Author Topic: Tjava  (Read 48435 times)

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #175 on: 21.05.2009, 00:40:22 »
ja sa cestne priznam, ze (s pomocou netbeansu pri jednej otazke) som max ziskala 50 aj daco, cize np ;) toto su otazky pre expertov v jave, ktori si z toho robia plnohodnotne, svetom uznavane certifikaty, cize pohoda :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #176 on: 21.05.2009, 01:28:21 »
nie... to sú otázky len čiastočne pre expertov... inak to sú otázky pre tých, čo sa učia api naspamäť... a takí nie sú normálni :P
All code is crap.

42

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #177 on: 21.05.2009, 02:18:03 »
nie... to sú otázky len čiastočne pre expertov... inak to sú otázky pre tých, čo sa učia api naspamäť... a takí nie sú normálni :P
no netreba sa ucit veci naspamat, to je pravda.. a boli tam aj take otazky, ale vacsinou boli z velmi sirokeho spektra, ktore bezny programator ani nevyuzije.. ja osobne som nikdy netusila napr. to, ze ked dam v maine vypis:
system.out.print(~4);
tak to vypise -5.. ale na co mi to bude (nechcem povedat skaredo, ta poviem ze na prt...)? to su take pikosky toho jazyka, ktore si nastuduje taky clovek, ktoreho to nenormalne bavi a chce vediet vazne vsetko (a chce certifikat :D). Ale vela otazok tam bolo takych, ze stacilo porozmyslat a clovek na to prisiel, treba vsak poznat technologiu.. Napr. casti o vlaknach mi vysli zle, lebo som ich pouzivala velmi malo zatial a nepamatam si presne veci.. Ale ked to pouzivas, vies si odvodit vysledok.. :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #178 on: 21.05.2009, 02:38:51 »
ja s tebou súhlasím :) na normálne použitie sú tie veci na nič... a certifikáty tiež :P môžeš mať certifikát, ale ak nvš kódiť, je ti na nič :D
len ono, mne to napr. nahádzalo asi polovicu otázok typu, že čo robí taká a taká metóda... alebo doplň metódu, aby to urobilo niečo také... alebo aký bude výstup kompilátora, ak bude nejaký kód... a to ak nvš, aké metódy a v akom tvare sú definované v nejakej triedy a v nejakom package, tak nemáš šancu...
to sú nezmyselné otázky... to sa tak používať učia fakt len idioti... treba vedieť syntax, paradigmy, použiť to... triedy, metódy a api sa dá vždy vyhľadať...
All code is crap.

42

neonfish

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #179 on: 21.05.2009, 03:34:19 »
na skuske je aj ustna cast s Porubänom ??  lebo daco sa mi mari ,ze take daco spominal na prednaskach.,..

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #180 on: 21.05.2009, 04:09:31 »
na skuske je aj ustna cast s Porubänom ??  lebo daco sa mi mari ,ze take daco spominal na prednaskach.,..

ti, co maju samostatne zadanie tak ho obhajuju

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #181 on: 21.05.2009, 04:13:23 »
tak zelam vsetkym vela stastia na zajtra a nech sa nestretneme na opravaku :hug: :hammer:

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #182 on: 21.05.2009, 07:07:47 »
ja s tebou súhlasím :) na normálne použitie sú tie veci na nič... a certifikáty tiež :P môžeš mať certifikát, ale ak nvš kódiť, je ti na nič :D
len ono, mne to napr. nahádzalo asi polovicu otázok typu, že čo robí taká a taká metóda... alebo doplň metódu, aby to urobilo niečo také... alebo aký bude výstup kompilátora, ak bude nejaký kód... a to ak nvš, aké metódy a v akom tvare sú definované v nejakej triedy a v nejakom package, tak nemáš šancu...
to sú nezmyselné otázky... to sa tak používať učia fakt len idioti... treba vedieť syntax, paradigmy, použiť to... triedy, metódy a api sa dá vždy vyhľadať...

Ta a ty si vravis programator? Sa prebud....

Pises absolutne scestne a vkuse len omielas ze API sa da kuknut, to ze paradigmy musis vediet je absolutne jasne. To by si mohol pomaly vsetko kukat bo sak to sa da predsa najst...

Dobry koder musi vediet aj dost API sak nebudes vsetko stale hladat a ked sa pytaju na dake metody tak je to normalne tak isto ako na ktorom riadku abo aku chybu ti vypise kompiler... To ze clovek je v cusasnosti hyckany vyvojovymi prostrediami a sa nad takymito chybami ani nezamysla je vec druha. Sa stavim ze kebyze je to o C# co vies zrejme lepsie jak Javu tak by si ine veci pisal.

Certifikaty su na nic? Podla teba mozno ale v serioznych firmach sa robia dost casto povinne... Ina vec su studentske ojebky.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #183 on: 21.05.2009, 08:07:32 »
aj čítaj, čo píšem... až potom odpisuj...

pre c# platí to isté... c# a java sú si strašne podobné... a áno, c# viem lepšie... ale platí to isté - metódy sa dajú vyhľadať (samozrejme, ak človek vie, ako na to :P)...

čo máš z certifikátu, ak nvš kódiť? ťa vyhodia rýchlo z roboty... certifikáty sa robia, ale často na špecifické veci, potrebné pre konkrétnu firmu alebo projekt...

api sa človek naučí používaním do istej miery... určite ty doma nič nerobíš, len sa učíš triedy a metódy naspamäť... no jasne :P so lame, my dear, so lame :P :D

diplomovku mám písanú v c# a vo vim... to robí úplne úžasné intellisense :P lepšie ako eclipse, netbeans a vs dokopy :P
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #184 on: 21.05.2009, 08:10:52 »
aby som nezabudol ;)

ešte ma fascinuje tvoja schopnosť presne vedieť, čo ja vm, čo by som ja urobil, čo dokážem, čo som chcel a pod. :) to si tu už prezentoval viac krát na tomto fóre :D
All code is crap.

42

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #185 on: 21.05.2009, 08:21:12 »
Zas bavis mudreho a pises o nicom...

Metody sa daju pohladat, to ano ale nie ze jak ty pises ze sak naco sa ich ucit alebo nieco podobne sak aj tak sa daju kuknut ked bude treba...

Certifikaty som nepisal ze treba robit, ale ze vo firmach sa zvyknu robit taze zas prekrucas... Certifikat nema vela krat spolocne s tym co vies robit, sak to je aj vidno z toho jak sa robia CCNA testy u nas... Ja som tiez nic take nepisal ze ked mas certifikat tak vies kodit, to si si zas ty prekrutil...

To neviem teraz ci s tym Vim si dakoho chcel uhurit abo co...

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #186 on: 21.05.2009, 08:38:49 »
Inak co sa tyka toho testu ta ja som robil uplne bez pomocok ala NetBeans a mal som 60% s tym ze o pol tretej rano klikat... 60 otazok som si dal... Je ale jasne ze clovek musi poznat aj Java API kus bo aj take otazky tam su...

Asi tak jedna mi proste vobec nedavala zmysel, teda jej moznosti inak sa celkom dalo len to su take chytaciky male tam...

A dakto pisal ze je to tazke ta ani moc nie. V porovnani s SCJP kde boli omnoho vecsie finty a vychytavky podla mna

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #187 on: 21.05.2009, 08:53:33 »
hovorím, čítaj, čo píšem :) potom sa môžeme baviť normálne :) dovtedy to nemá zmysel :) vyberáš si z toho, čo sa ti hodí...
All code is crap.

42

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #188 on: 21.05.2009, 09:12:54 »
citam a reagujem. ty nevies dalej reagovat...

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #189 on: 21.05.2009, 14:40:38 »
hej, presne to je ten problém...
All code is crap.

42

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #190 on: 21.05.2009, 16:04:31 »
ja s tebou súhlasím :) na normálne použitie sú tie veci na nič... a certifikáty tiež :P môžeš mať certifikát, ale ak nvš kódiť, je ti na nič :D
len ono, mne to napr. nahádzalo asi polovicu otázok typu, že čo robí taká a taká metóda... alebo doplň metódu, aby to urobilo niečo také... alebo aký bude výstup kompilátora, ak bude nejaký kód... a to ak nvš, aké metódy a v akom tvare sú definované v nejakej triedy a v nejakom package, tak nemáš šancu...
to sú nezmyselné otázky... to sa tak používať učia fakt len idioti... treba vedieť syntax, paradigmy, použiť to... triedy, metódy a api sa dá vždy vyhľadať...

Ta a ty si vravis programator? Sa prebud....

Pises absolutne scestne a vkuse len omielas ze API sa da kuknut, to ze paradigmy musis vediet je absolutne jasne. To by si mohol pomaly vsetko kukat bo sak to sa da predsa najst...

Dobry koder musi vediet aj dost API sak nebudes vsetko stale hladat a ked sa pytaju na dake metody tak je to normalne tak isto ako na ktorom riadku abo aku chybu ti vypise kompiler... To ze clovek je v cusasnosti hyckany vyvojovymi prostrediami a sa nad takymito chybami ani nezamysla je vec druha. Sa stavim ze kebyze je to o C# co vies zrejme lepsie jak Javu tak by si ine veci pisal.

Certifikaty su na nic? Podla teba mozno ale v serioznych firmach sa robia dost casto povinne... Ina vec su studentske ojebky.
nesuhlasim, znalosti api sa netreba explicitne ucit, vsetko prichadza s praxou. mozes sa to ucit, ale pokial to nepouzijes, je ti to na prt - to znamena: ano, vediet api, ale ne sposobom ze naucim sa, ale sposobom ze programujem a co potrebujem, to si pozriem v api a tym sa ucim
certifikaty su povinne vo firmach, ale su casto len formalitou, resp. testom firmy, akych schopnych maju zamestnancov
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #191 on: 21.05.2009, 18:26:32 »
chcel by som sa opytat ci niekto tento tyzden odovzdaval miny pri vaclavikovi a ci este daval osem bodov bez obhajoby

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #192 on: 21.05.2009, 20:11:16 »
chcel by som sa opytat ci niekto tento tyzden odovzdaval miny pri vaclavikovi a ci este daval osem bodov bez obhajoby

Hej ešte daval.

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #193 on: 22.05.2009, 03:42:31 »
znalosti api sa netreba explicitne ucit, vsetko prichadza s praxou. mozes sa to ucit, ale pokial to nepouzijes, je ti to na prt - to znamena: ano, vediet api, ale ne sposobom ze naucim sa, ale sposobom ze programujem a co potrebujem, to si pozriem v api a tym sa ucim

dobre vystihnute :)

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

sunar007

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #194 on: 26.05.2009, 02:14:26 »
neviete, či tento týždeň sa dá ešte odovzdávať zadanie?

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #195 on: 26.05.2009, 02:20:29 »
neviete, či tento týždeň sa dá ešte odovzdávať zadanie?

Zápočet sa dá získať najneskôr do dvoch týždňov od začiatku skúškového obdobia. Takže čím skor sa skontaktuj so svojím cvičiacim a dohodni sa s ním.

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #196 on: 26.05.2009, 03:32:03 »
kedy koncia dva tyzdne skuskoveho? prosim, treba mi zapocet zo semestralky a sa mi nechce robit referat :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #197 on: 26.05.2009, 05:07:07 »
kedy koncia dva tyzdne skuskoveho? prosim, treba mi zapocet zo semestralky a sa mi nechce robit referat :D

Tento týždeň ešte.
« Last Edit: 26.05.2009, 05:08:45 by drtic »

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #198 on: 26.05.2009, 13:50:31 »
vdaka
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Tjava
« Reply #199 on: 27.05.2009, 22:54:16 »
neviete niekto kedy a kde sa da tento tyzden odovzdat zadanie z javy u vaclavika?