Author Topic: Teoretická informatika  (Read 111349 times)

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #325 on: 14.01.2011, 18:48:07 »
Ak sa chce niekto prihlásiť na 17.januára na skúšku, teraz je možnosť. Traja sme sa odhlásili, pretože len naivne sme si mysleli, že za 4 dni sme schopní sa naučiť to kvantum písmen a symbolov v tomto predmete.

No neviem...ucil som sa menej ako 3 dni... a mam B  :)
....in dreams until my death i will wander on ....

tusec

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #326 on: 14.01.2011, 19:26:27 »
Tak to si bol dost sikovny, asi len jeden z ojedinelych ked si to takto zvladol. Myslim ze to co sa pise skor plati ucit sa treba viac dni ak chces prejst, pripadne aj menej ak tomu chapes hned co bude ale veeeelmi ojedinele

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #327 on: 14.01.2011, 19:58:22 »
Ak sa chce niekto prihlásiť na 17.januára na skúšku, teraz je možnosť. Traja sme sa odhlásili, pretože len naivne sme si mysleli, že za 4 dni sme schopní sa naučiť to kvantum písmen a symbolov v tomto predmete.

No neviem...ucil som sa menej ako 3 dni... a mam B  :)

sportku si podal?
vivat academicus

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #328 on: 14.01.2011, 20:11:50 »
Ak sa chce niekto prihlásiť na 17.januára na skúšku, teraz je možnosť. Traja sme sa odhlásili, pretože len naivne sme si mysleli, že za 4 dni sme schopní sa naučiť to kvantum písmen a symbolov v tomto predmete.

No neviem...ucil som sa menej ako 3 dni... a mam B  :)

sportku si podal?

Ahhhh...  :emot-shakehead:
....in dreams until my death i will wander on ....

kilomassa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 289
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #329 on: 14.01.2011, 20:41:16 »
ja by som vymenil mozno 20 za 24 ... PM ked tak

inak jake je heslo do moodle ?

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #330 on: 14.01.2011, 20:41:24 »
keď ti už tak dobre išlo v ten deň :D
vivat academicus

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #331 on: 14.01.2011, 20:45:13 »
inak jake je heslo do moodle ?

bolo jahodka

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 75
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #332 on: 14.01.2011, 20:53:34 »
keď ti už tak dobre išlo v ten deň :D

Aaaaale na to pivo neprisiel nikto....  >:(   :beer1: 
....in dreams until my death i will wander on ....

jan

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 59
    • View Profile
    • skolska stranka
Re: Teoretická informatika
« Reply #333 on: 14.01.2011, 22:11:52 »
ako napisem ten selection sort pomocou Dijkstrovej algebry, alebo z kadial sa to mozem naucit
- Understanding is a three edged sword. (Your side, their side, and the truth) [Vorlons' saying]
(thanks to Agamemnon)

thom

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #334 on: 15.01.2011, 03:38:39 »
ako napisem ten selection sort pomocou Dijkstrovej algebry, alebo z kadial sa to mozem naucit
No selection sort najdes kdekolvek na nete, a na prevod do DA si mozes vymysliet aj vlastne predikaty a vlastne funkcie s ktorymi budes pracovat, samozrejme ich musis opisat.
Lenze ktosi napisal, ze  :

"- priklad: napisat algoritmus Dijkstrovej algebry pre triedenie vzostupne ( BUBBLE klasika) "
Takze teraz neviem.

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #335 on: 15.01.2011, 04:39:24 »
som prihlaseny na 20.1. ale radsej by som siel 24.1. Je niekto taky, co by vymenil? Velmi by mi to pomohlo :)

cory

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #336 on: 15.01.2011, 18:53:27 »
ako napisem ten selection sort pomocou Dijkstrovej algebry, alebo z kadial sa to mozem naucit
No selection sort najdes kdekolvek na nete, a na prevod do DA si mozes vymysliet aj vlastne predikaty a vlastne funkcie s ktorymi budes pracovat, samozrejme ich musis opisat.
Lenze ktosi napisal, ze  :

"- priklad: napisat algoritmus Dijkstrovej algebry pre triedenie vzostupne ( BUBBLE klasika) "
Takze teraz neviem.

pokial viem ide o BUBBLE sort akurat tam ide o spravne otocenie porovnania l s r. Cize mozes mat priklad vzostupne a zostupne a podla toho dat l>r alebo l<r

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #337 on: 15.01.2011, 20:04:56 »
ako napisem ten selection sort pomocou Dijkstrovej algebry, alebo z kadial sa to mozem naucit
No selection sort najdes kdekolvek na nete, a na prevod do DA si mozes vymysliet aj vlastne predikaty a vlastne funkcie s ktorymi budes pracovat, samozrejme ich musis opisat.
Lenze ktosi napisal, ze  :

"- priklad: napisat algoritmus Dijkstrovej algebry pre triedenie vzostupne ( BUBBLE klasika) "
Takze teraz neviem.

pokial viem ide o BUBBLE sort akurat tam ide o spravne otocenie porovnania l s r. Cize mozes mat priklad vzostupne a zostupne a podla toho dat l>r alebo l<r
nic tazke, ked si vezmes ze buble sa vyuziva len pre studijne ucely.  8)
vivat academicus

t0Mi

  • Guest
Re: Teoretická informatika
« Reply #338 on: 15.01.2011, 20:58:49 »
ok takze ake druhy prikladov sa mozu vyskytnut ? vie dachto vymenovat ?

Matejus

  • Guest
Re: Teoretická informatika
« Reply #339 on: 16.01.2011, 02:00:41 »
je potrebné trepať do hlavy aj dôkazy ? myslím tie, čo má eminka vo svojich poznámkach.

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #340 on: 16.01.2011, 14:54:39 »
ok takze ake druhy prikladov sa mozu vyskytnut ? vie dachto vymenovat ?

- vytvorit triediaci algoritmus vyberom najmensieho prvku zostupne v AD aj s opisom operacii
- vytvorit BUBBLE SORT v AD aj s opisom operacii(+na cviceni bolo spominane, ze si treba pozriet INSERTION a SHELL SORT)
- prevod algoritmu z AD do AJ
- previest Boolovsku funkciu na polynom Zegalkina
- vytvorit Turingov stroj pre dany jazyk(moze byt zadefinovane, ze su k dispozicii pocitadla, zasobnik)
- pokusit sa vytvorit Zasobnikovy automat pre dany jazyk, a na zaklade toho vediet urcit do ktorej skupiny jazykov Chomskeho hierarchie jazyk patri
+ mozno este nieco dalsie, mozte niekto doplnit

je potrebné trepať do hlavy aj dôkazy ? myslím tie, čo má eminka vo svojich poznámkach.

vo vacsine otazkach dokazy nie su potrebne, iba tam kde sa to vyslovene spomina(co viem tak je to Halting problem TS a mozno este nieco dalsie)
« Last Edit: 16.01.2011, 14:58:48 by drtic »

Matejus

  • Guest
Re: Teoretická informatika
« Reply #341 on: 16.01.2011, 15:06:58 »
drtic, ľudia ako ty sú, aspoň mnou, na fóre veľmi vážení :) ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď

A teda stači sa učiť z Eminho oskenovaného zošita podľa tých 11.okruhov z minulého roka a pánovi H to bude stačiť ?
« Last Edit: 16.01.2011, 15:20:30 by Matejus »

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #342 on: 16.01.2011, 15:47:34 »
drtic, ľudia ako ty sú, aspoň mnou, na fóre veľmi vážení :) ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď

A teda stači sa učiť z Eminho oskenovaného zošita podľa tých 11.okruhov z minulého roka a pánovi H to bude stačiť ?

no tak diki za pochvalu  :embarassed:

pozeral som to a mozem ti povedat len svoj nazor, skutocnost je mozno ina ...
niektore otazky su tam velmi dobre spracovane, v niektorych je tam toho dost naviac a v niektorych nieco chyba ale stacilo by to mozno na polovicu a viac bodov :), ale co je najdolezitejsie niektore veci sa z toho len tazko daju pochopit, cize idealne by bolo kazdu jednu otazku si prejst v skriptach a z eminkinych sa ucit to co napisat do papiera na pisomke, lebo je dost pravdepodobne, ze prof. Hudak bude chciet k niecomu vysvetlenie

thom

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 92
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #343 on: 16.01.2011, 16:01:07 »
drtic, ľudia ako ty sú, aspoň mnou, na fóre veľmi vážení :) ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď

A teda stači sa učiť z Eminho oskenovaného zošita podľa tých 11.okruhov z minulého roka a pánovi H to bude stačiť ?

no tak diki za pochvalu  :embarassed:

pozeral som to a mozem ti povedat len svoj nazor, skutocnost je mozno ina ...
niektore otazky su tam velmi dobre spracovane, v niektorych je tam toho dost naviac a v niektorych nieco chyba ale stacilo by to mozno na polovicu a viac bodov :), ale co je najdolezitejsie niektore veci sa z toho len tazko daju pochopit, cize idealne by bolo kazdu jednu otazku si prejst v skriptach a z eminkinych sa ucit to co napisat do papiera na pisomke, lebo je dost pravdepodobne, ze prof. Hudak bude chciet k niecomu vysvetlenie
Mas pravdu, urcite sa naucit to co chces ku kazdej otazke napisat.Velmi dobra kniha je Hopcroft.Ullman.-.Formalne.jazyky.a.automaty, urcite su tam spracovane skoro vsetky otazky, takze na pochopenie velmi dobra.Ja som v nej hladal nejake otazky, napr. Halting problem a Postov problem, kde v inych zdrojoch som to bud nepochopil alebo velmi malo tam toho bolo.

hrochodyl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #344 on: 16.01.2011, 23:17:50 »
Tak co tipujete na zajtra? Ja verim ze bude Postov k. problem, Janova algebra a z prikladu zegalkin :D
Uz je to hotove, len to este treba dokoncit...
while(!sleep()){sheep++;}

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #345 on: 17.01.2011, 00:32:42 »
metody konstrukcie TS :) a janova algebra + zegalkin moze byt...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

Alex

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #346 on: 17.01.2011, 01:23:54 »
drzim Vam palce zajtra ... nech to nedopadne takto ... ;)



alebo takto ...


jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #347 on: 23.01.2011, 17:35:08 »
niekto to tu premazal?


Skr3k0

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Teoretická informatika
« Reply #349 on: 23.01.2011, 18:10:15 »
co sa tyka mna akurat pred tym incidentom som postol tento zaujimavy link
http://stargate.cnl.tuke.sk/~klimek/skola/vypracovaneOtazkyZI.pdf
na ktory som natrafil pri googleni nejakej temy z TI.

Je tam viacero takych tem co sa vyskytli ako otazky na skuskach z TI.