Author Topic: hm problem s pc  (Read 977 times)

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
hm problem s pc
« on: 16.10.2010, 18:11:13 »
ahojte

takze mam nasledujucu graf. kartu: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=V02caADLqsFHytAd&templete=2 (ati 5750 1gb) a zdroj fortron 400w (asi). podstatne je ze zdroj ma o 50w menej ako je odporucana pre tuto graficku.
a odkedy som vymenil graficku na ati sa mi niekedy zamrzne pocitac. a to bud ked hram gtaIV alebo pozeram video a to cez bsplayer (asi pouziva HW akceleraciu pre video).
moze to suvisiet s tym ze ten zdroj je slabsi?
cpu mam quad core 2ghz amd nieco, 2gb ram, 2x hdd, win xp nainstalovane uz min. 2 roky 32bit.
som odstranil aj pci lan aj audigy2 a namiesto tych pouzivam uz onboard lan a audio, ale nepomohlo.. (som si myslel ze problemy su kvoli tymto kartam)

vyzera to tak ze pc sa zamrzne vtedy ked je vysoka zataz na cely system, ale pri prehravani videa cez bsplayer by nemal byt problem (zamrzne to aj vtedy ked pozeram len SD video).

diky

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: hm problem s pc
« Reply #1 on: 17.10.2010, 00:01:27 »
prezen to dajakym zatazovym testom na GPU a CPU separatne a nasledne dokopy
ak to zmrzne tak si jasny, ale ta grafika by nemala mat az tak velku spotrebu

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: hm problem s pc
« Reply #2 on: 17.10.2010, 00:24:09 »
vidis dobry napad. ale zase ked pozeram nejaky serial a robim pri tom na druhom monitore (nic extra len niekolko browserov, notepad ++, total commander) tak tam cpu load je maximalne 20-30%...
dneska napr. som pozeral serial v 720p a pri tom som instaloval nejaku hru a som aj surfoval na nete a aj 2x mi to zamrzlo.. mozno nieco s diskom?