Author Topic: Ako ?alej po štátniciach ?  (Read 23268 times)

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Ako ?alej po štátniciach ?
« on: 25.05.2010, 23:01:28 »
Možno je to priskoro, rozmýšlať nad tým, čo potom, ale bojim sa, že po štátniciach väčšina nebude sledovať fórum.
V podstate ma zaujíma, ako ďalej, aké máme povinnosti?

Napadlo ma 5 možnosti, pls, pri odpovedi píšte, pre ktorú skupinu to platí:
1. Končiaci študent, ktorý nemá zamestnanie
2. Končiaci študent, ktorý nemá zamestnanie a plánuje pokračovať v Doktorandskom štúdiu
3. Končiaci študent, ktorý má zamestnanie a plánuje pokračovať v Doktorandskom štúdiu
4. Končiaci študent, ktorý má zamestnanie, skončí školu, ide pracovať
5. Končiaci študent, ktorý nespraví štátnice  ???

Zaujíma ma najmä, kam aké papiere odniesť, kedy končí platnosť zliav, dotácia na stravu, ISIC, atď.

sohnog

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #1 on: 25.05.2010, 23:34:42 »
no zatial patrim do skupin 1. a 5. :), ale po piatku to bude uz len jedna moznost a podla tej sa zariadim...kazdopadne mam v plane ist v pondelok na studijne a spytat sa...osobne ani neplanujem toto leto este robit, takze tipujem ze do niekolkich prac. dni treba ist na urad sa nahlasit. co sa tyka zliav, tak sa mi mari nieco ze do 3 dni zrusia platnost isic, takze sa cestuje za cele, no nieco som pocul ze obedy sa este daju s tym, no nie som isty....to ozaj len z pocutia, a niekedy neverim ani sam sebe tak brat s nadhladom a urcite hladat overenejsie info...len tak zhruba zatial

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #2 on: 25.05.2010, 23:36:21 »
do 7 dni treba ist na urad prace aby ta evidovali ako nezamestnaneho hned od dna statnic+1 den
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #3 on: 25.05.2010, 23:39:09 »
dpmk-mat mi povedal, ze platnost zlavy: 29.5.2010 ;)
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #4 on: 25.05.2010, 23:40:27 »
A keď od 1.6. nastupujem do prace? treba sa isť hlásiť?

Inač nie som ani v jednej možnosti. bo zatiaľ nerobím ale po štátniciach nastupujem :)

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #5 on: 25.05.2010, 23:41:06 »
dpmk-mat mi povedal, ze platnost zlavy: 29.5.2010 ;)
Ja som dnes pozeral a pisal že platnosť zľavi do 31.8.2010 a platnosť karty do 2013 :-D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #6 on: 25.05.2010, 23:46:02 »
A keď od 1.6. nastupujem do prace? treba sa isť hlásiť?

Inač nie som ani v jednej možnosti. bo zatiaľ nerobím ale po štátniciach nastupujem :)
neviem kedy mas statnicu..ale ked si napriklad aj jeden den nezamestnany tak to treba ist uviest lebo kedo to neuvedies nebude za ten den zaplatene zdravotne poistenie za teba.

treba si dat pozor a ist sa prihlasit v den ked si nezamestnany. lebo ked napriklad pojdes 1.6. ze 31.5. si bol nezamestnany tak ti to uz nevezmu. aspon tolko co som sa ja dozvedel
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #7 on: 25.05.2010, 23:50:10 »
A keď od 1.6. nastupujem do prace? treba sa isť hlásiť?

Inač nie som ani v jednej možnosti. bo zatiaľ nerobím ale po štátniciach nastupujem :)
neviem kedy mas statnicu..ale ked si napriklad aj jeden den nezamestnany tak to treba ist uviest lebo kedo to neuvedies nebude za ten den zaplatene zdravotne poistenie za teba.

treba si dat pozor a ist sa prihlasit v den ked si nezamestnany. lebo ked napriklad pojdes 1.6. ze 31.5. si bol nezamestnany tak ti to uz nevezmu. aspon tolko co som sa ja dozvedel

Tak to aby som štvrtok po štatniciach utekal domou do ML aby som sa piatok hlasil, bo budu isto robiť iba doobeda..

Bluuuuuud

Viem že sa treba hlasiť ale to do 5 alebo 7 dni od štatnic

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #8 on: 25.05.2010, 23:56:22 »
do 5 pracovnych dni.
bud sa prides nahlasit ako nezamestnany,
alebo co viem tak donesies zmluvu so zamestnavatelom, alebo to zamestnavatel vykona za teba.

Myslim si ze ale by ti mali vediet poradit na urade.

PS> nezabudajte na zdravotnu poistovnu!. tam to treba tiez vybavit a nie len urad prace.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown


Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #10 on: 26.05.2010, 01:10:51 »
cize vsetci sme studenti do dna, kedy mame statnice? Odvody za nas by mali byt zaplatene za dany mesiac. Teda ked to ma za mna zamestnavatel vybavit, ze 1.6. nastupujem, budem sa aj ja musiet pretlkat vsetkymi uradmi namiesto toho, aby som isiel oslavovat? To je troska chore, nemyslite si? :D

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #11 on: 26.05.2010, 18:39:05 »
cize vsetci sme studenti do dna, kedy mame statnice? Odvody za nas by mali byt zaplatene za dany mesiac. Teda ked to ma za mna zamestnavatel vybavit, ze 1.6. nastupujem, budem sa aj ja musiet pretlkat vsetkymi uradmi namiesto toho, aby som isiel oslavovat? To je troska chore, nemyslite si? :D

je to tak. v momente, ked opustis statnicovu miestnost, skolu viac nezaujimas. odvody za teba plati stat iba do toho dna. ak nastupujes 1.6. do zamestnania, skoc do zdravotnej poistovne a povedz, ze tie tri, styri dni, ked si vo void-e si zaplatis ako samoplatca... potom mozes okaslat cely urad prace.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #12 on: 26.05.2010, 19:25:47 »
len s tym opatrne..neviem ci potom netreba robit rocne zuctovanie poistenia kvoli tomu
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #13 on: 26.05.2010, 22:16:52 »
ale podla mna nestaci len niekomu povedat, ze hej ty, skoncil som skolu...potrebujem na to potvrdenie o ukonceni studia, nie? A to dostanem kedy?

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #14 on: 27.05.2010, 02:48:15 »
ale podla mna nestaci len niekomu povedat, ze hej ty, skoncil som skolu...potrebujem na to potvrdenie o ukonceni studia, nie? A to dostanem kedy?

na promoci ?
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #15 on: 27.05.2010, 03:14:40 »
ale podla mna nestaci len niekomu povedat, ze hej ty, skoncil som skolu...potrebujem na to potvrdenie o ukonceni studia, nie? A to dostanem kedy?

na promoci ?

to je neskoro a urcite to tam nedostanes. najlepsie je ist hned si po to, napr. na druhy den.
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

Frankie

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #16 on: 27.05.2010, 03:16:48 »
ale podla mna nestaci len niekomu povedat, ze hej ty, skoncil som skolu...potrebujem na to potvrdenie o ukonceni studia, nie? A to dostanem kedy?

na promoci ?

to je neskoro a urcite to tam nedostanes. najlepsie je ist hned si po to, napr. na druhy den.

Joj, a to este aj na next day sa mám trepať do KE :(, nemohla by to rozdávať hneď komisia? :D

Frankie

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #17 on: 27.05.2010, 04:03:00 »
No aj sa chystám, ale pochybujem, že nejaký papier od nich dostanem. Najskôr to bude tak, že mi povedia, aby som prišiel na druhý deň. A mne sa nechce :baaa:

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #18 on: 27.05.2010, 04:22:35 »
Obavam sa, ze vo stvrtok maju aj tak nestrankovy den :)
A navyse, ja zacinam az o 13, takze asi nic z toho :(
Ja to vidim na vyuzitie sluzieb sl.posty, kedze domov pojdem zajtra a potom az kto vie kedy...

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #19 on: 27.05.2010, 04:24:14 »
Takto.. papier by dali aj v ten den, dnes tak davali, ale zajtra študijne nerobi.. teda nema strankove dni.

A ako povedala Ivetka, aj ja som zisťoval a ozaj je najjednoduchšie si tych par dni zaplatiť ako samoplatca to poistenie. (cca 3 € aj dačo) Inač sa treba do 7 dni nahlasiť a keď 1.6. nastupite tak sa zasa treba isť odhlasiť z uradu rpace. a veľa papierov zbytočne. :) Zistite si koľko treba zaplatiť a pošlite napr cez i-banking.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #20 on: 27.05.2010, 04:32:00 »
jj len potom si musis robit sam to rocne zuctovanie
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #21 on: 27.05.2010, 06:15:02 »
takze v piatok, ked vstanem, budem behat po uradoch...hrozna predstava, ale lepsia, ako by som mal ist az vtedy na statnice

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #23 on: 28.05.2010, 21:05:36 »
EDIT: neviem, ci socialka a urad prace je to iste, ci to nie je osobitna institucia, u nas je to v jednej budove :)
asi prispevok na dieta riesi socialka a nezamestnanost urad... Mam v tom hokej ;)

Tak, bol som dnes na urade prace...

Treba im potvrdenie o ukonceni, na dva miesta. Jednak tej pani, ktora vybavuje vasu agendu ohladom prispevku na dieta, ci jak sa to vola... oni potrebuju potvrdenie, kedze sme uz "zaopatrene deti" a uz nemame narok na prispevok. Ked nedonesiete potvrdenie sami, oni vas pravdepodobne vyzvu listom...

Ak ste nezamestnani - aj ked cakate na doktorandske - tak tam treba ist do 7 dni vyplnit papiere. Ja som ich vyplnil, podarilo sa aj dohodnut, ze potvrdenie dodam dodatocne - avsak, poznam sa s nou, inde to nemusi fungovat. Ihned, ako pride rozhodnutie o pripadnom prijiati na doktorandske, treba im dodat potvrdenie, aby vas nezaradili/vyradili do/z evidencie - teda aby vedeli, ze pokracujete. Avsak ani v tomto pripade uz prispevok na dieta nebude. To iste pri zamestnani - treba kopia pracovnej zmluvy.
Zatial vsetko, do poistovne asi poslem list, alebo pojdem az s potvrdenim.

Ked mate nejake dalsie info, sem s nim :)
« Last Edit: 28.05.2010, 23:13:13 by libra »

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: Ako ?alej po štátniciach ?
« Reply #24 on: 29.05.2010, 06:15:53 »
moj postup pri "skoncil som skolu, zamestnanie este nemam"

zobral som zo skoly potvrdenie

Na urade prace : vypisat ziadost etc s potvrenim ( pytala aj potvrdenie o ukonceni Bc. resp. kopiu diplomu, takze asi vyhrabem a odnesiem abo oskenujem diplom )...
o 2 tyzdne sa mam hlasit, ze bude ich rozhodnutie ( a bude nejake sedenie, kde vysvetlia co a ako ),  a s tym ze potom pojdem do zdravotnej...

No a ze ak si najdem pracu, tak do 3 dni treb nahlasit na urade prace. Ak by som ale chcel ist pracovat na dohodu, tak den dopredu treba dat vediet, odkedy zacne dohoda o praci platit...

Tot asi vsetko...