Author Topic: Diplomova praca  (Read 61232 times)

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #100 on: 06.05.2010, 06:46:50 »
inak ked si niekto robil v latexu vlastnu sablonu a system mu pracu zhltol, nemohol by ju zverejnit na fore?

KIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #101 on: 06.05.2010, 13:11:17 »
Takze zhrniem to

1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

2. System validoval vsetko, aj pocet priloh aj kazdu jednu polozku, avsak 6 z 10 tich vysokoskolskych studentov malo problem zaregistrovat pracu, lebo im tam nieco vypisuje, na zamyslenie.

3. Bakalari FBERG pekne uploadli aj prace v texu, s jemnou vymenou virtualneho fontu a kodovania, tiez na zamyslenie.


Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #102 on: 06.05.2010, 16:02:50 »
1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

napr. pre mna, v texu sa to pise ovela jednoduchsie ako vo worde... a to uz ani nehovorim o oo.o...
All code is crap.

42

smate

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #103 on: 06.05.2010, 16:18:10 »
1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

trapil? nie nie :) kazdopadne dost trapny argument, ze to nefunguje

KIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #104 on: 06.05.2010, 16:58:21 »
miro,
1. okrem ineho niektori maju spracovanie prace v texu povinne, maju to aj v zadavacom liste. aj keby tam bola k dispozicii sablona v paintbrushi, system nemoze predpokladat, ze v nej nikto robit nebude. na zamyslenie.
2. ked dam uploadnut original pdf zo sablony, neberie ho, na zamyslenie.
3. podarilo sa to tam dat aj nam, avsak tento system nemoze pozadovat od studentov, aby sa ho snazili obist. dokonca sa ku mne dostal aj oficialny mail s textom, ze "System sa da pekne obist". na zamyslenie.
4. pokial viem, ti bakalari z berg to neoploadli pekne, ale trapili sa s tym dost, kedze to odovzdali riadne po termine. na zamyslenie.
5. opakujem este raz, akakolvek zmena na praci znamena, ze bud budeme musiet dat zviazat prace este raz (snad nam to kic preplati) alebo tym porusime zakon, kedze to, co ide do systemu MUSI byt identicke s tym, co sa dalo zviazat. z toho mi vyplyva, ze tento system nas nuti porusovat pravidla (zakony). tiez na zamyslenie.
6. ked uz je tak veselo dovolene menit pracu pri uploade, tak ja si tam hodim text o rastlinkach, o ktorych som mala referat na strednej skole. k tomu sa isto ziadna zhoda nenajde...

a este, aby sme sa rozumeli.. ja chapem, ze je to problem atd... ale vyhovorit sa na studentov, ze informatici na fei su neni schopni obist system, to uz nie je na zamyslenie, to je chore...



1. tech, priklad UPJS, par dni dozadu zrusila uplne sablony v techu, studenti to prezili, to len tak mimichodom.
2. ano, neberie, tento problem sa zacal riesit vcera , uz uplynulo asi 18 hodin od zacatia, vysledok bude poobede, nova sablona nahodena.
3. zbytocne sa tu natahujeme, riesi sa to.
4. zmenil 3 riadky v hlavicke
5. kde je napisane ze tlac dp je pred odovzdanim do UK?
6. ak si prezrie veduci DP tvoju pracu, tak sa urcite nepotesi jej obsahu.

nick k.i.c. je vseobecny, konkretne teraz pise Ing. xxx yyy

KIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #105 on: 06.05.2010, 17:01:28 »
1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

trapil? nie nie :) kazdopadne dost trapny argument, ze to nefunguje

ked si prevedies svoju pracu na plain text , je v poriadku? nefunguje system ne odovzdavanie prac, alebo mas zle formatovanie sablony (opakujem sa, na ktorej sa pracuje). K dnesnemu dnu, za tento akademicky rok odovzdalo 2200 studentov svoje prace bez problemov.


uzitocny nastroj: http://www.crzp.sk/testDoc?fs=75210424EFF743FAA3FE6EB5A4EB73AE&fn=main
« Last Edit: 06.05.2010, 17:12:06 by KIC »

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #106 on: 06.05.2010, 17:12:19 »
5. kde je napisane ze tlac dp je pred odovzdanim do UK?

nick k.i.c. je vseobecny, konkretne teraz pise Ing. xxx yyy

ad1. Kde je napisane, ze tlac je po odovzdani do UK?
ad2. To, ze k dnesnemu dnu odovzdalo 2200 studentov je pekne cislo do statistik, ale nie pre nas, ktori kvoli nedostatocnemu testovaniu systemu a sablon nie sme schopni odovzdat.
ad3. Ked je to take jednoduche, zmenit tri riadky v hlavicke, preco to uz nebolo opravene minuly tyzden?
« Last Edit: 06.05.2010, 17:15:40 by tristan »
...not good I hoped, not bad I thought...

KIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #107 on: 06.05.2010, 17:16:25 »
5. kde je napisane ze tlac dp je pred odovzdanim do UK?

nick k.i.c. je vseobecny, konkretne teraz pise Ing. xxx yyy

ad1. Kde je napisane, ze tlac je po odovzdani do UK?
ad2. To, ze k dnesnemu dnu odovzdalo 2200 studentov je pekne cislo do statistik, ale nie pre nas, ktori kvoli nedostatocnemu testovaniu systemu nie sme schopni odovzdat.
ad3. Ked je to take jednoduche, zmenit tri riadky v hlavicke, preco to uz nebolo opravene minuly tyzden?

1. zacarovany kruh
2. prevedie ti tvoju pracu na plaintext v poriadku?
3. vcera poobede sa naslo oficialne riesenie, pisem to uz asi 3krat....

smate

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #108 on: 06.05.2010, 17:29:36 »
1. tech, priklad UPJS, par dni dozadu zrusila uplne sablony v techu, studenti to prezili, to len tak mimichodom.
2. ano, neberie, tento problem sa zacal riesit vcera , uz uplynulo asi 18 hodin od zacatia, vysledok bude poobede, nova sablona nahodena.
3. zbytocne sa tu natahujeme, riesi sa to.
4. zmenil 3 riadky v hlavicke
5. kde je napisane ze tlac dp je pred odovzdanim do UK?
6. ak si prezrie veduci DP tvoju pracu, tak sa urcite nepotesi jej obsahu.

nick k.i.c. je vseobecny, konkretne teraz pise Ing. xxx yyy


1. to ze  upjs zrusila tex sablony je super, gratulujem im k tomu, ja som ale student tuke, tuke tex sablony ma
2. talc pred odovzdanim je celkom pochopitelna kedze odovzdavanie DP je do 7.5, registrovat ZP do UK pojde az dnes poobede. alebo mam pockat kym to pojde a tak tlacit?
3. je velmi dobre, ze sa to zacalo riesit, skoda ze az vcera. malo to fungovat od 3.5
4. ako tristan pise 2200 je pekne cislo, mne je vsak celkom jedno ci ich bolo 20 alebo 2000, ked to nejde mne a to som pouzil normalnu sablonu. merat spolahlivost systemu poctom uspesnych odovzdani je.. hlupe

nechcem sa hadat alebo na niekoho utocit ale tie chabe vyhovorky ma nasrali

KIC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #109 on: 06.05.2010, 17:49:49 »

4. ako tristan pise 2200 je pekne cislo, mne je vsak celkom jedno ci ich bolo 20 alebo 2000, ked to nejde mne a to som pouzil normalnu sablonu. merat spolahlivost systemu poctom uspesnych odovzdani je.. hlupe

nechcem sa hadat alebo na niekoho utocit ale tie chabe vyhovorky ma nasrali


4. takze dopracovali sme sa konecne ku tomu ze je problem v sablone a nie v systeme ETD, na sablone sa pracuje. Prave som nahodil upravenu sablonu pre linux (tukedip_il2.zip) , windows bude o chvilku.

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #110 on: 06.05.2010, 18:01:13 »
4. takze dopracovali sme sa konecne ku tomu ze je problem v sablone a nie v systeme ETD, na sablone sa pracuje. Prave som nahodil upravenu sablonu pre linux (tukedip_il2.zip) , windows bude o chvilku.

no dal som prekompilovat tu novu originalnu sablonu bez akychkolvek zmien a vysledok: Nahrávaná práca neobsahuje rovnaké poradie položiek v analytickom liste ako šablóna TUKE!
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #111 on: 06.05.2010, 18:03:05 »
ja som to robil vo windowse, tak si pockam na tu druhu :D

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #112 on: 06.05.2010, 18:19:14 »
Takze zhrniem to

1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

2. System validoval vsetko, aj pocet priloh aj kazdu jednu polozku, avsak 6 z 10 tich vysokoskolskych studentov malo problem zaregistrovat pracu, lebo im tam nieco vypisuje, na zamyslenie.

3. Bakalari FBERG pekne uploadli aj prace v texu, s jemnou vymenou virtualneho fontu a kodovania, tiez na zamyslenie.



Dovolim si napisat svoje skusenosti s KIC a sposob riesenia problemov...

Pred rokom som KIC v priebehu mesiaca dvakrat upozornil, ze ku sablone pre OO maju zly navod, ktory je urceny pre MS Office. Myslite si, ze sa to zmenilo?

Tento rok som sa znova dostal k potrebe pouzitia sablony pre DP. Narazil som na ten isty navod. Znovu som napisal mail, nic sa nevyriesilo, nezverejnil sa navod ku OO, iba sa stiahol ten "zly" a od vtedy sa to neriesi.

Tento rok som otvoril sablonu pre OO v najnovsej verzii tohto kanc.baliku v domneni, ze to zvladnem aj bez navodu. Vela veci bolo rozhadzanych, teda sablona nepouzitelna. Opytal som sa na verziu, pre ktoru je urcena sablona. Zial, odpovede som sa nedockal.

Nakoniec som musel pouzit MS Office. TEX iba preto nie, lebo som na zaklade tychto skusenosti necakal nic dobre od KIC. A ako vidim, na 100% sa potvrdili moje obavy.

Neviem, aky dovod ma univerzita na to, aby tlacila studentov do pouzivania komercnych aplikacii, namiesto toho, aby podporovala opensource, resp. free veci. Bolo by to prinosne aj pre studentov, pre univerzitu, pre rozvoj open source komunity a vseobecne pouzivaniu open source aplikacii na Slovensku.

Na zaver. Ked raz ma student povinnost pouzit sablonu, tak laskavo, tie sablony preverte, a aktualizujte, alebo aspon uvedte, pre ktoru verziu aplikacie je urcena!
A ked uz ponukate na vyber, tak nech su vsetky alternativy rovnocenne. Podla doterajsich skusenosti mate 33%-nu uspesnost, co je na FX. (uz iba na margo, ani MS sablona pre MS OFF 2003 nie je na 100% zvladnuta, napr. popisky obrazkov sa neobjavuju v ponuke na vytvorenie krizovych odkazov...)

Urcite by v buducnosti pomohlo, keby sa vytvoril dokument, v ktorom su definovane vsetky technicke poziadavky na design vyslednej prace. Casom by studenti vytvorili sablony, ktore by boli pouzitelne.

PS: Cudovat sa na univerzite technickeho zamerania nad dovdomi pouzitia TEXu je kusok od veci...


libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #113 on: 06.05.2010, 18:28:34 »
1. texovske problemy sa riesia dlhsiu dobu, az teraz sa naslo riesenie ktore je implementovane v tejto dobe. (Co vedie cloveka k tomu aby sa trapil pisanim v texu????)

trapil? nie nie :) kazdopadne dost trapny argument, ze to nefunguje

ked si prevedies svoju pracu na plain text , je v poriadku? nefunguje system ne odovzdavanie prac, alebo mas zle formatovanie sablony (opakujem sa, na ktorej sa pracuje). K dnesnemu dnu, za tento akademicky rok odovzdalo 2200 studentov svoje prace bez problemov.


uzitocny nastroj: http://www.crzp.sk/testDoc?fs=75210424EFF743FAA3FE6EB5A4EB73AE&fn=main

Mohol by som vediet, na co je dobry ten link?

Na hlavnej stranke sa pise: "Autori záverečných prác (bakalárskych, diplomových a dizertačných) a kvalifikačných prác (rigoróznych a habilitačných) NEVKLADAJÚ svoje práce priamo do Centrálneho registra záverečných a kvalifikačných prác (CRZP), ale do lokálneho úložiska záverečných prác na príslušnej univerzite / vysokej škole podľa jej internej smernice. Záverečné a kvalifikačné práce vkladajú do CRZP univerzity a vysoké školy."

A ten odkaz je, zda sa, na nahratie prace do systemu...

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #114 on: 06.05.2010, 18:29:21 »

4. takze dopracovali sme sa konecne ku tomu ze je problem v sablone a nie v systeme ETD, na sablone sa pracuje. Prave som nahodil upravenu sablonu pre linux (tukedip_il2.zip) , windows bude o chvilku.

Potrebujem ENG verziu. Dufam, ze opravy sa tykaju aj jej a taktiez je opravena a zverejnena. BTW: updatni potom datumy na stranke, aby bolo jasne, ze uz je tam nova verzia. Vdaka.
...not good I hoped, not bad I thought...

slavcek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #115 on: 06.05.2010, 18:44:01 »
podarilo sa mi uz dostat na krok 2., ale tam je zase problem s delenim slov a v systeme sa zobrazuju aj pomlcky... napr. Vý- stupom
"We must become the change we want to see in the world".
-- Mohandas Gandhi

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #116 on: 06.05.2010, 18:46:39 »
mno, KIC sa teraz pekne vyfarbilo :D :D aj by som ich spicoval ale nemam cas, musim pisat prirucky
brix will be shat

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #117 on: 06.05.2010, 18:59:31 »
dalsia vec, v texu sa pocitaju strany od uvodu po zoznam priloh... v ETD od titulnej strany po koniec... teraz staci porovnat citaciu prace v PDF-ku, kde pise napr. 53 stran a ETD 69 stran :) a to nehovorim, ze v tej novej sablone su tie titulne strany uplne odlisne od tych, co mame na zviazanych pracach :D
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

slavcek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #118 on: 06.05.2010, 19:00:38 »
Mohol by som vediet, na co je dobry ten link?

Na hlavnej stranke sa pise: "Autori záverečných prác (bakalárskych, diplomových a dizertačných) a kvalifikačných prác (rigoróznych a habilitačných) NEVKLADAJÚ svoje práce priamo do Centrálneho registra záverečných a kvalifikačných prác (CRZP), ale do lokálneho úložiska záverečných prác na príslušnej univerzite / vysokej škole podľa jej internej smernice. Záverečné a kvalifikačné práce vkladajú do CRZP univerzity a vysoké školy."

A ten odkaz je, zda sa, na nahratie prace do systemu...

nie, nie je na nahratie do systemu, ale len na otestovanie plain text vystupu, ked pojdes na www.crzp.sk dole v linkach najdes odkaz na Jednoduchý tester prevodu PDF súborov na čistý (plain) text... a to je to...  :)
"We must become the change we want to see in the world".
-- Mohandas Gandhi

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #119 on: 06.05.2010, 19:18:32 »
Mohol by som vediet, na co je dobry ten link?

Na hlavnej stranke sa pise: "Autori záverečných prác (bakalárskych, diplomových a dizertačných) a kvalifikačných prác (rigoróznych a habilitačných) NEVKLADAJÚ svoje práce priamo do Centrálneho registra záverečných a kvalifikačných prác (CRZP), ale do lokálneho úložiska záverečných prác na príslušnej univerzite / vysokej škole podľa jej internej smernice. Záverečné a kvalifikačné práce vkladajú do CRZP univerzity a vysoké školy."

A ten odkaz je, zda sa, na nahratie prace do systemu...

nie, nie je na nahratie do systemu, ale len na otestovanie plain text vystupu, ked pojdes na www.crzp.sk dole v linkach najdes odkaz na Jednoduchý tester prevodu PDF súborov na čistý (plain) text... a to je to...  :)
Uf. Potom dobre. Ja som si myslel, ze je to ta kontrola origianlity, hodil som tam diplomovku, a dal iba ten vystup s plaintext a
 poctom slov. Az potom som siel na hlavnu stranku, kde som nasiel ten oznam.. 
Zacal som sa kusok obavat (asi takuto farbu som moho mal:  :mishela ). 
Vdaka za odpoved ;)

smate

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #120 on: 06.05.2010, 19:32:09 »
wtf?  >:(
Práca s evidenčným číslom:  xxxxxx, obsahuje: 0 znakov a 0 slov podľa algoritmu IS ETD.

pocet stran sice nesedi ale uz som to aspon nahral  :banana_guitar:

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: Diplomova praca
« Reply #121 on: 06.05.2010, 19:39:35 »
wtf?  >:(
Práca s evidenčným číslom:  xxxxxx, obsahuje: 0 znakov a 0 slov podľa algoritmu IS ETD.

pocet stran sice nesedi ale uz som to aspon nahral  :banana_guitar:
chces povedat, ze system tymto nepriamo tvrdi, ze tam mas prazdne strany? :D
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #122 on: 06.05.2010, 19:42:59 »
wtf?  >:(
Práca s evidenčným číslom:  xxxxxx, obsahuje: 0 znakov a 0 slov podľa algoritmu IS ETD.

pocet stran sice nesedi ale uz som to aspon nahral  :banana_guitar:
chces povedat, ze system tymto nepriamo tvrdi, ze tam mas prazdne strany? :D

System dokonca ignoruje aj slova, ktore precital z analytickeho listu....bez precitania analytickeho listu sa neda odovzdat, ale po jeho precitani ma praca 0 slov.
...not good I hoped, not bad I thought...

smate

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #123 on: 06.05.2010, 19:44:34 »
wtf?  >:(
Práca s evidenčným číslom:  xxxxxx, obsahuje: 0 znakov a 0 slov podľa algoritmu IS ETD.

pocet stran sice nesedi ale uz som to aspon nahral  :banana_guitar:
chces povedat, ze system tymto nepriamo tvrdi, ze tam mas prazdne strany? :D

neviem co si o tom mam mysliet.. je to v potvrdeni o odovzdani licencnej zmluvy

tristan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Diplomova praca
« Reply #124 on: 06.05.2010, 19:54:47 »
ach jaj, tak zvolajme nejaky krizovy team, ked si na to sadneme viaceri, tak sa to snad rychlejsie poriesi :D

Podla mna sa tu vyvija celkom slusna testerska iniciativa, tento den by mal byt nazvany test day a forum premenovane na bugzillu pre system odovzdavania zaverecnych prac....

My asi neporiesime nic, to musia ludia zodpovedni za system a sablony. My mozme tak akurat cakat a ked sa nic nevyriesi, odovzdat nejaky balast na temu zaverecna praca, tak aby to system prevzal a dufat, ze nikdy nikoho nenapadne to porovnavat s tlacenou verziou, pripadne, zainvestovat do noveho tlacenia a viazania, kedze cakat od tuke, ze pride s tym, ze na svoje naklady nam to potlaci a poviaze je viac nez smiesne.

Nieco by sa dalo spravit, priamy kontakt na cloveka zodpovedneho v kniznici a hlasit chyby priamo jemu, pripadne poslat par sample prac. ked uz xxx yyy tu par krat prisiel, mohol by zverejnit svoje meno, cislo a menovat sa contact point-om pre UK a tak isto ustanovit niekoho odtial za nas a oni dvaja by si spravili hot line.
« Last Edit: 06.05.2010, 19:58:07 by tristan »
...not good I hoped, not bad I thought...