Author Topic: MAIS errors  (Read 6279 times)

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
MAIS errors
« on: 02.09.2009, 22:33:00 »
Zdravim vsetkych.

Dnes som checkoval ci sa neda nahodou prihlasovat na predmety v MAISe  a taky krasny stacktrace som dostal :)  Dajme tomu ze ten stacktrace, ktory by som ako koncovy pouzivatel nemal vidiet,  by ma az tak netrapil, skor som bol prekvapeny nazvami metod, tried :)   a mozno este relativne vysokym poctom riadkov kodu v triedach...

java.lang.IllegalArgumentException: The validated object is null
   at org.apache.commons.lang.Validate.notNull(Validate.java:222)
   at sk.dupres.mais.student.util.Application.vratAkademickyRokKreditovehoStudia(Application.java:941)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.vratAkademickyRokPaZ(PredzapisAZapisController.java:4336)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.handleZapis(PredzapisAZapisController.java:2338)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.zapisVsetkyPredmety(PredzapisAZapisController.java:538)
   at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1504.invoke(Unknown Source)
   at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
   at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:597)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.multiaction.MultiActionController.invokeNamedMethod(MultiActionController.java:473)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.multiaction.MultiActionController.handleRequestInternal(MultiActionController.java:410)
.....

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #1 on: 02.09.2009, 22:37:26 »
chcel som daco napisat ale nemam co dodat
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #2 on: 02.09.2009, 22:52:21 »
no...ale nie...som ticho...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

nighthunter

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #3 on: 02.09.2009, 23:10:16 »
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO jaky dzivy topik

konecne sa mozem vyzurit !
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: MAIS errors
« Reply #4 on: 03.09.2009, 00:06:32 »
krasne metody
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #5 on: 03.09.2009, 00:45:21 »
mais is gift from hell ;)

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #6 on: 03.09.2009, 01:08:28 »
teraz ide

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #7 on: 03.09.2009, 02:07:43 »
ked si kliknite na tlac zvolenych predmetov do dalsieho rocnika tak v tom pdf mate tie predmety? bo ja mam len prazdny dokument...

Fr3E

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #8 on: 03.09.2009, 03:49:14 »
ked si kliknite na tlac zvolenych predmetov do dalsieho rocnika tak v tom pdf mate tie predmety? bo ja mam len prazdny dokument...
Nikto tam nema nic... ked som ich na to upozornil tvrdili ze oni maju vsetko OK... tak som im poslal peknu PrtScr dokumentaciu kde maju kliknut a co dostanu tak uznali ze maju chybu a tot všo...
Ze na zapis netreba doniest to vytlacene ale to je tak ze jedna babka povedala a tety na studjinom to nepoculi

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: MAIS errors
« Reply #9 on: 03.09.2009, 05:27:17 »
a čo si to mám obkresliť?? alebo aj ja urobiť PrtScr??? mooore, to je systém. a som počul, že nie len TU KE má MAIS...no problémy majú podobné, ak nie rovnaké  :whacko:

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #10 on: 03.09.2009, 05:28:37 »
ten papier nam pri zapise netrebalo...tusim ho trebalo len vtedy ak si neodovzdal naspat zapisny listok pretoze si nemal akceptovane nejake predmety
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #11 on: 03.09.2009, 05:36:51 »
ten papier nam pri zapise netrebalo...tusim ho trebalo len vtedy ak si neodovzdal naspat zapisny listok pretoze si nemal akceptovane nejake predmety

ani vtedy nebolo treba :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #12 on: 03.09.2009, 05:38:20 »
okej...edit: neni treba
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #13 on: 03.09.2009, 08:14:42 »
aha dal som lepsie


Error report:

   Time:             02:13:30 03.09.2009

   Logged user:      (3102628) [moj login] [moje meno]; FEI

java.lang.IllegalArgumentException: The validated object is null
   at org.apache.commons.lang.Validate.notNull(Validate.java:222)
   at sk.dupres.mais.student.util.Application.vratAkademickyRokKreditovehoStudia(Application.java:941)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.vratAkademickyRokPaZ(PredzapisAZapisController.java:4336)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.handleZapis(PredzapisAZapisController.java:2338)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.zapisVsetkyPredmety(PredzapisAZapisController.java:538)
   at sk.dupres.mais.student.controller.PredzapisAZapisController.zapisPredmetovStudia(PredzapisAZapisController.java:410)
   at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1503.invoke(Unknown Source)
   at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
   at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:597)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.multiaction.MultiActionController.invokeNamedMethod(MultiActionController.java:473)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.multiaction.MultiActionController.handleRequestInternal(MultiActionController.java:410)
   at sk.dupres.mais.student.controller.AbstractMultiactionController.handleRequestInternal(AbstractMultiactionController.java:65)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.AbstractController.handleRequest(AbstractController.java:153)
   at org.springframework.web.servlet.mvc.SimpleControllerHandlerAdapter.handle(SimpleControllerHandlerAdapter.java:48)
   at org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.doDispatch(DispatcherServlet.java:875)
   at org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.doService(DispatcherServlet.java:809)
   at org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.processRequest(FrameworkServlet.java:571)
   at org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.doGet(FrameworkServlet.java:501)
   at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:617)
   at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206)
   at sk.dupres.mais.student.LoginFilter.doFilter(LoginFilter.java:228)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206)
   at org.springframework.web.filter.CharacterEncodingFilter.doFilterInternal(CharacterEncodingFilter.java:96)
   at org.springframework.web.filter.OncePerRequestFilter.doFilter(OncePerRequestFilter.java:76)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206)
   at com.opensymphony.module.sitemesh.filter.PageFilter.parsePage(PageFilter.java:118)
   at com.opensymphony.module.sitemesh.filter.PageFilter.doFilter(PageFilter.java:52)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235)
   at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206)
   at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233)
   at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191)
   at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128)
   at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102)
   at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109)
   at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:293)
   at org.apache.jk.server.JkCoyoteHandler.invoke(JkCoyoteHandler.java:190)
   at org.apache.jk.common.HandlerRequest.invoke(HandlerRequest.java:291)
   at org.apache.jk.common.ChannelSocket.invoke(ChannelSocket.java:769)
   at org.apache.jk.common.ChannelSocket.processConnection(ChannelSocket.java:698)
   at org.apache.jk.common.ChannelSocket$SocketConnection.runIt(ChannelSocket.java:891)
   at org.apache.tomcat.util.threads.ThreadPool$ControlRunnable.run(ThreadPool.java:690)
   at java.lang.Thread.run(Thread.java:619)



(LET FREEDOM RING WITH THE SHOTGUN BLAST!!!!!)



edit: jaj ne jak kukam je to to iste len cele :D
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #14 on: 03.09.2009, 14:45:41 »
ale tie nazvy metod! to ako keby som ja programoval :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: MAIS errors
« Reply #15 on: 03.09.2009, 15:09:12 »
aspoň že sa priznáš :)


Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #16 on: 03.09.2009, 15:57:20 »
lenze on za to nedostane miliony, ked chce moze si ich nazvat fhiu5637(), fdhsix36246954(), mmmmmmmfiewrf()
brix will be shat

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #17 on: 03.09.2009, 23:46:23 »
uuuu niekto tu ma rad obfuscatory :D

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #18 on: 03.09.2009, 23:52:11 »
toto este neni obfuskovane :D
brix will be shat

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: MAIS errors
« Reply #19 on: 04.09.2009, 02:54:40 »
odkedy je mais mne este mais ziadnu chybu nevyhodil, chyba je zjavne vo vas ne v maise :D :D :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #20 on: 04.09.2009, 03:50:43 »
mysli ze treba menit userov?

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #21 on: 04.09.2009, 04:27:04 »
lebo nechodis na mais moe
brix will be shat

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #22 on: 04.09.2009, 05:19:44 »
odkedy je mais mne este mais ziadnu chybu nevyhodil, chyba je zjavne vo vas ne v maise :D :D :D

nam chyby nevyhadzuje :)  nam ich zobrazuje :D

Wolf-dog

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #23 on: 04.09.2009, 05:46:46 »
Ahoj mam problem s Loginom. nechce mi ho dat lebo mam zevraj ´viac zaznamov´ a mam to nahlasit ako chybu. poradte  :hammer:

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: MAIS errors
« Reply #24 on: 04.09.2009, 06:00:00 »
nahlas to ako chybu
brix will be shat