Author Topic: Objektove programovanie  (Read 152432 times)

ropman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 187
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #150 on: 11.03.2009, 20:41:18 »
ohladom tych veci - na nete je plno materialov k tomu, to je jedna vec, druha vec je, ked budes robit vo firme, tiez si budes ku kazdej prkotine stale pytat materialy a neviem co vsetko mozne... sak trochu samostatnosti by nezaskodilo.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #151 on: 11.03.2009, 20:56:21 »
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
a ty stihas vsetko na cviku spravit?

radix... ale to je nepodstatné... on nemusí... hlavne aby cvičiaci mali všetko na cviko pripravené...
po tomto výstupe by som na mirekovom mieste prestal hľadať akékoľvek materiály... len by som zverejnil tému cvika... plus ešte dal to, čo sa bude robiť na ďalšom cviku - tie zadania na cviko, čo tam mirek dáva... a hneď by ste mali všetci, čo by ste chceli...
All code is crap.

42

timwood

  • Guest
Re: Objektove programovanie
« Reply #152 on: 11.03.2009, 22:54:32 »
tie zadania na cviku aj tak za vela nestoja..tych vytahov mam uz pokrk :)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #153 on: 11.03.2009, 23:23:02 »
radšej niečo komplet textové? ;) :D
All code is crap.

42

timwood

  • Guest
Re: Objektove programovanie
« Reply #154 on: 11.03.2009, 23:28:17 »
no skor nieco take klasicke..ale to len ja som taky suchar..

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #155 on: 12.03.2009, 00:09:20 »
no skor nieco take klasicke..ale to len ja som taky suchar..
co je to take klasicke? uved priklad lebo ja neviem co myslis bn

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #156 on: 12.03.2009, 00:12:29 »
ja tiež nvm, čo je to klasické... ten príklad so shapmi je častý aj v knihách a pod...
All code is crap.

42

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #157 on: 12.03.2009, 03:46:56 »
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
a ty stihas vsetko na cviku spravit?

radix... ale to je nepodstatné... on nemusí... hlavne aby cvičiaci mali všetko na cviko pripravené...
po tomto výstupe by som na mirekovom mieste prestal hľadať akékoľvek materiály... len by som zverejnil tému cvika... plus ešte dal to, čo sa bude robiť na ďalšom cviku - tie zadania na cviko, čo tam mirek dáva... a hneď by ste mali všetci, čo by ste chceli...

No podla mna je normalne aby mal cviciaci vsetko na cviko pripravene...podla teba nie?  A ked aj nema tak nech sa radsej tvari ze ma lebo to potom posobi dost neprofesionalne.

Zas na druhu stranu som fakt rad, ze cvika a material na moodli (nielen k OP) vyzeraju tak ako vyzeraju, je za tym kus roboty to hej...

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #158 on: 12.03.2009, 04:03:23 »
jebat robotu :D :D :D jaby som radsej pokecoval toje lepsie
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #159 on: 12.03.2009, 04:51:10 »
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
a ty stihas vsetko na cviku spravit?

radix... ale to je nepodstatné... on nemusí... hlavne aby cvičiaci mali všetko na cviko pripravené...
po tomto výstupe by som na mirekovom mieste prestal hľadať akékoľvek materiály... len by som zverejnil tému cvika... plus ešte dal to, čo sa bude robiť na ďalšom cviku - tie zadania na cviko, čo tam mirek dáva... a hneď by ste mali všetci, čo by ste chceli...

No podla mna je normalne aby mal cviciaci vsetko na cviko pripravene...podla teba nie?  A ked aj nema tak nech sa radsej tvari ze ma lebo to potom posobi dost neprofesionalne.

Zas na druhu stranu som fakt rad, ze cvika a material na moodli (nielen k OP) vyzeraju tak ako vyzeraju, je za tym kus roboty to hej...
skusal si ucit? ja ano a ver mi ze pri tej odozve co mas ta to casto omrzi daco vymyslat...ak si sikovny cvika nepotrebujes ak si duty nepomozu ti
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #160 on: 12.03.2009, 06:00:23 »
no nic ine mu ani neostava jak vymysliet si to na hodine.... ved nestiha mat ani den pred cvikom vypracovany material k cviku.... Odvolavat sa na google vie aj moja sestra...
a ty stihas vsetko na cviku spravit?

radix... ale to je nepodstatné... on nemusí... hlavne aby cvičiaci mali všetko na cviko pripravené...
po tomto výstupe by som na mirekovom mieste prestal hľadať akékoľvek materiály... len by som zverejnil tému cvika... plus ešte dal to, čo sa bude robiť na ďalšom cviku - tie zadania na cviko, čo tam mirek dáva... a hneď by ste mali všetci, čo by ste chceli...

No podla mna je normalne aby mal cviciaci vsetko na cviko pripravene...podla teba nie?  A ked aj nema tak nech sa radsej tvari ze ma lebo to potom posobi dost neprofesionalne.

Zas na druhu stranu som fakt rad, ze cvika a material na moodli (nielen k OP) vyzeraju tak ako vyzeraju, je za tym kus roboty to hej...

však na cvikách bolo všetko pripravené... mali ste návod, ku tomu, čo ste mali robiť na cvikách ako aj na tých cvikách predtým... takisto vám mirek všetko vysvetlil a pod... takisto ste vedeli dopredu, aká bude téma...
tak ja nevidím problém...

to, čo ste nemali, to boli priame linky na msdn... to nie je súčasť cviká... materiály ku teórií máte na moodle (aj keď to je na polemiku, aký dobrý je ten materiál, ak je tam to, čo tam bývalo), takisto je toho neuveriteľne veľa na webe... len vy ste leniví dať do google 3 slová a 2x kliknúť...
All code is crap.

42

wajo666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #161 on: 12.03.2009, 06:07:29 »
k tej buducej teme co je jak tak vyvesena na moodle/wiki to poctenicko

dedičnosť - http://www.inet.sk/clanok/2425/programujeme-v-jazyku-c-diel-32-oop-v
volanie konštruktora predka (base) - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hfw7t1ce.aspx
virtual - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/9fkccyh4(VS.80).aspx#
override - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ebca9ah3(VS.71).aspx

staci toto checknut?? snad mr B aj odpise  ;) a abo nejakuprensi poziadavky  bu bu bo dajak ta bleskovka nebol moc potom dobry napad

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #162 on: 12.03.2009, 06:21:21 »
- msdn je skvelý zdroj... to je základ... base, virtual a override z msdn stačí...
plus - moje odporúčanie - keywords abstract a sealed (toto nebude, imo, ale pre tých, ktorí majú záujem s tým robiť ďalej, tak si to pozrite)
- inheritance... mne sa osobne inet.sk nepáči... ten seriál je divný, v niektorých veciach... tiež by som toto pozrel na msdn radšej :) http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms173149.aspx
- pozrieť si "object" - základná trieda, od ktorej všetky dedia... to je nutnosť... http://msdn.microsoft.com/en-us/library/9kkx3h3c(VS.71).aspx

EDIT: tam ku tomu oveľa viac toho ani nie je... toto je úplný základ a stačí to - na pochopenie, o čom to je, a aj na použitie v programoch...
« Last Edit: 12.03.2009, 06:25:14 by Agamemnon »
All code is crap.

42

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #163 on: 12.03.2009, 13:50:02 »
no ale zato aj na msdn sa najdu doslova hluposti taze netreba msdn brat ako svetu bibliu :) ....tolen tak rada do zivota
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #164 on: 12.03.2009, 15:36:49 »
http://poznavame-c-msnet.wz.cz/ zazenie nudu ked nieje poruke wifi ;)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #165 on: 12.03.2009, 16:11:09 »
no ale zato aj na msdn sa najdu doslova hluposti taze netreba msdn brat ako svetu bibliu :) ....tolen tak rada do zivota

vsade sa najdu aj blbosti :D ale ako ref. guide je velmi dobry
All code is crap.

42


Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #167 on: 13.03.2009, 03:32:37 »
hehe, inf. v materskom jazyku nie je :) takže, kto chce pôsobiť v oblasti inf., tak musí minimálne rozumieť anglicky do takej miery, aby dokázal čítať a rozumieť zahraničným materiálom
All code is crap.

42

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #168 on: 13.03.2009, 04:30:57 »
a to treba brat do uvahy este aj to, ze za matersky jazyk ma vela ludi madarcinu ;D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #169 on: 13.03.2009, 04:54:29 »
to máš jedno :) kým to nie je angličtina, tak to je o ničom - vo vzťahu k inf :)
All code is crap.

42

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #170 on: 13.03.2009, 22:25:55 »
Som si tak z nudy precital sekciu Podvodne Konanie na wiki:

Podvadzanie:
"Použitie nedovolených materiálov ako napr. tlačených kníh, poznámok alebo počítačových programov pri príprave zadania alebo počas skúšky."

...cize pri priprave zadania mam zakazane ucit sa z tlacenych knih ;D

+

"Odovzdávané zadanie, v ktorom je možné preukázať podvádzanie alebo plagiátorstvo, nie je neakceptovateľné."

...co znamena ze taketo zadanie je akceptovatelne ;D

 :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up:

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #171 on: 13.03.2009, 23:06:39 »
Som si tak z nudy precital sekciu Podvodne Konanie na wiki:

Podvadzanie:
"Použitie nedovolených materiálov ako napr. tlačených kníh, poznámok alebo počítačových programov pri príprave zadania alebo počas skúšky."

...cize pri priprave zadania mam zakazane ucit sa z tlacenych knih ;D

+

"Odovzdávané zadanie, v ktorom je možné preukázať podvádzanie alebo plagiátorstvo, nie je neakceptovateľné."

...co znamena ze taketo zadanie je akceptovatelne ;D

 :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up:

fiha - tiez som sa pobavil. diky za hint :-)))
So say we all!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #172 on: 13.03.2009, 23:09:50 »
Som si tak z nudy precital sekciu Podvodne Konanie na wiki:

Podvadzanie:
"Použitie nedovolených materiálov ako napr. tlačených kníh, poznámok alebo počítačových programov pri príprave zadania alebo počas skúšky."

...cize pri priprave zadania mam zakazane ucit sa z tlacenych knih ;D

+

"Odovzdávané zadanie, v ktorom je možné preukázať podvádzanie alebo plagiátorstvo, nie je neakceptovateľné."

...co znamena ze taketo zadanie je akceptovatelne ;D

 :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up: :thumbs-up:

este k tomu prvemu - tam je napisane, ze o podvadzanie sa jedna v pripade pouzitia NEDOVOLENYCH materialov. a pokial viem, tak nebolo nic specifikovane ako NEDOVOLENY material pri priprave zadania. o NEDOVOLENYCH materialoch sa da hovorit v pripade skusky alebo bleskofky.
« Last Edit: 13.03.2009, 23:23:07 by mirek »
So say we all!

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #173 on: 14.03.2009, 00:22:54 »
Ja neviem cela ta veta mi pride nejaka divna... Ale samozreme ze vseci chapeme co tym chcel basnik povedat :)


ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Objektove programovanie
« Reply #174 on: 14.03.2009, 00:38:55 »
to si zvykaj.. bezne sa to pise tak, aby si z toho nevysiel - a potom sa to obratilo proti tebe.. ;D
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/