Author Topic: Diplomova praca  (Read 61237 times)

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #125 on: 06.05.2010, 19:56:25 »
podarilo sa mi uz dostat na krok 2., ale tam je zase problem s delenim slov a v systeme sa zobrazuju aj pomlcky... napr. Vý- stupom
poradil by som autorovi systemu, aby dal nahradzat vyskyt znakov "- " vo vsetkych polozkach prazdnym znakom a bolo by aspon po tomto probleme
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #126 on: 06.05.2010, 19:59:10 »
podarilo sa mi uz dostat na krok 2., ale tam je zase problem s delenim slov a v systeme sa zobrazuju aj pomlcky... napr. Vý- stupom
poradil by som autorovi systemu, aby dal nahradzat vyskyt znakov "- " vo vsetkych polozkach prazdnym znakom a bolo by aspon po tomto probleme

 a ak ma niekto v nazve prace "-" ?
...not good I hoped, not bad I thought...

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #127 on: 06.05.2010, 20:00:12 »
mozem sa spytat kde ste tlacili a viazali prace, a za ake ceny, teda kde sa realne najviac oplati dat vyhotovit???
vivat academicus

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #128 on: 06.05.2010, 20:02:40 »
poradil by som autorovi systemu, aby dal nahradzat vyskyt znakov "- " vo vsetkych polozkach prazdnym znakom a bolo by aspon po tomto probleme
a ak ma niekto v nazve prace "-" ?
chcel som povedat skupiny znakov "- " cize pomlcka spolu s medzerou, standardne by sa to nemalo vyskytnut s podmienkou, ze " - " nenahradzat
« Last Edit: 06.05.2010, 20:04:15 by paly-sk »
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #129 on: 06.05.2010, 20:07:54 »
My asi neporiesime nic, to musia ludia zodpovedni za system a sablony. My mozme tak akurat cakat a ked sa nic nevyriesi, odovzdat nejaky balast na temu zaverecna praca, tak aby to system prevzal a dufat, ze nikdy nikoho nenapadne to porovnavat s tlacenou verziou, pripadne, zainvestovat do noveho tlacenia a viazania, kedze cakat od tuke, ze pride s tym, ze na svoje naklady nam to potlaci a poviaze je viac nez smiesne.

Nieco by sa dalo spravit, priamy kontakt na cloveka zodpovedneho v kniznici a hlasit chyby priamo jemu, pripadne poslat par sample prac. ked uz xxx yyy tu par krat prisiel, mohol by zverejnit svoje meno, cislo a menovat sa contact point-om pre UK a tak isto ustanovit niekoho odtial za nas a oni dvaja by si spravili hot line.

tak to hej, ale zase nejak toto sa musi zriesit aj inak nez len takouto "lepenou" formou, lebo toto bude riadny pruser, a to je jedno, ze sa oproti vytlacku pomenia len fonty. ked to raz ma byt identicke, tak to ma byt identicke...
a on tu na seba kontakt nechal, ale z pochopitelnych dovodov ho zmazal, ked chces, poslem ti...

Musi sa to dat a urcite da, lenze vsetko nieco stoji a v tomto pripade je to cas, ktory oni sice maju habadej, ale my nie. Rovnako ich netrapi, ze sa tie verzie budu lisit, pretoze my, ako odovzdavajuci porusime zakon.

Kontakt nechcem, nestiham to teraz riesit, tato iniciativa musi byt aj z druhej strany, zjavne do toho procesu nas velmi nepotrebuju, alebo ak nas sleduju dalej, v takom pripade, je tu dost ludi, ktori su ochotni pomoct, tak ak nieco treba, piste.
...not good I hoped, not bad I thought...

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #130 on: 06.05.2010, 20:09:57 »
mozem sa spytat kde ste tlacili a viazali prace, a za ake ceny, teda kde sa realne najviac oplati dat vyhotovit???

EDIT:  A akej farby ma byt vazba a pismenka? Je na to predpis ze na nasej katedre nejak tak a tak treba?
vivat academicus

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #131 on: 06.05.2010, 20:10:36 »
cize tie rozdelene slova vieme poriesit tak, ze ti co mate google chrome, tak sa daju editovat textove pola jednoducho cez inspect element a tam sa to da upravit... prepokladam, ze firefox to tiez dokaze cez nejake rozsirenie :D
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #132 on: 06.05.2010, 20:12:45 »
mozem sa spytat kde ste tlacili a viazali prace, a za ake ceny, teda kde sa realne najviac oplati dat vyhotovit???

EDIT:  A akej farby ma byt vazba a pismenka? Je na to predpis ze na nasej katedre nejak tak a tak treba?

tak najlepsie je, keby tie pismenka boli rozoberatelne v pripade zmeny sablony, aby sa to dalho lahko upravit...
a najvhodnejsia vazba by bola asi hrebenova :D
« Last Edit: 06.05.2010, 20:14:30 by paly-sk »
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #133 on: 06.05.2010, 20:14:00 »
mozem sa spytat kde ste tlacili a viazali prace, a za ake ceny, teda kde sa realne najviac oplati dat vyhotovit???

EDIT:  A akej farby ma byt vazba a pismenka? Je na to predpis ze na nasej katedre nejak tak a tak treba?
tak najlepsie je, keby tie pismenka boli rozoberatelne v pripade zmeny sablony, aby sa to dalho lahko upravit...

Navrhujem odovzdavat na E-Book readeri.
...not good I hoped, not bad I thought...

slavcek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #134 on: 06.05.2010, 20:16:25 »
mozem sa spytat kde ste tlacili a viazali prace, a za ake ceny, teda kde sa realne najviac oplati dat vyhotovit???

EDIT:  A akej farby ma byt vazba a pismenka? Je na to predpis ze na nasej katedre nejak tak a tak treba?

tak najlepsie je, keby tie pismenka boli rozoberatelne v pripade zmeny sablony, aby sa to dalho lahko upravit...
a najvhodnejsia vazba by bola asi hrebenova :D

rofl :evica:
"We must become the change we want to see in the world".
-- Mohandas Gandhi

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #135 on: 06.05.2010, 20:59:06 »
pri nahravani mi este stale pise :

 Prebieha modifikácia šablóny pre Latex, nová šablóna bude dostupna 6.5.2010 v popoludňajších hodinách. Z novej šablóny stačí skopírovať *.cls súbor, pretechovať, vygenerovať pdf a nahrať do IS ETD.

Vy, ktori to tam uz mate nahrate, mozete mi poslat nejaky navod, ako sa Vam to podarilo? pomaly prichadzam o nervy, ze aj ked vydaju novu sablonu, tak to nepojde. Navyse tam pouzivam nestandardnu kniznicu pre vykreslovanie odvodzovacich stromov v latexu, s ktorou bude mat system mozno tiez problemy.

vlado

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #136 on: 06.05.2010, 21:07:32 »
pre win sablonu funguje aj cls z linux sablony. ja uz mam licencnu zmluvu aj potvrdenie. systemu vobec nevadi, ze som tam nahral len pracu v pdf a iba 1 tex subor tukedip.tex a zadal som len pocet priloh (nenahral som ich tam) ale vsetko je ok a ja mozem smelo utekat do UK. Zmena/zmazanie nahranej prace samozrejme nefunguje. Ani jedno z tlacitok na obrazku nefunguje (klik neurobi nic) LOL!
Neskúšajte na mňa ťahy!
Pokiaľ je vám život drahý!
Neskočím vám na tie triky!
Ja nechcem ísť do sanitky!

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #137 on: 06.05.2010, 21:12:25 »
Ked som tam dal cls z linux sablony, stale mi pise to iste!!! :(

smate

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #138 on: 06.05.2010, 21:27:45 »
inak verzia do kniznice musi obsahovat aj naskenovany zadavaci list?

ano musi
ja som skusal vlozit pdf sken ale nebralo to. musi to byt jpgcko

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #139 on: 06.05.2010, 23:50:06 »
Ze vraj pouzivam uz staru sablonu. Ale na ich stranke nova pre windows este nie je :(
Z linuxovej som zobral .cls subor, v mojej diplomovke vymenil \usepackage{mathptmx} za \usepackage{lmodern,textcase}, opravil zalamovanie riadkov v suboroch  a aj tak mi to nejde...co s tym mam robit? :(

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #140 on: 07.05.2010, 00:16:23 »
aj ked to bolo pretexovane pomoocu pdfcslatex, aj tak psie stale to iste, co s tym??? :(

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #141 on: 07.05.2010, 02:04:08 »
ze vraj sa na tom pracuje

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #142 on: 07.05.2010, 02:14:37 »
uz je vobec nova sablona? lebo datum je tam stale 2009-03-09...
ked tu novu sablonu stiahnem aky je presny postup pre porusenie toho zakona tj aby mi tu pracu system uznal

zakon ani zmluvu neporusujes, pretoze na zmluve je:

Autor garantuje, ze vsetky exempalre skolskeho diela bez ohladu na nosic maju identicky obsah.

OBSAH !!! NIE FORMU !!! ;) To, ze mas iny font, viac stran je forma, obsah je stale ten isty.
...not good I hoped, not bad I thought...

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #143 on: 07.05.2010, 02:38:44 »
kde mi mozete poradit uplne najviac najlacnejsie zviazanie DP?
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #144 on: 07.05.2010, 05:55:09 »
to kedy napise na kolko % je praca originalna?
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #145 on: 07.05.2010, 06:03:12 »
komisia ti povie na obhajobe
brix will be shat

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #146 on: 07.05.2010, 06:15:29 »
komisia ti povie na obhajobe
Predbehol si ma, kym som hladal clanok, v ktorom som to cital.
Nenasiel som ho, ale bolo pisane nieco v tom zmysle, ze vysledok je neverejny, a je na skole, ako s nou nalozi. Ale ze vacsinou sa nebudu dat ututlat zle vysledky, kedze v komisiach budu aj externi clenovia... Ked najdem spominany clanok, tak to sme hodim..

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #147 on: 07.05.2010, 06:18:12 »
jo tiez som to niekde cital ale neviem kde, zda sa mi ze na pravde niekde
brix will be shat

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #148 on: 07.05.2010, 14:18:20 »
a na cd co treba pisat ?

staci fixou napisat ze Diplomovka MIXTaPE ? alebo treba dajak pekne potlac zrobit a kktiny ?
vsetko co mas na hlavicke dp tam ma byt + PRILOHA A: CD medium s priruckami (ci jak to mas v praci napisane, nehce sa mi pozerat)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #149 on: 07.05.2010, 15:04:57 »
jo tiez som to niekde cital ale neviem kde, zda sa mi ze na pravde niekde

Vdaka za hint. Hladal som cez google, ale som nepochodil. Na pravde sa mi to podarilo najst. Tu je link:
http://spravy.pravda.sk/piratske-diplomovky-zacal-odhalovat-ministersky-pocitac-pms-/sk_domace.asp?c=A100427_214734_sk_domace_p29

Prislusna cast clanku:

Záverečné práce sa v elektronickej podobe dostanú cez školu až do Centra vedecko-technických informácií (CVTI). Tam prácu preženú cez počítač a ten jasne určí, ktoré pasáže sa nápadne podobajú na iné už napísané práce. Protokol o kontrole dostane vysoká škola, kde ho dostane štátnicová komisia. "Stroj neurčí, že ide o plagiát, teda ukradnuté texty. Určí iba nápadne sa podobajúce texty. Konečné rozhodnutie je na škole," vysvetľuje riaditeľ centra Ján Turňa. Zápis o skopírovanej práci bude síce neverejný, no Turčan nepredpokladá, že by škola mala záujem chrániť študenta alebo učiteľa plagiátora.

"V štátnicových komisiách sú aj mimoškolskí odborníci, preto prípadné ututlanie plagiátora nie je veľmi reálne," potvrdzuje aj prorektor pre vzdelávanie Technickej univerzity v Košiciach Pavel Raschman. Študent, ktorý príliš okato okopíroval prácu iného, si tak prinajlepšom zopakuje štátnice. V najhoršom ho môžu zo školy aj vylúčiť.