Poll

cestujete v nasej mhd s elektronickou penazenkou alebo na mesacnik?

mam penazenku
9 (32.1%)
dobijam si mesacnik
14 (50%)
aj aj
3 (10.7%)
ani jedno
2 (7.1%)
neviem :D
0 (0%)

Total Members Voted: 27

Author Topic: cipova karta  (Read 12586 times)

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
cipova karta
« on: 11.05.2011, 15:43:17 »
cawte decka,
skoncili sa mi stare dobre casy, ked som si pockal (alebo dobehol) na autobus/trolejbus/elektricku, nastupil a vozil sa kam chcel a kolko chcel..
dopravny podnik (DPMK) si totiz zmyslel, ze zrusi vyhody pre rodinnych prislusnikov zamestnancov :(
a to mi teraz ide, mam na vas totiz dve otazky:
1. co je vyhodnejsie - mat elektronicku penazenku a pri kazdom nastupovani ju prikladat, cim sa mi odpocitavaju centiky, alebo radsej mesacnik (popride viac mesacnik) a nestarat sa.. nie som totiz zvyknuty mat vzdy na pamati take veci a nerad by som cestovat na cierno, tym horsie, ak by som stretol revizora..
2. ak je predsa len lepsia prva moznost, ako to funguje, co sa tyka prikladania, kedy treba a kedy je to zbytocne? nemyslim tym pri nastupovani, tam je to samozrejmost, ale skor pri vystupovani (styri zastavky, pol hodina, prestupny, a podobne..)
myslim si, ze skusenosti s tym mate asi vsetci, tak ak viete, poradte..
vdaka vopred za odpovede :)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: cipova karta
« Reply #1 on: 11.05.2011, 15:45:44 »
zabudol som este na jednu vec.. viete to porovnat z dvoch hladisk? lebo este tento mesiac mam statut studenta, no po statniciach sa stanem normalnym cestujucim s nenormalnymi cenami cestovneho (tento pripad by nastal, tak ci tak.. len to prislo skor a hlavne necakane).. neviem, ci mam plakat, alebo sa smiat..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #2 on: 11.05.2011, 15:50:05 »
ak urobis do mesiaca cca tie 2 cesty denne (cez pracovne dni), tak sa urcite oplati... 3mesacnik sa samozrejme oplati viac ako mesacnik.. a na cely listok sa da dobit tusim aj na 6 mesiacov.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: cipova karta
« Reply #3 on: 11.05.2011, 16:30:06 »
sorry ze sa Ti miesam do temy, ale ja mam podobnu otazku, ako je to s nasim ISIC-om? predpokladam ze zlavy koncia den po statniciach, ale bude sa dat aj potom pouzit ako el. penazenka, alebo si budem musiet zaobstarat novu? A da sa napr. ta karta od SAD pouzit aj na MHD ako doteraz s ISICom? dakujem

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #4 on: 11.05.2011, 17:53:11 »
zalezi len od toho ako casto vyuzivas MHD, kto chodi kazdy den do skoly elektrickou a este aj poobede alebo vecer niekam von tak tomu sa urcite viac oplati mesacnik (vyhodnejsi trojmesacnik) lebo keby si pouzival el. penazenku tak ked si to zratas zaplatis viac ako za mesacnik

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #5 on: 11.05.2011, 19:43:05 »
no pozri

ak denne spravis tie dve cesty (skola, praca -> domov) ta za mesiac to mas dajme tomu 20 pracovnych dni a to je 0.53*2*20=21.2€ (nezlavnene)
a mesacnik ta vyjde 18.25€ a uz trojmesacnik 48.10€

ak ale cestujes casto do 4 zastavok, tak tam je tarifa za jednu jazdu len 0.37€, cize mesacne by ta to mohlo vyjst 0.37*2*20=14.8, teda tam mas este nejaku 4€ rezervu do mesacnika
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Padres

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #6 on: 11.05.2011, 19:47:11 »
sorry ze sa Ti miesam do temy, ale ja mam podobnu otazku, ako je to s nasim ISIC-om? predpokladam ze zlavy koncia den po statniciach, ale bude sa dat aj potom pouzit ako el. penazenka, alebo si budem musiet zaobstarat novu? A da sa napr. ta karta od SAD pouzit aj na MHD ako doteraz s ISICom? dakujem
Tak na karte mame platnost 9/11 cize by to malo platit do konca augusta, ci?

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: cipova karta
« Reply #7 on: 11.05.2011, 19:49:02 »
ked som si bol na UVT po nalepku, tak mi povedal typek, ze na cipe je udaj 05/11
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: cipova karta
« Reply #8 on: 11.05.2011, 20:01:11 »
ked som bol predlzovat po prazdninach tak pisalo novu platnost do 25.5.2011
:trestac:

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #9 on: 11.05.2011, 21:22:18 »
kup citacku na karty, sprav kod na citanie obsahu a potom ked zistis co treba na karte prepisat mozes si kredit na BCK dobijat do nekonecna
vivat academicus

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #10 on: 11.05.2011, 21:31:02 »
otazne je, ci sa kredit uklada na kartu, alebo do systemu dpmk ;)

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #11 on: 11.05.2011, 22:01:57 »
myslim ze je to na karte..(90%)

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #12 on: 11.05.2011, 22:32:43 »
myslim ze je to na karte..(90%)
aj ja si myslim, a zda sa mi ze aj mesacnik sa tak dobija ze na karttu sa ulozi, pretoze ked som si raz dobil okamzite ma zastavili  a precitali si ze mam, no jak taka zlozita databaza a cely system komunikacie by bol si neviem predstavit a ako by toto vsetko fungovalo tak rychlo a a za realne peniaze (na slovensku? zabudnite, to by sme platili ine palky za cestovanie koli takemu systemu), jednine cez kartu,, ale ten kredit si myslim ze viac, dokonca som aj cital uz o tom, a ani to nieje zabezpecene nejak strasne, dokonca mi kamos poslal kod v *.c na precitanie obsahu

obedy su ina vec to sa nejak na dialku robi

IMO
vivat academicus

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #13 on: 11.05.2011, 22:57:54 »
pre obedy je to inak, uklada sa to tusim u nich ( alebo aj u nich ), raz som sa pytal ze ked stratim kartu tak ci sa to da nejak zriesit ak nahodou by som tam mal viac penazi, hovorili ze hej treba ist za veducou ona kukne stav a nabije tie peniaze zase na novu kartu. A tie autobusove su urcite na karte, ak nabijes kartu v autobuse tak to uz tam mas..prejdes do druheho busu a zase to tam mas, pritom autobusy niesu navzajom prepojene a ani napojene na nejaku stanicu.
btw. v spravach bolo ze pokutovali 3 studentov myslim zo ziliny ze si tak nabijali kredit, stroj mali original z autobusu a ficali  :)

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #14 on: 11.05.2011, 23:37:43 »
:D to aj v buse sa da nabit?
sak citacka stoji 20-30 evvry
a nevies jaku vysoku pokutu dostali a jak im na to prisli? :D
vivat academicus

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: cipova karta
« Reply #15 on: 11.05.2011, 23:56:56 »
chlapci, k teme prosim..
napriklad este nikto neodpisal, ze ak mam elektronicku penazenku, kedy pri vystupovani treba/netreba prikladat kartu?
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #16 on: 12.05.2011, 00:11:23 »
pri vystupovani treba prikladat len ak cestujes 4 a menej zastavok ... vrtedy sa ti vratia nejake centy, ked budes uz cestovat viac ako 4 zastavky tak ked vystupujes mozes prilozit ale nic ti to nevrati, takze je to zbytocne

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #17 on: 12.05.2011, 00:14:44 »
Nastupis ... prilozis...

Ak sa zakupi (X-minutovy listok):
a) ak ides viac ako 4 zastavky vytupis a dalej nenastupujes, nerobis nic
b) ak ides do 4 zastavok, pred vystupenim prilozis a  pripocita sa ti rozdiel sumy medzi Xminutovym a 4zastavkovym
c) Ak mas 60 minutovy a ides do 30 minut, pred vystupenim prilozis a pripocita sa ti rozdiel medzi 60 minutovym a 30minutovym
d) Ak mas zakupeny X-minutovy listok a chces prestupovat, tak pred vystupenim si NEOZNACIS, ale pri nastupeni do dalsieho busu prilozis a ukaze ti zostavajuci pocet minut
e) So 4 zastavkovym listkom sa neda prestupit. Ani v pripade ak kupis X-minutovy, ides jednu zastavku, prestupis ides jednu zastavku... Neziskas rozdiel ceny

P.S.: Pri lubovolnej z tychto kombinacii mozu prist revizori a dat ti pokutu za to ze mas dlhe vlasy a nie si ostrihany kedze sme na slovensku :D
« Last Edit: 12.05.2011, 15:03:17 by ApokalypS »

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #18 on: 12.05.2011, 00:31:27 »
Nastupis ... prilozis...

Ak sa zakupi (X-minutovy listok):
a) ak ides viac ako 4 zastavky vytupis a dalej nenastupujes, nerobis nic
b) ak ides do 4 zastavok, pred vystupenim prilozis a  pripocita sa ti rozdiel sumy medzi Xminutovym a 4zastavkovym
c) Ak mas 60 minutovy a ides do 30 minut, pred vystupenim prilozis a pripocita sa ti rozdiel medzi 60 minutovym a 30minutovym
d) Ak mas zakupeny X-minutovy listok a chces prestupovat, tak pred vystupenim si NEOZNACIS, ale pri nastupeni do dalsieho busu prilozis a ukaze ti zostavajuci pocet minut
e) So 4 zastavkovym listkom sa neda prestupit. Ani v pripade ak kupis X-minutovy, ides jednu zastavku, prestupis ides jednu zastavku... Neziskas rozdiel ceny

P.S.: Pri lubovolnej z tychto kombinacii mozu prist revizori a dat ti pokutu za to ze mas dlhe vlasy a nie si ostrihany kedze sme na slovensku :D

nakresli diagram :)
« Last Edit: 12.05.2011, 15:03:41 by ApokalypS »
vivat academicus

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #19 on: 12.05.2011, 00:42:18 »
inac na toto treba fakt davat bacha, ak ides na penazenku, treba si vsimat ci ti kupuje 30 alebo 60 min listok... inac musis pri 60 min. prilozit aj pri vystupe (ak sa zmestis do 30 min )

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: cipova karta
« Reply #20 on: 12.05.2011, 01:01:43 »
este som postrehol ze sa neda zoptimalizovat po jednej zastavke na 4-zastavkovy listok, neviem preco je to tak, uz sa mi to viac krat stalo ze mi len ukazalo blbosti a neoznacilo vystup...
« Last Edit: 12.05.2011, 15:04:06 by ApokalypS »
:trestac:

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #21 on: 12.05.2011, 01:39:22 »
d) Ak mas zakupeny X-minutovy listok a chces prestupovat, tak pred vystupenim si NEOZNACIS, ale pri nastupeni do dalsieho busu prilozis a ukaze ti ...

a ked prestupis do toho druheho treba aj tam prilozit kartu ? Ja som furt len vosiel a nic som nerobil ... to som chodil nacierno ? :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #22 on: 12.05.2011, 02:56:59 »
netreba nic prilozit

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #23 on: 12.05.2011, 03:01:01 »
d) Ak mas zakupeny X-minutovy listok a chces prestupovat, tak pred vystupenim si NEOZNACIS, ale pri nastupeni do dalsieho busu prilozis a ukaze ti ...

a ked prestupis do toho druheho treba aj tam prilozit kartu ? Ja som furt len vosiel a nic som nerobil ... to som chodil nacierno ? :D

ono tiez som roky tak nerboil.. ale potom som dakde cital na stranke dpmk ze by sa to tak malo robit a vzhladom na to aky su nasi revizory... nikdy nevies

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: cipova karta
« Reply #24 on: 12.05.2011, 03:07:18 »
a inak ak vystupujes a chces si odznacit, tak tesne pred vystupom lebo ak si odznacis skor a madzi tym ta chytnu tak si v riti
« Last Edit: 12.05.2011, 15:04:36 by ApokalypS »
vivat academicus