Author Topic: LS  (Read 127499 times)

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #200 on: 10.01.2008, 05:09:21 »
KURNA LUDIA, DVE STRANY SOM PRESKRLOLOVAL, LEBO TU KECATE O CHUJOVINACH, TOTO JE TEMA O LS.

Takze... ludia.. mam otazku... dnes sme tam boli 8-mi, urobil niekto?? .. Viem ze kamos predo mnou a ani ja sme nespravili... ale poporiadku..


2 priklady - 1 z prvej a 1 z druhej - bolo simple pre mna, aj ked som v druhom urobil chyby, cize 19+10 je 29 bodov. No potom prisiel klinec urazu - ustna cast - ziadna obhajova zadani ani nic take, jednoducho vam da otazku a chce odpoved... a ked neviete , smola... mozete prist nabuduce ( ale uz len ustnu cast si urobit ( mne napriklad ked som dokafral druhy priklad chcel dat moznost este aj ten druhy, aby som ratal a prvy by som uz nemusel ) ).... teda ziadne take, ze mate dost bodov ( co ja som mal 28 zapich + 29 ) a je to v suchu... ako povedal komosovi predo mnou - vy sa ohladom toho neviete vyjadrovat a na statnice vas takto nepustim... cize tu teoriu treba vediet.

Asi tak....

Cize lovu zdar

orpheo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: LS
« Reply #201 on: 10.01.2008, 05:41:42 »
zdravim tak i ja som bol dnes a siel som hned po jokerovi a hm tak prvy priklad cely z druheho asi polku (podla jeho slov tu tazsiu) a poslal ma do teplych krajin ze treba vediet cely priklad a k ustnej som sa tym padom ani nedostal cize ta niejak.. ked naahodou niekto spravil tak gratulujem:)

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #202 on: 10.01.2008, 05:46:15 »
no.. ze nakoniec vravel nie ze toto bude na statniciach.... ale ze nemoze pustit studenta k statniciam, ktory sa nevie odborne vyjadrovat...

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #203 on: 10.01.2008, 05:57:21 »
aelbo nejako podobne... cekom som uz nevnimal, lebo som na dnes nespal, a uz som mal dost aj toho cakania...  inac, tie priklady sa celkom daju..., ma si 10 -12 typov z tej druhej casti (pocitadla, automat automatom, zamok, ...) a prvu cast sme mali vsetci zadane funckiu - cize ziaden grayov kod a tak... proste dane nulove alebo jednotkove body a neurcite... cize to sa da v pohode...
A ku tej ustnej: treba sa naucit tych 186 otazok, a potom sa da - vsetky jeho otazky boli z tych... a isiel pekne poporiadku : dal nejaku tazsiu, dal lachsiu, dal lachsiu, a potom ma poslal...

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #204 on: 10.01.2008, 06:00:12 »
no nehovorila som? presne tak to bolo vzdy a vzdy aj na tejto skuske bude... aky by mali zmysel jeho prednasky, keby teoriu nakoniec ani neskusal?  :sneaky2: a ano LS bude na statniciach (tak ako aj vzdy bolo) - komplet cele, teda podla predbezneho planu - dve otazky, ktore ale pokryju cely predmet  :h_shocked:
cakajte to aj s DBS aj so ZSwI, PT, OOP a z leta (este ste to nemali) megablbost zvanu APS ... teda pokial sa nestane zazrak... vacsinou su na statniciach vsetky povinne predmety, ktore su zabezpecovane vasou katedrou. a je jedno, ci daju len jednu alebo tri otazky - dokopy vzdy pokryju obsah celeho predmetu, cize na vasom mieste by som mozno aj bola rada, ze vacsinu predmetov mate teraz a budete si to na statniciach bufet ako tak pamatat... u mna to bol tazky hardcore si na niektore predmety spominat po takmer 4 rokoch od skusky  :h_undecided:  bu
ale tak jak prezili vsetci, prezijete v pohode a bez ujmy aj vy... len tie nervy si musi uzit fakt asi kazdy... ale ta euforia potom... stoji za to  bp
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #205 on: 10.01.2008, 06:07:19 »
no.. ze nakoniec vravel nie ze toto bude na statniciach.... ale ze nemoze pustit studenta k statniciam, ktory sa nevie odborne vyjadrovat...

hej, s tym vyjadrovanim furt naraba... mna tak chcel vyhodit v stvrtaku na Diagnostike, ale nakoniec sa zlutoval (horuco bolo a asi aj on sa videl na prazdninach) a povedal, ze on to este nejako prekusne, ze sa neviem v ramci toho predmetu vyjadrovat (uprimne priznavam, doteraz mam z toho predmetu tazke nocne mory a nevedela som, o com je az do konca, napriek megasnahe  :h_shocked: :j_huh:), ale ze na statniciach bude stacit, ze zacnem takymto sposobom a posle ma aj spolu s celou komisiou potupne prec  :j_lipsrsealed: of course, nestalo sa tak...  bp
aj ked je pravda, ze jediny clovek z rocnika, co nezostatnicoval, bol akurat z jeho komisie a do****i ho prave na haluskach typu LS a Diagnostika... ale tak zasa bol to len jeden clovek a u neho preslo aj dost riadne vymletych typkov, taze asi len nahoda  :beer1:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #206 on: 10.01.2008, 06:10:59 »
panecku to taky zabijak je ta skuska z LS a baca tak extra prisne hodnoti ? Este pred par tyzdnami som tu cital ze  vie pekne hodnotit a teraz take zabijakoviny tu citam :( Kukam ze z webu tych 186 otazok uz stiahli, ale mam ich na disku. To fakt treba vediet vsetkych 186 ? Ved to je viac hardcore ako legendarne ZI :ohmigod:

hej treba ich vediet, ale dobre je to, ze kazda otazka ma vacsinou odpoved na dva-tri riadky (samozrejme sa najdu aj vynimky, ale na take si nespominam)... a ked chapes ako tak priklady, nemas problem sa ich naucit - ja som to zmakla dost dobre (ako celu teoriu) za jeden (ale cely) vikend, ked som sa to ucila.
a to je jeho taktika, na prvych terminoch vyhadzuje najviac, na poslednych uz pomenej... kamos bol na LS dokonca 5 raz a nikdy sa to aj tak nesnazil ucit... nakoniec sa nad nim zmiloval ako aj nad ostatnymi zufalcami, nebojajte... ale chapem vas, tiez mi lepilo  :j_undecided: :hug:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #207 on: 10.01.2008, 06:26:41 »
bolo to tak preto, lebo vyzaduje vediet aj teoriu aj priklady, ked sa to tak vezme, moze to, pretoze moze usudzovat, ze ked nevies teorku, nevies ani priklady poriadne (a to fakt spolu doooost suvisia, az na par casti a ak vies priklady, teorku musis dokopat nejako) a proste ti skusku neda (ma to svoje opodstatnenie, priklady dava kazdy rok tie iste, listky s prikladmi sa kradnu a opisat - to uznate asi vsetci, co boli na termine - nie je pri p. doc. ziaden problem - to si uvedomuje, preto az tak nedava pozor, povie, ze sak pri ustnej skuske si overi, ci si opisal alebo fakt chapes).
Dobre ale je, ze casto sa zmiluje, a povie, ze ak mas fakt fajn priklady, tak ti ich uzna a najblizsie len prides odpovedat na teoreticke otazky...  :bananadance:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

libra

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 407
    • View Profile
Re: LS
« Reply #208 on: 10.01.2008, 06:35:15 »
bolo to tak preto, lebo vyzaduje vediet aj teoriu aj priklady, ked sa to tak vezme, moze to, pretoze moze usudzovat, ze ked nevies teorku, nevies ani priklady poriadne (a to fakt spolu doooost suvisia, az na par casti a ak vies priklady, teorku musis dokopat nejako) a proste ti skusku neda (ma to svoje opodstatnenie, priklady dava kazdy rok tie iste, listky s prikladmi sa kradnu a opisat - to uznate asi vsetci, co boli na termine - nie je pri p. doc. ziaden problem - to si uvedomuje, preto az tak nedava pozor, povie, ze sak pri ustnej skuske si overi, ci si opisal alebo fakt chapes).
Dobre ale je, ze casto sa zmiluje, a povie, ze ak mas fakt fajn priklady, tak ti ich uzna a najblizsie len prides odpovedat na teoreticke otazky...  :bananadance:
JOP, moj pripad: priklady za 39 a stretneme sa nabuduce - ale nastastie uz len z teorie ;) 

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: LS
« Reply #209 on: 10.01.2008, 06:43:46 »
no taze bilancia 7 osob tazko zranenych a jeden lahko (rozumej, z 8 ludi spravil 1)

po prvej otazke som mal 10b z ustnej, dokopy 59. ako vlastne hodnotenie som si dal C, a to bola osudova chyba. ako do papiera napisal 59 a videl tam ze C, tak zacal cumiet do papierov a dlhsie rozmyslal. potom mi dal otazku, asi mi chcel prilepsit, daco som mu povedal ale nebolo to asi ono, kedze potom opat dlhsie rozmyslal a uvazoval a nakoniec preskrtol 10b z ustnej a milo mi povedal, pridte na ustnu nabuduce. GF

teraz este zopar versov k terminom, tie co su od 7.2. neskor - nebudu. to len nasi vzdelani profesori si nevedia zistit, resp. k nim nedoslo ze mame o tyzden kratsie skuskove. to je akoze prvykrat takto alebo ako preco? ked hej ta do ...

pre dnesok vsetko mile deti, este nam ostavaju 4 tyzdne :]

pan Baca je asi taky ako Hudak, milo ta odmietne, ale nechce ti zle :) az na finalovy stav (podla slov ywetky) - tam meni vystup :D

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: LS
« Reply #210 on: 10.01.2008, 06:53:54 »
bolo to tak preto, lebo vyzaduje vediet aj teoriu aj priklady, ked sa to tak vezme, moze to, pretoze moze usudzovat, ze ked nevies teorku, nevies ani priklady poriadne (a to fakt spolu doooost suvisia, az na par casti a ak vies priklady, teorku musis dokopat nejako) a proste ti skusku neda (ma to svoje opodstatnenie, priklady dava kazdy rok tie iste, listky s prikladmi sa kradnu a opisat - to uznate asi vsetci, co boli na termine - nie je pri p. doc. ziaden problem - to si uvedomuje, preto az tak nedava pozor, povie, ze sak pri ustnej skuske si overi, ci si opisal alebo fakt chapes).
Dobre ale je, ze casto sa zmiluje, a povie, ze ak mas fakt fajn priklady, tak ti ich uzna a najblizsie len prides odpovedat na teoreticke otazky...  :bananadance:

a pokial sa kradnu a opisuju priklady na skuske a rok co rok su tie iste ... je nejaka batabaza tych otazok zverejnena?
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: LS
« Reply #211 on: 10.01.2008, 06:56:27 »
no taze bilancia 7 osob tazko zranenych a jeden lahko (rozumej, z 8 ludi spravil 1)

po prvej otazke som mal 10b z ustnej, dokopy 59. ako vlastne hodnotenie som si dal C, a to bola osudova chyba. ako do papiera napisal 59 a videl tam ze C, tak zacal cumiet do papierov a dlhsie rozmyslal. potom mi dal otazku, asi mi chcel prilepsit, daco som mu povedal ale nebolo to asi ono, kedze potom opat dlhsie rozmyslal a uvazoval a nakoniec preskrtol 10b z ustnej a milo mi povedal, pridte na ustnu nabuduce. GF

teraz este zopar versov k terminom, tie co su od 7.2. neskor - nebudu. to len nasi vzdelani profesori si nevedia zistit, resp. k nim nedoslo ze mame o tyzden kratsie skuskove. to je akoze prvykrat takto alebo ako preco? ked hej ta do ...

pre dnesok vsetko mile deti, este nam ostavaju 4 tyzdne :]

pan Baca je asi taky ako Hudak, milo ta odmietne, ale nechce ti zle :) az na finalovy stav (podla slov ywetky) - tam meni vystup :D

tie co su od 7.2. neskor nebudu ...... to vravel on alebo ty???? sak ked on povie ze skusa aj po ofocialnom skuskovom ta co? napr. hudal dal dekanske zo ZI do leta a pohoda ... co ze sme to mali v zime ... ked je pan profesor poloboh, tak moze vsetko nie? :)

EDIT: mna by skor zaujimalo ako je myslena poznamka pri termine 13.2.,ze opravny termin ... to akoze ked to dodzubem na tych terminoch, ktore boli skor, tak na opravak az 13. mozem?????
« Last Edit: 10.01.2008, 06:58:29 by Veduci »
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #212 on: 10.01.2008, 07:02:11 »
urcite boli... ale nie oficialne, len to niekto pracne zozbieral... na intrakovskej sieti to musi ZARUCENE byt - taky sfoteny papier so spisanymi prikladmi, treba pozriet, co je k dispozicii k LS a v adresari to isto bude... ja to uz zial nemam  ak:

a este k tomu samohodnoteniu... nehovorila som, ze dat si co najnizsie? ja som sa citila sice lepsie ako na D, ale pre istotu som si ho dala. kamos chcel zrobit dojem, dal Acko a len tak lietal po terminoch - osudova chyba je byt v tomto sebavedomy, nic tym neziskate. ak budete vediet dobre, tak vam prilepsi a da o dost lepsiu znamku ako ste si dali vy... ak vsak vidi, ze sa hodnotite lepsie ako by vas ohodnotil on, je to zaciatok konca - ma pocit, ze mas len zly den a nabuduce urcite bude lepsie... ale to som tu uz minimalne raz pisala... ja viem, ze pisem dlhe prispevky, ale snazim sa aj o ich vypovednu hodnotu  ah:  bv
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #213 on: 10.01.2008, 07:05:43 »
uz sa tesim ako bude veselo

2 veduci: o ziadnej databaze vypracovanych otazok nic neviem

A) databaza vypracovanych otazok ne je, vypracovane otazky k teorii su obycajne vety jak idu zaradom v texte v tych jeho materialoch - zbytocne to nejako prerabat... naco. existuje len zoznam prikladov, ktore na skuske byvaju, niektore sice su vypracovane, ale nie vsetky... ono vacsinou je taky priklad ako mal niekto na zadani, cize to si dobre pozrite, ked ich uz zbierate na ftp.

B) ten opravny termin sa mysli dekansky.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: LS
« Reply #214 on: 10.01.2008, 07:12:37 »
no sak ja som vlastne myslel tie prikladiky preve... ;)

EDIT: neviem sa vyjadrovat ... ako chcem ist na skusku z LS??? :)
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

hlsman

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: LS
« Reply #215 on: 10.01.2008, 07:14:43 »
niekde som to cital alebo som to od niekoho pocul ze z dbs teta telepovska to presvihla s terminmi a ze tie posledne nebudu. mozno to bolo tu na fore, nepamatam. tak som sa opytal aj pana Bacu ze co a ako, a ked sa dobre pamatam, tak aj on sa zamyslel a povedal, ze ten posledny termin potom uz nebude. je mozne ze som uz nevnimal a mozno to nieje pravda, ved bolo nas tam 8, skuska mala trvat 2 hodiny a trvala od 7:30 do 12:30 alebo az 13:00. neviem si predstavit co bude robit ked mu tam pride zo 40 ludi na skusku, to tam s nimi bude aj nocovat asi.

ja som len chcel povedat, aby si to niekto nenechal na posledny termin a spoliehal sa na 13.2. a potom zistil ze ten termin uz nebude.

cize po aplikovani de Morganovych pravidiel a pravidla pohlcovania vypliva, ze neverte mi, robte si co chcete. berte to ako alternativu ktora vypliva z mriezky prostych implikantov, amen.

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #216 on: 10.01.2008, 18:24:37 »
To Ywetka - ono jeho taktija je spravna.... ze kto nevie teoriu, tak asi priklady mohol opisat.... no len u mna je to tak, ze ja viem priklady ratat este od strednej, ale ked to mam teoreticky obkecat, tak to uz mam problem a teoriu ohladom toho sa ucit velmo nie je pre mna... no ale ked je to aj na statniciach, tka to asi budem musiet :-/

... ale fakt sa nebojte.... on je lepsi ako hudak.. on ti 1. nepreskrtne z 71 na FX.... 2.ked mas priklady, tak ti potom staci prist spravit uz len ustnu... cize jeho porovnavat s Hudakom.... ts..

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #217 on: 11.01.2008, 03:12:02 »
ja som zvedavy co by si hovoril, keby si nespravil a uz by nebol volny termin.
mhm, ja mu verim ze s tym nema problem... len ja mam s tym problem...
jaky volny termin.. pokial viem tak v IS je pisane ze kapacita 999... potom aky je problem?
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

tomek

  • Guest
Re: LS
« Reply #218 on: 11.01.2008, 03:44:11 »
hop, myslel som tym, keby uz nebol vypisany ziadny termin na skusku... nie pocet miest, hoci to tak vyznelo, ked si to tak znovu citam bu

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #219 on: 11.01.2008, 04:23:35 »
aha... no sme sa nepochopili. samozrejme ked nie su terminy ta je pruser.. je to sice pekne ze sa da dohodnut na leto ale velmi by ma to nepotesilo..
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: LS
« Reply #220 on: 11.01.2008, 05:36:56 »
Tak by to chcelo zhrnutie:

1, treba sa ucit priklady. alebo len opisat, ak sa treba ucittak co, ake veci z coho ako silno...
2. teoria, z coho, kolko, resp,,, tie otazky... vsetko od slova do slova???

Tak nech to niekto zhrnie

mrtvyhubar

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: LS
« Reply #221 on: 11.01.2008, 06:23:42 »
1)Priklady sa treba ucit tie co boli na zadaniach(myslim,ze tie co su na ftpcku bohato postacia). Jeden priklad je z 1.sady a 2. priklad z druhej sady. Treba mat obe.Ak jeden nemate,alebo mate prilis slabo tak mozete pobozkat bacu na celo,zbalit index a odist.Niekedy ked sa nevie rozhodnut tak vas este necha opravit nieco co je zle.

2)Druha cas sa zacina v momente ked prejdete prilkadmi(kto byto cakal). Dava niektoru z tych zhruba 183 otazok co boli na hornade(teraz sice neidu). NAm daval vsetkym modifikaciu 1 otazky v podstate a to co je to prosty/neprosty implikan/implicent).Este jednemu zahnojil,ze co je to subeh a kriticky subeh. Pyta sa na pomerne zakladne veci a ked mate sajnu tak vas necha prejst,nie je to sviniar. hovoril,ze kto nechce nejake Acko tak nemusi vedietvsetky otazky, ale nieco vediet treba.

A este k prikladom,co viem,tak z automatov boli hlavne synchronne automaty.Aspon ja a 3 spolusediaci sme mali tak.
Viditeľné škody na nábytku sú ťažko opraviteľné a kazia celkový vzhľad
bytu. Myslite na to pred tým než začnete búchať pesťou po stole kôli nefunkčnému zadaniu.
"Making new tables in real life is not as simple as CREATE TABLE in sql"

bliky

  • Guest
Re: LS
« Reply #222 on: 11.01.2008, 17:50:11 »
- no akoze zapich mam 24b (ja viem nic moc ale pan suba ani viac nedaval... bud si mal 23 or 24 - to je system ne? :( )
- prvy priklad by som snad nejako aspon na polovicku mal mat zrobeny ak trafim funkciu a nie nejaky prevodnik (a ked prevodnik thak snad to len nejako prepisem na fciu) a dalej je postup ten isty...
- druhy priklad... postup je ten isty pri seckom (neni to tazke, povedal by som ze este lahise jak prvy priklad) ide len o to zasa ci to dostanem zadane tabulkou alebo sa k tej tabulke budem musiet dostat (a to je horsie, bo zamysliet sa logicky nad dajakym zasobnikom  a spol. neni moc moja silna stranka)
- a teoria asi systemom "Pan Boh pomahaj..."

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: LS
« Reply #223 on: 11.01.2008, 19:02:15 »
ja som dnes dostal zapocet :D po hodine cakania v stredu a hodine cakania dnes :D potom som si vypocul co mam zle v zadani takym stylom ze som mal pocit ze to je najhorsie zadanie ake kedy svet videl.. nakoniec mi stiahol z prveho 2 body a zdruheho 1.. za aktivitu 9 dokopy 20.. mali by ste byt radi ze suba daval <23;24> :P

btw vedeli ste ze v piercovej a shefferovej forme nesmu byt negacie?
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #224 on: 11.01.2008, 19:14:50 »
podla mne bude 1. priklad v poho....
s 2. to bude horsie trochu ale sa chystam nastudovat vase/nase zadania na ftpcku

a negacia moze byt v shaferovej aj piercovej si myslim...na cviku sme to tak mali aj na zadani som tak mal...