Author Topic: teoreticka informatika  (Read 145832 times)

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #350 on: 28.01.2009, 22:15:27 »
mhm... a nejlepsie su vety, kde ti v jednej pise jedno a v druhej nieco ine...
-kardinalita sunalgebrier algebry MA je ciastocne spocitatelne... a v druhej vete ti uz pise ze mohutnost (kardinalita) subalgebier albery MA je kontinualna (cize nespocitatelna)
- system je neuplny z vety o uzavretosti tried, pricom vo vete o uzavretosti neni ani slovko o dajakom systeme...
- system je uplny aj ma konstantu 0 a konstantu 1 a ma aspon jednu nemonotonnu a jednu linearnu fciu... pricom 2 strany predtym je jasne napisane ze system je uplny ak pre kazdu triedu ma aspon jednu fciu nepatriacu do danej treidy, z coho mi vyplyva ze ze tam mam byt ze obsahuje nelinearnu fciu nie linearnu...

neviem bud som nacisto osprostel abo hudak nevie, co preklada z tych ukrajinskych 50 rocnych skript ???
« Last Edit: 28.01.2009, 22:17:39 by bliky »

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: teoreticka informatika
« Reply #351 on: 28.01.2009, 22:17:05 »
mhm... a nejlepsie su vety, kde ti v jednej pise ze kardinalita sunalgebrier algebry MA je ciastocne spocitatelne... a v druhej vete ti uz pise ze mohutnost (kardinalita) subalgebier albery MA je kontinualna (cize nespocitatelna) alebo... ze system je neuplny z vety o uzavretosti tried, pricom vo vete o uzavretosti neni ani slovko o dajakom systeme... resp nejlepsie je ze system je uplny aj ma konstantu 0 a konstantu 1 a ma aspon jednu nemonotonnu a jednu linearnu fciu... pricom 2 strany predtym je jasne napisane ze system je uplny ak pr ekazdu triedu ma aspon jednu fciu nepatriacu do danej treidy, z coho mi vyplyva ze ze tam mam byt ze obsahuje nelinearnu fciu nie linearnu...

neviem bud som nacisto osprostel abo hudak nevie, co preklada z tych ukrajinskych 50 rocnych skript ???

ked ti to povie na skuske, tak mu povedz, ze v skriptach to bolo tak a tak... ved ked sa da, tak sa obhaj, ne? neverim, ze by na to neprihliadol
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #352 on: 28.01.2009, 22:17:46 »
mozem sa aj tym obhajit ze "sry ze nic neviem, ale tote kktiny mi budu na picu"? prejde mi to? da mi 51?
brix will be shat

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #353 on: 28.01.2009, 22:19:26 »
no, myslim, ze na skuske mu budem pre istotu len prikinkavat namiesto protirecenia... (to by nemuselo dopadnut dobre)

edit: (to nemtom) myslim, ze 51 ti da... len ci to bude stacit na zapisanie skusky do indexu...?! :evica:

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #354 on: 28.01.2009, 22:21:44 »
tusim ma byt PV

a odkial beries tu predtuchu???
neviem tak sa ku mne dostalo
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #355 on: 28.01.2009, 22:24:24 »
mozem ogrcat, nech ma vyhodi ked chce, ja sa tote vsetky dokazy a kktiny nebudem ucit, moe sa stavim ze ked pojdem za koreckom teraz nech mi daco dokaze, zlyha jak nemecke tanky v kursku v 43-tom (nezodpovedam za spravnost udajov, tipujem a som nasrany)
brix will be shat

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #356 on: 28.01.2009, 22:32:00 »
no ja si myslim, ze to by si mali uvedomit hlavne "ti hore na patricnych miestach", ze predmety tipu TI a SP nemaju podla mna co v 4 rocniku robit... uvital by som namiesto toho viac praktickych predmetov, nemiesto samych teoretickych zvastov, ktore su do praxe potrebne asi tak na 2 veci...

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #357 on: 28.01.2009, 22:33:45 »
zase tieto veci treba vediet, ale nemyslim ze az tak dopodrobna, ked niekto chce tak si to dostuduje podla potreby
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: teoreticka informatika
« Reply #358 on: 28.01.2009, 22:34:22 »
zase tieto veci treba vediet, ale nemyslim ze az tak dopodrobna, ked niekto chce tak si to dostuduje podla potreby

tak tak, dnes rozumne hovoris :D
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #359 on: 28.01.2009, 22:36:15 »
no dokaz ze kardinalita subalgebier algebry MA je kontinualna mi bude v zivote velmi dolezita... len si neviem rychlo spomenut naco... :evica:

edit: od Hudaka mi treba do zivota jeden jediny dokaz... "nech mi dokaze aj proti svojej voli 3.2.2009 zapisat do indexu znamku z predmetu TI lepsiu ako Fx" (a tento jeho dokaz si urcite zapamatam do konca zivota...)
« Last Edit: 28.01.2009, 22:38:58 by bliky »

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #360 on: 28.01.2009, 22:49:31 »
:D :D

ywet: vidis to hudak zomna vytahuje moje druhe ja
brix will be shat

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #361 on: 28.01.2009, 22:54:10 »
uz len druhy nemtom nam tu chybal
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #362 on: 28.01.2009, 23:35:09 »
"Tento stroj nebudeme definovat formalne. Verime, ze si ho citatel dokaze definovat sam, ak bude chciet"
zdroj: ullman

=>

na skuske mozem na otazku odpovedat tak ze "tuto odpoved nebudem opisovat, verim, ze si na nu pan skusajuci spomenie, ak bude chciet" ?
brix will be shat

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #363 on: 28.01.2009, 23:52:20 »
hej, to mas podobne jak v hudakovych skriptach, ze... dokaz uzavretosti triedy M a L sa dokaze anaogicky ak opre triedu S... tak presne tu vetu mu napisem aj na skuske... dpc neuvedie dokaz a ho mam z jakej **** vytiahnut??? alebo dokaz pre jeho rozsiahlost nebudeme ovadzat, vychadza vsak z dokazu o funkcionalnej uplnosti... tak dokaz funkcionalnej uplnosti sice viem, bo som sa ho nabiflil z tych skript ale to neznamena ze podla neviem coho si mam z toho dokazu odvodit dajaky iny...

mne sa zda, ze ani ti ukrajinsky machri to nemali vo svojich knihach dokazane, takze preto to nieje ani v TI skriptach "skopirovany"...

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: teoreticka informatika
« Reply #364 on: 29.01.2009, 01:45:46 »
mne okedy sa ucim TI neni dobre, vypadavaju mi zuby aj vlasy, trpim nespavostou, rano ked pozrem na skripta grckam , asi podam trestne oznamenie na blizsie neurcenu osobu za fyzicku aj psychicku ujmu na zdravy, ktore dalej budem riesit sudnou cestou ...len si musim zriesit Fesi pravnika
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #365 on: 29.01.2009, 02:00:06 »
mne okedy sa ucim TI neni dobre, vypadavaju mi zuby aj vlasy, trpim nespavostou, rano ked pozrem na skripta grckam , asi podam trestne oznamenie na blizsie neurcenu osobu za fyzicku aj psychicku ujmu na zdravy, ktore dalej budem riesit sudnou cestou ...len si musim zriesit Fesi pravnika

ked ti bude treba dajaku peticiu proti "blizsie neurcenej osobe" podpisat, sem s tym... :evica:

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: teoreticka informatika
« Reply #366 on: 29.01.2009, 02:45:05 »
hej, uz vidim, ako by ste sa vsetci podpisali...  :ohmigod: je to rovnako pravdepodobne asi ako pink floyd reunion.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: teoreticka informatika
« Reply #367 on: 29.01.2009, 05:06:19 »
hej, uz vidim, ako by ste sa vsetci podpisali...  :ohmigod: je to rovnako pravdepodobne asi ako pink floyd reunion.

neveris v boha? pride jezisko a vzkriesi toho klaviristu abo kery znich pokapal a bude reunion v steel arene :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #368 on: 29.01.2009, 18:26:28 »
ktory mudry clovek mi povie podla coho mam robit bazu pri sekvencnych zobrazeniach? ale tak pekne bo sedliackym rozumom na to viem prist, ale to nemusi byt dobre
brix will be shat

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #369 on: 29.01.2009, 18:57:48 »
pokial tam je modulo tak je to easy, podla zvysku, a pri ostatnych pripadoch som sa nad tym este nezamyslal :D tusim, ze to ma korespondovat so stavmi KA
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #370 on: 29.01.2009, 19:00:04 »
ty sa radsej uc koreckov postovny problem
brix will be shat

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #371 on: 29.01.2009, 19:07:41 »
no to celkom nechapem preco sa mame zaoberat tym, ze nejakemu postovi nechcel postar zobrat/dorucit list :/
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #372 on: 29.01.2009, 19:08:42 »
ta vidis, kokot bol a nevedel dobre oslintat znamku, a mi teraz musime skumat ze preco a dokazat mu to, problem je len v tom ze je nerozlisitelne ci na znamke je jeho slina abo slina jeho psa
brix will be shat

bliky

  • Guest
Re: teoreticka informatika
« Reply #373 on: 29.01.2009, 19:11:09 »
wtf ???

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoreticka informatika
« Reply #374 on: 29.01.2009, 19:32:29 »
ani nechod na skusku, ked nerozumies nasim pokrocilym partiam
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook