Author Topic: Informatika - akych ucitelov?  (Read 32312 times)

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Informatika - akych ucitelov?
« on: 04.09.2008, 22:18:07 »
Vysli teraz take news, ze aj druhaci si robia rozvrh sami ale len v letnom semestri vid: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/aktuality

Tak by som poprosil ludi co uz tieto predmety maju za sebou zeby odporucili nejakeho dobreho cviciaceho (dobrych cviciacich) na kazdy predmet. Dobreho v tom zmysle, ze aj daco nauci, pripadne nauci a je s nim aj sranda (nieco ako plavka, paralic, dano, tomcikova). Ked uz musim do skoly tak nech to ma nejaky vyznam, vyspat sa mozem aj doma.

Tak su to tieto predmety:
  • Objektove programovanie (prednasky Havlice/Tomášek)
  • Udajove struktury a algoritmy (prednasky Simonak)
  • Databazove systemy (prednasky Telepovska)
  • Technologie Java (prednasky Poruban)
  • Pocitacove siete (prednasky Jakab)
  • Programovanie v prostredi .NET (prednasky Szabo)
« Last Edit: 06.09.2008, 03:00:17 by Squirrel_sK »
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #1 on: 04.09.2008, 22:35:56 »
objektove -> mirek, eqo, ywetka
usa -> plocica bol imho v pohode
java -> vaclavik, poruban
siete -> tam su vsetci fajn
.NET budete mat so szabom aj cvika zrejme
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #2 on: 04.09.2008, 22:36:41 »
OP: mirek a eqo sú dobrí... o ywetke sa tiež hovorí, ale osobné skúsenosti nemám
DBS: kunštár bol v pohode... telepovská je na cvikách tiež v pohode, ak sa nerobí bordel... horšie je to už na skúške...
Java: porubän je vynikajúci... samuelis opak :)
.net: to bude cvičiť kto? aj niekto iný ako szabo? szabo je inak v pohode...
All code is crap.

42

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #3 on: 04.09.2008, 22:50:11 »
Poviem z vlastnej skusenosti -

OP: Mal som Mireka - tazky pohodak + vie o com toci , spominam s usmevom :thumbsup: 5/5
USA: Mal som Simonaka - rozumie tomu co uci aj ked ne vzdy vie vsetky vysvetlit extra zrozumitelne, inac tradicna flegma, cvika s nim boli vlastne o vlastnej praci + otazky ked si mal problem, hodnotim ho tak na 3,75/5 az 4/5
Java: Porubän - Skvela volba, chlapik je macher, vie vysvetlit poradit, hlavne sa vyzna a ma ppc prednasky 5/5
Siete: To som mal s Giertlom - Toto je ESO :D sranda hodiny, vyzna sa, dobre vysvetli ak si daco z kurikula nepochopil 5/5

.NET som nemal a DBS budem mat az teraz v tretom.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #4 on: 05.09.2008, 01:49:53 »
Ja by som k tomu asi tolko povedal, ze je to dost aj o cloveku samom, niekomu moze prist cviciaci ako super a niekomu ani nie... Ale moje nazory su taketo ...

Objektove programovanie - Mirek je fajn typek, v pohode cvika a keby sa mi aj C# pacil, tak jeden z najlepsich predmetov...

Udajove struktury a algoritmy - Plocica akoze v pohode, on je zas taky realista, vysvetli aby sa nepovedalo, ale nebude sa moc s tym jebat pri tabuli zbytocne, bo vecsina ludi to ma aj tak na haku, ale ked sa ho daco spytas, tak vie fajne zas poradit, teda pokial vobec daco robis na cvikach ...

Databazove systemy - my to budeme mat az v tretiaku, taze neviem...

Technologie Java - akoze Poruban, to je klobuk dole typek, na prednasky som rad chodil, ma dobry styl vysvetlovania, teda to boli jedine prednasky de som chodil dany semester... Na cvikach som mal Vaclavika, akoze vyzna sa tiez ale zeby bol spravodlivy, tak to urcite by som pochyboval, v tom ma utvrdzuje to co sa robilo pri nom na cvikach a aj pri odovzdavani zadania bol cudny... Dalsia vec je ze on dost uprednostnuje ludi ktori sa zaujimaju (cize sa mu fajne vtieraju), co sa mi napriklad nepacilo pri vybere bakalarky napr. (Toto sa napr. u Porubana nestalo, on dal sancu hocikomu, co znaci ze je fakt spravodlivy, ved ja mam u neho bakalarku a to som ani vlastne zadanie z Javy nerobil)...

P.S. ako som pisal vyssie kazdy ma vlastny nazor a mne proste tak Vaclavik pripada... Inak keby ho dakto zacal obranovat (daky pribina abo iny vtierak), tak z Javy som mal Bcko (a to aj kvoli tomu ze mi dal menej bodov za zadanie), takze nieje to len vykrik typka co bol z daneho predmetu vyhukany...

Pocitacove siete - Feco fest a fest pohodak, fajne s nim, ale ked mam pravdu povedat, tak som este nepocul aby hocikto pravom nadaval na hocikoho z cviciacich co maju cvika zo sieti, su to mladi ludia a tak to aj beru, sak aj oni studovali a nie kazdy predmet ich bavil (rozumej prechadzali niektore predmety so stastim ci ojebom) ...

Programovanie v prostredi .NET - nemal som...
« Last Edit: 05.09.2008, 01:55:01 by Payne »

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #5 on: 05.09.2008, 05:58:43 »
dakujem za vycerpavajuce info, a este by ma zaujimalo :) oficialne meno ywetky ci eqa, alebo mirek - to je priezvisko?  ah: a este k tomu doplnili take ze aj v zimnom si vyberame povinne volitelne predmety takze pre mna je to
  • Funkcionalne programovanie (prednasky Kollar/Vaclavik)
  • Psychologia

tak poradite aj na tieto nieco?  psychologia by ma bavila, lepsie by bolo cviko s clovekom co ma zaujem aby sme daco z toho mali ako taky typicky ucitel ako to tu bolo napisane ze: ucim lebo musim.
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #6 on: 05.09.2008, 06:20:31 »
mirek - binas
ywetka - adamu...
eqo - rev...
brix will be shat

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #7 on: 05.09.2008, 06:56:58 »
dakujem za vycerpavajuce info, a este by ma zaujimalo :) oficialne meno ywetky ci eqa, alebo mirek - to je priezvisko?  ah: a este k tomu doplnili take ze aj v zimnom si vyberame povinne volitelne predmety takze pre mna je to
  • Funkcionalne programovanie (prednasky Kollar/Vaclavik)
  • Psychologia

tak poradite aj na tieto nieco?  psychologia by ma bavila, lepsie by bolo cviko s clovekom co ma zaujem aby sme daco z toho mali ako taky typicky ucitel ako to tu bolo napisane ze: ucim lebo musim.

O psychologii neviem nic (zvolil som pohodlnu cestu = Etika + Estetika) ale k FaLP-ku ti poviem len tolko:

Mal som Vaclavika - Na cvikach sme robili kazdy co chcel - bud zadanie alebo si behal po nete. Zadanie pozostavalo z 5-tich mensich programov. Ak sa ti to chce ucit, alebo ta to zaujima (nie je to moj pripad) tak to urobis, vysvetlis a mas zapocet. Ak nie tak v nasom rocniku urobili tak, ze ak si odovzdal 2 "programiky" (a je jedno ze ako si ich urobil) tak si dostal minimalny zapich aspon.
Inac Vaclavik sa chopil aj sam zopar prednasok a pokial bol problem tak vedel paradne vysvetlit aj debilovi ;)
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

leniocka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 192
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #8 on: 05.09.2008, 14:18:32 »
ja som mala psychologiu s kotekom a odporucam... on je uplny pohodak... ani sme vela nepisali aj sranda bola a potom si pred zapoctovkou stacilo preletiet skripta co su na nete a bolo ;)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #9 on: 05.09.2008, 16:32:05 »
ja som s "kotekom" mal vacsinu cvik pocas 3 rokov :D
brix will be shat

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #10 on: 05.09.2008, 17:48:14 »
Funkcionalne programovanie?

fraska a to ti poviem ze teda poriadna, na cvikach sa nic nerobilo a vsetci odovzdavali prakticky to same zadanie a kazdy dostal zapocet... Skuska bola stylom, ze bolo stale toto iste, takze kazdy to spravil a bolo kopec ludi co nic nevedeli a mali B alebo aj Acko...

Co sa tyka tych prkotin, tak velmi odporucam etiku, nic nerobis, nic sa neucis, stale tie iste testy a referety z netu potahas...

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #11 on: 05.09.2008, 18:19:27 »
mirek - binas
ywetka - adamuSCINOVA...
eqo - revES...

len doplnenie krizovky :)
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #12 on: 05.09.2008, 19:46:34 »
ja som mala psychologiu s kotekom a odporucam... on je uplny pohodak... ani sme vela nepisali aj sranda bola a potom si pred zapoctovkou stacilo preletiet skripta co su na nete a bolo ;)
ja som mal tiez psychologiu s tichomirom a bolo to celkom v pohode... ;) ... fajn... klud a dalo sa aj pocuvat, ked si mal zaujem ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Akych ucitelov?
« Reply #13 on: 05.09.2008, 20:23:42 »
ja som mala psychologiu s kotekom a odporucam... on je uplny pohodak... ani sme vela nepisali aj sranda bola a potom si pred zapoctovkou stacilo preletiet skripta co su na nete a bolo ;)
ja som mal tiez psychologiu s tichomirom a bolo to celkom v pohode... ;) ... fajn... klud a dalo sa aj pocuvat, ked si mal zaujem ;)

ja som mala psych. s rackovou, aj ta je podla mna uplne v pohode... tie cvika ma vyslovene bavili a tesila som sa na ne.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

tomash

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Akych ucitelov?
« Reply #14 on: 05.09.2008, 22:40:39 »
Fajny predmet zo spolocenskych vied je aj sociologia s Dr. Pesekovou. Len sa stale nieco pyta na cvikach. Ale staci to pocuvat, co tam vravi a clovek chyti hned A, B, C... Ziadne ucenie, len treba odovzdat jednu uvahu. U nas myslim horsie ako C nebolo. Takze flakarina  :beer1:

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #15 on: 06.09.2008, 14:38:05 »
to je tak j****ty  ten is ze ked sa prihlasim na jedno cviko tak ma prihlasi naraz na dve????? dpc co s tym? ???

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #16 on: 06.09.2008, 14:59:31 »
mna keby vobec prihlasilo aspon... dpc.. btw  na javu sa mozem dat k porubanovi aj ked nesom 1. skupina anglicka? :D
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #17 on: 06.09.2008, 15:00:47 »
sade je tam samuelis :D  gj

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #18 on: 06.09.2008, 15:08:50 »
mna keby vobec prihlasilo aspon... dpc.. btw  na javu sa mozem dat k porubanovi aj ked nesom 1. skupina anglicka? :D
mozes ist kam chces
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #19 on: 06.09.2008, 15:22:13 »
mna keby vobec prihlasilo aspon... dpc.. btw  na javu sa mozem dat k porubanovi aj ked nesom 1. skupina anglicka? :D
mozes ist kam chces

len počítaj s tým, že to možno bude po anglicky :)) aj keď malá pravdepodobnosť, ale možné to je
All code is crap.

42

timwood

  • Guest
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #20 on: 06.09.2008, 15:59:30 »
mne FP pripadlo ku Bandakovej jane...co je zac?:)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #21 on: 06.09.2008, 16:00:39 »
rozprava sa s tabulou :) velmi ticho...ja som ju mal na ssai takze neviem ako vysvetluje
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #22 on: 06.09.2008, 16:15:52 »
to na etiku sa treba prihlásiť na ten seminár čo tam je?
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #23 on: 06.09.2008, 16:16:28 »
jo
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Informatika - akych ucitelov?
« Reply #24 on: 06.09.2008, 16:19:51 »
a tie mnou zapísané predmety sa nebudú biť s povinnými predmetmi?lebo ja si môžem len tipnúť aká som št. skupina
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/