Author Topic: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu  (Read 5433 times)

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizutu bude vyrieseny nasledovne:

Problem nastal, kedze system na zaklade noveho vydane Identifikacneho cisla studenta nevedel urcit, ci student podmienku prerekvizity splna.

Dodatocne bude system upraveny tak, ze povoli zapis kazdemu studentovy bezohladu ci prerekvizitu splna, ale v druhom kroku budu studenti nesplnajuci prerekvizutu z predmetu vyradeny.

V zastupeni:
doc. Ing. Iveta Zoolotova, PhD., prodekan pre predagogiku
Ing. Marek Paralic, PhD., garant odboru Informatika


Neviem ale kedy bude mozne sa do systemu zapisat, pravdepodobne nastale tento problem u vsetkych predmetov ktore vyzaduju prerekvizutu na skole, takze to asi chvilku potrva, kym to odstrania. Trosku strpenia.

LM
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #1 on: 08.08.2008, 17:48:30 »
Uz je mozne sa prihlasovat na predmety
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #2 on: 08.08.2008, 20:34:22 »
ake prerekvizity ? vsak som teraz nastupil do skoly do prveho rocnika :D :D im drbe dozaista ? vsak nemozem mat ziadne prerekvizity :D lolkaci
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

bliky

  • Guest
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #3 on: 08.08.2008, 20:40:11 »
len ma zaujima jak to budu riesit s max. poctom ludi na tento predmet... v systeme sice je uvedene 999 cize neobmedzeny pocet studentov lenze v studijnych planoch ktore su uvedene na http://www.fei.tuke.sk/home/studium/inzinierske-studium/studijne-programy/dokumenty-studijne-plany-2008-2009/informatika.pdf je uvedeny max. pocet 45...

JCube

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #4 on: 08.08.2008, 21:04:44 »
imho tak ako sa to riesilo doteraz...priemerom...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #5 on: 08.08.2008, 22:01:37 »
osobne si myslim, ze ak niekto ma bc z informatiky niekde na nejakej univerzite sv.tuctucdingzdingz, ktore je zasite niekde v prdeli, a teraz ide ku nam akoze na ing., tak jeho 1,00 priemer a bcaa-ov 1,00 priemer nemoze byt rovnocenny... tu ide o ten princip....
tak ako povedal psicho, ideme do prveho rocnika, takze toto pre..one si mohli odpustit... ked uz chcu vymyslat, nech daju pohovor nejaky vyberovy, nech to ma gule....

no ta zase az taky priemer som nemal :)    ale  berte to aj tak ze su  aj lespie skoly   ze priemer nic neznamena ;) a preto je totalne nekorektne rozhodovat na zaklade priemeru (nech daju vstupne testy   mozu na to pozuit novy system,  vsakze Deel a shadow :D)
« Last Edit: 08.08.2008, 22:04:11 by BCAA »

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #6 on: 08.08.2008, 22:13:33 »
ty mas dnes same dobre napady :)

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #7 on: 09.08.2008, 17:30:42 »
no ta zase az taky priemer som nemal :)    ale  berte to aj tak ze su  aj lespie skoly   ze priemer nic neznamena ;) a preto je totalne nekorektne rozhodovat na zaklade priemeru (nech daju vstupne testy   mozu na to pozuit novy system,  vsakze Deel a shadow :D)
mne hovor, mna s tym dzubu na PhD

uz som im aj napisal svoje :)
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #8 on: 10.08.2008, 00:22:30 »
Ja by som sa rad spytal, kde si zistim tu prerekvizitu ci ky das....

a inak... na TBIS II. je potrebne mat za sebou TBIS I. alebo nie ?? .. .alebo kde to zistim ?

Damien Black

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #9 on: 10.08.2008, 00:38:05 »
Ja by som sa rad spytal, kde si zistim tu prerekvizitu ci ky das....

a inak... na TBIS II. je potrebne mat za sebou TBIS I. alebo nie ?? .. .alebo kde to zistim ?

no o TBIS som to tiez nikde nanasiel, ale po tom co tu citam o prerekvizitach, tak uz len z nazvu TBIS II je jasne ze asi TBIS I bude potrebne...
... len mi pride dost divne, co taky student z inej skoly, co TBIS x urcite nemal...  ??? a teraz by ten predmet chcel... ... ze ho to dost diskriminuje
Knowledge is power

bliky

  • Guest
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #10 on: 10.08.2008, 02:53:09 »
Ja by som sa rad spytal, kde si zistim tu prerekvizitu ci ky das....

a inak... na TBIS II. je potrebne mat za sebou TBIS I. alebo nie ?? .. .alebo kde to zistim ?

http://www.fei.tuke.sk/home/studium/inzinierske-studium/studijne-programy/dokumenty-studijne-plany-2008-2009/informatika.pdf

na tbis2 nieje potrebne mat spravene tbis1... to som sa pytal osobne havliceho na zaciatku 3 rocnika... kedze som sa v 3 na tbis1 neprihlasil ci sa budem moct na ing-studiu prihlasit na tbis2... on na to ze ano len je to na moju skodu ze som si nedal aj tbis1... ze mnoho veci v tbis2 bude vychadzat prave z tbis1 thakze si to budem musiet patricne doma sam dostudovat... povedal mi ze tam prerekvizita nieje... ze by to aj bola somarina, kedze v pripade ze sa niekto na ing-studium prihlasil napr z BA thak by si tento predmet nemohol vybrat... to potom studak co sa prihlasi na ing-studium na tuke by si pomaly z povinne volitelnych nemohol ani nic "vybrat" pretoze pomaly na secko je prerekvizita... ostali by mu asi uz len predmety typu "hudak & baca & jadlovsky..."

ps: mohli kludne s tbis1 zacat az na ing-studiu podla mna, inac podla toho dokumetu (vid vyssie) si student ktory sa nahlasil na FEI az teraz nemoze dat ani smerovacie algoritmy ani virtualnu realitu... ale tha co uz... na FEIke bordel vzdy bol, je a bude... zvykli sme si... (aspon teda ja urcite hned prvym rokom co som na tejto skole...)
« Last Edit: 10.08.2008, 03:02:30 by bliky »

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: Problem s prihlasenim na predmety vyzadujuce prerekvizitu
« Reply #11 on: 11.08.2008, 05:03:02 »
Co takto si pozriet prekurziu urcenu v studijnom plane, ta je smerodajna.
Urcuje to garant predmetu, ale ked sa s nim dohodnete soobne inak, preco by ste nemohli mat to aj ked prekurziu nemate spravenu.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown