Author Topic: DS - Distribuovane programovanie  (Read 85219 times)

diacon.mex

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • davaj pozor !
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #250 on: 14.11.2008, 22:52:38 »
Neviem preco sa nad tym tolko vzrusujete. Ak ma niekto chybne urobene zadanie, vyhodi pri nom vynimku, ktora sa samozrejme da rozumne osetrit. Nemusis ju vyhadzovat stale. Jeho nefunkcionalitu proste ignoruj, pretoze v zadani je presne povedane ako a co treba robit.
Avsak niekto to moze mat urobene tak, ze Ti vyhodi vynimku naschval, a to uz neni pekne od neho  :emot-shakehead:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #251 on: 14.11.2008, 23:40:32 »
okej beriem...ako je mozne ze to nejde maovi ked mu to slo?

lebo pri getpublickeyfromCA alebo jak je ta metoda mu hadze null...napr...viac ludi tam visi co im to ide na pitxu...ja musim mat v shareMeImpl 2 vynimky naviac vlastne kvoli druhym co tam visia a maju to zle lebo mi potom hadze null pointer a podobne vynimky

edit: tu je zoznam ludi ktorym ide nieco zle a robia problemy;)

kosti,zerg,pepco,sri a kumar neviem co tam robi ten...po kkt ho tam je a nic nema zrobene

edit2: este som zabudl...hovorim asi za viacerych...ale ked nemate nieco zrobene na 100% tak nenechavajte tam screeny. vdaka

Ty tu nepis kktiny, ok?  am ;) Ked Ti daco nejde, tak hladaj chybu u seba najprv :) Vsetko sa da tak osetrit, aby to pracovalo aj s tymi uzlami, co maju veci implementovane, aj s tymi co nemaju.

chlape sa nezjebuj dpc...ja som si to pekne osetril...ale pokial som prisiel na to ze to vy tam mate kokotske screeny co nemaju dokoncene ulohy tak som zajebal hodinu...cize tu nejde o to ci to clovek osetri alebo neosetri...to je uz najmenej ked mu to ide...ale ked mu to nejde a hadze mu vlastne vynimky a potom aj vynimky kvoli druhym tak to zabere casu poriadne kym sa to odfiltruje...cize nechapem na jaku picu vam tam visia tie pojebany screeny ked to mate na picu zrobene

Precitaj si prispevok tesne nad tym svojim a pochopis co som myslel ... Ako zazrakom su aj ludia, ktorym to ide aj napriek nasim "pojebanym na picu zrobenym" screenom ;)

a zazrakom su aj ludia ktorym to nejde...pri metode this.ica.getKey(arg0) v metode getPublicKeyFromCA(string arg0)  hadze CorbaCAException, konkretne u teba, pepca a kostiho...s ktorou nemam ja nic spolocne...a ked mi ide pekne krasne vyhladavanie u london,dubai,hawai a dalsich minimalne 5 userov...tak asi chyba nebude u mna by som povedal ale niekde inde o to ide


Neviem preco sa nad tym tolko vzrusujete. Ak ma niekto chybne urobene zadanie, vyhodi pri nom vynimku, ktora sa samozrejme da rozumne osetrit. Nemusis ju vyhadzovat stale. Jeho nefunkcionalitu proste ignoruj, pretoze v zadani je presne povedane ako a co treba robit.
Avsak niekto to moze mat urobene tak, ze Ti vyhodi vynimku naschval, a to uz neni pekne od neho  :emot-shakehead:

nejde o to ja som si to osetril...ale zabralo to cas prist na to kde je chyba popritom ked som mal aj chybu niekde ja a sa to miesalo...ide o to ze nech tam nenechavaju tie svoje screeny...su tam 3 London,Dubai a Hawai a tie su spravne a ked pri niekoho ineho to robi problemy nech to tam naschval nenechavaju
« Last Edit: 14.11.2008, 23:45:01 by puq »

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #252 on: 15.11.2008, 07:55:11 »
nejde o to ja som si to osetril...ale zabralo to cas prist na to kde je chyba popritom ked som mal aj chybu niekde ja a sa to miesalo...ide o to ze nech tam nenechavaju tie svoje screeny...su tam 3 London,Dubai a Hawai a tie su spravne a ked pri niekoho ineho to robi problemy nech to tam naschval nenechavaju

O dakujem za uznanie  ah:

leniocka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 192
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #253 on: 15.11.2008, 16:54:12 »
no ja som uz pri prvotnom kodeni odchytavala a spracovavala vynimky sade, kde to trebalo a nemala som s tymi screenmi ziadne problemy nikdy... len moje veci mi robili sarapatu :D

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #254 on: 16.11.2008, 00:53:47 »
Mohol by mi prosim nejaky dobrovolnik otestovat vyhladavanie u mna?
moj node sa vola SRI a mam tam 2 subory, "muka.txt" a "uvod.htm"
Najlepsie by bolo, keby mi to otestoval niekto bez implementovanej security aj s .....  ah:
Totiz niekomu u mna ide vyhladavat a niekomu nie  bn
Prosim vysledky pastnite tu, cez PM, alebo na repkos@gmail.com
Dik  :thumbsup:

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #255 on: 16.11.2008, 01:09:43 »
mam implementovanu security a vyhladavat mi u teba ide :)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #256 on: 16.11.2008, 01:39:44 »
aj mne to ide v pohode
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #257 on: 16.11.2008, 02:09:40 »
mne nie :) ale to uz som pisal :D

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #258 on: 16.11.2008, 02:12:33 »
mne slo a uz nejde...

halusky typu:

java.lang.NullPointerException
        at com.sun.net.ssl.internal.ssl.JS_Signature.engineVerify(DashoA12275)
        at java.security.Signature$Delegate.engineVerify(Signature.java:800)
        at java.security.Signature.verify(Signature.java:464)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.CryptographyImpl.verify(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.SecurityHelperImpl.verify(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl.search(Unknown Source)
        at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1.invoke(Unknown Source)
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:324)
        at sun.rmi.server.UnicastServerRef.dispatch(UnicastServerRef.java:261)
        at sun.rmi.transport.Transport$1.run(Transport.java:148)
        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
        at sun.rmi.transport.Transport.serviceCall(Transport.java:144)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport.handleMessages(TCPTransport.java:460)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run(TCPTransport.java:701)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:534)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.exceptionReceivedFromServer(StreamRemoteCall.java:247)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.executeCall(StreamRemoteCall.java:223)
        at sun.rmi.server.UnicastRef.invoke(UnicastRef.java:133)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Generic Error!

a ani za boha neviem kde je chyba :(
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #259 on: 16.11.2008, 02:16:29 »
mne slo a uz nejde...

halusky typu:

java.lang.NullPointerException
        at com.sun.net.ssl.internal.ssl.JS_Signature.engineVerify(DashoA12275)
        at java.security.Signature$Delegate.engineVerify(Signature.java:800)
        at java.security.Signature.verify(Signature.java:464)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.CryptographyImpl.verify(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.SecurityHelperImpl.verify(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl.search(Unknown Source)
        at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1.invoke(Unknown Source)
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:324)
        at sun.rmi.server.UnicastServerRef.dispatch(UnicastServerRef.java:261)
        at sun.rmi.transport.Transport$1.run(Transport.java:148)
        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
        at sun.rmi.transport.Transport.serviceCall(Transport.java:144)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport.handleMessages(TCPTransport.java:460)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run(TCPTransport.java:701)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:534)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.exceptionReceivedFromServer(StreamRemoteCall.java:247)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.executeCall(StreamRemoteCall.java:223)
        at sun.rmi.server.UnicastRef.invoke(UnicastRef.java:133)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Generic Error!

a ani za boha neviem kde je chyba :(

signatura ti nepresla verify-om v triede SearchEngineImpl v metode search

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #260 on: 16.11.2008, 02:38:35 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )
« Last Edit: 16.11.2008, 03:57:44 by sri »

leniocka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 192
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #261 on: 16.11.2008, 04:35:23 »
to sri: aj mne ide vyhladavanie u teba v pohode

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #262 on: 16.11.2008, 04:56:59 »
Nenasla by sa tu nahodou dobra dusa, co by tu mohla pastnut metodu search v triede SearchEngineImpl ???

Bo kukam na to a dajak neviem dorobit to konecne...

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #263 on: 16.11.2008, 08:09:35 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )

no konecne uz to u teba ide vpohode :) a aj u kostiho :)

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #264 on: 16.11.2008, 16:05:05 »
mne slo a uz nejde...

halusky typu:

java.lang.NullPointerException
        at com.sun.net.ssl.internal.ssl.JS_Signature.engineVerify(DashoA12275)
        ...
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Generic Error!

a ani za boha neviem kde je chyba :(
mne robi presne to iste...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #265 on: 16.11.2008, 17:08:36 »
johnyo13 otazka je ci to robi pri tebe alebo pri niekom inom? ak pri niekom inom ty za to nemozes...dolezite je ci ti pri errore vypise exception ktora siaha az do searchEngineImpl...ak ano tak chyba je u teba ak ti to vypise len chybu v search metode v shareMeImpl tak chyba je u niekoho ineho...a potom jednoducho odchyt tu vynimku a do fileListu pri vkladani dalsieho zaznamu daj ako signaturu null

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #266 on: 16.11.2008, 18:09:53 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )

no konecne uz to u teba ide vpohode :) a aj u kostiho :)
problem je ten ze si sa snazil ziskat verejny kluc niekoho kto nebol registrovany lebo to nemal implementovane...aspon co som si tvoj search pozrel
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #267 on: 16.11.2008, 19:57:44 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )

no konecne uz to u teba ide vpohode :) a aj u kostiho :)
problem je ten ze si sa snazil ziskat verejny kluc niekoho kto nebol registrovany lebo to nemal implementovane...aspon co som si tvoj search pozrel

no ved ja o tom viem :) a preto som pisal nech tam zbytocne nenechavaju visiet tie screeny ked nemaju kompletne vsetky 4 ulohy

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #268 on: 16.11.2008, 20:29:42 »
Ale zase takto mas aspon moznost otestovat viac moznych vynimiek, ktore moze tvoj uzol vyhodit. :)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #269 on: 16.11.2008, 20:52:42 »
Ale zase takto mas aspon moznost otestovat viac moznych vynimiek, ktore moze tvoj uzol vyhodit. :)

okey :) ale pri robeni vlastnych uloh ked ti vyskakuju tvoje vynimky tak mas dost :D ne to ked ti skocia este niekoho ineho a kym na to prides tak to zaberie cas ;)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #270 on: 17.11.2008, 01:27:02 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )

no konecne uz to u teba ide vpohode :) a aj u kostiho :)
problem je ten ze si sa snazil ziskat verejny kluc niekoho kto nebol registrovany lebo to nemal implementovane...aspon co som si tvoj search pozrel

no ved ja o tom viem :) a preto som pisal nech tam zbytocne nenechavaju visiet tie screeny ked nemaju kompletne vsetky 4 ulohy
len ide o to ye program ma byt schonpny komunikovat aj s uzlami ktore este bezpecnost nemaju :P
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

diacon.mex

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • davaj pozor !
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #271 on: 17.11.2008, 01:59:25 »
Po ktoru ulohu ma byt ta pisomka zo ShareMe?

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #272 on: 17.11.2008, 02:46:44 »
to puq: Odvtedy som implementoval security, preto sa pytam ....
to Kosti: Dufam, ze to nepatrilo k vyhladavaniu u mna ??? (a inak, nemohol by si si tam dat menej suborov? :) lebo ked vyhladavam "" tak Ty aj Hawaii mate kopu a nemozem sa potom scrollnut na zaciatok  ak: :D )

no konecne uz to u teba ide vpohode :) a aj u kostiho :)
problem je ten ze si sa snazil ziskat verejny kluc niekoho kto nebol registrovany lebo to nemal implementovane...aspon co som si tvoj search pozrel

no ved ja o tom viem :) a preto som pisal nech tam zbytocne nenechavaju visiet tie screeny ked nemaju kompletne vsetky 4 ulohy
len ide o to ye program ma byt schonpny komunikovat aj s uzlami ktore este bezpecnost nemaju :P

ano ale nech tam pridu az ked ja mam dobre :P :P

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #273 on: 17.11.2008, 02:48:30 »
Po ktoru ulohu ma byt ta pisomka zo ShareMe?
tusim to bude len z prvej a druhej ulohy

zuzanka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 281
  • But my dreams, they aren't so empty....
    • View Profile
Re: DS - Distribuovane programovanie
« Reply #274 on: 17.11.2008, 02:54:46 »
Po ktoru ulohu ma byt ta pisomka zo ShareMe?

uz to sice bolo spomenute, ale chcem dat viac doveryhodnosti tomu tusim :)....
takze z prvej a druhej (vravel na prednaske ujo P.)
Byt mŕtvy, nebyť.....je sladké preto, že je to omnoho viac než spánok, je to mier, upokojenie, koniec bolesti a trampôt; ale túto vrcholnú slasť, akú možno ľudskému tvorovi dopriať, mŕtva bytosť už neprežíva, necíti.