Author Topic: Algoritmizacia a programovanie  (Read 5964 times)

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Algoritmizacia a programovanie
« on: 03.10.2011, 02:22:16 »
kto mal cvika Algoritmizacia a prog.. s Terpakom ?? mam otazku ohladom zadania. Zistite velkost tretej strany v trojuhloniku ak uhol alfa je konstatna a strana A je konstatna a stranu B si zadam, takze mam zistit aka velka bude strana C chcem sa spytat ci to staci dat alfu kt. je konstatna na 90° a tym padom tu tretiu stranu vyratam pomocou pytagorovej vety alebo to mam riesit s inym vzorcom? lebo som nasiel aj iny daaky s pouzitim sinusu ci coho   :ohmygod:
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

xblast

  • Guest
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #1 on: 03.10.2011, 02:58:33 »
no ak to spravne chapem, tak stranu "a" a "b" poznas kedze je to konstanta, a mas vypocitat stranu "c"... tak nemas co riesit a priamo pytagorovou vetou pocitat...

hrmill

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #2 on: 03.10.2011, 03:36:16 »
kedze tam mas aj uhol alfa ja by som to dal cez sinus/cosinus
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #3 on: 03.10.2011, 17:38:24 »
no ak to spravne chapem, tak stranu "a" a "b" poznas kedze je to konstanta, a mas vypocitat stranu "c"... tak nemas co riesit a priamo pytagorovou vetou pocitat...
no bodaj by si mal pravdu ale mam pocit ze to skor bude ako pise hrmil takze ja dam nanho zatial mi  stale dobre poradil ) takze to budem riesit cez vzorec  a 2= b 2 + c 2 - 2bc . cosalfa pricom ten cos alfa je cosinus nejakeho cisla ? Dik  :bannana_guitar:
« Last Edit: 03.10.2011, 18:56:05 by Makaveli »
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #4 on: 14.10.2011, 17:11:02 »
ak nastavim do konstanty const alfa=50; a potom to dalej pocitam lebo potrebujem toho cos. tak zadam uhol:=cos(alfa); tak mi tam vyhadzuje daake sialene cisla neviete co stim??
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

hrmill

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #5 on: 14.10.2011, 17:27:39 »
ja som uz strasne davno nemal pascal ale podla mna skus len upravit format cisel alebo take nieco (skus google na tu upravu vysledku celkom je toho na nete hodne)
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #6 on: 15.10.2011, 00:10:12 »
aj mna to napadlo ale nebol som si isty a nic som take ohladom toho na nete nenasiel tak reku ze sa spytam tuna :D ale ked vravis ze to bude len to tak idem dalej googlit )
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #7 on: 21.10.2011, 14:13:57 »
ake dáva otazky Durdan na zapoctovke?
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

xblast

  • Guest
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #8 on: 21.10.2011, 14:40:29 »
da ti nakreslit 2 vyvojove diagrami + asi krokovacie tabulky... vybera jeden lahsi a jeden tazsi diagram ktore boli na cviku... a este k tomu prihodi otazku z teorie ako napr. tie 3 vlastnosti algoritmu, symboli vyvojoveho diagramu atd... len to co spominal na cvikach...

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #9 on: 21.10.2011, 15:19:49 »
to ten jednoduchý to môže byť aj sekvenčný ?:D či to je už veľmi jednoduchý :D
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

buracik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Algoritmizacia a programovanie
« Reply #10 on: 28.11.2011, 00:57:15 »
Zdravím vás kolegovia..Mam taky problem a neviem sa pohnut s jednym prikladom v Pascaly. Budem velmi vďačny ak mi niekto pomôže. Priklad znie: Zostavte program pre výpočet hodnôt funkcie z=(0,5x+3,2/x)/(y+1) pre x  <0,1.5> s krokom 0.5 a y  <0,2> s krokom 1. Výsledky x, y, z tlačte v tabuľke. Mam to spraviť cez polia..