Author Topic: LS  (Read 127530 times)

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: LS
« Reply #125 on: 16.12.2007, 23:06:19 »
kto vie aspon trochu helpnut so zadanim ?
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)

dakto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: LS
« Reply #126 on: 17.12.2007, 21:01:44 »
Kto uz mal zapocet u Haulisa ?? ako davaô zapocty?   

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: LS
« Reply #127 on: 17.12.2007, 23:04:34 »
Dnes bol predtermin z LS ... zevraj jeden clovek bol a ze s bozou pomocou urobil ako povedal Suba,... tak sa pochvel clovece ze co bolo ... ne?
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

dakto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: LS
« Reply #128 on: 18.12.2007, 00:05:27 »
To nikto nevie ako sa u Haulosa odovzdavali zadania???

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #129 on: 18.12.2007, 05:06:00 »
Dnes bol predtermin z LS ... zevraj jeden clovek bol a ze s bozou pomocou urobil ako povedal Suba,... tak sa pochvel clovece ze co bolo ... ne?

ja tak viem ze predtermin je v utorok ......hmmm alebo to kazdy den su predterminy ?:D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: LS
« Reply #130 on: 18.12.2007, 05:18:46 »
Kto ma cviku so Subom ma to vyhrane. Daval zapocet bez ohladu na to ci ste to mali dobre alebo zle !

Som len kukal ked zapytal index :emot-dance:

Len ci aj skuska bude taka, zevraj len priklady budu :(
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: LS
« Reply #131 on: 18.12.2007, 05:21:15 »
Kto ma cviku so Subom ma to vyhrane. Daval zapocet bez ohladu na to ci ste to mali dobre alebo zle !

Som len kukal ked zapytal index :emot-dance:

Len ci aj skuska bude taka, zevraj len priklady budu :(

no mna si vychutnal. furt mu tam daco nepasovalo, ale nebol si nejako isty, tak nakoniec dal full za zadanie :-D
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

PeknyBoy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: LS
« Reply #132 on: 18.12.2007, 05:43:25 »
ludia, ja mam Syntezu elem. automatu JK na baze elem. automatu typu T a logickych clenov NOR. O com to kua je? To zadanie nikto nevie spravit ani som to nenasiel hotove  :nervous: Co mam robit?

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #133 on: 18.12.2007, 17:36:34 »
ludia, ja mam Syntezu elem. automatu JK na baze elem. automatu typu T a logickych clenov NOR. O com to kua je? To zadanie nikto nevie spravit ani som to nenasiel hotove  :nervous: Co mam robit?

to je easy, najdes si tabulku prechodov pre tvoj automat (JK) spravis tabulku vstupnych, vystupnych, vystupnych stavov, spravis kodovanie stavov vytvoris kodovanu mapu prechodov a potom pomocou matice toho druheho automatu vyrobis budiace funkcie...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: LS
« Reply #134 on: 18.12.2007, 17:53:26 »
mam 2 budiace fcie q0 a q1 a automat typu RS. len is nesom isty ze ktora fcia sa pripaja na SET a ktora na RESET...neviete niekto nahodou presne?

a akym automatom by ste to riesili? Mealy ci Moore? thx
« Last Edit: 18.12.2007, 18:39:38 by buhehe »

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #135 on: 18.12.2007, 18:57:27 »
mam 2 budiace fcie q0 a q1 a automat typu RS. len is nesom isty ze ktora fcia sa pripaja na SET a ktora na RESET...neviete niekto nahodou presne?

a akym automatom by ste to riesili? Mealy ci Moore? thx

no podla toho ako mas tu maticu automatu... standardne je q0 na r a q1 na s
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: LS
« Reply #136 on: 18.12.2007, 20:33:20 »
no ludkovia, takze odovzdavanie u Haulisa je dost zaujimave... ako sa cely semester kukal do tych papierov co mal na cvikach a velmi z nich nevedel vyjst, tak teraz z mojich zadani velmi dobre vedel, ze to mam zle, ze mi tam chybaju medzikroky pri vypoctoch atd...
proste prestuduje si cele zadanie a pyta sa na vsetko co je zle, alebo co mu nie je jasne. takze ludia davajte si bacha!

a este aj strhava body za aktivitu, i ked som pri tabuli len raz nevedel co mam robit a len raz chybal na cviku :( no je to proste haluz.

ale hlavna vec, ktora zaujima mna je, ze mam zapich za 16, sice minimalny, ale mam  :thumbsup:

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: LS
« Reply #137 on: 19.12.2007, 18:48:28 »
nahodou nema dakto daco take? :emot-prettywink: ze :

Urobte syntezu obvodu tvoriaceho el. zamok, ktory sa otvara po postupnosti vstupnych stavov "X2X2X1X3". Po kazdej inej vstupnej postupnosti sa objavi poplachovy signal. Pri navrhu pouzite EA typu RS a LC typu NOR.


paly-sk

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 208
    • View Profile
    • Flexi Systems
Re: LS
« Reply #138 on: 19.12.2007, 18:57:48 »
nahodou nema dakto daco take? :emot-prettywink: ze :

Urobte syntezu obvodu tvoriaceho el. zamok, ktory sa otvara po postupnosti vstupnych stavov "X2X2X1X3". Po kazdej inej vstupnej postupnosti sa objavi poplachovy signal. Pri navrhu pouzite EA typu RS a LC typu NOR.



Sak toto zadanie je vypracovane na ftp. Nepozeraj tam na znenie zadanie, lebo giertel tam napisal zamok x2x3x1x3x2, no vypracoval pre x2x2x1x3, ked si dobre pamatam ;-) takze nezufaj, len dufaj, ze je to dobre
Jabber: paly@jabbim.sk
Web: www.flexisystems.sk

maTo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1111
    • View Profile
Re: LS
« Reply #139 on: 20.12.2007, 03:52:24 »
idem popatit si ma kus potesil asik :D

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #140 on: 20.12.2007, 06:05:06 »
Len ci aj skuska bude taka, zevraj len priklady budu :(

Tak toto by som rad mal overene, lebo ked maju byt a naozaj budu len priklady, tak to bude pohodicka a mozem si skrtat jednu skusku :)

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: LS
« Reply #141 on: 20.12.2007, 07:01:11 »
tak pokial ja viem ta nebudu len priklady


zrobis 2 priklady   1 z prvej a 1 z druhej casti (znenia prikladov su totozne so zneniami zadani)

a potom ustny pohovor pozostava z nejakej pseudoobhajoby svojich zadani

teda sa bude pytat preco toto tak a preco nie tak      no a treba mat dobre argumenty :)


joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #142 on: 20.12.2007, 15:26:33 »
tak pokial ja viem ta nebudu len priklady


zrobis 2 priklady   1 z prvej a 1 z druhej casti (znenia prikladov su totozne so zneniami zadani)

a potom ustny pohovor pozostava z nejakej pseudoobhajoby svojich zadani

teda sa bude pytat preco toto tak a preco nie tak      no a treba mat dobre argumenty :)



 tak kym to bude pseudoobhajoba zadani, tak je to tiez v pohode..... dufam ze nema niekto tretiu variantu, ze sa budem musiet ucit teoriu, lebo to uz v pohode nebude

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #143 on: 20.12.2007, 16:42:06 »
tak ja neviem... u nas bolo tak, ze ak ta nahodou skusal tvoj cviciaci (tak to mali dakedy podelene, ze kto cvicil, aj skusal), tak to bolo v pohode a teorke si sa vyhol, maximalne dali nejaku zakladnu easy otazku, co si zo seba nejako vypotil... ak ta vsak skusal baca, teorke sa nedalo vyhnut = tusim teraz to skusa len baca. V ramci LS je nejakych 170 teoretickych otazok, ale nelakajte sa - vacsina ma len jedno-dvojvetnu odpoved. skutocne halusky su az na konci a tamto si proste treba nejako nasilu zapamatat alebo pochopit (poobdivujem toho cloveka, co sa do toho pusti) alebo sa na to vybodnut a cakat, ze ich nedostane (moj uspesny pripad). Dobre naucenie teorie trvalo mne osobne jeden vikend, a to som si ten koniec dva razy precitala ;).
Smola je v tom, ze teoreticke otazky dostanes real-time, taze az ked si sadnes ku panovi Bacovi = ten ti hned opravi pisomku (najde aj najmensiu chybicku, podrbe ta tak, ze ti je jasne, ze si nespravil, ale nakoniec ti strhne len par bodov - asi taktika ;)) a da ti dve otazky - jednu z prvej polky a druhu z druhej polky teoretickych otazok - odpovedas bez pripravy, iba zamysliet sa mozes na par sekund :). ale velmi pomaha a ked sa vies vykrucat a pocuvas co hovori a snazis sa na to nieco nadviazat, tak mas skusku bez problemov ...  :thumbsup:
Inac neviem ako je to u vas, ale nas vzdy na zaciatku vyzval, aby sme sa este pred napisanim pisomky sami ohodnotili - da potom vacsinou o stupen lepsiu znamku (ale bacha, ja som si dala D, on mi dal C, kamos si dal A, tak ho zacal aj skusat ako na A, chlapik moc nevedel, tak ho vyhodil, ze predsa mu neda horsiu znamku, ked sa pripravoval na A :)).  bu
Inac LS je v pohode, hoci niektori ludia tam chodili ako na klavir - myslim, ze minimum ludi to opakovalo, vacsinou totalne stratene pripady, s bacom sa totiz stale da nejako dohodnut, len treba skusat, je jeden z tych ucitelov, co nikomu nechce zle = zda sa, ze vyzaduje sice vela, ale naroky take vysoke nema ani zdaleka ;) Tak good luck!  :xmas:  :beer1: 
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: LS
« Reply #144 on: 20.12.2007, 17:06:20 »
tak ako vravi ywetka..s bacom sa da dohodnut..napr ked sme spravili priklady a na teorii sme totalne pohoreli, tak uz stacilo prist na dalsi termin iba teoriu povedat ;) ...dokonca, ked mal dobru naladu, tak ti dovolil z tych otazok si vybrat, ktoru chces (stylom: povedz si nejake cislo a dal ti otazku od zaciatku a od konca, podla cisla, ktore si povedal...cize ked si povedal 15, tak dal 15.otazku a potom [(celkovy pocet otazok) - 15]).
ja som tam mal smolu, ze akurat, ked ma volal, bol som na WC, tak zavolal dalsieho spoluziaka. kedze uz boli vsetci hladni a bolo okolo obeda, tak mu dovolil povedat si cislo a chalan bol za vodou :) ja som siel potom po obedednajsej prestavke a nejak som sa nevedel chytit na jeho otazky  ah: ale nebojte sa, nechcem vas strasit. kedze uz bol pomaly koniec skuskoveho a mne zostavali este nejake 2 skusky, tak som sa s nim dohodol ci by sa nedalo doskusat ma aj v prvom tyzdni letneho semestra a nemal s tym problem..
cize, ako vravi ywetka. sice tazky predmet, baca sa tvari, ze pozaduje toho vela, ale on aj cviciaci skusaju tak, ze sa z vas vydoluju aj to, co si myslite, ze neviete a da sa s nimi nejako dohodnut ;)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: LS
« Reply #145 on: 20.12.2007, 22:46:24 »
jo, lenze my by sme mali mat na teoretickej casti obhajobu zadania podla toho, co vravel baca na cviku, a nie tych vela otazok

tak potom neviem... ale nezda sa mi, ze by ho nekaralo dat aj teoriu, ved na skuske to zvycajne bola jeho oblubena cast ;) ... a aj na statniciach zahrnaju tie dve otazky z LS celu teoriu, co mate teraz... hm, nejako sa mi to nezda - naco potom robil teoreticke prednasky?  :h_huh:  bv  :whacko:

ale drzim palce, aby ste to mali bez nej  :h_wink:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: LS
« Reply #146 on: 21.12.2007, 05:07:53 »
na uja bacu nemozem povedat krive slovko, prave som si pozeral a pridal mi bodik k prvemu zadaniu (na ktorom som takmer nic neopravil) takze finalny zapocet je 28b, co je viac ako som cakal, hlavne potom co som z toho bol na cviceniach nasledujucich za prvym zadanim velmi mimo...
takze som zvedavy na skusku... nakoniec som to ako tak pochopil, ale som zvedavy na teoriu (a ako to vlastne bude)...
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

joker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 598
  • Na zazraky neverim, ja sa na nich spolieham
    • View Profile
Re: LS
« Reply #147 on: 21.12.2007, 19:26:50 »
Quote from: ywetka
skutocne halusky su az na konci a tamto si proste treba nejako nasilu zapamatat alebo pochopit (poobdivujem toho cloveka, co sa do toho pusti)
no tak ma potom mozes obdivovat, lebo ja tomu chapem ( kedze sme to mali na strednej ), ale ze ci pochopim aj tie jeho otazky a tu teoriu, co tam ma popisanu, tak to uz neviem.


Ked skusa cviciaci, tak mne je to asi jedno, kedze mojim cviciacim bol Baca, ale ked bude tak, ako hovorite, tak to potom sa fakt nie je coho obavat.. :)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: LS
« Reply #148 on: 03.01.2008, 05:13:26 »
moe toto sa neda naucit, toto je bullshit, toto je konec :((((((((((((

KTO MA TO NAUCI ??? ZAPLATIM :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: LS
« Reply #149 on: 03.01.2008, 05:42:06 »
Teoriu sa nemame ucit, ze budu len take priklady co boli na prve a druhe zadanie z LS. Takze trebalo by zozbierat svetky zadania co su plne funkcne a hodit dakde na FTP a podla nich sa ucit. Vraj ustna skuska bude obhajoba tych zadani, cize im treba nejak chapat :/
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...