Author Topic: Databazove systemy  (Read 109754 times)

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #225 on: 20.11.2008, 22:27:55 »
Takze LM. Mohol by si napisat svoje stanovisko co sa tyka php na zadanie u teba? (objektovo ci neobjektovo) Vzhladom na dost velky pocet studentov ktory OP urobene nemaju. Dakujem. :drink:  ak: :beer1:

jednoznacne objektovo.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Databazove systemy
« Reply #226 on: 21.11.2008, 00:01:58 »
ved ok, ked nemate OOP... ale ani php ste predsa nikdy nemali, nie? (minimalne v skole)... cize ste sa ho predsa museli naucit sami... s OOP je to podobne, nie je to nic tazke.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Databazove systemy
« Reply #227 on: 21.11.2008, 00:09:40 »
PHP bolo na IT :)
:trestac:

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Databazove systemy
« Reply #228 on: 21.11.2008, 00:30:12 »
PHP bolo na IT :)

esteze som to nikdy nemala :D
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #229 on: 21.11.2008, 00:55:47 »
ja som mal s ing. machrom takze php som sa ucil sam
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

GrindMyAss

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #230 on: 21.11.2008, 01:35:54 »
Chcem sa spytat ludi, co budu robit zadanie z DBS v Jave, resp. v prostredi NetBeans (6.1, 6.5) ci im funguje nacitanie JDBC Oracle drivera, resp. po nacitani ci sa mu ide pripojit hocikam... Bo ja to dajak stale nemozem rozbehat...

ja to robim v netbeanse 6.1 a ide mi to v pohode :) jedno jarko staci nalinkovat:) :metal:

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #231 on: 21.11.2008, 02:17:54 »
Chcem sa spytat ludi, co budu robit zadanie z DBS v Jave, resp. v prostredi NetBeans (6.1, 6.5) ci im funguje nacitanie JDBC Oracle drivera, resp. po nacitani ci sa mu ide pripojit hocikam... Bo ja to dajak stale nemozem rozbehat...

Prikladam driver ktory pouzivam ja:
Code: [Select]
http://www.upnito.sk/download.php?dwToken=0f66b8b6ffc63e812c3eaea1a7714577
Priklad pripojenia:
Code: [Select]
String url = "jdbc:mysql://server:3306/databaza";
Class.forName("com.mysql.jdbc.Driver");
Connection connection = DriverManager.getConnection(url, "meno", "heslo");

Priklad pouzitia:
Code: [Select]
PreparedStatement preparedStatement = connection.prepareStatement("SELECT * FROM tabulka WHERE meno = ?");
preparedStatement.setString(1, "NAME");
ResultSet resultSet = preparedStatement.executeQuery();
while (resultSet.next()) {
     String pr = resultSet.getString("priezvisko");
}
« Last Edit: 21.11.2008, 02:20:32 by SSPPYY »

danielmi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 551
  • zlty sneh
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #232 on: 21.11.2008, 05:37:04 »
to php na IT bolo nic.......
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #233 on: 21.11.2008, 06:18:30 »
a aby som bol svina budem kontrolovat ci je to objektovo napisane.
dovod:
objektove riesenie bude mat kazdi kto bude pisat v jave,
a kazdi kto bude pisat v C#,
tak preco niekto kto bude pissat v php by to mal mat lahsie/tazsie ?
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #234 on: 21.11.2008, 07:00:30 »
Zeby preto, ze si kazdy mohol sam vybrat vcom bude kodit?
Ved asi si kazdy zvolil co mu je najlahsie, takze je to dost fer.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Databazove systemy
« Reply #235 on: 21.11.2008, 15:03:43 »
asi nechapes.. (alebo som zase mimo ja..)
ale c mreza a java su objektovo orientovane.. tak preto ak chces php, tak jedine OO, kapis to?
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #236 on: 21.11.2008, 15:52:58 »
Tak ale potom stanovim pravidla na zaciatku.
Predpoklad: na zaciatku sa nestanovilo ze PHP musi byt obkjektove.
Teda kazdy student si moze zvolit slobodne, dobrovolne jazyk aky chce. Kazdy si mohol zobrat PHP a boli by na tom vsetci rovnako, nikto by nemal objektovo.
Teda je to fer. Ved pre niekoho moze byt objektove ovela jednoduchsie ako PHP a naopak, takze toto vobec nie je o tom aby to bolo fer voci tym co kodia v jave alebo C# ale skor mi to
pripada ako doj... tych co prave objektove nevedia a mali jedinu sancu sa realizovat.
« Last Edit: 21.11.2008, 15:59:38 by SSPPYY »

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #237 on: 21.11.2008, 15:55:46 »
a aby som bol svina budem kontrolovat ci je to objektovo napisane.
dovod:
objektove riesenie bude mat kazdi kto bude pisat v jave,
a kazdi kto bude pisat v C#,
tak preco niekto kto bude pissat v php by to mal mat lahsie/tazsie ?

omg nechapem takych vyucujucich jak ty.... JE TO PREDMET databazove systemy tak treba kontrolovat toto! a nie v jakom jazyku je napisana aplikacia, ktora sluzi len na to aby sa ukazala funkcnost databazy...na ostatnych predmetoch sa ucili jazyky ostatne a tam sa aj hodnotili...uz aj Agamemnon vyssie spominal ze na tu aplikaciu je PHP objektove zbytocnost...cize nechapem co si tym xces dokazat ze si dalsi ing.macher?

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Databazove systemy
« Reply #238 on: 21.11.2008, 16:13:30 »
ja som napr. na ZSwI dala taktiez ban na PHP, vynimkou je jeho objektova varianta... ale mam na to aj patricny dovod. Diagramy, ktore sa na cviku preberaju a ktore su sucastou zadania, su objektovo-orientovane diagramy a sluzia pre podporu prave tejto paradigmy. Minule roky sice boli pokusy popisovat nimi i klasicky php kod, no nesplnilo to svoj ucel.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #239 on: 21.11.2008, 16:18:34 »
ja som napr. na ZSwI dala taktiez ban na PHP, vynimkou je jeho objektova varianta... ale mam na to aj patricny dovod. Diagramy, ktore sa na cviku preberaju a ktore su sucastou zadania, su objektovo-orientovane diagramy a sluzia pre podporu prave tejto paradigmy. Minule roky sice boli pokusy popisovat nimi i klasicky php kod, no nesplnilo to svoj ucel.

no to je ine kafe...ked sa porovnava DBS a ZSWI...a dovod si napisala :) ale ked ide o DBS...nerozumiem sa skoro vobec do PHP...mam poznatky iba IT...ale ked sa nesplni ucel vyuzitia databazy pouzitim neobjektoveho PHP tak O.K inac sa neda ale ked je to naopak tak je to s prepacenim chujovina...

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: Databazove systemy
« Reply #240 on: 21.11.2008, 16:56:09 »
Jooj neda mi, uz sa musim konecne ozvat aj ja, ako velky expert na objektove PHP :D Priklanam sa k tomu, ze robit toto zadanie v php objektovo nie je az take nutne, nie je to ziadny megaprojekt ... a ked sa bude naozaj dohliadat nato, aby to cele bolo objektovo (teda nie nejaky mix), tak to moze skomplikovat situaciu aj takym, co OOP ako-tak rozumeju, lebo je ine robit minesweepera a ine stranku ...
Ale aby som nestrasil, ked si niekto naozaj vie nakodit to zadanie a vie to aj spravit cez nejake funkcie, tak si staci pozriet zaklady syntaxe OO PHP a nema problem ... Ci to uz bude splnat koncepty OOP  bk

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #241 on: 21.11.2008, 17:08:24 »
Tak ale potom stanovim pravidla na zaciatku.
Predpoklad: na zaciatku sa nestanovilo ze PHP musi byt obkjektove.
Teda kazdy student si moze zvolit slobodne, dobrovolne jazyk aky chce. Kazdy si mohol zobrat PHP a boli by na tom vsetci rovnako, nikto by nemal objektovo.
Teda je to fer. Ved pre niekoho moze byt objektove ovela jednoduchsie ako PHP a naopak, takze toto vobec nie je o tom aby to bolo fer voci tym co kodia v jave alebo C# ale skor mi to
pripada ako doj... tych co prave objektove nevedia a mali jedinu sancu sa realizovat.

u mna na cviku som hned na zaciatku povedal kto chce php, nech rata s tym, ze to musi byt objektove. navyse som zvedavy ako napises systemovu prirucku k php neobjektovo.

puk: suhlasim su to databazove systemi, ale sucastou predmetu je aj prezentacia hodnot ulozenych v databazovom systeme, a nie len to, ze sa naucis ako efektivne v relacnom dbs ukladat informacie.
co sa tyka hodnotenia, u mna je to rozdelene na 5 a 5 bodov.
5 bodov je za vytvorenie databazi a vsetkeho co k tomu patri
5 bodov je za vytvorenie programu.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #242 on: 21.11.2008, 17:22:47 »
za gramaticku spravnost su tiez body?
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

lada

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 319
  • life is FEI... ehm hell xD
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #243 on: 21.11.2008, 17:59:05 »
akoze ja som rad, ze to mozem robit v com len chcem, ale v podstate to je jedno, kedze mame predmet ZSWI a tam si obmedzeny akurat jazykom, ako nam povedal cviciaci na DBS, sikovny robia len len jedno zadanie na ZSWI a DBS (ja sa  k tym sikovnym, ale asi radit nebudem xD)

tomash

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #244 on: 21.11.2008, 18:00:29 »
u mna na cviku som hned na zaciatku povedal kto chce php, nech rata s tym, ze to musi byt objektove. navyse som zvedavy ako napises systemovu prirucku k php neobjektovo.

puk: suhlasim su to databazove systemi, ale sucastou predmetu je aj prezentacia hodnot ulozenych v databazovom systeme, a nie len to, ze sa naucis ako efektivne v relacnom dbs ukladat informacie.
co sa tyka hodnotenia, u mna je to rozdelene na 5 a 5 bodov.
5 bodov je za vytvorenie databazi a vsetkeho co k tomu patri
5 bodov je za vytvorenie programu.


Hmm, teraz som uz aj ja z toho mimo... Naco si vyrabat problemy, aj tak ich je na tejto skole viac ako dost... LM, nechapem, na co treba robit systemove a neviem ake prirucky, na to su ine predmety a nie DBS. Ucelom DBS nie je ani objektovo programovat, ani vytvarat dokumentaciu neviem na akej dokonalej urovni... Ja viem LM, ze ty si jeden z tych, ktorym skola ide jedna radost, ale je tu aj vela takych, ktori maju so skolou problemy. Skus si zarabat sam na to, aby si si utiahol zaplatenie studia, popritom vychod vsetky prednasky, lebo su povinne a este aj rob vela veci nad ramec svojho casu... Blahozelam k psychiatrii... Skus sa trosku zamysliet, ci je na mieste vyzadovat nieco, co nevyzaduje ani samotny garant predmetu...

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #245 on: 21.11.2008, 18:22:58 »
u mna na cviku som hned na zaciatku povedal kto chce php, nech rata s tym, ze to musi byt objektove. navyse som zvedavy ako napises systemovu prirucku k php neobjektovo.

puk: suhlasim su to databazove systemi, ale sucastou predmetu je aj prezentacia hodnot ulozenych v databazovom systeme, a nie len to, ze sa naucis ako efektivne v relacnom dbs ukladat informacie.
co sa tyka hodnotenia, u mna je to rozdelene na 5 a 5 bodov.
5 bodov je za vytvorenie databazi a vsetkeho co k tomu patri
5 bodov je za vytvorenie programu.


Hmm, teraz som uz aj ja z toho mimo... Naco si vyrabat problemy, aj tak ich je na tejto skole viac ako dost... LM, nechapem, na co treba robit systemove a neviem ake prirucky, na to su ine predmety a nie DBS. Ucelom DBS nie je ani objektovo programovat, ani vytvarat dokumentaciu neviem na akej dokonalej urovni... Ja viem LM, ze ty si jeden z tych, ktorym skola ide jedna radost, ale je tu aj vela takych, ktori maju so skolou problemy. Skus si zarabat sam na to, aby si si utiahol zaplatenie studia, popritom vychod vsetky prednasky, lebo su povinne a este aj rob vela veci nad ramec svojho casu... Blahozelam k psychiatrii... Skus sa trosku zamysliet, ci je na mieste vyzadovat nieco, co nevyzaduje ani samotny garant predmetu...

myslim si ze nerobis viac ako ja nad ramec mojho casu... tod vse...

a za druhe, ak poviem ze to odovzdavat nemusite a nemusite nic robit tak potom tie zadania budu aj tak vyzerat... ale mne je to jedno ved odovzdaj ako chces, ja mam skalu 10 bodov na to aby som posudil zadanie.
ps. prirucky sa nehodnotia, ale musia sa odovzdat.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Databazove systemy
« Reply #246 on: 21.11.2008, 18:47:20 »
vyuzijem tento topic a pripomeniem, ze v ramci zadania zo ZSwI su naopak dolezitejsie diagramy a prirucky ako samotny program, na to pls nezabudajte.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #247 on: 21.11.2008, 19:10:24 »
vyuzijem tento topic a pripomeniem, ze v ramci zadania zo ZSwI su naopak dolezitejsie diagramy a prirucky ako samotny program, na to pls nezabudajte.

no toto :P to uz jak pred volbami :D kazdy vlastnu kampan ma :P

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #248 on: 21.11.2008, 20:16:06 »
a ja tvrdrím, že všetci, čo si myslia, že ak niekto použije C# alebo javu, tak to bude objektové, tak sú lamy alebo minimálne neskutočne naivní :)
All code is crap.

42

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Databazove systemy
« Reply #249 on: 21.11.2008, 22:12:15 »
a ja tvrdrím, že všetci, čo si myslia, že ak niekto použije C# alebo javu, tak to bude objektové, tak sú lamy alebo minimálne neskutočne naivní :)
Bude lebo musis minimalne urobit objekt z Frame  :j_tongue: