Author Topic: Distribuované programovanie  (Read 54898 times)

excellent

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 231
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #100 on: 24.10.2011, 22:03:23 »
Viete mi niekto poradiť, čo je to za chybu? Keď príjmem ISearchResponse od niekoho, tak mi vyhodí toto:

Code: [Select]
at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeException: Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.CorbaCAImpl.SecurityHelperImpl.getPublicKeyFromCA(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl.search(Unknown Source)
        at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2.invoke(Unknown Source)
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:597)
        at sun.rmi.server.UnicastServerRef.dispatch(UnicastServerRef.java:305)
        at sun.rmi.transport.Transport$1.run(Transport.java:159)
        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
        at sun.rmi.transport.Transport.serviceCall(Transport.java:155)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport.handleMessages(TCPTransport.java:535)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run0(TCPTransport.java:790)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run(TCPTransport.java:649)
        at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.runTask(ThreadPoolExecutor.java:886)
        at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:908)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:662)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.exceptionReceivedFromServer(StreamRemoteCall.java:255)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.executeCall(StreamRemoteCall.java:233)
        at sun.rmi.server.UnicastRef.invoke(UnicastRef.java:142)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Error!
F5 can be so refreshing :thumbs-up:

pooler

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #101 on: 24.10.2011, 22:03:49 »
4 ľudia na izbe sme robili druhú časť ShareMe
ako to, že po napísaní 2_2 mi odpovedajú iba na uzly medzi nami štyrmi ?
- a medzi ostatnými mi naskakuje NotBoundException

delfinik68

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #102 on: 28.10.2011, 17:14:06 »
ako ma vyzerat vypis 2.2?

Najpox

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #103 on: 28.10.2011, 18:40:36 »
Neviete niekto ako sa ma ta 2.2 otestovat, respektive co ma byt vystupom a ako ju nasledne vypnut?
Skusal som ju spustit tymto prikazom:
java -classpath ./classes:./lib/ShareMe.jar at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain ./resources/myprops.props
no metoda search mi vobec nezbehla, kedze tento prikaz ju ani nejak nevyvolava, takze neviem ci mi to ide spravne.
A taktiez neviem potom program vobec vypnut, skusal som to aj s bye password.

puwel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #104 on: 29.10.2011, 22:39:47 »
Kompilacia by mala prebiehat rovnako ako doteraz "ant lab1"
Kto spravil 2.1 & 2.2, spusta program cez prikaz:
java -classpath ./classes:./lib/ShareMe.jar:./lib/ShareMe-RMIstubs.jar at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain {property file}
kde {property file} je nazov (a kedze pracujeme v prostredi Unix tak to je cesta k danemu property suboru).
Ak mas property subor v domovskom adresari ("~", alebo "$HOME", alebo aj ako aktualny adresar ".") v priecinku resources a nazyva sa myprops.props, tak prikaz spustis nasledovne:
java -classpath ./classes:./lib/ShareMe.jar:./lib/ShareMe-RMIstubs.jar at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain ~/resources/myprops.props

Mna by skor zaujimalo, preco vznika vynimka:
 error unmarshalling return
 nested exception is:
        java.lang.ClassNotFoundException: at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub (no security manager: RMI class loader disabled)

A taktiez, ako sa korektne postarat o ukoncenie programu (kedze kombinaciu <Ctrl>+<C> nemam moc v oblube :) )
Prikazom
java -classpath ./classes:./lib/ShareMe.jar at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.StopShareMe -p {cislo_portu}
to neprestava bezat, ani ked tomu predchadza "bye <end_pass>" v povodnom putty okne.

Any ideas?

palechandro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #105 on: 30.10.2011, 00:14:32 »
4 ľudia na izbe sme robili druhú časť ShareMe
ako to, že po napísaní 2_2 mi odpovedajú iba na uzly medzi nami štyrmi ?
- a medzi ostatnými mi naskakuje NotBoundException


ahojte, mam ten isty problem, len s tym ze mi ukazuje len mna a jedneho ineho uzivatela, neviete v com to moze byt ?

Mullen18

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #106 on: 30.10.2011, 07:08:18 »
tak toto nie:

Enter search string (abort with 'bye <password>'): uzol
at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeException: Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.SecurityHelperImpl.getPublicKeyFromCA(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl.search(Unknown Source)
        at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor2.invoke(Unknown Source)
        at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:25)
        at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:597)
        at sun.rmi.server.UnicastServerRef.dispatch(UnicastServerRef.java:305)
        at sun.rmi.transport.Transport$1.run(Transport.java:159)
        at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
        at sun.rmi.transport.Transport.serviceCall(Transport.java:155)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport.handleMessages(TCPTransport.java:535)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run0(TCPTransport.java:790)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPTransport$ConnectionHandler.run(TCPTransport.java:649)
        at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.runTask(ThreadPoolExecutor.java:886)
        at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:908)
        at java.lang.Thread.run(Thread.java:662)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.exceptionReceivedFromServer(StreamRemoteCall.java:255)
        at sun.rmi.transport.StreamRemoteCall.executeCall(StreamRemoteCall.java:233)
        at sun.rmi.server.UnicastRef.invoke(UnicastRef.java:142)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Error!
at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeException: Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
Search request for <uzol> finished.

neviete co to moze znamenat? :D

Najpox

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #107 on: 30.10.2011, 07:55:57 »
pridaj len:
 catch (ShareMeException ex)
do search metody k tym trom zvysnym,
takto by to malo vyzerat:

 } catch (ShareMeException ex) {         
            } catch (NotBoundException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (MalformedURLException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (RemoteException ex) {

Mullen18

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #108 on: 30.10.2011, 19:35:29 »
pridaj len:
 catch (ShareMeException ex)
do search metody k tym trom zvysnym,
takto by to malo vyzerat:

 } catch (ShareMeException ex) {         
            } catch (NotBoundException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (MalformedURLException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (RemoteException ex) {


yeaaaaaaaaah   :banana_guitar: ty si KING  :thumbs-up: diki ti moc krasne  :hug:

antil kiprest

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 159
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #109 on: 30.10.2011, 21:53:46 »
pridaj len:
 catch (ShareMeException ex)
do search metody k tym trom zvysnym,
takto by to malo vyzerat:

 } catch (ShareMeException ex) {         
            } catch (NotBoundException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (MalformedURLException ex) {
                Logger.getLogger(ShareMeImpl.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
            } catch (RemoteException ex) {

;D odignorovat exception, tak se mi to libi ;D ;D ale nevies nahodou aj o co tam vlastne ide ?? je to kvoli niecomu co este nemam naimplementovane ? (som na 2.1)

hej a  poradte co mam hladat aby som aj nieco nasiel :)
bravčové krídielka a náhradu sóje poprosím!!

Najpox

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #110 on: 31.10.2011, 03:09:46 »
jj nemas este 3 zrobenu, ked si vsimnes hned zo zaciatku co vyhadzuje vynimka:

at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.ShareMeException: Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.security.SecurityHelperImpl.getPublicKeyFromCA(Unknown Source)

tak vidis ze ide o security, ktora sa az v 3 bude robit

fazy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #111 on: 31.10.2011, 03:15:23 »
Spravil som celu dvojku a vsetko ide v pohode, hlada to a aj svoj subor viem najst, lenze ked dam hladat tak na zaciatku mi vzdy vypise tento error Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
a teraz neviem ci je to tak ako pise Najpox kvoli tomu, ze este nemam trojku, alebo to tak ma byt lebo inak tam ziadnu inu chybu nemam a vsetko ide v pohode (aspon to tak vyzera, vsetko sa skompiluje, spusti aj hlada len toto pise ked dam hladat, nieje to chyba pocas kompilovania)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #112 on: 31.10.2011, 03:31:54 »
Dajte tam catch (Exception ex) na koniec s prázdnym telom a neriešte...
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Najpox

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #113 on: 31.10.2011, 04:21:11 »
inac vam to ako hlada?
 ze zadate nazov uzlu, enter alebo date enter bez nicoho , a vypise vsetky uzly  a ich zdielane?

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #114 on: 31.10.2011, 04:57:31 »
inac vam to ako hlada?
 ze zadate nazov uzlu, enter alebo date enter bez nicoho , a vypise vsetky uzly  a ich zdielane?
Napis: .txt
a vypluje ti to zopar ludi so subormi ako readme.txt a podobne. Hawai a London poskytnu prazdne zoznamy.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Jackson

  • Newbie
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #115 on: 31.10.2011, 05:38:54 »
Spravil som celu dvojku a vsetko ide v pohode, hlada to a aj svoj subor viem najst, lenze ked dam hladat tak na zaciatku mi vzdy vypise tento error Error: IDL:CorbaCAImpl/CorbaCAException:1.0
a teraz neviem ci je to tak ako pise Najpox kvoli tomu, ze este nemam trojku, alebo to tak ma byt lebo inak tam ziadnu inu chybu nemam a vsetko ide v pohode (aspon to tak vyzera, vsetko sa skompiluje, spusti aj hlada len toto pise ked dam hladat, nieje to chyba pocas kompilovania)

Niekto robi uz aj trojku a este ju nema dokoncenu, preto ti to vypisuje. u teba nie je chyba

palechandro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #116 on: 31.10.2011, 17:36:45 »
ahojte,dokoncil som 2ku a mal som problem ze mi ukazovalo len mna resp este jedneho dalsieho cloveka.. skusal som len tak na dslab nahrat stary save jednotky, a tam malo len vypisovat pridany a odobrany uzol. no ale ked som spustil jednotku tak mi aj tak vypisuje len par ludi, ani london ani hawaii, a viem ze tu jednotku mam spravenu spravne, fungovalo to predtym spravne a nic  som s nou nerobil. neviete kde moze byt chyba ze to zrazu nejde ?

vreckovka789

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #117 on: 31.10.2011, 22:41:56 »
Nevie mi niekto poradit? pri 2.2 mi u funkcie rebind hadze takuto vynimku:
Code: [Select]
31.10.2011 16:34:20 at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl start
SEVERE: null
java.rmi.ConnectException: Connection refused to host: dslab; nested exception is:
        java.net.ConnectException: Connection refused
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPEndpoint.newSocket(TCPEndpoint.java:601)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPChannel.createConnection(TCPChannel.java:198)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPChannel.newConnection(TCPChannel.java:184)
        at sun.rmi.server.UnicastRef.newCall(UnicastRef.java:322)
        at sun.rmi.registry.RegistryImpl_Stub.bind(Unknown Source)
        at java.rmi.Naming.bind(Naming.java:111)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.start(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:56)
Caused by: java.net.ConnectException: Connection refused
        at java.net.PlainSocketImpl.socketConnect(Native Method)
        at java.net.PlainSocketImpl.doConnect(PlainSocketImpl.java:351)
        at java.net.PlainSocketImpl.connectToAddress(PlainSocketImpl.java:213)
        at java.net.PlainSocketImpl.connect(PlainSocketImpl.java:200)
        at java.net.SocksSocketImpl.connect(SocksSocketImpl.java:366)
        at java.net.Socket.connect(Socket.java:529)
        at java.net.Socket.connect(Socket.java:478)
        at java.net.Socket.<init>(Socket.java:375)
        at java.net.Socket.<init>(Socket.java:189)
        at sun.rmi.transport.proxy.RMIDirectSocketFactory.createSocket(RMIDirectSocketFactory.java:22)
        at sun.rmi.transport.proxy.RMIMasterSocketFactory.createSocket(RMIMasterSocketFactory.java:128)
        at sun.rmi.transport.tcp.TCPEndpoint.newSocket(TCPEndpoint.java:595)
        ... 7 more
ShareMe server started.

absolutne netusim co s tym, skusal som uz asi vsetko.. pricom pred volanim rebind som zavolal createRegistry.. nestalo sa niekomu nieco podobne?

delfinik68

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #118 on: 01.11.2011, 01:33:05 »
nevie niekto co s tym?


ShareMe server started.
Enter search string (abort with 'bye <password>'): Delfinik
Delfinik
Erik
Martini
Delfinik
Erik
m
java.lang.NullPointerException
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.ShareMeImpl.search(Unknown Source)
        at at.ac.tuwien.infosys.rnue.helpers.search.SearchMain.main(SearchMain.java:82)
Generic Error!
java.lang.NullPointerException
Sent packet <exit heslo> to <localhost> and port <7600>

LightYear

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #119 on: 01.11.2011, 19:27:59 »
Neviete mi poradit co mam za chybu ? .... vyhladavanie cez metodu search sa mi normalne spusti ale ked dam nieco vyhladat tak ku kazdemu menu z HostListu mi vypise takuto chybu :
RemoteException error unmarshalling return; nested exception is:
        java.lang.ClassNotFoundException: at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub (no security manager: RMI class loader disabled)


ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #120 on: 01.11.2011, 19:28:16 »
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

vreckovka789

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #121 on: 01.11.2011, 22:06:57 »
...

ukaz konstruktor ShareMeImpl

Mas pravdu, mal som chybu v konstruktore ;/ .. namiesto InetAddress.getLocalHost().getHostAddress() som zadaval InetAddress.getLocalHost() ;/ .. ja som kontroloval som iba co som zmenil v dvojke;/ ..  Dakujem..

antil kiprest

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 159
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #122 on: 03.11.2011, 02:38:20 »
Neviete mi poradit co mam za chybu ? .... vyhladavanie cez metodu search sa mi normalne spusti ale ked dam nieco vyhladat tak ku kazdemu menu z HostListu mi vypise takuto chybu :
RemoteException error unmarshalling return; nested exception is:
        java.lang.ClassNotFoundException: at.ac.tuwien.infosys.rnue.implementation.search.SearchEngineImpl_Stub (no security manager: RMI class loader disabled)

pripajam sa.. mam rovnaky problem.. poradte niekto pls
« Last Edit: 03.11.2011, 02:45:54 by antil kiprest »
bravčové krídielka a náhradu sóje poprosím!!

felipe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #123 on: 03.11.2011, 18:54:48 »
okay srsly! to je daco s dslabom abo co?
snazim sa spustit 3.3, na zaciatku mi vyhodi: 3.11.2011 12:52:54 com.sun.corba.se.impl.transport.SocketOrChannelConnectionImpl <init>
WARNING: "IOP00410201: (COMM_FAILURE) Connection failure: socketType: IIOP_CLEAR_TEXT; hostname: dslab.fei.tuke.sk; port: 10050" a za tym asi gazilion chyb...

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: Distribuované programovanie
« Reply #124 on: 03.11.2011, 22:28:36 »
okay srsly! to je daco s dslabom abo co?
snazim sa spustit 3.3, na zaciatku mi vyhodi: 3.11.2011 12:52:54 com.sun.corba.se.impl.transport.SocketOrChannelConnectionImpl <init>
WARNING: "IOP00410201: (COMM_FAILURE) Connection failure: socketType: IIOP_CLEAR_TEXT; hostname: dslab.fei.tuke.sk; port: 10050" a za tym asi gazilion chyb...


ja mam presne ten isty problem