Author Topic: Databazove systemy  (Read 109731 times)

doc.returner

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #350 on: 02.12.2008, 18:44:39 »
njn, ja by som na tvojom mieste s cvičením skončil... biedna vizitka tvojich schopnosti :D ;)

Biedna? To musis mat na Telepovsku blby nazor vzhladnuc na to ze je od neho vzdialena cca ten jeden bodik...  :D
« Last Edit: 02.12.2008, 18:46:19 by doc.returner »

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #351 on: 02.12.2008, 19:25:07 »
Zadanie odovzdane pri Telepovskej, uplne v pohodke. :buttrock: :ropebanana:
Pytala sa akurat na funkcnost programu, kde sme pouzili storovane procedury, ci funguje QBE, master detail pohlady, ciselnik. Narychlo sme pred nou prelistovali dokumentaciu (len ci ju mame). No a na zaciatku sa pytala, kto z dvojice co robil.

neonfish

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #352 on: 02.12.2008, 21:13:49 »
LM: ty mas preco osobitny  test pod nazvom mikula?? lisi sa nejako od ostatnych?

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Databazove systemy
« Reply #353 on: 02.12.2008, 21:15:58 »
zajtra ti poviem :D
:trestac:

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #354 on: 02.12.2008, 21:42:55 »
Zadanie odovzdane pri Telepovskej, uplne v pohodke. :buttrock: :ropebanana:
Pytala sa akurat na funkcnost programu, kde sme pouzili storovane procedury, ci funguje QBE, master detail pohlady, ciselnik. Narychlo sme pred nou prelistovali dokumentaciu (len ci ju mame). No a na zaciatku sa pytala, kto z dvojice co robil.

A nesupala sa aj do kodu? Napr. ci mas osobitne login okno alebo mas meno a heslo priamo v zdrojakoch? Resp. jak si to mal riesene ty?
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Databazove systemy
« Reply #355 on: 02.12.2008, 22:00:49 »
myslim ze ona do kodu velmi nevidi tak tam nekuka :)
:trestac:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #356 on: 02.12.2008, 22:04:07 »
Zadanie odovzdane pri Telepovskej, uplne v pohodke. :buttrock: :ropebanana:
Pytala sa akurat na funkcnost programu, kde sme pouzili storovane procedury, ci funguje QBE, master detail pohlady, ciselnik. Narychlo sme pred nou prelistovali dokumentaciu (len ci ju mame). No a na zaciatku sa pytala, kto z dvojice co robil.

A nesupala sa aj do kodu? Napr. ci mas osobitne login okno alebo mas meno a heslo priamo v zdrojakoch? Resp. jak si to mal riesene ty?

ja som u nej odovzdával tbis... podobné zadanie ako dbs (vlastne na tuke sú až na malé výnimky všetky programátorské zadania podobné)... pozerala funkčnosť, trochu sa pýtala, že čo a ako sme riešili, ale nič ku tomu nehovorila... skôr asi preto, aby sme predviedli, že aj vieme, čo je v tom programe alebo tak nejak... nijak to nekomentovala viac... kód veľmi nepozerala...
imo... pri nej zadanie odovzdáš v pohode, ak si to robil sám, robí to to, čo to má robiť a vieš povedať, čo a ako to robí...
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #357 on: 02.12.2008, 22:06:24 »
njn, ja by som na tvojom mieste s cvičením skončil... biedna vizitka tvojich schopnosti :D ;)

Biedna? To musis mat na Telepovsku blby nazor vzhladnuc na to ze je od neho vzdialena cca ten jeden bodik...  :D

zdržím sa odpovede :D všetko má svoje hranice, aj moje poznámky :D lm to bude musieť prežiť bez ďalšej poznámky na svoju osobu ;)
All code is crap.

42

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #358 on: 02.12.2008, 22:07:37 »
Skor chcela vidiet ako sa s tym robi, pytala sa kde je trigger, procedura, ake mas pohlady. Kod nepozrela ani na sekundu.

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #359 on: 02.12.2008, 22:13:36 »
Vdaka za pohotove odpovede, kupte si pivo  :thumbs-up:
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

diacon.mex

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • davaj pozor !
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #360 on: 02.12.2008, 22:29:47 »
test bol na jedno kopyto s tym, ktory dal puq na ftp... kto si ho pozrie, nemal by mat problem, ak aspon niecomu chape... otazky boli sice zakerne, ale vcelku sa dalo no...

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #361 on: 02.12.2008, 22:34:16 »
test bol na jedno kopyto s tym, ktory dal puq na ftp... kto si ho pozrie, nemal by mat problem, ak aspon niecomu chape... otazky boli sice zakerne, ale vcelku sa dalo no...

cize kto ma aspon 6 bodov vdaka mne :P :D poprosim aby poslali pani telepovskej mail ze mi daruju 1 bod :D lebo mozno budem mat problemy s vykrytim na zapocet :D

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #362 on: 02.12.2008, 23:34:11 »
Zadanie odovzdane pri Telepovskej, uplne v pohodke. :buttrock: :ropebanana:
Pytala sa akurat na funkcnost programu, kde sme pouzili storovane procedury, ci funguje QBE, master detail pohlady, ciselnik. Narychlo sme pred nou prelistovali dokumentaciu (len ci ju mame). No a na zaciatku sa pytala, kto z dvojice co robil.

A nesupala sa aj do kodu? Napr. ci mas osobitne login okno alebo mas meno a heslo priamo v zdrojakoch? Resp. jak si to mal riesene ty?
Absolutne nepozerala do kodu. No a heslo som mal riesene tak, ze sa mi nacital login a pass z configu. Teda v jednom subore su prihlasovacie udaje a tie sa potom vyuzivaju v aplikacii.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #363 on: 02.12.2008, 23:50:17 »
do kodu nekukala preto lebo nam sa pri odovzdavani priznala ze nepozna syntax SQL
brix will be shat

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #364 on: 03.12.2008, 01:25:16 »
inak co spominala telepovska ten test, kde aj dopisovat treba.........tak nieze to napisete dobre, bo nam to daju este na skusku :) tvarte sa, ze neviete :D
ja sa ani nemusim

diacon.mex

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 331
  • davaj pozor !
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #365 on: 03.12.2008, 01:31:52 »
inak co spominala telepovska ten test, kde aj dopisovat treba.........tak nieze to napisete dobre, bo nam to daju este na skusku :) tvarte sa, ze neviete :D
ja sa ani nemusim

aha, som zabudol napisat... nam to povedala po teste, nieco v tom zmysle, ze to bude aj na skuske, ked ludia dobre napisu tie dopisovacie ulohy...

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Databazove systemy
« Reply #366 on: 03.12.2008, 01:32:35 »
lol ta ja iste nebudem mat dobre nebojte :D
:trestac:

Guisseppe

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 169
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #367 on: 03.12.2008, 02:01:17 »
ja som nemal dobre, chybala mi bodka :D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #368 on: 03.12.2008, 02:34:12 »
to nebude mať dobre nikto, lebo to sa nezmyselne vyhodnocuje - presne na znak :) to sme mali na skúške z dbs... a neverím, že to zmenili odvtedy...
All code is crap.

42

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #369 on: 03.12.2008, 02:36:20 »
jj kokotin je na tejto skole plno :) sme si zvykli :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #370 on: 03.12.2008, 03:45:39 »
LM: ty mas preco osobitny  test pod nazvom mikula?? lisi sa nejako od ostatnych?

lebo v moodli som ucitel bez prav uprav, takze potrebujem osobny test s osobnimi nastaveniami aby som mohol prezerat vysledky.
baza otazok je ale ta ista
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #371 on: 03.12.2008, 03:47:40 »
co sa tyka vyhodnocovanie tych pisanych selectov je spravena nova otazka, ktora je regularnim vyrazom, cize nebude zalezat na tom ci poprehadzujes niektore casti selectu,
ale vsetci viete ze rovnaky select sa da napisat aj 5 roznymi sposobmi.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #372 on: 03.12.2008, 03:49:31 »
co sa tyka vyhodnocovanie tych pisanych selectov je spravena nova otazka, ktora je regularnim vyrazom, cize nebude zalezat na tom ci poprehadzujes niektore casti selectu,
ale vsetci viete ze rovnaky select sa da napisat aj 5 roznymi sposobmi.

no podla mna dopisovacie otazky su i tak hluposti :) sak i take chechboxy to vedia poriadnie stazit:P ked sa tam pouziju rozne hluposti napr z inych jazykov a tak

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #373 on: 03.12.2008, 04:08:56 »
co sa tyka vyhodnocovanie tych pisanych selectov je spravena nova otazka, ktora je regularnim vyrazom, cize nebude zalezat na tom ci poprehadzujes niektore casti selectu,
ale vsetci viete ze rovnaky select sa da napisat aj 5 roznymi sposobmi.

no podla mna dopisovacie otazky su i tak hluposti :) sak i take chechboxy to vedia poriadnie stazit:P ked sa tam pouziju rozne hluposti napr z inych jazykov a tak

suhlasim, ale tie dopisovacky sa i tak vsetky budu kontrolovat asi este aj okom.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

hubertus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 103
  • .. impossible becomes possible >> dont worry .. :)
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #374 on: 03.12.2008, 04:19:54 »
joj na prd test .. ani nebol az taky tazky .. aj ked bol :)
ale aj som sa sam zamotal, resp. nestihol opravit chybu, v poslednej sekunde som klikol na inu moznost, ale do vyhodnotenia to uz nestohlo .. tak .. som kus taky .. nerad :) len 3 z 8 b :(
.: hubertus :.