Author Topic: OS repete  (Read 55052 times)

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #100 on: 06.11.2008, 21:31:01 »
Co by ste dali ????

Potrebujete zrealizovať program, ktorý realizuje nasledujúcu činnosť:
Ak súbor zadaný na príkazovom riadku má veľkosť väčšiu ako 1GB, potom obsah súboru skrátite na 1kB. (Veľkosť súboru musíte určiť na základe atribútov súboru). Vyberte minimálny súbor služieb jadra operačného systému UNIX/Linux, ktoré musíte použiť pre napísanie takéhoto programu.

open(),read(),lseek(),link(),umask(),chmod(),chown(),readdir()
nechapem presne co znamena "súbor zadaný na príkazovom riadku"
dalej neviem, ktoru z tych fcii pouzit, ked "Veľkosť súboru musíte určiť na základe atribútov súboru", stat() tam totiz nie je, zeby readdir() ? to mi velmi nesedi...
rozhodne potrebujeme open(), inac by sa nedal skratit subor...

btw. odkial mas tu otazku, mas nejaky novy test, ak hej PM, dik...

trademark: check mail!


aj mne sa to zda byt dako divoko zadane  :j_sad:

cepi.chytrak.cz/os/4.html aj by som to upol ale nemam tu FTP a dalsie veci  :j_sad:
urcite su spravne tie odpovede? lebo v predchadzajucich testoch boli pri tejto otazke vzdy identicke mozne odpovede. v tvojich sa niektore moznosti opakuju 2x. zrejme tam mali byt ite, co su v druhych testoch.
Podla toho by ste dali ake odpovede? Open a stat?

Speedy2003

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #101 on: 06.11.2008, 21:33:32 »
btw ktorym busom ides :D
ja som v skoleza chvilu mam prednasku zo sieti a potom pridem na cviko do PC1

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OS repete
« Reply #102 on: 07.11.2008, 04:14:49 »
To este s akym KOKOTIZMOM sa clovek na tej skole nestretne .... Vysvetlite mi dakto, ze co som este do pici mal spravit, aby som *ujovi vysvetlil, ze mam pristupove prava PRESNE take iste ako maju byt - sak to aj sam videl - len som namiesto pomlcky dal minus (alebo naopak, uz neviem presne) ....
Lebo ja som po 5. logickom argumente uz skusal vselico , napr.:
JA: Ale odkial som mal vediet ci system berie minus alebo pomlcky?
*UJO: No keby ste pracovali v Unixe tak to viete ...
Co mi pride ako popici argument, vzhladom na to, ze
1. na monitore nevidim rozdiel, ci to je minus alebo pomlcka do pice
2. ten znak som dostal tak, ze som skopiroval prava zo zadania a upravil niektore znaky, ale dany znak nie ... Cize aj v zadani to bolo zle ....
Problem nebol vo mne *ujo, problem bol v NESULADE ZADANIA A ODPOVEDE, DO PIČI!!!
Nejde mi o ten jeden bod, ide o princip, na OS so mnou uz druhykrat dost nepekne vyjebali a uz ma to zacina srat, pricom ja som poriadny flegmatik....
Na zaver len tolko: "-", teda pardon, vlastne "-"
Dakujem

PS: Sorry za tie *, nejak sa mi jebe klavesnica ci co ....

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #103 on: 07.11.2008, 04:36:15 »
hm a ved minus a pomlcka to je to iste tak to daka kokotina je
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #104 on: 07.11.2008, 04:38:10 »
sri mas moj obdiv :D ja byt na tvojom mieste...tak ma asi vyhodia zo skoly :)) ja by som ho tam na mieste vypicoval ze na jakeho kokota sa hraje :)

edit: a JCube ma podla mna pravdu :) hoci v mape znakov su 2 :D ale to len kokot moze riesit co je pomlcka a co je minus
« Last Edit: 07.11.2008, 04:40:57 by puq »

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #105 on: 07.11.2008, 04:40:32 »
lolec...to uz iny death :D :D , inac ja som tiez jedno znenie skopiroval, pretoze tam sa nic nemenilo, prava ostali rovnake, a v pohode mi to zobralo, mne sa zdal doteraz sivy celkom v pohode, ale uz zacinam na neho menit nazor...take nieco, proste absolutna ignoracia studenta, mi samuelisa zacina pripominat...
a taktiez ma dnes dorazilo co vravel ohladom tych skupin, pred zaciatkom semestra v IS ziadne cvika pre opakujucich neboli, tak som sa hodil k druhakom, prvy tyzden vsak jasne povedal, ze opakujuci nemusia chodit na normalne cvika, staci na konzultacky, vtedy sa uz v IS nic zmenit nedalo, tak som aspon napisal mail Kleinovej, ze uz tam chodit nebudem... teraz sa mu nepaci, co tam robime z inych skupin, ked nie sme zapisany v dajakej jeho vyvolenej (skupina 99, ci jaka???) a ked mu to idem vysvetlit, resp. ho poziadat nech mi to vysvetli, ta nahnevany daco uplne-od-veci povie a ide het..to je pristup :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OS repete
« Reply #106 on: 07.11.2008, 04:43:29 »
bolo tam obycajna pomlcka - aj taka dlhsia, neviem skade ju vzali, ani to neviem napisat na svojej klavesnici ...
ja som skopiroval "-rwxrwxrwx" zo zadania (to prve bol ten dlhsi znak) a na tie miesta kde nemalo byt nic som doplnil kratku pomlcku (alebo minus)...
videl som, ze je tam nejaky rozdiel, ale sral som, ani vo sne ma nenapadlo, ze toto mi neuzna
mfp, "ved 85 je velmi pekny vysledok, nebudeme sa hadat 20 minut kvoli jednemu bodu" (koniec citatu)
puq: ja by som bol zacal picovat ale som sa tak zacal ujebavat, neviem preco, ze som musel odist :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #107 on: 07.11.2008, 04:48:26 »
hm dlhsiu pomlcku robi word...cize to co tam bolo s tou dlhou pomlckou je kokotina :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #108 on: 07.11.2008, 04:50:26 »
a takisto neviem zeby unix rozlisoval medzi pomlckou a minuskom, myslim klasicke znaky co su na klavesnici, nie "nejaky-podivny-cez-alt+cislo-z-riti-vytiahnuty-znak" ..no ale keby dotycny robil v unixe, urcite by to vedel !!
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

lukasqo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #109 on: 07.11.2008, 05:08:58 »
No dnes co stvaral ten sivy pňak to bolo nieco neskutocne...
Clovek sa ho chce nieco spytat, nieco poradit a on ho odkopne a este si z neho srandu robi. Take ma byt spravanie vyucujuceho??? :mishela

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #110 on: 07.11.2008, 05:41:11 »
šak to trebal vela chodit po svete, aby som este jedneho takeho kkta nasiel. Sa ma pytal na tu skupinu. A co ja viem aka som skupina (chcel som mu povedat oblubenu skupinu, ale to by mu uz asi aj posledny vlas "osivel") ved v 3.roc som skupinu doteraz nikdy neriesil, nevem na co mu to bude. Nevedel som, kde tu skupinu najst, tak sa spytal, ci som pocul o IS, ja ze hej, uz som videl raz. Tak som sa logol na IS, tam som zas nevedel, kde to hladat.......zrejme ani on. Vidim, ako casto s tym robite. Mal som chut mu povedat, ze aj vy asi velmi casto, ze.
Ale mal som 90%, takze som to mal na salame.  :ropebanana:

lukasqo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #111 on: 07.11.2008, 05:48:24 »
...a to heslo do testu  :mishela , to ako keby nemohli dat jahoda, malina, abo sivaslivovica...

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OS repete
« Reply #112 on: 07.11.2008, 06:23:13 »
šak to trebal vela chodit po svete, aby som este jedneho takeho kkta nasiel. Sa ma pytal na tu skupinu. A co ja viem aka som skupina (chcel som mu povedat oblubenu skupinu, ale to by mu uz asi aj posledny vlas "osivel") ved v 3.roc som skupinu doteraz nikdy neriesil, nevem na co mu to bude. Nevedel som, kde tu skupinu najst, tak sa spytal, ci som pocul o IS, ja ze hej, uz som videl raz. Tak som sa logol na IS, tam som zas nevedel, kde to hladat.......zrejme ani on. Vidim, ako casto s tym robite. Mal som chut mu povedat, ze aj vy asi velmi casto, ze.
Ale mal som 90%, takze som to mal na salame.  :ropebanana:
nj to sa mi tiez pacilo jak kazdeho odjeboval: vidim kolko s tym robite, alebo ked niekto nevedel sa prihlasit do moodla, lebo pojebane OS ani nemam v kurzoch, tak ich vyjebal: vidim ako ste sa pripravovali ...
neviem kto sa pripravoval z moodlu ale ja teda ani nahodou nie a test som napisal na 95 .... (sorry 85 ;) )

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #113 on: 07.11.2008, 16:06:41 »
kto videl screeny a pochopil, nemal problem, aj ked mal kazdy priklad uplne iny, podstata zostala ta ista...
dufam, ze sa screeny objavia aj pred druhou zapoctovkou :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

lukasqo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #114 on: 07.11.2008, 17:55:43 »
kto videl screeny a pochopil, nemal problem, aj ked mal kazdy priklad uplne iny, podstata zostala ta ista...
dufam, ze sa screeny objavia aj pred druhou zapoctovkou :D
Jasan, screeny pomohli, aj ked som tu Sofiu cital, vela normalnych prikladov tam nebolo. Teda neviem ako by som dopadol, ak by som sa ucil iba z moodlu, alebo skript, ci inych ucitelskych *ujovin.
« Last Edit: 08.11.2008, 01:03:10 by lukasqo »

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #115 on: 07.11.2008, 23:40:06 »
lolec...to uz iny death :D :D , inac ja som tiez jedno znenie skopiroval, pretoze tam sa nic nemenilo, prava ostali rovnake, a v pohode mi to zobralo, mne sa zdal doteraz sivy celkom v pohode, ale uz zacinam na neho menit nazor...take nieco, proste absolutna ignoracia studenta, mi samuelisa zacina pripominat...
a taktiez ma dnes dorazilo co vravel ohladom tych skupin, pred zaciatkom semestra v IS ziadne cvika pre opakujucich neboli, tak som sa hodil k druhakom, prvy tyzden vsak jasne povedal, ze opakujuci nemusia chodit na normalne cvika, staci na konzultacky, vtedy sa uz v IS nic zmenit nedalo, tak som aspon napisal mail Kleinovej, ze uz tam chodit nebudem... teraz sa mu nepaci, co tam robime z inych skupin, ked nie sme zapisany v dajakej jeho vyvolenej (skupina 99, ci jaka???) a ked mu to idem vysvetlit, resp. ho poziadat nech mi to vysvetli, ta nahnevany daco uplne-od-veci povie a ide het..to je pristup :D

99 skupina je fakt vyvolena.... tam som sam :D
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

supersayan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 300
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #116 on: 08.11.2008, 01:42:50 »
mohol by aj mne niekto poslat tie screeny na supersayan@azet.sk dakujem
the best smiles:  :emot-dance:  :emot-drool:  :emot-LMAO: :bananadance: :ropebanana:

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #117 on: 10.11.2008, 01:55:09 »
Ja som teraz skusil, napisat pomlcku v prikaze chmod -R ako rekurzivny chmod a zobralo to. Potom som to iste napisal aj s minusom z numerickej klavesnice, a vysledok bol rovnaky. Takze, vidno, kto robi v unixe, vsak, PAN SIVY ???!!!

Inac, nam pan Genci vravel (na prednaske z pokrocilych DBS), ze vam robil otazky vo worde (cez hromadnu korespondenciu ??? )..  Takze ta dlha pomlcka bude z wordu, ale vsak, preco si ho neziadal o to, aby ste spolu pozreli cely test, a tam by si ukazal konkretny riadok, ktory si kopiroval ? Alebo som nieco nepochopil ?

A ano, treba bojovat za kazdy vyjeb..y bod, lebo mozno tolko ti bude chybat ku skuske, a potom to uz nie je jedno. Takze, ak si ho zasluzis, ma ti ho dat, aj keby musel hodinu kontrolovat jeden vyjebany test... Ale musis si byt isty, ze to mas dobre...

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OS repete
« Reply #118 on: 10.11.2008, 16:23:41 »
neboj, ked mi ten bod bude na zapocte alebo skuske chybat, hoci aj z B na A, tak sa s nim budem hadat (sak v moodle archive to myslim je) .... ked mi to neuzna napisem hoci aj prezidentovi ... :D

cepi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 268
  • chodia mravci ?
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #119 on: 21.11.2008, 13:16:15 »
Mate nejake info ohladom 2 zapoctovky ? kolegovci 2haci vraj pisu az v 12 tyzdni, takze sa na nich nemozeme spoliehat :(
som kto som vdaka palenke

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #120 on: 21.11.2008, 13:47:18 »
potom sa my musime na vas :)

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #121 on: 21.11.2008, 22:49:57 »
no to by aj mna zaujimalo, kedze na webe nic nove, stale tam svieti 10.tyzden, dufam ze sa to posunie, ako sa posunula prva zapoctovka
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #122 on: 22.11.2008, 17:18:32 »
no to by aj mna zaujimalo, kedze na webe nic nove, stale tam svieti 10.tyzden, dufam ze sa to posunie, ako sa posunula prva zapoctovka

Len zeby sa to neskoncilo tak ze v nedelu vecer tam naskoci termin pondelok rano.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

tomash

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #123 on: 22.11.2008, 18:22:15 »
ucte sa priebezne a potom net problema  :j_grin:

valentino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: OS repete
« Reply #124 on: 22.11.2008, 21:33:55 »
minule apson povedal z ktorych kapitol? teraz uz zo vsetkych ?