Author Topic: kupa noveho monitora + dead pixel?  (Read 4244 times)

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
kupa noveho monitora + dead pixel?
« on: 30.04.2014, 02:49:16 »
ahojte

ked dobre viem tak zaruka sa nevztahuje na vadne (dead) pixely len ked ich pocet je vacsie ako nejake cislo atd.
rozmyslam nad tym, ze by som si kupil monitor z datacompu cez net, vyzdvihnem v obchode, a ked doma zistim, ze ked ma aspon 1, tak to vratim v zakonnej lehote na vyskusanie tj 7dni.. da sa to tak , vsak?

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #1 on: 30.04.2014, 06:03:47 »
myslim, ze vratit sa da aj bezdovodne do tych 7 dni, ci mylim sa?

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #2 on: 30.04.2014, 15:47:52 »
no presne na toto som myslel.. najlepsie by bolo objednat 2-3 kusy, porovnat, a poslat spat tie, ktore nepotrbujem :D

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #3 on: 01.05.2014, 18:07:07 »
napisal by som do obchodu, ci sa da vyskusat a vratit a mas po probleme :) Alo podla mna sa da.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #4 on: 01.05.2014, 18:29:07 »
neviem ako to je pri monitoroch, ale myslim si ze presne tak ako pises, ze reklamovat to mozes len ak je tych pixelov viac, neviem kolko.

Takze urcite by som to spravil tak, ze by som monitor objednal cez internet a keby tam bol nejaky vadny pixel, tak by som ho vratil do 7 dni. Mne sa toto stalo s notebookom a povedali mi, ze to nie je na reklamaciu, ze takto mi ho nevymenia, ale kedze som ho kupil cez net tak som ho mohol vratit do 7 dni, takze som ho vratil a zobral druhy.

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #5 on: 04.05.2014, 14:47:34 »
Podla zakona je 7 dni iba ked objednavas cez internet. Davaj pozor na "osobne vyzdvihnutie" lebo tam to uz neplati. (Akonahle ides na pobocku tak mas moznost si to tam vyskusat predtym ako to kupis, preto uz neplati vratenie.)

Ked ti predavac povie v Datacome, ze mozes vratit, je to iba jeho slovo a nie zakon, co ak bude iny predavac mat iny nazor? Pokial viem Datacomp oficialne nema v podmienkach vratenie do 7 dni.

Ja by som ti odporucal to poriesit cez Alzu, tam mozes do 7 dni vratit bez dovodu. To som osobne vyskusal na grafickej karte a pocul som o kolegoch co si tak na vikend kupili HD projektory a podobne nezmysly, len aby ich potom v pondelok vratili. :-)

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #6 on: 04.05.2014, 17:17:10 »
Minule sme to uz tuna riesili s tym osobnym vyzdvihnutim, a sme dospeli k zaveru, ze tych 7 dni by malo platit v tom pripade, ked to bolo objednane cez internet.. tak teraz neviem :)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #7 on: 04.05.2014, 18:03:48 »
Ja som raz kupoval notebook v Datacompe, vyzdvihol som si ho na predajni a potom som ho vrátil bez problémov do 7 dní. Bolo to ale už nejaké 2 roky dozadu. Pre istotu by som sa ale spýtal u nich.

Podľa mňa aj keď si to vyzdvihneš na predajni, stále platí, že si si to objednal cez internet, takže predtým ako si to kúpil si to nevidel, nevyskúšal. Keďže ty nemáš možnosť podľa mňa prísť na predajňu a najskôr si tovar pozrieť, vyskúšať a až potom zaplatiť. Myslím, že objednávkou cez internet sa zaväzuješ, že to prevezmeš. Čiže pozrieť si to môžeš, až keď zaplatíš ak si to objednával cez internet. Takže je jedno či ti to donesú domov alebo si to vyzdvihneš osobne. Podľa mňa ide len o to, že si to nekúpiš v predajni ale objednáš cez internet.

Ale ak by to bolo ako píše v_oid, že si to môžeš pozrieť na predajni aj keď si objednal cez net, tak si to tam pozrieš a zistíš, či je tam nejaký dead pixel. A keď je, tak to nevezmeš. Ale nemyslím si, že by sa to dalo takto.   

Tu je výňatok z podmienok Datacompu, kedy nemôžeš tovar vrátiť:

Quote
Odstúpenie od zmluvy bez udania dôvodu nie je možné v prípade, ak bol tovar používaný, čiastočne opotrebovaný. Takisto nie je možné odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu u tovaru, ktorého charakter to vylučuje predovšetkým z hygienických dôvodov. Pokiaľ bude vrátený tovar neúplný, poškodený či viditeľne použitý, bude si predávajúci uplatňovať u kupujúceho úhradu nákladov a náhradu spôsobenej škody v rámci platnej legislatívy.

V prípade, ak spotrebiteľ chce vrátiť objednaný tovar, ale ten už bude poškodený, použitý, čiastočne opotrebovaný resp. v stave, ktorý neodpovedá stavu, v ktorom bol predávajúcim odoslaný, nejedná sa o odstúpenie od zmluvy. Predávajúci môže v takomto prípade odmietnuť plnenie , alebo po dohode s kupujúcim požadovať si takto vzniknutú škodu, ktorú je predávajúci povinný preukázať, uhradiť zo sumy, ktorá bola uhradená spotrebiteľom za objednaný tovar alebo odmietnuť plnenie.
« Last Edit: 04.05.2014, 18:08:15 by xxx3 »

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: kupa noveho monitora + dead pixel?
« Reply #8 on: 11.05.2014, 23:08:35 »
Mne tak povedali v iStores, teda kosicky apple v auparku. Som si chcel vyskusat jedne repraky.

Ale oni su zase kus namysleni idioti, ale zase nechcel by som sa o tom hadat, a sudit asi uz vobec ne. :D