka studia daneho programu- znamena ze ked som bol 3 semestre na INF a teraz idem od znova ale uz na IP... tak sa mi to nepocita lebo sta. dlzka tohoto programu je 5 rokov.... tak som z toho v  :kissmyass: a to nehovorim o tom co si dali studium v anglictine, dalsia vec... ale s tymto si nie som isty, kto bol  prijaty na bezplatne studium, tak by mal aj bezplatne studovat az kym neskonci, z toho mi zase vyplyva.... ze ked toto ma platnost od 1.9. tak ti co boli prijaty v auguste- do 1.rocnika, tak by sa nich toto tiez nemalo vztahovat.... tak prosim piste a reagujte...

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #1 on: 14.09.2007, 16:13:24 »
no ja by som už konečne chcela vedieť ako to všetko je, takže ak má niekto priame info z prvej ruky zo študijného, tak budem vďačná. A chcela by som vedieť aj to, ako to bude so sociálnymi prípadmi, teda, veď keď dostávam sociálne štipko, je predsa nad slnko jasné, že ASI nebudem mať na platenie školy ne? Teda min. 45000 za štúdium v angličtine.. Nerada by som sa ho vzdala len pre takýto dôvod, bude mi to fakticky chýbať teda :(
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #2 on: 14.09.2007, 18:20:02 »
Akoze tiez si myslim, ze to je uzas.. Ja tiez dostavam socialne stipko a dost mi (nam) to pomaha a teraz ked mam platit za skolu, ta to socialne stipko mozem hned vracat naspat skole... :( Akoze WTF? Iba posta zarobi na poukazkach...
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #3 on: 14.09.2007, 18:29:54 »
a už nehovorím o tom, že to sociálne štipko by mi postačilo možno tak na desatinu toho čo budem musieť platiť keďže chodím do AJ... Jedine že na splátky a potom z čoho budem jesť-bývať? :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mrkvy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3249
  • Forever young......
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #4 on: 14.09.2007, 18:40:02 »
Mno myslim, ze to ich netrapi... Ale toto je na dlhsie, nespamujme strickemu do topicu, bo bude zase nervozny.. ;)
(\__/)
(O.o )
(> < ) To understand is to be, but to be taken, requires a state of trance.......  ;)


mrkvy :zuzka: svoj vodicak :D

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #5 on: 14.09.2007, 19:05:13 »
tak ja som uz pisal maila na studijne, tak potom poprosim od kazdeho aby sem hodil vsetko co vie, na tie jazyky som sa nepytal...

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #6 on: 14.09.2007, 21:45:05 »
ludiaa  sa zobudte       

Študent verejnej vysokej školy v dennej forme štúdia, ktorý neprekročil štandardnú dĺžku štúdia ustanovenú pre študijný program, školné NEPLATIí.

Študent, ktorý študuje študijný program poskytovaný verejnou vysokou školou dlhšie, ako je jeho štandardná dĺžka štúdia, je povinný uhradiť verejnej vysokej škole ročné školné za každý ďalší rok štúdia. V celkovej dobe štúdia sa zohľadňuje doba, počas ktorej bol študent zapísaný na verejnej vysokej škole v niektorom zo študijných programov príslušného stupňa vysokoškolského vzdelávania;

- no taze to mischela     standardnu dlzku studia si neprekrocila taze kluuud sa ta to netyka


Študent, ktorý študuje súbežne v jednom akademickom roku dva alebo viac študijných programov poskytovaných verejnou vysokou školou v tom istom stupni, je povinný uhradiť ročné školné v druhom a ďalšom študijnom programe za štúdium v príslušnom akademickom roku
-toto tu myslim nikomu nehrozi (poznam sice jedneho takeho :))

Upravujú sa dôvody nepriznania SOCIALNEHO STIPENDIA:
 Na sociálne štipendium NEMA nárok študent,
 = ktorý študuje študijný program prvého stupňa, ak už dosiahol vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa - taze kto uz je Bc a studuje za Bc zase tak nema narok na soc stipendium
 =ktorý už dosiahol vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa - taze kto je uz Ing a studuje zase nedostane soc stipndium
 =ktorému bolo poskytované sociálne štipendium v príslušnom roku štúdia alebo v jeho časti v študijnom programe príslušného stupňa vysokoškolského vzdelania - tj ak som bol druhak a ako druhak om dostal soc stipko a teraz opakujem zase 2.rocnik tak uz NEMAM pravo ho zase poberat (jednoducho za jeden rocnik dostanes soc stipko len raz)
=ktorý príslušný študijný program študuje dlhšie ako je jeho štandardná dĺžka štúdia alebo - tj ak mam standard dlzku studia 5 rokov a studujem 6 tak ten 6 rok NEMAM narok na soc stipendium
=ktorý študuje externou formou štúdia - externisti nemaju co poberat soc stipko ak pracju (co je zrejme aj dovod ich externeho studia)


no tak pevne verim ze to bolo jasne
ak nie pytajte sa

milanko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2428
  • Silence!!! I'll kill you!!!
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #7 on: 14.09.2007, 22:23:00 »
all clear...
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #8 on: 15.09.2007, 00:25:36 »
heh... dufam ze ked som presiel z programu INF na PI tak tam nebudem tiez platit, kedze sa bere standardna dlzka programu....  :huh2:

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #9 on: 15.09.2007, 10:41:48 »
a este moj poddotaz ohladom naseho kvazi studia v anglictine... neni to sice nikde overene, ale ta ciastka co sa tu spominala je podla mna VYLUCNE pre zahranicnych studentov co studuju u nas v anglictine... ta nasa kvazi anglicka skupina uz aj tak bude fungovat asi minimalne ale nebal by som sa nicoho...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #10 on: 16.09.2007, 00:03:39 »
to ti daju este prirazku za exoticky jazyk...??? :baaa:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #11 on: 16.09.2007, 03:52:16 »
akože ja sa na moju anglickú skupinu nesťažujem. Mali sme napríklad cviká z matiky po anglicky a to bol teda zážitok :)) No a spoznala som tam kopu skvelých ľudí. Zdokonalila som sa trošičku v tej technickej angličtine. A čo je úplne najhlavnejšie, KDE by som sa prosím vás naučila tak Javu ako pri našom Porubänovi, ktorý mal len prvú skupinu, ha? :D :D :D

UPDATE: BCAA ešte jeden priblblý kweščn.. Aká je štandardná dĺžka štúdia? Lebo ak to aj v tých litániách čo si sem pastol bolo, tak sa mi to nechcelo čítať lebo už napoly spím... (ale spamujem ďalej o106 :D ). Totiž - počíta sa do toho Ing. alebo nie ???
« Last Edit: 16.09.2007, 03:55:16 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #12 on: 16.09.2007, 14:52:55 »
Aká je štandardná dĺžka štúdia?... sak to je ta otazka...... a aj to v ramci programu....

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #13 on: 16.09.2007, 21:55:39 »
3+2

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #14 on: 16.09.2007, 22:04:29 »
hahaaa 5... dobre, dorbe? nooo co dostanem??? hm? hm?
:trestac:

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #15 on: 16.09.2007, 23:31:13 »
mail od tedy zo studijneho:

Dobry den prajem,
skolne na ak. r. 2007/08 j schvalene, TU pripravuje podmienky, ktore bude
zname asi do zacitku oktobra.
Cokinova

takze co...???

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #16 on: 16.09.2007, 23:48:39 »
Drahy studenti Vysokej skoly TECHNICKEHO zamerania....

ehm ehm.....myslim ze je nad slnko jasne co hodil BCAA...taze vysvetlenie pre menej chapavych ...

Kazdy clovek na tejto planete ktory je SLOVAK a xce studovat za cely svoj zivot vysoku skolu....ma dokopy ZADARMO 3 roky Bc. STUDIA a 2 roky Ing. studia (pokial zacal studovat po novom...ak nie thak ma narok dokopy na 5 rokov) ..... to znamena ze ked sa pocas CELEHO SVOJHO ZIVOTA ROZHODNES STUDOVAT 1) Bc. mas zadara 3 roky ..vsetky ostatne su platene ..ked si uz studoval na jednej skole 2 roky Bc. a rozhodol si ist na inu thak ten 3. mas ete zadara a potom dalsie BAKALARSKE platene .....Ing. mas potom o5 zadara ...
2)Ing. ak prepadnes v Ing. stupni thak o5 2 zadara ....vsetky navyse platene...

z toho vsetkeho vyplyva ze ked clovek ma narok iba na 3+2 thak ak popritom studuje na inej skole musi tu druhu uz platit inac by od statu dostala prispevok na daneho ziaka iba jedna skola a tu druhu akoby clovek "OKRADOL O 20 000"


stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #17 on: 16.09.2007, 23:55:24 »
a ktorym dnom to cele nadobuda platnost resp. od ktoreho roku sa to bude pocitat? ze niekto prepadol napr. 3krat napr Mrkvy tak ma za sebou uz 5 semestrov asi... tak teraz mu to uz budu pocitat? alebo ako... ze do tohoto roku vstupuje kazdy s cistim stitom?

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #18 on: 16.09.2007, 23:56:21 »
podla mna by mal kazdy s cistym stitom... pretoze predtym si vstupoval do studia s tym ze neplatis...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #19 on: 16.09.2007, 23:56:52 »
 zacal mrkvy studovat uz po novom?
ak ano thak sa mu uz budu pocitat predosle semestre Bc. studia

ak nie thak ma narok este na dalsie bezplatne semestre az kym to nebude dokopy 5 rokov

teda ista si niesom ale thak to aspon vidim


stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #20 on: 16.09.2007, 23:57:24 »
no to aj podla mna.. kedze som bol prijaty este s tym ze studium je bezplatne

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #21 on: 16.09.2007, 23:58:10 »
no kedze to plati od tohto akademickeho roka tak si imho prijaty uz spoplatne... :P
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #22 on: 16.09.2007, 23:58:19 »
ide o to ze vsetci sme boli prijaty este na bezplatne studium, sak nas zobrali este v auguste a nie po tejto zmene

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #23 on: 16.09.2007, 23:58:31 »
jasne ze bezplatne ved to je este tvoj 3. rok na VS nie? ten mas ete zadara  :thumbsup: ale dalsie..... :hammer: ee


kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Spoplatnenie studia....
« Reply #24 on: 16.09.2007, 23:59:09 »
kto velmi chce moze za studium platit... bankovy ucet zaslem :)
:trestac: