Author Topic: LS  (Read 127613 times)

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: LS
« Reply #675 on: 31.01.2008, 20:48:45 »
yeah ja som na MedCom - UltraSound


nedajboze teraz daco ist do nemocnice lebo na vas napoja siemens co kodoval psicho a uz vam nebude pomoci  :j_cheesy:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: LS
« Reply #676 on: 31.01.2008, 20:58:53 »
yeah ja som na MedCom - UltraSound



a teraz dvolezita otazka ohladom LS: ked si urcim pekne z Mapy alebo z tej big tabulky SDNF ,tak SKNF opet musim urcit z mapy alebo big tabulky alebo staci to prekonvertovat vyuzitim inverzie a demorganovych pravidiel ??? Tak aby sato pacilo panu Bacovi

podla mna by si to mal robit v mape alebo kvinmekklaskym...ale aj keby si ju urcil pouzitim inverzie a demorgana a by si napisal tu sknf pod mapu on by nevedel ze si ju neurcoval z mapy (teda ak oznacis v mape este tie implicenty)

Pre buhehe: HA! Ľubo už viem kto si :P :j_cheesy:

omfg....kto je taky bonzak, shadow, vlkodlak? bacha boys bo mafia vie kde byvate  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
cize k prvej veci... podla mojho nazoru je uplne v pohode robit to aj demorgan pravidlami, lebo to je vlastne tiez jedna zo sposobov, ale casto moze byt zdlhavejsia, cize len mu musis to nasledne dobre vysvetlit, aj ked niektore moje veci co som si myslel, mi Baca na skuske vyvratil, cize tak... nemusi to byt stale pravda co si myslim... ale ako urcovanie SDNF a IDNF a KNF podobnych je mozne aj tymi upravami ako pohltenie a roznasobovanie a podobne, cize by nemusel byt problem...

aaa nikto na teba buhehe nezaloval... sam si prezradil tym, ze co a ako si mal na skuske ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #677 on: 31.01.2008, 21:07:05 »
[ot]
aaa nikto na teba buhehe nezaloval... sam si prezradil tym, ze co a ako si mal na skuske ;)

lool som ja ale babrak podla cisla 44 ste ma spoznali coooo.......zeby clovek si daval bacha co napise...
tak sry shadow, vlkodlak, mafia vam da pokoj...  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
[/ot]

psicho: sknf je podla mna najlahsie (najspolahlivejsie) urcit quinmccluskym aj ked je to zdlhavejsie, v mape je to asi najrychlesjsie len nezabudni na nejake proste implikanty...a kedze on xce vidiet rozne formy minimlaizacie tak ti budu stacit 2 rozne metody

shadow

  • Guest
Re: LS
« Reply #678 on: 31.01.2008, 21:11:04 »
no buhehe uz mi zacalo lepit skoro :D:D

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #679 on: 01.02.2008, 01:38:11 »
Mal dakto na skuske priklad ktory trebalo riesit asynchronne ????? ALEBO Treba vediet na skusku riesit priklady asynchronne ?

Nerobil dakto doma vramci pripravy alebo co ja viem jak hoc aj z hobby tote vyjadrovania ze jeden automat podla druheho ? ze ma pokope vsecky mozne kombinacie hore dole ze by mi to bol ochotny poslat ???
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #680 on: 01.02.2008, 02:51:30 »
Mal dakto na skuske priklad ktory trebalo riesit asynchronne ????? ALEBO Treba vediet na skusku riesit priklady asynchronne ?

Nerobil dakto doma vramci pripravy alebo co ja viem jak hoc aj z hobby tote vyjadrovania ze jeden automat podla druheho ? ze ma pokope vsecky mozne kombinacie hore dole ze by mi to bol ochotny poslat ???


....ano bol minimalne jeden (o ktorom viem) priklad ktory trebalo riesit protisubehovym kodovanim...
na druhu stranu priklady si mozete vymienat medzi sebou...

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: LS
« Reply #681 on: 01.02.2008, 03:06:41 »
akoze ked by si cital co som mal ja na skuske, tak by si zistil, ze som mal asynchronny obvod zadany tabulkou v ktorom bolo vyslovene povedane, ze robit protisubehove kodovanie (na ktorej teorii ma potom skusal z toho) ale tak to som vymenil si priklad este dobrovolne za taky, bo som ho vedel...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: LS
« Reply #682 on: 01.02.2008, 05:29:52 »
Mal dakto na skuske priklad ktory trebalo riesit asynchronne ????? ALEBO Treba vediet na skusku riesit priklady asynchronne ?

Nerobil dakto doma vramci pripravy alebo co ja viem jak hoc aj z hobby tote vyjadrovania ze jeden automat podla druheho ? ze ma pokope vsecky mozne kombinacie hore dole ze by mi to bol ochotny poslat ???


Tu mas JK na baze RS. Toto jedine co som zo sekvencnych pozrel ze ako nato.. a ja nevytahnem podobnu? :)

nieje nic rozpisane ako na to, ale dufam ze ako-tak to pochopis :)



There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

tomek

  • Guest
Re: LS
« Reply #683 on: 01.02.2008, 08:11:58 »
vsetko co o prikladoch viem je, ze:
- nie je potrebne riesit optimalne kodovanie ani protisubehove kodovanie ak to tam nemas napisane.
- ked budes musiet riesit optimalne alebo protisubehove kodovanie, tak to budes mat danu tabulku prechodov a vystupov typu MOORE. Takyto priklad dostat je najmensia sanca
- priklady su asi zo 10 typov, ale su z nich rozne variacie. Napr.: meni sa EA, LC, vstupne alebo vystupne stavy (nebudes mat zamok X1X2X3X2, ale X3X2X1X0X1).
- pri SLO je najdolezitejsi automat, potom uz mas vyhrane, iba rutina

Inac chcel by som sa spytat nejakej dobrej duse, aky je rozdiel medzi reverznym a priamym kruhovym pocitadlom?

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #684 on: 01.02.2008, 16:21:44 »
Mal dakto na skuske priklad ktory trebalo riesit asynchronne ????? ALEBO Treba vediet na skusku riesit priklady asynchronne ?

Nerobil dakto doma vramci pripravy alebo co ja viem jak hoc aj z hobby tote vyjadrovania ze jeden automat podla druheho ? ze ma pokope vsecky mozne kombinacie hore dole ze by mi to bol ochotny poslat ???


Tu mas JK na baze RS. Toto jedine co som zo sekvencnych pozrel ze ako nato.. a ja nevytahnem podobnu? :)

nieje nic rozpisane ako na to, ale dufam ze ako-tak to pochopis :)


thanx
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #685 on: 01.02.2008, 17:04:18 »
tam coje ta meda oscenovana na ftp tak toje komplet full priklad alebo tam tomu este daco chyba ? (nakres schemi atd..) a na skuske je len prave ten jeden typ nic viac nic menej ? alebo vyskituju sa iste modifikacie tej meda ?????
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: LS
« Reply #686 on: 01.02.2008, 18:44:37 »
vsetko co o prikladoch viem je, ze:
- nie je potrebne riesit optimalne kodovanie ani protisubehove kodovanie ak to tam nemas napisane.
- ked budes musiet riesit optimalne alebo protisubehove kodovanie, tak to budes mat danu tabulku prechodov a vystupov typu MOORE. Takyto priklad dostat je najmensia sanca
- priklady su asi zo 10 typov, ale su z nich rozne variacie. Napr.: meni sa EA, LC, vstupne alebo vystupne stavy (nebudes mat zamok X1X2X3X2, ale X3X2X1X0X1).
- pri SLO je najdolezitejsi automat, potom uz mas vyhrane, iba rutina

Inac chcel by som sa spytat nejakej dobrej duse, aky je rozdiel medzi reverznym a priamym kruhovym pocitadlom?


reverzne pocita aj dozadu, cize nie len +1 ale aj -1
brix will be shat

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #687 on: 01.02.2008, 19:43:50 »
reverzne pocita aj dozadu, cize nie len +1 ale aj -1

a este je aj reverzibilny, taky hybrid (priamy a reverzny dokopy ;)), cize aj +1 aj -1


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: LS
« Reply #688 on: 01.02.2008, 19:48:15 »
aha, ja som myslel uz aj svoj post ze dokopy obe:D
brix will be shat

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #689 on: 01.02.2008, 19:50:58 »
aha, ja som myslel uz aj svoj post ze dokopy obe:D

nice

btw pre upresnenie: priamy pripocitava (+1), reverzny/spatny odpocitava (-1), reverzibilny aj aj (+/-1)  bq
neviem, ci je este aj daky iny typ


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: LS
« Reply #690 on: 01.02.2008, 19:53:01 »
uz asi ne, no ale reverzny a priamy sa robi tak isto, abo sa mylim?
brix will be shat

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #691 on: 01.02.2008, 20:06:18 »
uz asi ne, no ale reverzny a priamy sa robi tak isto, abo sa mylim?

robi sa to tak isto, ibaze smer pocitania je iny, ale to je asi jasne


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: LS
« Reply #692 on: 01.02.2008, 21:45:38 »
no hej smer pocitania je iny, ale stavy si mozes dat tak isto a potom uz je cele to iste
brix will be shat

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #693 on: 01.02.2008, 22:43:19 »
more mna jebne stoho LS, more savoj mi ukazte toho kto vymyslel ze ja musim absolvovat tento predmet more a ho nacisto zabijem , kurvaaa
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #694 on: 02.02.2008, 01:21:46 »
more mna jebne stoho LS, more savoj mi ukazte toho kto vymyslel ze ja musim absolvovat tento predmet more a ho nacisto zabijem , kurvaaa

ta garant je baca, taze mozes zacat aj s nim  bq

juchu 500.post -> hero member  :emot-dance:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #695 on: 02.02.2008, 01:47:34 »
problem treba riesit od je ho pociatku :D baca je len small playa
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

tomek

  • Guest
Re: LS
« Reply #696 on: 02.02.2008, 02:09:36 »
aha, ja som myslel uz aj svoj post ze dokopy obe:D

nice

btw pre upresnenie: priamy pripocitava (+1), reverzny/spatny odpocitava (-1), reverzibilny aj aj (+/-1)  bq
neviem, ci je este aj daky iny typ

vdaka za upresnenie, nebol som si isty, ale potvrdili ste mi to br

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #697 on: 02.02.2008, 07:06:20 »
chcem sa popytat tych, co opakovali ustnu skusku, ci baca robil zakeractva abo to bral ako istu vec, ze vam da dake body aby vam prilepsil na znamke a netrapil zbytocne.
kedze na IS uz je zapisana znamka s jednym pismenkom a to som este bez ustnej  :emot-shakehead:

btw: naco robil drahoty, ked vravel, ze si ustnu mam prist nabuduce zopakovat  :huh2: a skusku mam aj bez ustnej uspesne spravenu?  :whacko:


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #698 on: 02.02.2008, 07:32:41 »
chcem sa popytat tych, co opakovali ustnu skusku, ci baca robil zakeractva abo to bral ako istu vec, ze vam da dake body aby vam prilepsil na znamke a netrapil zbytocne.
kedze na IS uz je zapisana znamka s jednym pismenkom a to som este bez ustnej  :emot-shakehead:

btw: naco robil drahoty, ked vravel, ze si ustnu mam prist nabuduce zopakovat  :huh2: a skusku mam aj bez ustnej uspesne spravenu?  :whacko:


neviem... ale IS ma taku moznost, ze ked zapises znamku, neznamena to, ze je konecna (naopak zapocet spat uz vziat nemozes, tam sa to blokne ;)), mozes ju menit, az kym sa neuzavrie skuskove... v podstate by si uz na ustnu ani nemusel ist, po ukonceni skuskoveho a odovzdani skuskovej spravy ti tu znamku jednoducho musi napisat do indexu (chtiac nechtiac, kedze je v IS)... otazne je, ci je to dobry postup, lebo este sa s nim na skole isto stretnes a neviem, ci stoji za to drazdit ho... navyse uz ti tu znamku, ktoru mas v IS urcite nezhorsi, cize urcite na ustnu chod... neboj sa, horsie nebude  :thumbsup:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: LS
« Reply #699 on: 02.02.2008, 07:47:05 »
neviem... ale IS ma taku moznost, ze ked zapises znamku, neznamena to, ze je konecna (naopak zapocet spat uz vziat nemozes, tam sa to blokne ;)), mozes ju menit, az kym sa neuzavrie skuskove... v podstate by si uz na ustnu ani nemusel ist, po ukonceni skuskoveho a odovzdani skuskovej spravy ti tu znamku jednoducho musi napisat do indexu (chtiac nechtiac, kedze je v IS)... otazne je, ci je to dobry postup, lebo este sa s nim na skole isto stretnes a neviem, ci stoji za to drazdit ho... navyse uz ti tu znamku, ktoru mas v IS urcite nezhorsi, cize urcite na ustnu chod... neboj sa, horsie nebude  :thumbsup:

ten system ma zatial netrapi, ale na tu ustnu aj tak pojdem, ved niet co stratit  :emot-dance: bp


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole