FEI archív 2012/2013 > 3. ročník

Cviciaci ZS

<< < (2/3) > >>

xxxx:
APS - Pekar
FP - Pietrikova
BVI som nemal

veteran:

--- Quote from: zajacik on  26.08.2013, 16:15:09 ---a co tak cviciaci na LS?
--- End quote ---
APS: Pekár
FP: Pietriková, Halupka
BvI: Fanfara


--- Quote from: zajacik on  26.08.2013, 16:15:09 ---jediny cviciaci je len Paralic zatial, aky je?
--- End quote ---
V pohode.


--- Quote from: zajacik on  26.08.2013, 16:15:09 ---alebo budu aj iny cviciaci?

--- End quote ---
Asi už nie, aj minulý rok mal DP kompletne pod palcom Paralič.

zajacik:
vdaka  :) a viete mi povedat nieco k predmetom na LS? preco si vybrat toho cviciaceho ako ste pisali, co ocakava na cviku a co vyzaduju na skuske?

veteran:
V LS je hlavný predmet APS. Zvyšok je len do počtu.

Skúška z FP je len zaškrtávací test, žiadna ústna časť. BvI - tam normálne slovne píšeš odpovede na otázky (asi 5-6). Sú porobené nejaké zhrnutia z minulých rokov + keď si dačo vygoogliš, tak to v pohode dáš.

No a APS  ;D To môže byť trochu problém... Tam máš vopred pripravené okruhy otázok. Je ich cca 35-40 a každý okruh má 4-5 podotázok. Z toho sa asi reálne stihneš naučiť tretinu (a aj to asi preháňam), takže proste treba mať šťastie. Na skúške dostaneš dva okruhy, ktoré máš rozpísať na papier. Ústna skúška už potom nie je - len ak ti chýbajú nejaké body.

xxxx:
APS - najtazsi predmet v LS. Na cvikach sa pocitaju priklady, ktore nie su tazke, staci davat pozor na cvikach a kus sa do toho pozriet aj doma. Mna ucila Chovancova, mala dost rychle tempo, ale ked som sa do toho pozrel pred zapoctom tak som vsetkemu rozumel a nepripadalo mi to nejake moc tazke. Akurat si trebalo zapamätat par algoritmov, ze co sa ako pocita, akysi postup vypoctu. Pekar daval asi najlahsie zapoctovky, ale ani tie od Chovancovej a Adama neboli tazke, v pohodicke. Adam prednasa, hovori sa o nom ze je prisny, ale mne sa taky velmi nezdal a co viem od spoluziakoch na cvikach bol fajn, vysvetlil. Takze zapocet nie je podla mna problem ziskat pri ktoromkolvek cviciacom z menovanych. Skuska je tazka, treba sa totiz naucit velmi vela teorie. A na to nie sme my informatici velmi zvyknuti, takze mne sa to ucilo tazko. Uz davno som sa tolko teorie neucil. Odporucam ist na prvy termin skusky.

FP - celkom fajn predmet. Programuje sa v jazyku Haskell. Pietrikova to vedela dost dobre vysvetlit a zdala sa mi taka ustretova, nerobila problemy ani pri odovzdavani zadani. Pise sa tusim len jedna zapoctovka a potom su zadania, z ktorych vela sa da aj vygooglit. Zapoctovka pozostava z nakodenia asi dvoch kratkych programov, alebo nejakej casti programu (na papier). Hodnotenie je take kus binarne, ze bud mas ulohu dobre, mas za nu body alebo ju nemas dobre, tak mas nulu za ulohu. A skuska je test, kde mas moznosti, ale nie moodle. Klasika na papier. Uci to Kollar, uz si s nim mal FJAP, tak mas nejaku predstavu o nom.

Navigácia

[0] Index správ

[#] Ďalšia strana

[*] Predchádzajúca strana

Go to full version