FEI archív 2009/2010 > 5. ro?ník

Diplomova praca

<< < (3/33) > >>

sulo:

--- Quote from: libra on  14.04.2010, 18:24:22 ---Neviem, aky projekt riesis, ale iste sa najde nieco podobne zamerane open source (GNU GPL, ci jaka to je licencia), s potrebnym volnymi obrazkami...

--- End quote ---

Čo sa týka obrázkov, na artworky sa väčšinou nepoužíva licencia GPL, keďže pri nich neexistujú pojmy ako napr. zdrojový kód. Miesto toho sú často pužité licencie Creative Commons, pričom konkrétne podmienky (komernčné použitie, atribúcia,...) závisia od konkrétneho typu, pod ktorým bol obrázok vydaný - existuje ich viac a dajú sa kombinovať: http://creativecommons.org/about/licenses

Agamemnon:

--- Quote from: tristan on  15.04.2010, 18:44:42 ---
--- Quote from: Agamemnon on  14.04.2010, 19:50:32 ---gnu gpl nie je dobra licencia pre diplomovku... gnu gpl nesmie pouzit... ta licencia vyzaduje aby vysledny produkt bol kompletne zverejneny, co nemusi byt pri diplomovke mozne... inak, ta licencia je zvrhla :)

btw - to uz nehovorim o tom, ze u nas su elektronicke licencie neplatne...

--- End quote ---

Kde hovori GNU GPL o zverejnovani produktu? Par rokov do zadu som ju cital a na nic take som nenarazil...Musis zverejnit zdrojaky s binarkou, to ano, ale ze vobec musis nieco zverejnit....o tom neviem, mozes vypichnut ten odstavec z nej, ak ho vies rychlo najst?

BTW: co znamena zverejnit? ukazat to doma rodine verejne, na intraku, ci BBC ?:))

--- End quote ---

pod produktom som myslel zdrojaky a binarku prave... ale to pri diplomovke nemusi byt mozne, lebo diplomovka podlieha slovenskym zakonom (ktore na rozdiel od GNU GPL licencie na slovensku platia) a tam to potom zavisi od autorov a pod... rozumej = diplomovka je ciastocne majetkom skoly...

v tomto pripade zverejnit znamena, ze to musi byt pristupne pre ostatnych pripadnych zaujemcov - tj. najskor asi na nejakej webstranke v sucasnosti :)

ono... takto to bolo, ked som gpl licenciu pozeral posledne, a to je uz davnejsie... resp. ked som si zistoval ako to s nou vlastne je...
inak, prave pre to vynucovanie zverejnenia vsetkych kodov, je imo ta licencia zvrhla... (povedzme, ze ty pouzijes nejaky komponent vo svojom produkte, ktory je pod gpl... ale tato gpl potom od teba pozaduje zverejnenie kompletnych kodov produktu - aspon takto to bolo niekedy)

tristan:

--- Quote from: Agamemnon on  15.04.2010, 20:39:43 ---
--- Quote from: tristan on  15.04.2010, 18:44:42 ---
--- Quote from: Agamemnon on  14.04.2010, 19:50:32 ---inak, prave pre to vynucovanie zverejnenia vsetkych kodov, je imo ta licencia zvrhla... (povedzme, ze ty pouzijes nejaky komponent vo svojom produkte, ktory je pod gpl... ale tato gpl potom od teba pozaduje zverejnenie kompletnych kodov produktu - aspon takto to bolo niekedy)

--- End quote ---

--- End quote ---

--- End quote ---

Ano, takto to je do teraz :D S tym rozdielom, ze ty nemusis tu binarku nikde zverejnovat, mozes ju pouzivat pre vlastne ucely, mozes ju dokonca predavat, ale ako nahle ju davas z ruky, musi ist aj so zdrojakmi.

Agamemnon:

--- Quote from: tristan on  16.04.2010, 05:42:36 ---
--- Quote from: Agamemnon on  15.04.2010, 20:39:43 ---
--- Quote from: tristan on  15.04.2010, 18:44:42 ---
--- Quote from: Agamemnon on  14.04.2010, 19:50:32 ---inak, prave pre to vynucovanie zverejnenia vsetkych kodov, je imo ta licencia zvrhla... (povedzme, ze ty pouzijes nejaky komponent vo svojom produkte, ktory je pod gpl... ale tato gpl potom od teba pozaduje zverejnenie kompletnych kodov produktu - aspon takto to bolo niekedy)

--- End quote ---

--- End quote ---

--- End quote ---

Ano, takto to je do teraz :D S tym rozdielom, ze ty nemusis tu binarku nikde zverejnovat, mozes ju pouzivat pre vlastne ucely, mozes ju dokonca predavat, ale ako nahle ju davas z ruky, musi ist aj so zdrojakmi.

--- End quote ---

njn, a na slovensku su to len rozpravky :D

edit: resp. nielen na slovensku, by som povedal :)

tristan:

--- Quote from: Agamemnon on  16.04.2010, 16:55:15 ---njn, a na slovensku su to len rozpravky :D

edit: resp. nielen na slovensku, by som povedal :)

--- End quote ---

ale funguje ta rozpravka :D minimalne nieco po nej ostava

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana

Go to full version