Author Topic: Paralelne programovanie  (Read 30228 times)

dissipator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #25 on: 10.10.2011, 01:43:27 »
Kedze "includy" sa nastavuju osobitne pre kazdy build (x86/x64 resp. debug/release), tak ja som nastavovanie debug buildu vobec neriesil a nakonfiguroval som si vo VS rovno len release x86 build (na riesenie prikladov "1+1" ako su tieto vazne netreba runtime debugger). Navyse spustanim debug buildu cez MPI si ludia len koleduju o dalsie zamotanie hlavy (ak to skusaju cez siet) - situacia, ze vam bez akehokolvek zasahu do kniznic na vzdialenom uzle (PC) pojde instancia vasho debug buildu je "stastna konstalacia hviezd" (resp. riesenie vo VS je zmenit Runtime library pre debug build + par dalsich veci, ale toto patri medzi "Nebabri, lebo si ublizis."@5th Element  ;D)

Faust

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 156
  • -= Hybrid Terrorist =-
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #26 on: 12.10.2011, 21:50:53 »
serem na visualko zatial

ok kompilacia mi uz ide, ...
ako si to spojazdnil?

skompiloval som to v Dev-C++ .. vytvoril som "MPI aplication" projekt ..potom som zmenil v project options -> Parameters -> Linker -> z C:/Program Files/MPICH2/lib/mpi.lib na C:/Program Files (x86)/MPICH2/lib/mpi.lib ..pretoze tam mi MPICH nainstalovalo
This is an invasion of PostHumus!

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #27 on: 13.10.2011, 17:34:24 »
serem na visualko zatial

ok kompilacia mi uz ide, ...
ako si to spojazdnil?

skompiloval som to v Dev-C++ .. vytvoril som "MPI aplication" projekt ..potom som zmenil v project options -> Parameters -> Linker -> z C:/Program Files/MPICH2/lib/mpi.lib na C:/Program Files (x86)/MPICH2/lib/mpi.lib ..pretoze tam mi MPICH nainstalovalo

no ja to mam zmenene a stale mi pri kazdom projekte vypisuje tieto chyby

  [Linker error] undefined reference to `MPI_Init'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_size'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_rank'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_rank'
  ld returned 1 exit status
 C:\Users\Jaroslav Gall\Documents\projekty\Makefile.win [Build Error]  [Project1.exe] Error 1

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #28 on: 13.10.2011, 23:45:01 »
ok kompilacia mi uz ide, ale po vybrati mojho exe-cka a stlaceni Execute v MPI mi vypise "Error: No smpd passphrase specified through the registry or .smpd file, exiting." ..tebe to ide? cize ti po spusteni vypise tie hodnoty min, max, atd..?
Neviem ci ti to uz ide alebo nie ale na to aby ti to slo spustit cez wmpiexec.exe, potrebujes spustit este predtym wmpiregister.exe s admin pravami a zadaj tam meno a heslo tvojho admin uctu na pocitaci .
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

erik.telepovsky

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
    • Portfolio
Re: Paralelne programovanie
« Reply #29 on: 14.10.2011, 16:22:35 »
Sa mi paci akym sposobom prof. Ing. Jan Kollar, CSc zakodoval svoje materialy :)

Ked ku kazdemu byte-u suboru PP.zip priratate 251 a na to cele aplikujete modulo 256, vystupom budu skripta v pdf :P

Enjoy ;)

Faust

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 156
  • -= Hybrid Terrorist =-
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #30 on: 14.10.2011, 20:23:17 »
ok kompilacia mi uz ide, ale po vybrati mojho exe-cka a stlaceni Execute v MPI mi vypise "Error: No smpd passphrase specified through the registry or .smpd file, exiting." ..tebe to ide? cize ti po spusteni vypise tie hodnoty min, max, atd..?
Neviem ci ti to uz ide alebo nie ale na to aby ti to slo spustit cez wmpiexec.exe, potrebujes spustit este predtym wmpiregister.exe s admin pravami a zadaj tam meno a heslo tvojho admin uctu na pocitaci .

zadal som login aj heslo do toho wmpiregister.exe ale nepomohlo to ..stale mi to vyhodi tu chybu..
This is an invasion of PostHumus!

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #31 on: 14.10.2011, 20:50:59 »
@Faust na PM som ti poslal linky na moj virtual kde je vsetko spojazdnene.
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

wajo666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #32 on: 16.10.2011, 14:20:21 »
Sa mi paci akym sposobom prof. Ing. Jan Kollar, CSc zakodoval svoje materialy :)

Ked ku kazdemu byte-u suboru PP.zip priratate 251 a na to cele aplikujete modulo 256, vystupom budu skripta v pdf :P

Enjoy ;)

no ta ked do ta mas rozkodovane tak to prezdielaj :)

t0Mi

  • Guest
Re: Paralelne programovanie
« Reply #33 on: 16.10.2011, 19:31:36 »
Tohto tyzdna treba k tym 3 uloham odovzdat aj dokumentaciu, alebo ta sa odovzdava az ku vsetkym uloham na konci ?

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #34 on: 16.10.2011, 19:51:46 »
my mame dokumentaciu az na konci ale mozno zalezi od profaka

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #35 on: 16.10.2011, 21:36:00 »
my mame dokumentaciu az na konci ale mozno zalezi od profaka
s kym mas?
vivat academicus

domino3d

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #36 on: 16.10.2011, 22:05:52 »
serem na visualko zatial

ok kompilacia mi uz ide, ...
ako si to spojazdnil?

skompiloval som to v Dev-C++ .. vytvoril som "MPI aplication" projekt ..potom som zmenil v project options -> Parameters -> Linker -> z C:/Program Files/MPICH2/lib/mpi.lib na C:/Program Files (x86)/MPICH2/lib/mpi.lib ..pretoze tam mi MPICH nainstalovalo

no ja to mam zmenene a stale mi pri kazdom projekte vypisuje tieto chyby

  [Linker error] undefined reference to `MPI_Init'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_size'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_rank'
  [Linker error] undefined reference to `MPI_Comm_rank'
  ld returned 1 exit status
 C:\Users\Jaroslav Gall\Documents\projekty\Makefile.win [Build Error]  [Project1.exe] Error 1

no stale nejde, ani cez cmd nespustim, nerobi nic a po chvili vypise tuto chybu
Meno heslo som dal. Firewall vypnuty.
nevie mi niekto poradit? u som zabil tri dni s tym.

Code: [Select]
C:\Dev-Cpp>mpiexec -n 4 MPI_Hello.exe
Unable to connect to 'Domino-PC:8676',
sock error: generic socket failure, error stack:
MPIDU_Sock_post_connect(1228): unable to connect to Domino-PC on port 8676, exha
usted all endpoints (errno -1)
MPIDU_Sock_post_connect(1275): unable to connect to Domino-PC on port 8676, A co
nnection attempt failed because the connected party did not properly respond aft
er a period of time, or established connection failed because connected host has
 failed to respond. (errno 10060)
vivat academicus

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #37 on: 17.10.2011, 17:49:31 »
ok kompilacia mi uz ide, ale po vybrati mojho exe-cka a stlaceni Execute v MPI mi vypise "Error: No smpd passphrase specified through the registry or .smpd file, exiting." ..tebe to ide? cize ti po spusteni vypise tie hodnoty min, max, atd..?
Neviem ci ti to uz ide alebo nie ale na to aby ti to slo spustit cez wmpiexec.exe, potrebujes spustit este predtym wmpiregister.exe s admin pravami a zadaj tam meno a heslo tvojho admin uctu na pocitaci .

no jak rozbehali ste to, lebo ja tiez som sa cez kompilaciu dostal, ale ked zaregistrujem svoj admin ucet tak sa nic nedeje

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #38 on: 18.10.2011, 02:31:02 »
ok kompilacia mi uz ide, ale po vybrati mojho exe-cka a stlaceni Execute v MPI mi vypise "Error: No smpd passphrase specified through the registry or .smpd file, exiting." ..tebe to ide? cize ti po spusteni vypise tie hodnoty min, max, atd..?
Neviem ci ti to uz ide alebo nie ale na to aby ti to slo spustit cez wmpiexec.exe, potrebujes spustit este predtym wmpiregister.exe s admin pravami a zadaj tam meno a heslo tvojho admin uctu na pocitaci .

no jak rozbehali ste to, lebo ja tiez som sa cez kompilaciu dostal, ale ked zaregistrujem svoj admin ucet tak sa nic nedeje
pustas to na tom istom ucte aky mas zaregistrovany ?? mas spravne opravnenia zapisovania na disku spravene ? spustil si tu registraciu s admin pravami ?? a ako vies ze sa nic nedeje ... spustis to wmpiregister.exe zadas tam meno svojho profilu a  heslo a das register, nic viac. potom uz ked spustis wmpiexec.exe tak uz ti to normalne zbehne ... este mozes sksuti predtym v wmpiconfig.exe nastavit priznak localonly, treba tam dat yes, i ked neviem ci to ma to to vplyv.
Este teraz ma napadlo, spustite si cmd.exe s admin pravami , nanavigujte sa tam kde mate nainstalovane MPICH a spustite "spmd.exe -install" a potom mozno bude treba "spmd.exe -start" .... pripaden sa vyhrajte s tymi moznostami v prikazovom riadku, odporucam spustit "smpd.exe -d" teda debug rezim a pozriet kde je chyba, mozno budete predtym potrebovat "smpd.exe -stop" aby ste stopli service. mozno sa terba kuknut aj na "smpd.exe -register_spn" "smpd.exe -port" "smpd.exe -phrase" "smpd.exe -getphrase"  ... musi vam to fungovat.

Presny navod uz nepamatam ale ja som sa tam s tym hral a bezi vsetko hladucko.

Keby bolo velmi zle napiste mi PM poslem Vam link na virtual kde to vsetko bezi, aspon teda ja s tym nemam ziaden problem ... ale je to 6GB 7zip takze je to poriadne hebedo. pripadne sa vieme v skole stretnut zajtra (utorok 17.10.2011) medzi 15:00 a 16:30 a doneste si notebook alebo klucik a prekopcime to v studovni alebo rovno na vas ntbook.
« Last Edit: 18.10.2011, 02:38:01 by Dulus »
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

Faust

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 156
  • -= Hybrid Terrorist =-
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #39 on: 18.10.2011, 03:49:39 »
omg konecne som to rozbehal, diki Dulus ..neviem presne co pomohlo, lebo som toho skusal viac ale predpokladam ze trebalo spustit cmd ako admin, spmd.exe -install a spmd.exe -start, mozno aj -phrase ..no a uz iba zrobit zadania  :trestac:
This is an invasion of PostHumus!

dissipator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #40 on: 18.10.2011, 05:49:28 »
Umyselne sa to snazite testovat doma po sieti ? Ak chcete spustit viac instancii na jednom PC, tak nemusite riesit registraciu / admin prava. Moznost do prikazoveho riadka doplnit parameter -localonly tu uz spominal jim-beam33 na prvej strane. Ak chcete pouzit tento parameter v grafickom frontende wmpiexec, tak zaskrtnite "more options" v lavom dolnom rohu okna aplikacie a dopiste ho do "extra mpiexec options". Pouzitiu "more options" sa nevyhnete - ak budete mat v 7. zadani relativnu cestu k obrazku, tak bez nastavenia working dir vam ostane program visiet.


AD 3. zadanie - nasobenie matic. Nie je celkom jedno, ako nasobite matice  ;D
Single thread test:
« Last Edit: 18.10.2011, 05:55:40 by dissipator »

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #41 on: 18.10.2011, 15:24:16 »
Ide o to, aby si nemusel kazdy build spustat z prikazoveho riadku a/alebo tam pridavat to localonlu, kedze po zavreti programu sa to zmaze. Jednoducho je to takto jednoduchsie, resp vo wmpiconfig.exe si vies nastvavit local only co som spominal pre svoj pc.
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #42 on: 18.10.2011, 15:29:24 »
spustit cmd ako admin, spmd.exe -install a spmd.exe -start, mozno aj -phrase ..no a uz iba zrobit zadania  :trestac:

sak ked som prihlaseny ako admin a pustim cmd, tak ho pustam jak admin nie?

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #43 on: 18.10.2011, 15:58:17 »
sak ked som prihlaseny ako admin a pustim cmd, tak ho pustam jak admin nie?
ked mas vo viste alebo win7 zapnute UAC, tak aj ked si prihlaseny ako uzivatel, ktory ma prava admina, tak standardne sa vsetky programy spustaju s user pravami. To co si napisal ty plati len ked mas vypnute UAC, resp inu verziu windows ako Vista,Win7 (a zrejme aj Win8)
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

dissipator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #44 on: 18.10.2011, 16:14:37 »
Ak sa chcu ludia vyhnut pisaniu statickych parametrov pri spustani lokalne, tak staci pouzit davkovy prikaz/batch/.bat-ko a netreba mat nastaveny ani PATH ani account pre mpi. Napisem ho tu ked sadnem za pc - na mobile by to bolo ozivot.

ad konzola - na spustenie konzoly s admin pravami (nie ze by sa to nedalo inak) je v start ponuke "run console(command?) as administrator". Zrejme to tam nie je pre paradu...

Cheiftan

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #45 on: 20.10.2011, 18:18:10 »
cawte ludia, nie som si isty vaclavikovi staci vytlacit len zdrojaky, alebo chce aj nejaku tu dokumentaciu?
Hello!

dissipator

  • Newbie
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #46 on: 21.10.2011, 00:04:13 »
nie som si isty - ja viem tak, ze "par vetami popisat" a kamarat mi spominal, ze len zdrojaky (v mojom pripade cca 30 stran 8 pismom).

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #47 on: 21.10.2011, 01:48:48 »
cawte ludia, nie som si isty vaclavikovi staci vytlacit len zdrojaky, alebo chce aj nejaku tu dokumentaciu?

Vaclavik chcel k tomu nieco napisat na stranu, pripadne nejaky obrazok ze jak to mas po uzloch rozhodene abo daco take
Quote from: dissipator

[quote
(v mojom pripade cca 30 stran 8 pismom)

u mad ?
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #48 on: 25.10.2011, 14:48:39 »
ak by este stale mal niekto problem s MPI na platforme windows a mu niejakym sposobom nefunguje podla navodu co tu je na fore tak staci urobit nasledujuce kroky:

1. admin cmd
2. smpd.exe -install
3. smpd.exe -getphrase
    a zadat "behappy"

voala, a uz to funguje. Popripade este smpd.exe -start, ale uz by mala bezat jedna instancia  :beer1:

....in dreams until my death i will wander on ....

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Paralelne programovanie
« Reply #49 on: 31.10.2011, 21:36:09 »
kedy sa odovzdavaju dlasie zadania, a ktore to vlastne maju byt?