Author Topic: Architektúry po?íta?ových systémov  (Read 101471 times)

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #375 on: 09.05.2010, 04:56:06 »
Cim dlhsie na to APS pozeram, tak tym castejsie si kladiem otazku: ze AKO HLBOKO musi clovek dusevne, socialne a psychicky klesnut na to, aby si sa niecomu takemu venoval ... dobrovolne, mozno aj cely svoj pateticky zivot ...  :whacko:

vies o tom ze keby sa nikto tomu nevenoval a nevylepsoval to ta by sme stale boli pri prvej generacii pocitacov.. a ti "uboziaci" robia vsetok hardver a procaky atd atd.. si myslis ze intel zamestnava len upratovacky a procesory same vychadzaju z tlaciarne? kto dizajnuje nove generacie jadra procakov, nove pamate, nove maticne? isto dajaky dusevne postihnuty chudak zatvoreny v pivnici vsak?

ano  :D ... ale nie, len dedukujem na zaklade pozorovania ludi na TUKE

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #376 on: 09.05.2010, 04:58:24 »
Cim dlhsie na to APS pozeram, tak tym castejsie si kladiem otazku: ze AKO HLBOKO musi clovek dusevne, socialne a psychicky klesnut na to, aby si sa niecomu takemu venoval ... dobrovolne, mozno aj cely svoj pateticky zivot ...  :whacko:
...bezvyznamny si zabudol dodat  :trestac: no pozri sa na to z druhej strany, lekari co robia? cely zivot lekarov, banici baňuju :) a informatici sedia za kompom,a to sme aj my, iny sa na nas tiez pozeraju ze dig toten cely zivot za tym sedi, to ho bavi??? to nemozes tak brat.
...a daktori su ucitelia (daktori fasa a vedia spravne motivovat, no a daktori s komplexami)  ;)
vies o tom ze keby sa nikto tomu nevenoval a nevylepsoval to ta by sme stale boli pri prvej generacii pocitacov.. a ti "uboziaci" robia vsetok hardver a procaky atd atd.. si myslis ze intel zamestnava len upratovacky a procesory same vychadzaju z tlaciarne? kto dizajnuje nove generacie jadra procakov, nove pamate, nove maticne? isto dajaky dusevne postihnuty chudak zatvoreny v pivnici vsak?
pravda ale to su ine mozgy a zasvetia cely svoj zivot tomu (a bavi ich to, takze to je super)
aj teba iste daco bavi a budes to cely zivot robit, no ne?

« Last Edit: 09.05.2010, 16:41:14 by Domino3D »
vivat academicus

bubo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
  • Game Development <3
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #377 on: 09.05.2010, 05:19:10 »
no tak hardveristov potom mozes vsetkych zrusit a ty si pis softver ktory bezi cisto na vzduchu.. to je jedno ze nadizajnovali procesor ktory vie fungovat na par voltov a zmesti sa do tvojho mobilu, bez ktoreho by ti nesiel nie? hardver je polka prace, softver je druha polka prace.. jeden bez druheho nefunguju. osobne si myslim ze vytvorit nieco take ako procesor, co normalne za sekundu ti vykona miliardy operacii, a vsetko bezi dokonalo zosynchronizovane a s uplnou presnostou je vacsi uspech nez hocico co ty a ja naprogramujeme. ale to je len moj nazor..

edit: ale ty si pisal o ludoch na TUKE.. a myslim ze taky Adam a Haulis nesedia cely den za stolom a necakaju ze kedy si budu moct ist pobuzerovat zopar studentov.. je to sucast ich prace aby naucili studentov ako funguje ten zazracny stroj co nam vykonava nase do()while a for() atd..
« Last Edit: 09.05.2010, 05:21:17 by bubo »
:puf:

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #378 on: 09.05.2010, 05:20:55 »
najvacsia sranda na tom co pises je ta, ze ked studovali oni, isto sa na vyske ucili ine hovadiny, co ich brzdili, tak ako sa my ucime teraz toto ;) podstatne je to, aby to clovek chcel a bavilo ho to, co sa bohuzial pri aps povedat neda :D
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

bubo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
  • Game Development <3
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #379 on: 09.05.2010, 05:33:20 »
no neviem ake mas ocakavania od tejto skoly, ale snad si necakal ze sa budes vkuse ucit nieco co ta bude bavit? aj ked toto nebol ani moj prave oblubeny predmet, treba uznat ze bol k veci, a a vysvetloval ako funguje pocitac na uplne najnizsej urovni, co patri na informatiku ci sa ti to paci alebo nie.

len vravim ze to je dost ignorantske povedat ze si to vyzaduje uplne dusevne postihnuteho cloveka alebo co.. to potom kazdemu rovno poviem ze ak robi daco co mna prave nezaujima, tak je dement, a uz nikdy by sa tomu nemal venovat.. lebo programovanie v jave je ta najlepsia vec. aj doktory su dementi.. aj pravnici su dementi..
:puf:

skip2mylou

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #380 on: 09.05.2010, 06:37:35 »
nechce si niekto vymenit termin z 18teho na 14teho? Chcel by som ist 18teho.

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #381 on: 09.05.2010, 14:44:42 »
Ludia mam otazku... ako to bude s opravakmi? teraz napr. idem na prvy termin... ale obsadene su uz vsetky terminy okrem 20... to znemena ze ak neurobim teraz mam volne uz len 20teho... on ma povinnost ako profak vystavit dalsie terminy pre pripadny dekansky termin?

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #382 on: 09.05.2010, 15:24:27 »
 do 24. mas mat vsetky skusky :D

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #383 on: 09.05.2010, 15:27:06 »
a jak ked vsetkych vyhodi a sa neni kde pojnut? :D:D:D
« Last Edit: 09.05.2010, 15:57:02 by radix »

timwood

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #384 on: 09.05.2010, 16:59:32 »
Adam vravel, ze si treba strazit tie terminy, pretoze viac ich uz nebude :)

bubo: mas pravdu, aps je zaklad informatiky ako takej, navyse kazdy jakozto feikar by mal urcite vediet co je multiplexor a pod....len mi nie je celkom jasne, preco to zakomponovali v poslednom semestri studia (mohli to supnut do nizsich roc.), a tiez by sa to dalo zredukovat, je tam kopa kravin, ktore sa im nikto nikdy nenauci..

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #385 on: 09.05.2010, 17:34:50 »
a jak ked vsetkych vyhodi a sa neni kde pojnut? :D:D:D
to je tiez logika ... davat posledne terminy do takych miestnosti ako je PC_5, kde je miesto pre 36 ludi ... podla TUKE poriadku ma KAZDY student pravo na 1. opravny termin ... mam pocit, ze tam je napisne, ze student nema pravo vyzadovat si DEKANSKY, ked nie je miesto

bubo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
  • Game Development <3
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #386 on: 09.05.2010, 17:41:46 »
Adam vravel, ze si treba strazit tie terminy, pretoze viac ich uz nebude :)

bubo: mas pravdu, aps je zaklad informatiky ako takej, navyse kazdy jakozto feikar by mal urcite vediet co je multiplexor a pod....len mi nie je celkom jasne, preco to zakomponovali v poslednom semestri studia (mohli to supnut do nizsich roc.), a tiez by sa to dalo zredukovat, je tam kopa kravin, ktore sa im nikto nikdy nenauci..

Nj, mohli to dat do druheho rocnika alebo aspon do zimneho semestra.. asi chce kollar vidiet ze kolko toho zvladneme..
:puf:

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #387 on: 09.05.2010, 18:03:52 »
a jak ked vsetkych vyhodi a sa neni kde pojnut? :D:D:D
to je tiez logika ... davat posledne terminy do takych miestnosti ako je PC_5, kde je miesto pre 36 ludi ... podla TUKE poriadku ma KAZDY student pravo na 1. opravny termin ... mam pocit, ze tam je napisne, ze student nema pravo vyzadovat si DEKANSKY, ked nie je miesto

prave som sa na to pozeral.... mas pravo mat normalny a opravny termin... mas pravo ziadat aj dekansky ale ten ti MOZU povolit... cize inak povedane ta budu mat v pazi :D
Len ma zaujima co adam zrobi s ludmi co idu v pondelok prvykrat na skusku a uz ma plne skoro vsetky terminy :D a ked sa zaplni aj ten 20teho a nieketo sa nestihne ani na prvy opravny prihlasit tak .... :D

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #388 on: 09.05.2010, 18:13:37 »
ja idem prvy krat a zial nie posledny krat   :trestac:

EDiT: som na 4 kapitole a uz to zacina byt zaujimave :o kto by to povedal?! ... nuz ale ine je citat si to a ine mat EPROM pamat do ktorej by som aj hned vsetko ulozil  :(
« Last Edit: 09.05.2010, 18:57:32 by mucko »

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #389 on: 09.05.2010, 19:07:05 »
a jak ked vsetkych vyhodi a sa neni kde pojnut? :D:D:D
to je tiez logika ... davat posledne terminy do takych miestnosti ako je PC_5, kde je miesto pre 36 ludi ... podla TUKE poriadku ma KAZDY student pravo na 1. opravny termin ... mam pocit, ze tam je napisne, ze student nema pravo vyzadovat si DEKANSKY, ked nie je miesto

prave som sa na to pozeral.... mas pravo mat normalny a opravny termin... mas pravo ziadat aj dekansky ale ten ti MOZU povolit... cize inak povedane ta budu mat v pazi :D
Len ma zaujima co adam zrobi s ludmi co idu v pondelok prvykrat na skusku a uz ma plne skoro vsetky terminy :D a ked sa zaplni aj ten 20teho a nieketo sa nestihne ani na prvy opravny prihlasit tak .... :D
Je dost mozne, ze spravi to, co bol nuteny spravit Baca a aj Sujansky ... zvysit kapacitu ... minimalne

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #390 on: 09.05.2010, 19:15:27 »
Kapacitu nezvýši, by si si musel stoličku doniesť :D iba ak by dal ešte dáke termíny
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #391 on: 09.05.2010, 19:37:46 »
alebo miestnost zmenit

deCode666

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 212
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #392 on: 09.05.2010, 19:44:31 »
no, tak som to mal na mysli ... ze inu miestnost  :) ...

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #393 on: 09.05.2010, 20:16:10 »
ja idem teraz na prvy a su ludia, kt. uz skusku maju ale drzia miesto znamym na dalsich terminoch, aby mali pripadny 2. opravny..

to tak dopadne, ked z 80 ludi sa znizi pocet na 57..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #394 on: 09.05.2010, 21:38:51 »
takze sa prihlasili na skusku aj ked uz maju znamku? geňá! tam nech sa ucia radsej ako sa potulovat cez tyzden a vikend po diskotekach a potom si "obsadzovat" miesta.. vyhodit by mali tych táračov ... a ja potom ked budem potrebovat ist na prvu opravnu sa nebudem vediet prihlasit...

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #395 on: 09.05.2010, 22:03:18 »
teraz som nauceny tak na E 50,9  bv
vivat academicus

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #396 on: 09.05.2010, 22:10:06 »
ale to je stale FX :) lebo je to menej ako 51 neplati zaokruhlovanie ;)

plexisklo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • "I have PhDr. in kicking your ass"
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #397 on: 09.05.2010, 23:19:58 »
zaokruhlenie na najblizsie parne cislo-f(x) :P
I´ma kick open the door of the oval office an I´ma chop that motherfuckin desk in half - Byaaah!!
pwn

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #398 on: 09.05.2010, 23:21:01 »
sak prave preto, stale to neviem, maximalne mi daju zajtra 50 (moj skromny odhad) :ohmigod:
vivat academicus

mucko

  • Guest
Re: Architektúry po?íta?ových systémov
« Reply #399 on: 09.05.2010, 23:51:16 »
nuž ale inač sa bude na teba pozerať keď uvidí,že máš dobrý zápočet... ja mám 21b tak som zvedavý,že jak ma bude týrať...  :mishela