Author Topic: ZSwI  (Read 98992 times)

danielmi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 551
  • zlty sneh
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #400 on: 22.01.2009, 18:27:31 »
nevadi,aj tak som sa neucil,len vo vacsine pripadou sa zaukrohlovalo hore...nabuduce bude C,heh,dufam
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #401 on: 22.01.2009, 18:29:15 »

ano, samozrejme... ale v takom pripade treba prejavit zaujem a bud sa pytat dozoru uz pocas skusky (minuly rok sa to dost vyuzivalo), alebo ostat po skuske a s dozorom si svoj test prejst a v pripade subjektivnych nezhod s nim o tom diskutovat, myslim, ze to je uplne ferovy pristup a nic viac sa neda robit. Lebo zasa, uznaj, co povedat na ludi, ktori nevyuziju ani jednu z tychto moznosti, ale potom nezabudnu nadavat, ako im bolo hrozne uskodene... s tym mam ja akoze co urobit? dojst za nimi domov a poprosit ich, ci im mozem dat body navyse, aby prestali?

uznavam, ale proti by som nebol :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #402 on: 22.01.2009, 18:34:29 »
nabuduce nech sa dohodne ze sa 55 bodov bude zaokruhlovat na 50 ;) nechapem take rozhodnutia :) ked sa raz 5ka zaokruhluje nahor tak by sa mala vsade ;)

je to tak preto, lebo pol boda nie je uplny bod, tym padom student nesplnil podmienku mat minimalne 51 bodov. co je na tom co diskutovat?
teraz nic proti alebo zo zleho, danielmi, len proste tak to je.
A urcite nepomaha tomuto rozhodnutiu, ze minuly rok mali ludia tie iste testy ako tento rok a maximalny zapich bol tusim 20 bodov a pred rokom bola priemerna znamka lepsie C a tento rok je to lepsie E, hoci maxi zapich je 40 a 12 bodov sa dava for free.

okey ale tak ci tak...tu ide uz len o subjektivne rozhodnutie co sa zrobi s 50,5 ;) lebo tak ci tak to uz je dokonca aj nadpolovicny pocet bodov zo 100 :) a co sa tyka ze jak to bolo minuly rok...tak sa ani necudujem...lebo ja som sa na cviku nenaucil pomaly ani makke f...a na skusku idem s myslienkou spravit...a nie co najlepsie spravit...a viem ze dost vela ludi je na tom podobne ako ja :) tak preto take hodnotenie

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #403 on: 22.01.2009, 18:34:52 »
nevadi,aj tak som sa neucil,len vo vacsine pripadou sa zaukrohlovalo hore...nabuduce bude C,heh,dufam

budem drzat palce ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #404 on: 22.01.2009, 18:37:28 »
nj nj suhlasim ze clovek je inak motivovany ked potrebuje zo skusky 11 bodov a inak ked potrebuje 31 :) ale to je problem niekde inde....

a len tak btw ucil som sa na tu skusku tak seriozne dve hodiny a nebol problem napisat...fakt neviem co take tazke ste podostavali...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: ZSwI
« Reply #405 on: 22.01.2009, 18:55:30 »
ja tiez nie.. a to som este vecer predtym na pivo.. a poznate guesta, ze to pri pive neskoncilo..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #406 on: 22.01.2009, 19:39:30 »
ano, bol minuleho roku... ide o to, ze clovek moze stratit body aj tam, kde mal spravnu odpoved, a v tychto use case-och je to dost subjektivne, kedze system moze fungovat tak aj tak, preco by system nemohol fungovat aj zdanlivo nelogicky ??  :)

ano, samozrejme... ale v takom pripade treba prejavit zaujem a bud sa pytat dozoru uz pocas skusky (minuly rok sa to dost vyuzivalo), alebo ostat po skuske a s dozorom si svoj test prejst a v pripade subjektivnych nezhod s nim o tom diskutovat, myslim, ze to je uplne ferovy pristup a nic viac sa neda robit. Lebo zasa, uznaj, co povedat na ludi, ktori nevyuziju ani jednu z tychto moznosti, ale potom nezabudnu nadavat, ako im bolo hrozne uskodene... s tym mam ja akoze co urobit? dojst za nimi domov a poprosit ich, ci im mozem dat body navyse, aby prestali?

no pocas skusky som na nepytal, pretoze som bol presvedceny o "mojej pravde". jednoducho ine pripady som neuvazoval.
ani po skuske som sa nepytal, pretoze vysledky sa nedali pozret a vobec ma ani nenapadlo, ze prave toto by som mohol mat zle. to som zistil, az ked som vysiel von a spytal sa druhych.
chyba bola asi v tom, ze sa nedaju pozriet vysledky. teda tak ako u inych predmetov. viem, ze som mohol poziadat o zobrazenie vysledkov, ale tak uznajte, ze clovek ma Dcko, je happy, ze spravil, tak nebude otravovat s niecim, co ani nema opodstatnenie, kedze znamku by mi to aj tak nezmenilo. aj tak som v danej chvili netusil, ze v tomto priklade som mal chybu.

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #407 on: 22.01.2009, 19:50:27 »
nuz, ten priklad tam nemal pridaj meno a zarad do skupiny, ALE - pridaj meno a PRIDAJ NOVU SKUPINU. Tam uz to snad dava logiku, nie? Ked pridavas noveho studenta - logicky jeho meno musis pridat, preto tam bolo INCLUDE. ALE ked toho studenta pridas, musis VZDY vytvorit aj novu skupinu? TO ASI NIE... robis to len vtedy ked je predchadzajuca skupina naplnena - preto EXTEND. Keby to bolo to tvoje "Zarad do skupiny", tam by mohlo ist o include, to sa nikto nehada. Nabuduce sa pls stazuj priamo po termine a u dozoru a nie tu na fore a este k tomu tak, ze si vobec nezapamatas znenie... Ak sa ti to zdalo nejednoznacne, kludne si sa mohol opytat dozoru, ved na to tam sme...

a btw, teoria bola robena len z Havliceho skript... nic ine pouzite nebolo.
no sama hovoris, ze use-case bolo PRIDAJ novu skupinu. a potom uz pouzivas slovko "vytvor" novu skupinu. ako som pisal, ja som pod slovom Pridaj novu skupinu pochopil to, ze novemu studentovi pridam novu skupinu. ano novu, preto, lebo sa jedna o noveho studenta, doteraz nemal logicky ziadnu skupinu. Celkovo neviem co vlastne robilo Pridaj novu skupinu v use-case pre vytvorenie noveho studenta. to ako pises, ze ked sa zaplni skupina, tak vytvor takto novu        dava logiku. No nikdy by ma nenapadlo, ze skupiny sa vytvaraju takto. Ja som bol doteraz presvedceny, ze najprv sa vytvori potrebny pocet skupin a potom sa do nich priraduju studenti. nemozem ja vediet ako take veci bezia na skole.

Uz by som to nechal tak, mohli by sme tu o tom debatovat 3 dni a bez vysledku, proste som to nepochopil tak ako to autor myslel (a ostatnych 80% ? ludi). Kazdopadne, mohli by ste spravit, aby po teste si kazdy mohol hned pozriet, kde ma chybu, tak ako na vsetkych ostatnych predmetoch.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #408 on: 22.01.2009, 19:51:39 »
ok, ale tak ani taky rozhorceny post, aky si tu napisal, to nezmeni... ;). mozno si to beriem prilis osobne, ale tak ani ta hlaska o tom, ze ten test museli robit osoby, ktorym slo (resp. boli platene) o to, aby co najviac ludi neurobilo skusku, nebola dvakrat fer... tie testy sme robili totiz my doktorandi (+ s niektorymi otazkami pomahali studenti - btw, najviac s tymi teoretickymi z knihy, na ktore sa tak stazujete :)) a myslim, ze co sa tyka prikladov, tak jednoduchsie sa uz skutocne nedali vymysliet, aby ta skuska nebola uz uplna fraska... ved skuste sami, ake je jednoduduche vymyslat normalne otazky, aby neboli prilis tazke, ale zasa ani prilis jednoduche a vymyslite ich minimalne okolo 300.
A taktiez berte do uvahy, ako dlho sa vacsina studentov na skusku pripravovala tohto roku... ked si predstavim, ze svojho casu sme sa na tento predmet pripravovali intenzivne minimalne 5 dni a kolko ludi z neho na prvykrat vyletelo (vacsina), tak skutocne si nemyslim, ze sa vam tohto roku az tak hrozne krivdi... uprimne... jednoduchsie to uz minimalne na tomto predmete mat skutocne nemozete.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #409 on: 22.01.2009, 19:57:09 »

Uz by som to nechal tak, mohli by sme tu o tom debatovat 3 dni a bez vysledku, proste som to nepochopil tak ako to autor myslel (a ostatnych 80% ? ludi). Kazdopadne, mohli by ste spravit, aby po teste si kazdy mohol hned pozriet, kde ma chybu, tak ako na vsetkych ostatnych predmetoch.


okrem teba sa nikto na tuto otazku nestazoval... ani tohto, ani minuleho roku. a ako pozeram, aj tu na fore to kazdy chapal, tak ako sa to aj myslelo. To ze sa otazky nedaju pozriet je z toho dovodu, aby sa nerobili screen shoty. Este raz zopakujem, kazdy ma sancu sa o svojich chybach informovat po skuske, to, ze si to nevyuzil, s tym ja uz teraz nic nespravim, darmo sa budeme natahovat. To, aby boli otazky zverejnene, nie je tak ci tak v mojej kompetencii, mozes tuto poziadavku ale smerovat na garanta predmetu.

Ostatne staznosti a pod. riesim v stredu pocas skusky, aby ste nepovedali, ze sa vyhybam diskusii... tu uz nebudem reagovat, lebo to aj tak k nicomu nevedie... a cas viem stravit aj uzitocnejsie.. a urcite aj vy ;). GL to everybody na skuske!  bv
« Last Edit: 22.01.2009, 20:00:36 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #410 on: 22.01.2009, 20:00:42 »
btw je jedno ci je full termin alebo 5 ludia prihlaseni...aj tak sa usktocni?

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #411 on: 22.01.2009, 20:13:58 »
lol, jasne
brix will be shat

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #412 on: 22.01.2009, 20:16:12 »
nesmej sa :P len sa pre istotu ujistujem aby ma system neojebal :D

edit: a tiez som xcel upokojit atmosferu ;) :P

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: ZSwI
« Reply #413 on: 22.01.2009, 21:24:24 »
tak si mal hodit nejaky hambaty obrazok :D
:trestac:

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #414 on: 25.01.2009, 22:13:01 »
tak si mal hodit nejaky hambaty obrazok :D



kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: ZSwI
« Reply #415 on: 25.01.2009, 22:40:50 »
that's more like it! :P
:trestac:

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #416 on: 30.01.2009, 03:35:36 »

rennow

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 163
  • Sleeping Beauties by Tanya Chalkin
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #417 on: 31.01.2009, 11:34:02 »
hm ... co sa tyka testu, tiez som za to, aby bolo mozne si pozriet vysledky testu ihned po odoslani a vyhodnoteni, ako na inych predmetoch..  hoci je tu alternativa v tom, ze si to mozem pozriet u dozorkonajuceho (to je slovo) osobne. avsak, rozmyslam, preco potom nie su blokovane vyhodnotenia na inych predmetoch.. asi na to maju ti vyucujuci iny nazor, ako nazor vyucujucich zswi.. nehovorim, ze akykolvek z nazorov je zly, .. len ...nevidim v tomto "obmedzeni" nejaku vysoku efektivitu, .. maximalne v tom, ze sa studenti naucia komunikovat so svojimi vyucujucimi a nebat sa (co je dobre).. v antiscreenovani v tom extra vyhodu nevidim.

a co sa tyka screenovania, ..je jedno ci student oscreenuje nevyhodnoteny, ci vyhodnoteny test... , ide o to aby ho proste vseobecne neoscreenoval a tomu sa  da najlepsie/jedine zabranit pozornostou dozoru, moj nazor.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: ZSwI
« Reply #418 on: 01.02.2009, 07:10:21 »
hm ... co sa tyka testu, tiez som za to, aby bolo mozne si pozriet vysledky testu ihned po odoslani a vyhodnoteni, ako na inych predmetoch..  hoci je tu alternativa v tom, ze si to mozem pozriet u dozorkonajuceho (to je slovo) osobne. avsak, rozmyslam, preco potom nie su blokovane vyhodnotenia na inych predmetoch.. asi na to maju ti vyucujuci iny nazor, ako nazor vyucujucich zswi.. nehovorim, ze akykolvek z nazorov je zly, .. len ...nevidim v tomto "obmedzeni" nejaku vysoku efektivitu, .. maximalne v tom, ze sa studenti naucia komunikovat so svojimi vyucujucimi a nebat sa (co je dobre).. v antiscreenovani v tom extra vyhodu nevidim.

a co sa tyka screenovania, ..je jedno ci student oscreenuje nevyhodnoteny, ci vyhodnoteny test... , ide o to aby ho proste vseobecne neoscreenoval a tomu sa  da najlepsie/jedine zabranit pozornostou dozoru, moj nazor.

je to z prosteho dovodu.... mame velmi malo otazok a opakuju sa, ak by sme ukazali testy, posledne skusky by ani nemali vyznam (hoci uz ani teraz nemaju)... treba uznat, ze je rozdiel ak sa urobia 3 hromadne terminy so 100 otazkami a 6x4 terminov (ako je to na ZSwI) s databazou mozno 200 schopnych otazok. V tom druhom pripade je to predsa len trosku narocnejsie, ak sa ma zachovat originalita otazok a zaroven ferovost pri skusani (t.j. narocnost prvych terminov ma byt rovnaka ako narocnost poslednych), nie? A ano, riesenie by bolo vymysliet viac otazok... ale skuste ich vy vymysliet hoci len 10 normalnych (a nie minimalne 500 ROZNYCH a zaroven so zodpovedajucou urovni, ako by mozno bola potreba)... nie je to vobec jednoduche.
Navyse, vzhladom na to, ze skusku zo ZSwI urobi skoro kazdy, malokto ide na opravny termin a poziadavka o prezretie testu byva fakt velmi zriedkava (zatial za mnou prislo mozno 5 studentov), je tento existujuci postup asi v sucasnosti a za takych podmienok ako mame, najlepsim dostupnym riesenim.
« Last Edit: 01.02.2009, 07:17:01 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: ZSwI
« Reply #419 on: 01.02.2009, 16:41:05 »
a naco, prosim ta.. ja som ten typ, ze som rad ak spravim skusku..
mozno ma chvilu stve, ze som mohol mat popripade viac bodov a rad by som si pozrel tu ktoru otazku..
ale to ma prejde.. :) a idem si pekne krasne zapisat znamku do indexu..
mozno je tento sposob, ze neukazete vysledky vlastne aj dobry.. neviem..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #420 on: 01.02.2009, 17:08:05 »
no ja som zas pri skuske isiel na istotu a radsej som klikal menej moznosti ako dostat nulu a na konci som popytal nech mi ukaze moj test, lebo som xcel vediet ze keby som oznacil moznosti ktore som xcel ci by som mal dobre ;)

danielmi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 551
  • zlty sneh
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #421 on: 02.02.2009, 21:38:02 »
v tych otazzkach typu:  Identifikujte reláciu červenej farby nasledujúceho Use Case modelu:,,ci nejak tak,,,,,kedy sa pouziva extends, a kedy include?
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: ZSwI
« Reply #422 on: 02.02.2009, 21:44:04 »
extend sa pouzije bia raz za cas.. include znamena zahrnat, extend rozsirit..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: ZSwI
« Reply #423 on: 02.02.2009, 21:45:58 »
intuitivne chlape, intuitivne, ked ides srat, includujes do toho ze si stiahnes gate (bezne, neviem ako to robis ty :P ), ale ked ides srat a pritom citas noviny, to uz je extend (include je to co spravis furt, extendom nieco rozsiris tj nemusis vykonat aj to co je v extende)
brix will be shat

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: ZSwI
« Reply #424 on: 02.02.2009, 21:47:56 »
pekne vysvetlene.. :D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/