Author Topic: UI  (Read 122592 times)

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #500 on: 07.01.2008, 21:21:27 »
vsetci umreli, nikto nepise a ja som kral doublepostov br

onee ze: Strojové učenie je počítačový program ....

sa cem opytat ci to naozaj je takto.. lebo mne to pripada skor ako proces alebo algoritmus alebo ja nevjem co  :laugh:

no pUf nepoviem ti isto ale moj subjektivny nazor je ze program to nieje, mam aj logicke vysvetlenie: jediny program ktory sa v nazve zakoncuje pismenami "nie" je windowsacke malovanie a vynimka nemoze byt viac ako jedna lebo uz by to nebola vynimka..:) :j_grin:.

Mam tu v zosite napisane ze strojove ucenie je pomocna metoda...(sakra mam nedokoncenu vetu, asi som zaspal na prednaske:)), potom nasleduje: -pouziva sa pri ulohach s ohraniceniami -a pri NN.  No a cele to mam pod dolovanim dat, viac ti ktomu neviem napisat, len ti drzim palce aby si to nedostal, ale samozrejme nie velmi silno, silnejsie drzim sebe  :j_grin: :thumbs-up:

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #501 on: 07.01.2008, 21:23:11 »
mhm no hej dakujem :emot-dance:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #502 on: 07.01.2008, 21:35:33 »
Quote
Zvláštnosť je produktom mysle toho, kto načúva. (I.Asimov)

Ty nepocuvas, mozno je to zvlastne ale Vascak ma v 70 percentach svojich vyjadreni pravdu (az na ten kolaps s rodicmi, to som ostal s otvorenymi ustami ako moze zapotit taku kravinu), no na svoju (aj na nasu) skodu to nevie povedat tak aby ho niekto aj pocuval. Lebo ked sa clovek nad niekoho vyvysuje a robi frajera ako on, tak moze citovat aj pismo svate a aj tak ho nikto nebude pocuvat. No ale dost bolo reci, idem sa sustredovat na to aby som si zajtra dobre sadol a dostal spravne otazky.  :c_angel:

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #503 on: 07.01.2008, 21:41:13 »
vacsakov fanboi  :hah:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #504 on: 07.01.2008, 21:44:52 »
Ja viem že má v niektorých prípadoch pravdu, ale keby hovoril k veci (tým myslím k učivu) tak by som možno vedela viac ako viem teraz. Moji rodičia nezlyhali a ja sa učím koľko viem. Ten predmet ma dokonca baví a keď ma niečo baví tak sa to proste učím. Ale keby bolo čo sa učiť a z čoho... A najlepšia bola jeho hláška, preberieme len niektoré otázky, pretože nestíhame a pýtajte si ich od iných skupín. A od koho, keď ich všade poslal domov? Na každý tutoriál sa pripravujem jak taký idiot a teším sa že sa konečne dozviem aký je rozdiel medzi KUI a VI a on ma pošle domov, pretože niekto iný to nevie, chápeš? O toto mi ide. Nech vyhadzuje toho, kto nič nerobí a nie mňa, čo sa snažím, prečo si to musím odniesť ja za niekoho iného?
A PS: ten výrok si nepochopil, nie je o načúvaní, ale o zvláštnosti, inak by som ho tam nemala ;) Je to o tom, že ak sa ti niekto zdá byť "iný" alebo divný, tak to asi nebude v ňom, pretože preňho je normálne niečo iné ako pre teba, ale chyba je v tvojom vnímaní sveta (čiže v tom čomu načúvaš). Pre mňa sú normálni všetci ľudia, bez rozdielu.
« Last Edit: 07.01.2008, 21:49:55 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #505 on: 07.01.2008, 21:45:31 »
Quote
A k tej poslednej vete - hej, ak sa na tú skúšku vôbec dostaneš, veď zápočty nemá polovica ľudí... :whacko:

To je sice pravda ale na to sa nemozes pozerat z tohto pohladu, ved treba si aj polozit otazku kolko preto ti ludia co nemaju zapichy spravili. Ved aj napr na elektrike I, sme mali zapocty asi 5 zo skupiny (25 clennej), a nadaval niekto na guzana? ... :j_grin: ...sakra to je zly priklad, no dobre, uznavam, dost ludi nespravilo zapocty, a aj si nasadili vysoke naroky vzhladom na to kolko nas toho naozaj naucili.

Wau si ma presvedcila, uz som normalne zmenil nazor na UI... :j_grin: podme este na dakoho nadavat  :bananadance:

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #506 on: 07.01.2008, 21:57:17 »
A PS: ten výrok si nepochopil, nie je o načúvaní, ale o zvláštnosti, inak by som ho tam nemala ;) Je to o tom, že ak sa ti niekto zdá byť "iný" alebo divný, tak to asi nebude v ňom, pretože preňho je normálne niečo iné ako pre teba, ale chyba je v tvojom vnímaní sveta (čiže v tom čomu načúvaš). Pre mňa sú normálni všetci ľudia, bez rozdielu.

No tak takto som sa na to nepozeral  ;), ale pockaj, som zmateny, ty vravis ze pre teba su vsetci ludia normalni, prave preto ze im nacuvas a snazis sa pozerat na svet ich ocami, no v tomto vyroku je to tak ze prave ten kto nacuva tak dokaze vidiet zvlastnosti a rozdiely. hmmm.. Tento vyrok je nad moje chapanie.... :j_grin: nemohla si si tam dat nieco jednoduchsie, napr vyrok jedneho mojho kamosa: "Ona chcela, ja chcem furt..."  :j_grin: to sa lahsie chape  :thumbs-up:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #507 on: 07.01.2008, 22:02:16 »
kto vraví že im preto načúvam :D ten výrok sa dá chápať rôzne, ale keby si to čítal v kontexte tej knihy (už neviem v ktorej časti Asimovovho seriálu o robotoch to bolo), tak pochopíš ;)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #508 on: 07.01.2008, 22:02:40 »
mne to pride skor opacne: ze ak nacuvam tak pridem na to ze aha toto je zvlastne a uvazujem nad tym preco co ako. napr poviem niekomu ze na horizonte udalosti sa zakrivuje aj svetlo tak bud povie uhm a necha to tak, alebo ked ho to zaujima tak si povie: to je zvlastne a rozmysla nad tym. ale take vyroky su o tom ze kto si ho ako vysvetliii  :xmas:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #509 on: 07.01.2008, 22:03:50 »
kto vraví že im preto načúvam :D ten výrok sa dá chápať rôzne, ale keby si to čítal v kontexte tej knihy (už neviem v ktorej časti Asimovovho seriálu o robotoch to bolo), tak pochopíš ;)

tak toto som asi necital :P alebo si to uz nepamatam.. asimova som uz dlho necital, nemam ho doma a neni casu ist do kniznice  :music:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #510 on: 07.01.2008, 22:05:36 »
pre mňa to má tento zvláštny význam rovnako ako pre jeho autora, vy si to vysvetľujte ako chcete :D
a keď už o knihách - tak najväčšia urážka (teda až po tom čo zapotil tú vec ohľadom zlyhania rodičov) od nášho milého pána Vaščáka pre mňa bola, že nečítame knihy a že nech si prečítam Margitu Figuli. Tak po prvé ja budem čítať čo chcem ja a po druhé ja čítam od kedy som sa to naučila a čítam nehorázne rada, tak nech netrepe blbosti :trestac:
« Last Edit: 07.01.2008, 22:08:00 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #511 on: 07.01.2008, 22:07:44 »
tak si tam mala dat cely uryvok z tej knihy a ten obrazok (aj ked je pekny) si odpustit  :j_tongue:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #512 on: 07.01.2008, 22:08:56 »
nie, lebo už neviem kde to je, zapísala som si to počas čítania do mobilu... Keď to budem čítať znova, tak sľubujem, že ten obrázok pôjde preč a namiesto neho dám ten úryvok :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #513 on: 07.01.2008, 22:13:27 »
Beriem ta za slovo... a este jedna vec je zvlastna, ked vascak nadava a trepe tie svoje blbosti tak jedine co dosiahne je ze urazi tych ktorych sa jeho slova netykaju a ti co sa neucia a tie slova kritiky boli urcene im si ho vobec nevsimaju a neriesia ho. Nesmies si to tak pripustat jeho slova neboli urcene tebe.

a navyse:
"Ak sa otocis za kazdym stekajucim psom, nikde sa nedostanes."
                                                                         Turecke prislovie

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #514 on: 07.01.2008, 22:18:47 »
vďaka za príslovie :) ja viem, že by sa ma to týkať nemalo a on to sám aj povedal na začiatku svojho monológu. Ale ja som tam prišla kôli tomu, aby som sa niečo dozvedela a nie preto aby som počúvala že sú na škole ľudia ktorí by mali čítať Figuli :)
UPDATE: a máš pravdu, tí, ktorých sa to týka na to zvysoka kašlú a to ma tiež mrzí...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #515 on: 07.01.2008, 22:39:10 »
vďaka za príslovie :) ja viem, že by sa ma to týkať nemalo a on to sám aj povedal na začiatku svojho monológu. Ale ja som tam prišla kôli tomu, aby som sa niečo dozvedela a nie preto aby som počúvala že sú na škole ľudia ktorí by mali čítať Figuli :)
UPDATE: a máš pravdu, tí, ktorých sa to týka na to zvysoka kašlú a to ma tiež mrzí...

Vazne to pred monologom povedal? nam akurat po nom povedal ze "skoncili sme, mozete sa ist stazovat na dekanat" :D
A preco by sme mali citat Figuli, sak ona ani gramatiku neovladala.. hmm, no ale ale to citanie by sa zislo, vacsinou stale citam len nieco do skoly
a to mi velmi obzory nerozsiri. Odporuc mi nieco..

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #516 on: 07.01.2008, 22:40:27 »
Larry Niven  :emot-dance:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

cim-cim

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
  • Use your senses
    • View Profile
Re: UI
« Reply #517 on: 07.01.2008, 22:48:02 »
dik, scifi mam rad :), po skuskach sa po nom poobzeram

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #518 on: 07.01.2008, 23:02:17 »
ja aktuálne čítam asimova, lebo lepšie sci-fi som nenašla (iba ak tak Phillip K. Dick, ale ten má také depresívne témy), keď chceš pošlem všetko čo mám v pdf :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #519 on: 07.01.2008, 23:09:36 »
rychly pohlad na policku  :laugh: este sa mi pacilo od Kevin J. Andersona ze Saga sedmi slunci /original Saga of Seven Suns/  ale akosi mam len 2 zo 7 kniziek :(
ked sa ti pacili StarWars tak Timothy Zahn 7,8,9 epizoda  :h_azn:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #520 on: 07.01.2008, 23:13:28 »
mám takú blbšiu otázku.. Koľko informatikov podľa vás číta sci-fi? Podľa mňa to bude minimálne 80% :))
a mám návrh na sci-fi film, kto chce - Sunshine, podľa mňa celkom pecka :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: UI
« Reply #521 on: 07.01.2008, 23:22:32 »
ja sci-fi necitam...citam fantasy ked uz...alebo nieco co taha do cyberpunku (aj ked to mozme zaradit aj medzi sci-fi)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

dakto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: UI
« Reply #522 on: 07.01.2008, 23:23:10 »
skade sa ucite tie: Znalostne systemy???

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #523 on: 07.01.2008, 23:29:54 »
mám takú blbšiu otázku.. Koľko informatikov podľa vás číta sci-fi? Podľa mňa to bude minimálne 80% :))
a mám návrh na sci-fi film, kto chce - Sunshine, podľa mňa celkom pecka :)

podla mna ovela menej :P kto v nasom veku cita knihy?

ja sci-fi necitam...citam fantasy ked uz...alebo nieco co taha do cyberpunku (aj ked to mozme zaradit aj medzi sci-fi)
jo jo fantasy aj ja a na cyberpunk sa racej pozeram.. caje v ciernom latexe a vysokych podpatkoch so zbranami  :j_laugh:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: UI
« Reply #524 on: 07.01.2008, 23:31:25 »
mám takú blbšiu otázku.. Koľko informatikov podľa vás číta sci-fi? Podľa mňa to bude minimálne 80% :))
a mám návrh na sci-fi film, kto chce - Sunshine, podľa mňa celkom pecka :)

podla mna ovela menej :P kto v nasom veku cita knihy?
ale tak som to nemyslelaa ale že koľkí majú radi sci-fi (prípadne fantasy), aj filmiky a tak... ah:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D