Author Topic: PG skuska  (Read 77365 times)

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: PG skuska
« Reply #150 on: 24.01.2008, 20:07:50 »
by som cel vidiet so sujanskym 2m za mnou s priamym vyhladom... :j_sad:

a co takto mirek na ZI meter predomnou??    :emot-dance: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
a spravil som  bp


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #151 on: 24.01.2008, 23:34:03 »
no tak akoze ta prva transformacia dnes ... teda islo o otocenie bodu okolo priamky, ktora je hocikde v priestore dana... nebolo to tazke akurat, ze chcel este aj vyjadrovat, ze ako dostanes jednotlive uhly o ktore to otacas, tak to som nemal...
ten algoritmus je asi vazne najtazsi, ale tak nejako som to napisal a este si aj pokontroloval a tak to bolo celkom fajn... no a posledna otazka bola v pohode ;)
Inac musim povedat, ze som mal pocit, ze riadne prihliadal na to, ze koho poznal z prednasok pripadne co mal poznacene ci ta mal viackrat na prezencke z prednasky a potom takto bral ludi aj skor a aj podla mna dost volnejsie hodnotil, ale to mozno len moj pocit, nebol som tam dlho tak neviem ;) ale som necakal, ze to tak spravim ako som spravil a este pri takych otazkach

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: PG skuska
« Reply #152 on: 24.01.2008, 23:39:18 »
a toto otocenie okolo priamky, toje dakde v zosite popisane, alebo to si tak onfly na skuske musis vymysliet ????



akurat v knizke Moderny Pocitacova Grafika , je popisana transformacia okolo lubovolnej osi , tj. ta os moze byt aj ta priamka, ale ta keby som nemal tu knizku tak co ???
jooooj stale len nervy :D 
« Last Edit: 24.01.2008, 23:52:27 by psicho »
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #153 on: 24.01.2008, 23:56:54 »
a toto otocenie okolo priamky, toje dakde v zosite popisane, alebo to si tak onfly na skuske musis vymysliet ????



akurat v knizke Moderny Pocitacova Grafika , je popisana transformacia okolo lubovolnej osi , tj. ta os moze byt aj ta priamka, ale ta keby som nemal tu knizku tak co ???
jooooj stale len nervy :D 

toto otocenie priamky hladaj v 55 stranovom pdfku pod nazvom Zlozene transformacie...bolo to presne toto...
mna na tom tiez dodzubkal....nexapal asi vyssiu logiku mojho trojdimenzionalneho priestoru... :j_smiley:(ale musim sa priznat ze transformacne matice som si splietol riadky so stlpcami... :j_sad:)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: PG skuska
« Reply #154 on: 24.01.2008, 23:58:58 »
jaaj tak tam som este nedosiel, len som myslel ze tie prednasky maly dajaku hlavu a petu ,ze ne hore dole kadeco ,ale ze pekne vsetko je pekne pokope, no nic o5 razi som sa mylil :D :D :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #155 on: 25.01.2008, 00:08:43 »
no tak ako bolo spominane, presne v 55 stranovom dokumente PDF to bolo a aj toho roku na prednaskach to hovoril co si pamatam, ale tak poznamky som nerobil len sem tam som daco carbol si :D ... ale inac mi tie transformacie v priestore take dost v pohode pripadaju...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #156 on: 25.01.2008, 00:24:57 »
Ano, a presne pri tomto na prednaske aj tento rok povedal, ze dost casta otazka spolu s axonometriou... cize, to je zaklad tieto veci vedeit...
A podla mna si Bresenhamov alhgoritmus mozete kludne skrtat, neucit sa ju, lebo vazne pochybujem, ze ju da aj treti krat... aj ked... :D
Tak vela stastia tym, co este len pojdu ...

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #157 on: 25.01.2008, 01:16:46 »
no ja som dufal aj teraz ze neda hned po tyzdni ho znova a dal... ale tak...
inaac asi uz kazdy odovzdal dokumentacky, ale tak dost ludi posielal prec s nimi, ze nech si ich idu este dnes opravit, bo im tam chybali hlavne take veci ze na prednej strane nemali nazov programu, nazov predmetu, typ prirucky (systemova, pouzivatelska), meno ludi co to robili, meno cviciaceho, meno prednasajuceho, skolsky rok, samozrejme hore vypisany nazov skoly aj fakulty... potom este ak nebolo pripevnene CD ze mu lietalo v nej, tak tiez to vratil a taktiez ak na nom nebol dostatocny popis: meno programu, predmetu, riesitela, skolsky rok, meno cviciaceho (a mozno aj prednasajuceho tam chcel, nie som isty)...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: PG skuska
« Reply #158 on: 25.01.2008, 01:24:13 »
jo, kvoli tomu drbe neustale... nas aj v piataku poriadne za nepekne vypisane CDcko :D dokumentacka ma byt krasna, inak sa osiva a ked najde nieco, co ho mierne podrazdi, odrazi sa to na jeho ostrosti zraku na chybicky v pisomke a tym padom aj na hodnoteni... ako neni to zasa taky horor ta dokumentacka, staci ju robit presne podla katedrovych standardov - to sa zide aj na diplomku a predtym na milion dalsich inych zadani... neziada teda az take bludy  :beer1:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #159 on: 25.01.2008, 01:35:07 »
no ne ja nevravim, len pripominam ostatnim aby neboli prekvapeni ;) ... mna nikde neposlal :D

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: PG skuska
« Reply #160 on: 25.01.2008, 01:37:18 »
no ne ja nevravim, len pripominam ostatnim aby neboli prekvapeni ;) ... mna nikde neposlal :D

to by som si ani nikdy nebola pomyslela ;) to bola len rada pre ostatnych "placucich namiesto realneho zhodnotenia evidentnych chyb" :D
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #161 on: 25.01.2008, 01:53:27 »
no nam ju vratil koli upevneniu cd + moju prednu stranu :) a pri prezerani nam vytkol, ze pri webovych zdrojoch ma byt uvedeny datum kedy sme si tu stranku pozerali :/

otazky mi vobec nesadli, nakoniec som obisiel s E51, co vzhladom na to kolko som sa ucil je OK ;) takze uz len 1 more to go
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

bliky

  • Guest
Re: PG skuska
« Reply #162 on: 25.01.2008, 01:57:51 »
no nam ju vratil koli upevneniu cd + moju prednu stranu :) a pri prezerani nam vytkol, ze pri webovych zdrojoch ma byt uvedeny datum kedy sme si tu stranku pozerali :/

otazky mi vobec nesadli, nakoniec som obisiel s E51, co vzhladom na to kolko som sa ucil je OK ;) takze uz len 1 more to go

co ti este treba??? ked LS, tak to len by som dal do " "  ap

tomek

  • Guest
Re: PG skuska
« Reply #163 on: 25.01.2008, 02:01:28 »
treba mat aj tuto stranu v dokumentacii, kto uz odovzdalval ci mal alebo nie

Zadanie je dokument, ktorý má minimálny rozsah (obyčajne jedna strana) a popisuje účel a oblasť  použitia programu a východzie údaje pre postup spracovania. Zadanie obsahuje nasledovné časti:

a. Názov zadania
b. Podmienky riešenia
c. Náväznosti na iné úlohy
d. Rozdelenie práce pri skupinových úlohách

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #164 on: 25.01.2008, 02:05:05 »
no nam ju vratil koli upevneniu cd + moju prednu stranu :) a pri prezerani nam vytkol, ze pri webovych zdrojoch ma byt uvedeny datum kedy sme si tu stranku pozerali :/

otazky mi vobec nesadli, nakoniec som obisiel s E51, co vzhladom na to kolko som sa ucil je OK ;) takze uz len 1 more to go

co ti este treba??? ked LS, tak to len by som dal do " "  ap
hej "len" LS, ale mam na to zhruba tyzden takze dajak to snad zmaknem, sice z niektorych veci som bol pocas semestra dost vymlety ale ta dajak dufam nastudujem :)
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

jaros51

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
    • www.web-master.sk
Re: PG skuska
« Reply #165 on: 25.01.2008, 02:22:25 »
Jeees, mam to ! 91 - A !!! Wohoo! Okej, ako bolo predo mnou spominane, dost baziroval Sujansky na dokumentacii. Bolo treba mat doslova uhladne. Dalsia vec grafy - bolo tam treba MIN Class potom aspon jeden UseCase ako mne vravel a urcite ten class tam boli treba tie vztahy kolo tried. No a inak, ak Vas bolo vidno na prednaskach a chapali ste aspon dacomu co ste sa naucili ( podla mna staci len z tych vybranych otazok - vid. FTP ), tak mate skusku istu. Ja som siel len na D alebo E a hla  :metal:   :guitar: .

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: PG skuska
« Reply #166 on: 25.01.2008, 02:42:49 »
no nam ju vratil koli upevneniu cd + moju prednu stranu :) a pri prezerani nam vytkol, ze pri webovych zdrojoch ma byt uvedeny datum kedy sme si tu stranku pozerali :/

otazky mi vobec nesadli, nakoniec som obisiel s E51, co vzhladom na to kolko som sa ucil je OK ;) takze uz len 1 more to go

ja som mal za zapocet aj skusku 41 bodov + za zadanie nam dal po 10, cize 51 bodov, ale nedal mi to E-cko (hoc som ho trosku presviedcal), ze ked mam taky dobry zapocet, takze mi neda E-cko, ze mam prist nabuduce po D-cko minimalne :-D :-D :-D

ale otazky mi vobec nesadli (akurat musel trafit tie, ktore som nevedel) az na tu tretiu. keby bola aj stvrta, tak by to inac vyzeralo a skoncili sme o 18:30
« Last Edit: 25.01.2008, 03:07:51 by paly-sk »
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: PG skuska
« Reply #167 on: 25.01.2008, 05:10:35 »
treba mat aj tuto stranu v dokumentacii, kto uz odovzdalval ci mal alebo nie

Zadanie je dokument, ktorý má minimálny rozsah (obyčajne jedna strana) a popisuje účel a oblasť  použitia programu a východzie údaje pre postup spracovania. Zadanie obsahuje nasledovné časti:

a. Názov zadania
b. Podmienky riešenia
c. Náväznosti na iné úlohy
d. Rozdelenie práce pri skupinových úlohách

no ja som nic take nemal a nebol ziadny problem


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: PG skuska
« Reply #168 on: 25.01.2008, 05:12:55 »
Jeees, mam to ! 91 - A !!! Wohoo! Okej, ako bolo predo mnou spominane, dost baziroval Sujansky na dokumentacii. Bolo treba mat doslova uhladne. Dalsia vec grafy - bolo tam treba MIN Class potom aspon jeden UseCase ako mne vravel a urcite ten class tam boli treba tie vztahy kolo tried. No a inak, ak Vas bolo vidno na prednaskach a chapali ste aspon dacomu co ste sa naucili ( podla mna staci len z tych vybranych otazok - vid. FTP ), tak mate skusku istu. Ja som siel len na D alebo E a hla  :metal:   :guitar: .

to s tou ucastou na prednaskach robi asi iba na poslednych terminoch, bo co som bol na prvom termine tak nic take nebolo
btw na prednaske som bol iba parkrat aj to som odisiel cez predtavku domov a vacsinou daval prezencku po prestavke  :emot-LMAO:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #169 on: 25.01.2008, 05:28:50 »
Jeees, mam to ! 91 - A !!! Wohoo! Okej, ako bolo predo mnou spominane, dost baziroval Sujansky na dokumentacii. Bolo treba mat doslova uhladne. Dalsia vec grafy - bolo tam treba MIN Class potom aspon jeden UseCase ako mne vravel a urcite ten class tam boli treba tie vztahy kolo tried. No a inak, ak Vas bolo vidno na prednaskach a chapali ste aspon dacomu co ste sa naucili ( podla mna staci len z tych vybranych otazok - vid. FTP ), tak mate skusku istu. Ja som siel len na D alebo E a hla  :metal:   :guitar: .

to s tou ucastou na prednaskach robi asi iba na poslednych terminoch, bo co som bol na prvom termine tak nic take nebolo
btw na prednaske som bol iba parkrat aj to som odisiel cez predtavku domov a vacsinou daval prezencku po prestavke  :emot-LMAO:
k tym prednaskam som mu len povedal ze som nebol na kazdej.. teda som neklamal kedze som nebol ani na jednej :)
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: PG skuska
« Reply #170 on: 25.01.2008, 05:42:38 »
Tak nic no. Kukol na pisomku a povedal ze sa "opet uvidime", tak opravna z PG to isti.

Chcel som vyskusat tu metodu, co tu vecsina z vas pisala, ze "naucit sa za jedno popoludnie" ale asi fakt to nemam v krvi, tak si na opravak dam 5 dni (1.2. - 6.2.), kedze 30.1. mam LS (dufam ze sa vyhnem opravaku z LS lebo potom bude riadny masaker)

Gratulujem vsetkym co dnes spravili...
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: PG skuska
« Reply #171 on: 25.01.2008, 18:22:51 »
JA CHCEM NEJAKE SCRIPTA ABO DACO, bo stych poznamoch ja sa nedokazem ucit :((((
to tam hore dole nic nevysvetlene, ciste bleeeeeeeeeeeeeee
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: PG skuska
« Reply #172 on: 25.01.2008, 18:45:24 »
JA CHCEM NEJAKE SCRIPTA ABO DACO, bo stych poznamoch ja sa nedokazem ucit :((((
to tam hore dole nic nevysvetlene, ciste bleeeeeeeeeeeeeee

suhlasim

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: PG skuska
« Reply #173 on: 25.01.2008, 19:17:04 »
Tie poznamky sa nedaju naucit, to sa treba len nabiflit...
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: PG skuska
« Reply #174 on: 25.01.2008, 19:19:27 »
Tie poznamky sa nedaju naucit, to sa treba len nabiflit...

a co take zaujimave stoho budem mat ked to budem vediet naspamet ??? akurat tak maximalne ujo si bude mysliet ze je dvolezity jak Hviezdoslav ,ze jeho veci sa ucim naspamet ako Hviezdoslavova basnicky :P




btw: nikdy som sa neucil basnicky naspamet 
read my blog> www.codemazing.com <read my blog