FEI archív 2013/2014 > 3. ročník

Info o PV predmetoch 4. ročník

(1/4) > >>

morpheus00:
Zdravím, mohli by ste starší odporučiť predmety v LS a ZS ? O čom sú, aké sú zápočty, skúšky, náročnosť, akú kombináciu dvoch predmetov si vybrať a hlavne uplatnenie v praxi ? Vďaka

Zimný semester
Administrácia HP Unix (HPUnix)
Teória typov (TT)
Modelovanie a simulácia (MaS)
Pokročilé databázové technológie (PDBT)
Webové technológie (WebT)
Technológie budovania IS II (TBIS II)
Administrácia databáz (AD)

Letný semester
Smerovacie algoritmy v počítačových sieťach (SAvPS)
Formálne špecifikácie systémov (FŠS)
Administrácia SAP (SAP)
Diagnostika a spoľahlivosť (DaS_1)
Číslicové systémy a jazyk VHDL (ČSaVHDL)
Periférne zariadenia a styk s prostredím (PZaSP)
Technológie softvérových projektov-I (TSWP-I)
Systémy virtuálnej reality (SVR)
Logika pre informatikov (LPI)

xxx3:
Viem ti napísať len o tých, ktoré som mal, takže:

TT - ľahký, ale podľa mňa zbytočný predmet. Zápočet takpovediac zadarmo, no na skúšku sa treba naučiť. Učí sa tu lambda kalkul a podobné srandy.
AD - učíš sa pracovať s administráciou Oracle databázy, vytvárať používateľov, prideľovať im nejaké práva, vytvárať databázu, konfigurovať atď. Zápočet bez problémov, pozostáva len z referátu. Na skúške je praktická a teoretická časť. Obe sa dajú zvládnuť bez problémov.

SAvPS - učí sa tu CCNP Route, keď si mal predtým siete tak pohoda
TSWP-I -  robí sa zadanie v skupinách, nejaký informačný systém + referát s prezentáciou, skúška moodle + ústna

+ pozri si tuto temu, tu som sa ja pytal minuly rok: http://www.tu-ke.com/forum/4-rocnik-63/info-o-pv-predmetoch/

veteran:
TBIS II – učí sa PL/SQL podľa Oracle materiálov a robí sa jedno zadanie. Na cvičení sa robia tuším štyri zápočtové testy (od Oraclu). Pohodový predmet.

AD – zamerané prevažne na praktické veci. Treba vedieť aj nejakú teóriu, ale tá sa väčšinou priamo týka praktických vecí, takže OK. A treba si pamätať aspoň základy DBSka ;)

Pre prax je IMHO dobrá ľubovoľná kombinácia z TBIS II, AD a WT.

LPI – ak si nevieš vybrať z ponuky PV predmetov v LS, tak ber toto :D Zápočet zadarmo, na skúšku sa treba trochu poučiť, ale nič strašné. Uplatnenie v praxi konverguje k nule ;D :D

morpheus00:
Je potrebné mať absolvované TBIS I pre zapísanie TBIS II, teda nadväzujú na seba, alebo sa dá zvládnuť TBIS II bez TBIS I ?

esperian:
tbis I je uplne ine ako tbis II cize si to kludne mozes zapisat...nie je to prerekvizita

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

Go to full version