Author Topic: SJF vs FEI  (Read 12448 times)

Ivo1007

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 98
  • NO PAIN NO GAIN!
    • View Profile
SJF vs FEI
« on: 01.06.2010, 23:44:35 »
Zdravím. Na FEI mám na prihláške  Hospodársku informatiku  na prvom mieste a na SJF Počítačová podpora strojárskej výroby.  Chodil som na gymnázium a prospech som mal dobrý takže predpokladám že ma vezmú na obidve. Matika a informatika mi idú v pohode, fyzika je už u mňa horšia.  Mohli by ste mi poradiť ako sa rozhodnúť, čo je náročnejšie  a čo ľahšie a s čím sa lepšie uplatním ?

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: SJF vs FEI
« Reply #1 on: 02.06.2010, 00:07:57 »
nvm ci z gymnazia je dobry napad ist na SjF aj ked na tom odbore asi az tak vela toho S nebude ale predsa :) a preco prave HI nie I? :P
:trestac:

Ivo1007

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 98
  • NO PAIN NO GAIN!
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #2 on: 02.06.2010, 00:23:19 »
Lebo na Informatike je aj fyzika a ja nie som  veľmi dobrý fyzik.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: SJF vs FEI
« Reply #3 on: 02.06.2010, 00:35:58 »
ak si mal dost dobry prospech na gymanziu nemal by si mat problem, fyzika na Inf uz nie je to co byvala... :)
:trestac:

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #4 on: 02.06.2010, 01:04:59 »
super tema, osobne dakujem autorovi :)
ja stale porovnavam a pitchujem ze preco toto takto a mam tam kamosa (nie inf ale snad neva) ta snad ti poradim


taze, fyzika neboj nic, to v pohode spravis ked si z gympla, ja som zo SPSE a fyzu som spravil v poho a to som s anesnazil velmi

na FEI budes makat trocha viac v porovnani so SJF, ale ked chces nieco robit fakt tak chod na SJF ale rob popritom aj neake ja neviem projekty do skoly a staze ak sa da, nie je to take hard, je tam volnejsi rezim jak u nas
id na dajake sutaze so skolou, u nas neviem ci tak eje daco zaujimave, ale je asi hej, iste, ale ja som sa nezucastnil , viem som tĺk :)

FEI zase ti da sirsi zaklad v tejto oblasti, budes vediet s uplatnit aj tam aj tam, sem tam pitchujem na to, no ale eje to na nieco dobre, lenze treba aj prax (to treba dnes uz vsade), ale to az potom vo 4 - 5 rocniku s abude riesit... to skoro toto riesit

aj tam aj tu budes veci //predmety, ktore ti nie su po voli al eta co uz, musis sa sam rozhodnut ze co chces vlastne :):):):)

snad som pomohol, óóóóóó a este jedna vec, tam je viec holiek, na feike je dost teplareň
vsetko co som napisal je IMO :)
vivat academicus

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #5 on: 02.06.2010, 01:13:22 »
ked si z gymn, na sjf ani nechod.  predpokladam ze si rysovanie ani zdaleka nevidel, programy ako obycajny autocad tiez. na sjf je podstata fyziky takmer v kazdom strojarskom predmete a na  priemysel. inzinierstve je navyse perdo tazkej ekonomiky a manazmentu a podobnych debilin

Ivo1007

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 98
  • NO PAIN NO GAIN!
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #6 on: 02.06.2010, 01:27:45 »
Ďakujem vám za rady  tak asi  to bude HI  ;) si dal aj preto lebo ma zaujíma okrem informatiky aj ekonómia a myslím si že s HI budem mať širšie uplatnenie  ako tí, čo vyštudujú ekonómiu.
Možno tá fyza nie je až tak ťažká, ale toto som už mal napísané tak to uverejním:
Z fyziky som mal 2 aj to sa nado mnou zľutovala. Bývalo to tak že ja som sa naučil na písomku myslel som si že všetko viem, napísal som a väčšinou to dopadlo za 3  lebo ked  bola odpoveď nebola doslovne tak ako nám učitelka hovorila tak to bolo zlé alebo sa naopak pýtala na niektoré veci ktoré som vedel inými slovami a potom som to nevedel. Fyziku som mal rád, ale toto ma znechutilo.

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #7 on: 02.06.2010, 01:35:12 »
Ďakujem vám za rady  tak asi  to bude HI  ;) si dal aj preto lebo ma zaujíma okrem informatiky aj ekonómia a myslím si že s HI budem mať širšie uplatnenie  ako tí, čo vyštudujú ekonómiu.
Možno tá fyza nie je až tak ťažká, ale toto som už mal napísané tak to uverejním:
Z fyziky som mal 2 aj to sa nado mnou zľutovala. Bývalo to tak že ja som sa naučil na písomku myslel som si že všetko viem, napísal som a väčšinou to dopadlo za 3  lebo ked  bola odpoveď nebola doslovne tak ako nám učitelka hovorila tak to bolo zlé alebo sa naopak pýtala na niektoré veci ktoré som vedel inými slovami a potom som to nevedel. Fyziku som mal rád, ale toto ma znechutilo.

Ja som mal z fyziky furt 3 a to len preto, že som opisoval a učiteľ bol v pohode. Poď radšej na I...uvidíš, neolutuješ. Taká fyzika ako tu je, dáš v pohode  :)
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: SJF vs FEI
« Reply #8 on: 02.06.2010, 01:37:42 »
neviem no HI podla mne neni ani H ani I....
:trestac:

Ivo1007

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 98
  • NO PAIN NO GAIN!
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #9 on: 02.06.2010, 01:40:02 »
Dobre ja vám verím , ale čo robiť ked už je prihláška podaná na HI???

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #10 on: 02.06.2010, 01:49:04 »
Dobre ja vám verím , ale čo robiť ked už je prihláška podaná na HI???

Skús ísť čo najskôr na študíjne si to zmeniť.
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #11 on: 02.06.2010, 01:50:49 »
trepat si mur o hlavu a dufat, ze bude este druhe kolo ;D

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #12 on: 02.06.2010, 01:58:32 »
vsak morske prasa :D
zena programatorka? ani to prasa neni morske :D
:baaa:
vivat academicus

ugru

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #13 on: 02.06.2010, 01:59:20 »
zmenit sa to uz bohuzial neda(pytal som sa) a druhe kolko tiez nebude (tiez som sa pytal)  :ohmygod:

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: SJF vs FEI
« Reply #14 on: 02.06.2010, 02:02:04 »
vsak morske prasa :D
zena programatorka? ani to prasa neni morske :D
:baaa:

sak o to slo ze ani prasa ani morske :P
:trestac:

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #15 on: 02.06.2010, 05:40:22 »
co sa tyka toho nazoru ze "ked si z gympla tak na Sjf nechod"....dovolila by som si trosku zapolemizovat o tom.... ide o to aky je clovek sikovny... ja ked som sla na HF tak som ledva vedela ze zelezo ma znacku Fe v periodickej tabulke prvkov.... a aj napriek tomu ma velmi zaujali tie odborne veci ohladom technologii a tak a este vam poviem tak... na zaciatku nas bolo 250 .... ostalo nas 40 a z toho 70% ludi z gymnazia .... ti co boli z odbornych skol to nezvladli vdaka matike, fyzike a inym lakocinkam  :h_rolleyes:
tolko moja skusenost


kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: SJF vs FEI
« Reply #16 on: 02.06.2010, 05:57:36 »
sak ako ono jasneee ked sa clovek bifli tyzden na skusky od rana do vecera ze prejde v poho ale neviem kolko ludi ma zaujem takto fungovat :P
:trestac:

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #17 on: 02.06.2010, 14:21:31 »
co sa tyka ......

ale predpokladam ze vykresy citat nevies :)

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #18 on: 02.06.2010, 18:07:55 »
pozri, ja ti to poviem takto, na HI je viacej dievcat jak na I cize jasna volba
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #19 on: 02.06.2010, 19:46:41 »
pozri, ja ti to poviem takto, na HI je viacej dievcat jak na I cize jasna volba

pozri, ja ti to poviem takto, na I je menej dievcat jak na HI, cize ta nema co rozptylovat a mozes dosahovat vyssie vykony :D
vivat academicus

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #20 on: 02.06.2010, 20:19:16 »
pozri, ja ti to poviem takto, na HI je viacej dievcat jak na I cize jasna volba

pozri, ja ti to poviem takto, na I je menej dievcat jak na HI, cize ta nema co rozptylovat a mozes dosahovat vyssie vykony :D

:D Teoreticky ano, ale - pokial zdravie sluzi - tak skor ci neskor to rozptylenie sam zacnes vyhladavat, cim stracas dalsi cas aj energiu. Informaticky sa tomu hovori "overhead", a v konecnom dosledku to moze znamenat pokles celkoveho vykonu.
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #21 on: 03.06.2010, 01:22:59 »
co sa tyka ......

ale predpokladam ze vykresy citat nevies :)
bohuzial aj ano, bohuzial sme mali aj predmet zvany Zaklady strojnictva kde sme na cviceniach rysovali pekne v rysovni R-23 hriadele a ine pre nas zbytocne veci...ano bolo to pre mna jak cinstina ale nie nezvladnutelne....

a co sa tyka k0sTiho postrehu...tak ja sa ucim tyzden preto lebo to chcem dobre vediet na A.... ak dakomu staci E tak nech sa uci jeden den


cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #22 on: 03.06.2010, 01:40:33 »
co sa tyka ......

ale predpokladam ze vykresy citat nevies :)
bohuzial aj ano, bohuzial sme mali aj predmet zvany Zaklady strojnictva kde sme na cviceniach rysovali pekne v rysovni R-23 hriadele a ine pre nas zbytocne veci...ano bolo to pre mna jak cinstina ale nie nezvladnutelne....

a co sa tyka k0sTiho postrehu...tak ja sa ucim tyzden preto lebo to chcem dobre vediet na A.... ak dakomu staci E tak nech sa uci jeden den

mat absolvovany predmet zakl. strojnictva neznamena vyznat sa v stroj. vykresoch. my sme tiez mali taky predmet a ani zdaleka to nezahrna celu problematiku
to akokeby som ja tvrdila ze viem o materialoch a ich vlastnostiach tolko co ty, lebo mam za sebou nauku o materialy s longauerom.
« Last Edit: 03.06.2010, 01:43:12 by cheMicka »

cheMicka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1631
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #23 on: 03.06.2010, 01:55:08 »
chemicka, ty si akoze co riesis? furt kazdemu hovoris, ze nema liezt na strojarinu, pokial chodil na gympel. to akokeby sa povadalo, ze na ekonomicku mozu ist len obchodaci, na informu len z elektropriemysloviek, ci ky fras sa to vola...
ja som nepovedala ze tam MOZU ist len taki, ale vidim ake to maju tazke ludia z inych skol co take veci nikdy nevideli, preto pisem tak ako pisem :) a tebe co to vadi? :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: SJF vs FEI
« Reply #24 on: 03.06.2010, 01:55:32 »
chemicka, ty si akoze co riesis? furt kazdemu hovoris, ze nema liezt na strojarinu, pokial chodil na gympel. to akokeby sa povadalo, ze na ekonomicku mozu ist len obchodaci, na informu len z elektropriemysloviek, ci ky fras sa to vola...
zderivujem ta? :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"