Author Topic: Opakovanie rocnika?  (Read 71904 times)

Marko5211

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #100 on: 22.05.2010, 00:23:58 »
ehm mozno tak nevyznelo ale to mala byt otazka...ak opakujem predmety z prvaku tie kredity sa mi rataju do prveho rocnika alebo druheho ked som druhak???
Blbuvzdorná stena
=====================================================

Problem s Windowsom?Jednoduchý návod:Start-Spustit-CMD-Format C: /q potvrdit a problem je vyrieseny

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #101 on: 22.05.2010, 00:53:56 »
Quote from: Vejjita
..
proste musíš mať 36b za celý akademický rok .. počítajú sa všetky predmety robené v tomto akademickom .. aj opakované sa počítajú
ano tomu isteze rozumiem ale co ak nie :P , vylucenie dava zmysel ale neda sa dat prihlaska do druheho rocnika,ak prvy mam ?

Prihlaska do druheho rocnika sa dat neda. Vzdy je mozne dat prihlasku len do prveho rocnika, pricom ti mozu uznat uz absolvovane predmety, ktore si urobil na znamku A alebo B. Znamku C a horsiu ti uz podla nariadenia nemozu uznat.
Ked si mal vacsinu predmetov z prveho rocnika na A alebo B, mozes si rovno zapisat aj druhacke predmety, aby si nemal malo predmetov a teda nemohol nazbierat potrebne kredity, cize toereticky by si mohol akoby pokracovat v druhom rocniku.

ehm mozno tak nevyznelo ale to mala byt otazka...ak opakujem predmety z prvaku tie kredity sa mi rataju do prveho rocnika alebo druheho ked som druhak???

Vzdy sa ti pocitaju do toho rocnika v ktorom ich navstevujes. Aj MAIS to tak berie.

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #102 on: 25.05.2010, 22:08:39 »
v tom pripade vystup, nastup, a ak nemas A,B tak odznova cely druhak :)

dnes som bol na studijnom a my povedala teda co vieme ze ak nemam 36 kreditov tak som vyluceny zo studia, pytal som sa ci sa mozem v takom pripade hned prihlasit znova do druheho, bola v mierne v soku, ale povedala ze mozem dat

Tak da sa opakovat 2.ROCNIK (nech aj s tymi predmetmi co mam skusku)? niekto uz zazil nieco take ? Ak nie tak nedava zmysel ze by sa uspesne absolvovalny prvy len tak vytratil. tiez skoda, ze je hned vylucenie a neda sa jednoducho zase byt druhak.

Ak mas uzavrety 1. rocnik a si vyluceny zo studia (napr. nespravil si existencku) tak si das prihlasku do prveho rocnika normalne, tym ze ho mas cely uzavrety ta supnu do druheho rocnika, no a tam uz robit nemusis iba to co mas absolvovane na A,B. Cize ak si spravil napriklad numeriku na D, tak papa, mas ju znova.

A stihas dat prihlasku uz asi iba na druhe kolo, ale neviem ci je alebo kedy, to uz si zistis.




skorec1

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #103 on: 26.05.2010, 03:52:16 »
ale to sa mi nezda, sak ked len ides na opravne skusky v septembri s bakalarkou, s tym ze rocnik neides opakovat nemozu pytat 500€ bazmek

ked som bol na studijnom tak jedna hovorila ze budu pytat 500€ a druha nie, proste mi nieco na tom nesedelo, len spekuluju ako koho odzubat

MuckoReloaded

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #104 on: 28.05.2010, 00:58:00 »
no a mne kamarat povedal, ze bol na studijnom a ze dekan FEI chce pomenit vyhlasku ci co... asi budu problemy .. ale niesom si isty co teraz pisem .. mozno bude tak, ze bude dalej platit ta vyhlaska 08/2008 alebo ako sa vola

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #105 on: 28.05.2010, 01:31:57 »
hovor kveci co sa konkretne zmeni :)


MuckoReloaded

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #106 on: 01.06.2010, 17:45:22 »
hovor kveci co sa konkretne zmeni :)

uz viem ako to je ... ti co maju vsetky skusky nemozu opakovat rocnik len s bakalarkou ... budu obhajovat v septembri ... doc.Šujanský mi to povedal vcera...

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #107 on: 01.06.2010, 17:59:54 »
to tu uz niekto vravel a niekolko krat, ze to asi lepsie nespravit skusku neaku ked nestihnes dorobit bc


piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #108 on: 01.06.2010, 21:39:09 »
no pocul som, ze niektori co nemaju bc. a spravili APS, boli adama prosit, aby im nezapisal znamky do maisu, ale aby im dal FX, aby mohli opakovat rocnik...
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

MorFiuM

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #109 on: 01.06.2010, 22:37:31 »
ale tak ci tak platis 500eur, ci ako to je? v com je vyhoda opakovat rocnik?

piton

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 715
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #110 on: 02.06.2010, 00:17:24 »
napriklad, ze budes student? vyhody, intrak?
"Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to." - Albert Einstein

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #111 on: 02.06.2010, 18:14:40 »
podla mna ked neopakujes rocnik nemusis platit 500€ bo ty nenastupujes zase do rocnika, len skusky obhajobu opakujes, a ani nesi student podla mna ten dalsi rok
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #112 on: 02.06.2010, 22:44:24 »
žiaľ, to čo my si myslíme nie je podstatné :/


Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #113 on: 03.06.2010, 00:12:07 »
no tak este nevyslo nariadenia na skolne a poplatky pre buduci rok, ale z minuleho roka to je asi takto ze podla

http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov/PR_TUKE_07_09_Skolne_2010_2011_Vyd01.pdf

tym ze opakujes zaverecne skusky (obhajobu Bc.) nenaplnas skutkovu podstatu ani jedneho bodu, v ktorych je vymenovane kto kazdy plati skolne, moze to byt dole poplatkami za ukony, no tam je max nejaka suma 170€ neviem za co

Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #114 on: 03.06.2010, 05:34:55 »
aby sa nepovedalo ze to mas zadarmo ;-)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #115 on: 07.06.2010, 20:02:37 »
no praveze sa platit bude, ako keby si opakoval cely rocnik... minimalne taky mail koloval zhruba pred mesiacom od pani prodekanky.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

MuckoReloaded

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #116 on: 08.06.2010, 23:50:04 »
presne tak... 500€ tak ci onak

skolacik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #117 on: 10.06.2010, 06:28:41 »
teda ked nedam obhajobu ani teraz ani v septembri....fakt su tri roky v riti a som vyluceny zo skoly ako kebyze nespravim existencku??? neda sa riesit na dalsi rok nova bakalarka?

t0Mi

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #118 on: 10.06.2010, 16:30:20 »
ako chces nedat obhajobu ?

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #119 on: 10.06.2010, 17:23:37 »
ale ved nestresuj, obhajobu das


MuckoReloaded

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #120 on: 10.06.2010, 18:42:15 »
aj ja si myslim,ze ked nebudes total vymlety z temy tak ju das a budes Bc. ved ked si uz tak daleko tak sa nevzdas,nie? ja keby som bol na tvojom mieste by som trenoval kazdy den prezentaciu a cital dookola bakalarku

janosik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #121 on: 11.06.2010, 03:23:49 »
Zdravim vsetci,
TAKZE KONECNE VIEM AKO TO JE S TOU BAKALARKOU (tyka sa to tych ktori maju vsetky predmety zrobene, pripadne nezrobili nejaky predmet v letnom sem.)
Bol som priamo za nasou prodekankou a je to tak ze ti co nechcu ist v septembri na opravny a chcu odovzdavat az o rok, je potrebene mat zrusenu obhajobu bakalarskej (ti co tak uz urobili to nebudu pisat do ziadosti) prace a prerusit studium v zimnom semestri a nastupit vlastne rovno do letneho v ktorom budete mat zapisany predmet bakalarska praca, pripadne dalsi opakujuci predmet. A taktiez mozete poziadat o znizenie skolneho z dovodu ze neopakujete obidva semestre ale len jeden. Je potrebene napisat ziadost, ktoru si stiahnete tu: http://www.fei.tuke.sk/home/studium/bakalarske-studium/legislativa/dokumenty-legislatva/ziadost-studenta-fei.doc
a vypisat ju nejako takto ...žiadam o prerusenie studia od 1.9.2010 - 11.2.2011 vzhľadom na to ze mam uzavrety zimny semester a v letnom budem mat opakovany zapis predmetu (Bakalarska praca) a statnu skusku. Zaroven ziadam o zrusenie zapisu statnicoveho predmetu Obhajoba bakalarskej prace, kedze studium neukoncim v tomto akademickom roku.

na zapis je teda potrebne prist niekedy vo februari tyzden pred zaciatkom letneho semestra a vtedy bude treba mat zaplatene aj skolne.

Ziadost o znizenie skolneho : http://www.tuke.sk/tuke/pre-studentov/uhrada-skolneho-za-nadstandardnu-dlzku-studia-v-akad-roku-2009-2010/ATT00029.doc
osobne cislo ziadatela je na maise v osobnych nastaveniach ako cislo studia
treba oznacit znizenie
dovod treba oznacit ako inu skutocnost a na osobitny cisty papier napisat cestne vyhlasenie nejako takto:
                                     Cestne vyhlasenie
Ziadam o znizenie skolneho pretoze som prerusil studium v zimnom semestri akadem. roku 2010/11, vzhladom k tomu nebudem studentom cely sk rok ale len v letnom semestri.
v KE dna ...            podpis

a toto vsetko treba priniest na studijne oddelenie ( mozno staci aj poslat)  najlepsie co najskor

ja som este chcel ci by som mohol mat na rok aj inu temu ale k tomu mi hovorila ze bars spekulujem a ze take sa skor nerobi, takze neviem ako to je s novou temou, ci musim mat tu staru

dufam ze som tu niektorým pomohol, majte sa


MuckoReloaded

  • Guest
Re: Opakovanie rocnika?
« Reply #122 on: 18.06.2010, 06:20:04 »
do riti  :mishela nuž teraz si ma prekvapil s tým, že aj ja (nemam jeden predmet APS) musim posielat ziadost o zrusenie statnej skusky alebo co ... toto sa mi nepaci .. hned dnes rano idem do KE kvoli tomu ...

EDIT: inač ked toto napisem co tu pises tak nebudem mat jeden semester zlavu na ISIC. kedze studentom budes az od toho februara ... to znamena ze budes musiet platit zdravotne poistenie a asi sa budes musiet zaregistrovat na urade prace
Edit2: normalne neviem teraz z toho spat co som tu precital...
« Last Edit: 18.06.2010, 07:24:36 by MuckoReloaded »