Author Topic: LS  (Read 127494 times)

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: LS
« Reply #225 on: 11.01.2008, 19:21:30 »
dodnes som si aj ja myslel kym mi to haulis "milo a privetivo" nevysvetlil. ze to neexistuje to je este neupravene.. a ze sa pojde spytat bacu ci to tak hovoril na prednaske (toto by ma mimochodom zaujimalo, ze ako to bolo na prednaske)
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #226 on: 11.01.2008, 19:27:02 »
potom ked mi vyjde napr daco take:

((a|b)|c)|

tak tu poslednu alebo hocujaku inu ktora sa tam vyskytne musim realizovat ako 2vstupovy NAND s tym istym vstupom?

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #227 on: 11.01.2008, 19:32:33 »
potom ked mi vyjde napr daco take:

((a|b)|c)|

tak tu poslednu alebo hocujaku inu ktora sa tam vyskytne musim realizovat ako 2vstupovy NAND s tym istym vstupom?

jj presne tak sak si kukni v mojom zadani... ja to mam robene bez negacii, presne tak jak si napisal ty... mam tam nato aj schemy pokreslene tak si mrkni...

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #228 on: 12.01.2008, 01:12:27 »
V pripade, ze mas len jeden vstup: ked mas NAND, tak to davas na obidve vstupy to iste. Ked mas NOR, tak to privadzas len na jeden vstup...
A tie negacie: mne sa zda, ze zadanie, co som mal za 7 bodov som tiez mal s negaciami... Ono, srpavne tie formy su tak, ze sa vsetky ostatne operacie prepisu (sucet,sucin,negacia) ale potom je to nesmierne neprehladne.
A ani pan Baca to nebere tak prisne...

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: LS
« Reply #229 on: 12.01.2008, 04:32:49 »
pan Haulis ano, zial tuto metodu cvicenej opice nam naukazal, kedze "cvicenia sluzia na konzultacie". pozdravujem  br
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #230 on: 12.01.2008, 06:21:35 »
aproppo Qestion pre tych co uz boli na skuske: co sa prikladov tyka, boli aj prevodniky z prveho ci len funkcie zadane a z druheho boli tiez "normlane" priklady (slovne) ci len tabulkou zadane...?!

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #231 on: 12.01.2008, 11:01:58 »
Takto, neviem o nikom, kto mal inak zadany prvy priklad, nez funkciu... Cize to by sa malo dat. A druhy priklad boli tie, co na zapich... Cize napriklad: optimalny kod pri zadani tabulkou prechodov a vystupov; zadana tabulka prechodov a zabezpecit proti kritickym subehom; elektricky zamok; zasobnik; nejaky comparator cico; kruhove pocitadlo; analogovy pocitac MEDA;... ; ja som mal napriklad vyjadrit automat JK pomocou automatu T ... asi najEasy priklad, aky som mohol dostat - je to na jednu stranu, a netreba sa jebkat s kodovanim a vsetkymi sprostostami okolo toho -je mala sanca, ze to clovek dokasle...

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #232 on: 12.01.2008, 16:56:30 »
toto meda, to je co?

to by aj mna zujimalo... inac pevne verim a dufam ze na skuske potiahnem el. zamok... to je jedno s jakou postupnostou vstupou ale zda sa mi to celkom lahke (mozno tym ze som to mal na zadani) narozdiel od inych prikladov...

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #233 on: 12.01.2008, 19:38:15 »
toto meda, to je co?
sak to sme mali na cviku...

s bacom sme ratali jeden priklad zo zadani, ale som nevedela, ze to je toto meda.... cize sa mi staci naucit toto zo zosita k tejto otazke?
hej to bol ten priklad... btw nemohla by si ho naskenovat? bo ja dajak so svojhozosita neviem vyjst.. alebo ten dotycny co mal to zadanie by ho mohol dat na ftp...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #234 on: 12.01.2008, 21:53:46 »
pridal som tam aj ja to iste - JK pomocou RS a NOR je to jednoduchsie spravene ako tamto a bolo to za 7b...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #235 on: 15.01.2008, 06:15:10 »
toto meda, to je co?

no toto presne vytiahol kamos na skuske - haluz, na cvikach sme to my osobne nemali, ale tak pozerali sme na tej skuske cely cas do "externej pamate" ako sa riesi klasicky SLO (o tom pouvazujte, ak mate tieto varianty niekde k nahliadnutiu, najdete riesenie intuitivne, tie SLO su dost podobne btw, aj ked sa to nezda, princip je furt to iste - zatial to kazdemu tak vyslo) a po chvili sme to nejako vypotili, ale taka zlatanina to bola - z kazdeho rozka troska - ale doc. bacovi sa to napodiv pozdavalo a dal mu full za priklad. doteraz nechapem, co sme tam robili, len sme opisovali veci z inych prikladov, co by cca snad mohli byt ako tak dobre, nechapali sme moc tomu ale ...vyslo to.  :thumbsup:
btw, vzdy doc. Bacu viac zaujima na skuske priklad na KLO, co som si vsimla, tam prediskutuje polhodinu a najde kazdu chybicocku a na SLO len tak mrkne zhruba (snad sa to nezmenilo) - ja som vo svojom mala chyby jak hrom, ale vobec ich nezbadal.  ah:
« Last Edit: 15.01.2008, 06:16:53 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #236 on: 15.01.2008, 08:48:34 »
Pri SLO fakt ide stale o to iste... Ked mas slovne zadanu ulohu, musis zistit vstupy, stavy, vystupy, navrhnut prechodovu tabulku
a potom uz ide len kodovanie, z nich pomoocu EA automatu budiace funkcie. Nakoniec este prepisat do NAND/NOR, nakreslit a mas 20 bodov...
AKURAT, pri slovne zadanej ulohe treba trocha rozmyslat, ze ako to moze fungovat - ale vsak cele ZI a z casti aj SOJ bolo o tom... MEALY,MOOR, ... kto tam tomu chapal, nemoze mat s tymto problem

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #237 on: 15.01.2008, 16:33:38 »
ja som tiez vyletela len jediny raz - vo vasej reci zo ZI (v nasej TI)... ale tak ma to omracilo (necakala som to), ze som bola potom taka polepena zo vsetkych dalsich skusok v semestri, ze som tak dlho otalala ist na opravny termin, az som si predmet musela zapisat druhy raz  ak: :j_grin: holt stava sa, naucila som sa to ale tak, ze este aj teraz po takej dobe neexistuje nic, co by ma v ramci toho predmetu prekvapilo alebo zaskocilo... co sa mi potom zislo pri dalsich predmetoch a nasledne i pri DP - ako sa hovori vsetko sa deje z nejakeho dovodu, alebo inak.. vsetko zle je na nieco dobre, len to dobre na prvy pohlad nevidiet  :h_azn:

... a tak sa aspon mozem chvalit, ze vsetky skusky na skole som urobila v riadnom termine  bp
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: LS
« Reply #238 on: 15.01.2008, 17:46:49 »
zasa sa to zvrhava... tentokrat v topicu LS  :emot-shakehead:

ja mam zajtra a ako kukam tak ideme len 6 ludi na skusku... bude to zaujimave. snad sa na mna usmeje stastie aspon raz  :lb:

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #239 on: 16.01.2008, 15:55:05 »
ti co ste sa uz ucili na LS a boli ste na skuske... ucili ste sa z toho co je na FTP??? toto vypracovane otazky + hotove zadania??? ci aj nieco ine??? trvalo vam to viac jak 5 dni??? ja len ci sa to da za tolko stihnut ci si mam prelozit DBS aby som mal na LS viac casu... (inac s PG ma pekne vydrbali jediny mozny termin na kry sa mozem prihlasit je 6.1 + 7.1 tak to dost na <> ked som cel ratat aj s opravakom... :( )

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #240 on: 16.01.2008, 16:54:36 »
tak, ja som pocital na LS priklady od Silvestra... a bol som na skuske 9teho, a ajtak som stratil jeden bod z pisomnej :(

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: LS
« Reply #241 on: 16.01.2008, 17:39:36 »
ja som bol dnes na skuske a nevydalo :D jeden priklad som mal. druhy bol zasobnik na tekutinu ci jak sa to vola... ten som nemal... takze FX a domov... nejak mma to netrapi, aspon viem co chce od nas a aspon som spoznal Bacu, ze jak vyzera a tak...
vyzera byt v pohode, len treba sa naucit tie priklady fakt dobre ratat... teoriu som pocul iba jednu odpoved co prisiel typek (myslim ze Marosh) len na ustnu uz... nepytal sa az take hrozne veci. vsetko je v skriptach... takze rozmyslam ze si dam LS znova 23.1., predtym ZSwI 21.1. a potom UI 24.1.  :smokin:

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: LS
« Reply #242 on: 16.01.2008, 17:57:57 »
njn, bol som ja a na tretikrat sa podarilo urobit skusku na B

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #243 on: 16.01.2008, 19:37:54 »
njn, bol som ja a na tretikrat sa podarilo urobit skusku na B
hmmm frajer!!! no mna ked sa spyta co cem (ked vobec sa dostenem cez prilady az k nemu) tak pytam E... aproppo akoze si bol 3x??? v pohode, baca ti to dovolil??? pokial viem tak su len 2 moznosti nie??? a system ta inak ani neprihlasi 3x... akosi to spravil??? ustna dohoda s bacom??? aproppo priklady prvykrat jak si mal spravene??? mal si secko dobre ci ako...?! pis-pis-pis...

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: LS
« Reply #244 on: 16.01.2008, 20:14:10 »
no takze bolo nas tam az 6 :) ja som isla len spravit priklady lebo teoriu som nevedela a podarilo sa :)

1. priklad bola obycajna funkcia KLO, kde neurcite body boli po diagonale. Staci uplne k fcii napisat pravdivostnu tabulku, karnaughovu mapu, potom mapy na SDNF, SKNF, IDNF, IKNF a potom si to este vypocitat pomocou Q-McC metody a mriezky a tym si to overit. Tieto metody uplne stacia :) Potom uz len mate zadane bud NAND alebo NOR (o AND-OR-INVERT neviem nic ci bolo) takze si date Pierceove alebo Shefferove formy a nakreslite.
- u mna toto za 20b/20b

2. priklad bola milovana MEDA. keby som ju nemala v zosite k dispozicii tak ju neviem ;) dostala som 15b/20b

A kedze teoriu som nevedela co hned zistil povedal nech pridem nabuduce. Povedal ze treba vediet nadpolovicnu vacsinu z tych 186 otazok :)

Otazky kladol hlavne o (prostych) implikantoch a implicentoch, potom co je to fundamentalny rezim, redukcia stavov a dalej neviem. Samozrejme tam som sa uz nedostala to viem od spoluziaka ktory dostal B :)

Takze ja sa k Bacovi este vratim na chvilu   :naughty1: :ropebanana:
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: LS
« Reply #245 on: 16.01.2008, 20:45:37 »
Tak na hypnose su scany MEDY co sa robilo na cviku. ja som mala ale iny automat (T) a este treba aj schemu nakreslit.
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #246 on: 17.01.2008, 01:13:30 »
to je poznamka z minulosti...mna zaujima ci sa fakt nezmenil styl jeho kontrolovania a preto by som xcel vediet jak na ktore LO pozeral od tych co boli teraz na skuske

no keby si si pozorne cital co sa tu pise (mam pocit z eot bola petrushka) tak sa dozvies ze viac kuka na KLO... a na SLO ani az tak nebaziruje... a aj otazky dava vacsinou z KLO... (proty implikant, implicent, KNF, DNK, ...) nehovorim ze neni nic zo SLO ale viac je toho z KLO... ked som to dobre pochopil...?!

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #247 on: 17.01.2008, 01:55:44 »
podla mna je dobre ze za priklady je 40...zrobis dobre priklady a nabuduce uz len ustna (ale tie priklady musis mat nad polovicou myslim)...
cize suma sumarum sa z LS stava (pre mna) dvojfazova skuska kde prvu fazu tvori naucenie sa jak pocitat LO a ked sa vydari prva faza tha na druhej len budem nabifleny teoriu...

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #248 on: 17.01.2008, 02:51:21 »
 :h_azn: ked nezrobis na prvykrat, myslim, ze sa budete moct dohodnut i na dalsi tyzden, baca je tym znamy... ale otazka je, preco by si vlastne nemal spravit hned na prvykrat? neni to az take nezvycajne, len z toho robite kovbojku pre nic za nic... a hej, este sa naucte z teorie, co su hazardy, on to rad  :emot-dance:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: LS
« Reply #249 on: 17.01.2008, 02:59:19 »
§12 ods. 7 písm. i hovori toto: podmienkou úspešného vykonania skúšky s predpísaným zápočtom, a tým získania kreditov za predmet, je získanie
aspoň 51 percent pridelených na zápočet a skúšku. Skúšajúci zapíše študentovi do výkazu o štúdiu (indexu) celkový počet percent

takze bacove pravidla neplatia

jedine co mozu ucitelia, tak to je urcenie podmienok na zapocet (vid UI br)
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk