Author Topic: Externé štúdium  (Read 3821 times)

RelPel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Externé štúdium
« on: 19.10.2013, 16:54:59 »
Pekný deň prajem.

Študujem aktuálne aplikovanú informatiku externe. Keďže nám neotvárajú informatický odbor externou formou, chcel by som sa vás opýtať, ako je to s denným štúdiom. Pracujem na plný úväzok a tak sa pýtam ako je to časovo náročné. Je potrebné chodiť na všetky prednášky? Pomohlo by mi vedieť koľko prednášok/cvičení cca je nutné absolvovať povedzme za týždeň... Prípadne by pomohol nejaký rozvrh... Zaujímam sa o odbory Aplikovaná informatika (v andlickom jazyku) a Informatika.

Vopred vďaka,
RelPel.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #1 on: 19.10.2013, 17:02:28 »
Informatika - predmetov je 5. Cize je 5 cviceni za tyzden, Na prednasky nemusis chodit vobec, su nepovinne. Jedno cviko ma hodinu a pol. Takze zalezi od toho aku mas pracovnu dobu. Tie cvika su vacsinou tak, ze da sa mat tych 5 cvik z krku za 2 dni. Ved si pozri maisportal a rozvrh.

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #2 on: 19.10.2013, 17:58:44 »
Niektore cvičenia aj odpadnú, takže to môže občas pomôcť. Ale mňa osobne štve ak mi povinné cviko nedá nič a pritom ešte musím riešiť zadanie, niekedy tímové. Takže sa možno popýtaj minulých/súčasných študentov na to, ako zhruba vyzerá daný predmet.
Daktorí cvičiaci si potrpia na ospravedlnenky, iným zas stačí dať mailom vopred a nechcú ani dôvod. Môžeš tak vynechať 2-3 cviká z predmetov kde ti to nebude chýbať.
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

RelPel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #3 on: 21.10.2013, 03:58:17 »
Diki moc za opdpovede.

RelPel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #4 on: 05.12.2013, 18:22:54 »
Zdar.

Mám novú otázku. Povinne voliteľné predmety na informatike sú vždy otvorené všetky? Budem sa vedieť reálne zapísať na hocičo čo ma zaujíma (Administrácia HP-UX, databázy, SAP)?

Dik.

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #5 on: 05.12.2013, 23:31:40 »
Myslíš tým, že či sa každý semester určite otvoria? Asi áno, ale myslím že sa to odvíja aj od toho, aký je záujem počas zápisu v lete.
Ale pri dennom asi nehrozí, že by niečo zrušili. Nám kedysi na ext. upravovali povinne voliteľné divoko podľa toho, na ktorý predmet sa prihlásilo viac ľudí.

Osobne si myslím že času na riešenie týchto vecí je dosť keďže kôl na zápis je viac. A dokonca na niektorých predmetoch občas "pribudne" jedinec v X-tom týždni, takže to nemusí byť stratené ani po štarte semestra :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

RelPel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Externé štúdium
« Reply #6 on: 06.12.2013, 01:50:06 »
Presne tak. Proste nechcem zbytočne míňať čas a energiu na predmety, ktoré nikdy v živote nevyužijem (už dosť takých prešiel). Je to potom štúdium iba kvôli titulu. Keď už tam chodím, nech z toho niečo mám.  ;D

Dik.