Author Topic: HP Pavilion  (Read 3851 times)

pepco

  • Guest
HP Pavilion
« on: 09.11.2008, 05:12:33 »
zdravim, chcel by som sa spytat vlastnikov HP Pavilion notebookov, kolko vam tak po roku resp roku a pol vydrzi baterka

vdaka  :thumbsup:

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: HP Pavilion
« Reply #1 on: 09.11.2008, 14:42:54 »
moje HP-cko, Pavilion DV6303eu má cca rok a pol (v apríli budú 2 roky), baterka cca 1:35, kedy ako... :(

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #2 on: 09.11.2008, 17:35:26 »
hm dv6397ea cca 40 minut hlista cca 1:20 ubuntu
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

pepco

  • Guest
Re: HP Pavilion
« Reply #3 on: 09.11.2008, 18:05:35 »
ja mam dv6580ec ale po roku mi brutalne odisla baterka, nevie ju dobit, resp stale ju dobija ale stale je natom rovnako, a vydrzi mi uz iba cca 28min a stale to ide dole, za 2 mesiace od septembra mi sa mi zo 45min dostala az na tych 28min... a co som pocul tak poznam dalsich 2 co im tiez po roku odisla, tha neviem co to... :(
som cital niekde clanok ze HP a ine spolocnosti stahuju asi 100tis batieriek na vymenu, ale rady dv6000 sa to netyka

moze byt ze sa znicila z tepla? lebo paradoxne mi odisla na konci leta, a cez leto bolo vacsie mnozstvo zataze (cize teploty) kedze bolo volno a hrali sa hry na full :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #4 on: 09.11.2008, 18:20:09 »
vies co...mne tiez odisla...vydrzala desat minut a tak...ale potom som ju asi pol roka drzal len na nabijacke a sa dostala do takeho stavu ako je...neviem...viem ze pavilion uz ne
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

pepco

  • Guest
Re: HP Pavilion
« Reply #5 on: 09.11.2008, 18:24:18 »
akoze Pavilion nie je zly... ja som v celku spokojny, len tie baterky asi teraz bola nejaka zla seria, lebo keby odisla len mne ta si poviem ze som trafil zly kus, ale tolkym ludom to nie je mozne...

iny neviem aky by som zobral, Dell sa zacinaju rozsirovat aj v nasich koncinach, tak mozno este ten, ale to este ma cas kym pojde cena dole

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: HP Pavilion
« Reply #6 on: 09.11.2008, 18:30:23 »
ja mam dv6580ec ale po roku mi brutalne odisla baterka, nevie ju dobit, resp stale ju dobija ale stale je natom rovnako, a vydrzi mi uz iba cca 28min a stale to ide dole, za 2 mesiace od septembra mi sa mi zo 45min dostala az na tych 28min... a co som pocul tak poznam dalsich 2 co im tiez po roku odisla, tha neviem co to... :(
som cital niekde clanok ze HP a ine spolocnosti stahuju asi 100tis batieriek na vymenu, ale rady dv6000 sa to netyka

moze byt ze sa znicila z tepla? lebo paradoxne mi odisla na konci leta, a cez leto bolo vacsie mnozstvo zataze (cize teploty) kedze bolo volno a hrali sa hry na full :D
Neviem ci to moze byt teplom. Ja mam asus uz dva roky a baterka mi stale vydrzi take tri hodiny v ubuntu. Pritom asus je znamy tym, ze nepozna slovo "chladenie". :)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

pepco

  • Guest
Re: HP Pavilion
« Reply #7 on: 09.11.2008, 18:48:19 »
ale rozdiel medzi ASUSom a HP je v tom, aspo co ja poznam, tak HP ma pracovnu teplotu 60 stupnov, ked chytim spodne sasy tak je dost horuci a zase kamos co ma ASUS ma pracovnu teplotu 90 funi mu jak vysavac, ale ked ho chytis tak vobec nie je horuci... to bude asi v sposobe odvadzania tepla, HP ma mozno vodive cele spodne sasy a tym lepsie odvadza...

a ASUS maju baterku v predu kde nie je absolutne nic, cize sa vobec nehreje, kedzeto HP ma baterku celkom vzadu, kde je chladic atd... setky komponenty okolo teple, tak neviem ci to moze byt aj tymto

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: HP Pavilion
« Reply #8 on: 09.11.2008, 19:41:00 »
Tak v tom pripade to mozne je. To mi vobec nenapadlo.
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: HP Pavilion
« Reply #9 on: 10.11.2008, 03:16:59 »
čiže dá sa povedať, že som ešte na tom dobre s hodinou a pol??? mne sa aj to niekedy zdá málo...

opropo...priateľka síce len nedávno kúpila notebook, Dell Studio 1535, výdrž baterky zatiaľ cca 2,5-3 hodinky, kedy ako...a keby povypínala aero a kadejaké bludy, tak snáď by to bolo ešte lepšie...

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: HP Pavilion
« Reply #10 on: 10.11.2008, 03:21:17 »
ale je relativne novy 

tam je dunco zakopany
:trestac:

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #11 on: 10.11.2008, 04:04:57 »
jo ja som tiez mal dve hodinky ked bol novy...teraz som rad ze mi vydrzi od zasuvky k zasuvke :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #12 on: 10.11.2008, 14:41:15 »
ja mam dv6580ec ale po roku mi brutalne odisla baterka, nevie ju dobit, resp stale ju dobija ale stale je natom rovnako, a vydrzi mi uz iba cca 28min a stale to ide dole, za 2 mesiace od septembra mi sa mi zo 45min dostala az na tych 28min... a co som pocul tak poznam dalsich 2 co im tiez po roku odisla, tha neviem co to... :(
som cital niekde clanok ze HP a ine spolocnosti stahuju asi 100tis batieriek na vymenu, ale rady dv6000 sa to netyka

moze byt ze sa znicila z tepla? lebo paradoxne mi odisla na konci leta, a cez leto bolo vacsie mnozstvo zataze (cize teploty) kedze bolo volno a hrali sa hry na full :D

ja mam dv6680 a tiez po roku klesla nenormalne vydrz.. bol som to reklamovat a poslali notebook do polska, baterku vymenili. Baterka mi vydrzala cca 30 minut. ale notas bol v servise aj kvoli nabehu visty strasne daco ak nabehuje OS 3-4 minuty a ked je dokonca prazdny HDD. Takze uz je 2-krat v servise s tou istou chybou. Lebo na 1. pokus opravili len bateriu system nechali tak.

DeNaTuReMaN

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • Achab
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #13 on: 10.11.2008, 14:59:29 »
Doma mam dva kusy 2 rocnych NB , Asus odisla baterka po roku zo 4,5 hodin zrazu na 10 minut, HP pav. ide zazrakom baterka dodnes tak ako na zaciatku cca 2 hod.
V nedelu na obed budu krky

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #14 on: 10.11.2008, 15:03:03 »
ako tazko povedat ze teraz hp je zle nekupujte...aj tak to robi ta ista fabrika len pre inu znacku tak je to jedno...robi sa to na kila tak to odchadza za tie love..
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: HP Pavilion
« Reply #15 on: 10.11.2008, 17:08:12 »
tak aj zas nie je HP jak HP... skor to bude ta super Pavilion seria :)
:trestac:

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #16 on: 10.11.2008, 18:31:20 »
dell vostro 1000 po roku baterka 3,5-4 hodiny pri beznej praci (web, pisanie dokumetov atd. :) )

pepco

  • Guest
Re: HP Pavilion
« Reply #17 on: 14.11.2008, 22:40:10 »
no prave som pozeral v telke jednu relaciu a volal tam jeden chlapik a sa pytal, ze kupil si notebook a po roku mu odisla baterka a ze nanu sa vztahuje iba 12mesiacov zaruka, ci je to pravda... a odpovedali mu ze nech si precita reklamacny poriadok a zarucny list a ked tam nie implicitne napisane ze na niektory komponent vyrobku je mensia zaruka, tak je 24 mesiacov ako na setko

tak som siel vyhladat svoj zarucny list a reklamacny poriadok a nic takeho zeby bola na baterku mensia zaruka som nenasiel...

este pojdem pohladat krabicu, ci tam nie je nejaky extra zarucny list... lebo toto iba pisalo na tom co mi dali: Dodaci a Zarucny List, Reklamacne podmienky

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #18 on: 15.11.2008, 00:54:14 »
moj pavillionik je uz 2 tyzdne v servise.. este maju cas do 27.11. ho dat dokopy, inac  :03:   ... ale zacinam sa zmierovat s tym, ze asi ho nedaju dokopy.. tak pomaly asi zacnem vyberat nejaky new. nemate nejaku predstavu o fakt vykonnom notebooku ? tak do 33 litrov ?

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: HP Pavilion
« Reply #19 on: 15.11.2008, 05:14:14 »
stanulik, ak ho máš v PosAm sro, tak tu ho dajú, ale v akom stave, to neviem. ja som môj dostal asi 5 dní pred vypršaním termínu, zapnem book, všetko ok, nainštalujem aktualizácie, vypnem, v pohode. v piatok večer ho zapnem doma, nende...3 či 4 krát po sebe ho restartlo, že vraj dajaka chyba kompability. tak rád nerád, musel som preinštalovať Win, no i napriek tomu sa mi stane, že pri zapínaní ho občas raz reštartne, no nechápem prečo  bn

PS: moje podozrenie, že odišiel predtým disk sa potvrdilo. ale okrem disku (z pôvodného 120GB sa stal 16OGB) museli meniť aj matičnú....

edit: včera večer som konvertoval a napaľoval jeden film, po napalení som dal nb do režimu spánku. dnes ráno ho preberiem, nenašlo CD/DVD mechaniku. dokonca nepomohol ani reštart, ani odinštalovanie Daemona, a následný reštart  bu ak:
« Last Edit: 15.11.2008, 17:02:59 by wirer »

stanulik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 312
    • View Profile
Re: HP Pavilion
« Reply #20 on: 15.11.2008, 05:41:53 »
nemam ho v tej firme ako uvadzas, moj je v datalane. tak som zvedavy ako dopadnem