Author Topic: Fyzika 2 - Julca  (Read 54428 times)

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #250 on: 12.02.2009, 20:36:19 »
Taaakze zajtra 07:30:01 sa vidime v AF, pozeram ze nas tam bude skoro 40 no, tak dufajme ze otazky budu podobne ako na prvych dvoch terminoch  ::)

CLEMENZAAA

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #251 on: 13.02.2009, 02:20:45 »
držím palce :D
pridem tam, usadím sa, otvorím si pivo, dostanem otázky, vypracujem, a idem domov :D v celku jednoduché :D

atrey

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
  • a ked som sa uz rozrecnil..
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #252 on: 13.02.2009, 04:02:07 »
nj, ja dufam, ze da este jeden termin:D

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #253 on: 13.02.2009, 16:06:50 »
otazky z 80% rovnake ako na prvom termine.... nie nadarmo sa hovori ze 1. a 3. termin je u julci rovnaky :P
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


matusqo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #254 on: 13.02.2009, 17:20:03 »
kto bol ten dolezity ujko co tam dnes poskakoval a rozkrikoval sa ze kto je A a kto C "rocnik" :D a nakonec zrobil chaos a krafcikova to musela davat dokopy :d

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #255 on: 13.02.2009, 17:25:01 »
kto bol ten dolezity ujko co tam dnes poskakoval a rozkrikoval sa ze kto je A a kto C "rocnik" :D a nakonec zrobil chaos a krafcikova to musela davat dokopy :d

to je taky ujo co ma asi nema rad ::) ma nenecha opisovat nikdy nikde more ;D minule som ho mal v ZP1 :P si pamatam ze aj na F1 som s nim mal raz skusku....

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #256 on: 13.02.2009, 17:34:53 »
E 51 s Bozou pomocou :p Fyza no more. Skuskove OVER!  bp
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #257 on: 13.02.2009, 17:45:16 »
E 51 s Bozou pomocou :p Fyza no more. Skuskove OVER!  bp
gratulujem, ta ty si kvalitne odsefoval obe fyz tento semester, jak to kua robis  :lol9:... ale tak prajem ti  :beer1:

ja btw E(54)  :angel:  :beer1:

matusqo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #258 on: 13.02.2009, 18:39:34 »
D 63 :) fyzika no more ever fever forever :D
mam vas seckych rad :D

matusqo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #259 on: 13.02.2009, 18:41:28 »
kto bol ten dolezity ujko co tam dnes poskakoval a rozkrikoval sa ze kto je A a kto C "rocnik" :D a nakonec zrobil chaos a krafcikova to musela davat dokopy :d

to je taky ujo co ma asi nema rad ::) ma nenecha opisovat nikdy nikde more ;D minule som ho mal v ZP1 :P si pamatam ze aj na F1 som s nim mal raz skusku....

:D skaredy ujko :D
neni to nahodou Olcak???

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #260 on: 13.02.2009, 18:43:59 »
ta otazka a,b,c,d....boli prehodene odpovede

BTW 57  :))) papa fyza


supersayan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 300
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #261 on: 13.02.2009, 19:23:14 »
kedy bude zapis znamok? som fyzu urobil na 1. opravom ale som nebol na zapise tak chcem prist niekedy na tyzden len neviem kedy to je diki :)
the best smiles:  :emot-dance:  :emot-drool:  :emot-LMAO: :bananadance: :ropebanana:

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #262 on: 13.02.2009, 21:53:42 »
kedy bude zapis znamok? som fyzu urobil na 1. opravom ale som nebol na zapise tak chcem prist niekedy na tyzden len neviem kedy to je diki :)

asi ta nepotesim ale zapis znamok sa konal od 14:00 na KF  :hah:

supersayan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 300
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #263 on: 14.02.2009, 02:47:32 »
shit, budem jej musiet napisat mail, a osobne ju navstivit na KF :( co uz
the best smiles:  :emot-dance:  :emot-drool:  :emot-LMAO: :bananadance: :ropebanana:

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #264 on: 14.02.2009, 03:09:15 »
LOCK?

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #265 on: 14.02.2009, 07:24:07 »

---> TAKZE TU JE ZHRNUTIE VSETKYCH TERMINOV ZA TENTO A ZA MINULY ROK (iba teoria z minuleho), MOZNO TO ESTE NIEKOMU POMOZE <---

                                                                  Skolsky Rok 2008/2009 - Zimny semester (Doc. RNDr. Julča Hlaváčová, CSc.)
   -------->   Termin - Riadny
Quote
Skupina A
  • [2] definujte intenzitu a potencial elektrostatickeho pola. Vyjadrite tieto veliciny v okoli bodoveho naboja. Odvodte suvis medzi intenzitou a potencialom.
  • [20+23] Z predstavy o vedeni elektrickehjo prudu v kovoch ako o usmernenom pohybe volnych elektronov. Odvodte strednu rychlost tohto pohybu a omhov zakon v diferencialnom tvare
  • [14] Definujte kapacitu osamoteneho vodica a kapacitu kondenzatora
  • [??] vodicov v tvare kruznice polomeru R tecie prud I. Odvodte vztah pre indukciu magnetickeho pola v strede tohto vodica a na obrazku vyznacte vsetky veliciny, smer a orientaciu vektora indukcie magnetickeho pola
  • [64] napiste a vysvetlite riesenie rovnice pre tlmene elektromagneticke oscilacie
  • [70+72] napiste matematicky zakon celkoveho prudu v integralnom tvare, vysvetlit + obrazok. Vysvetlit prvy maxwelovu rovnicu
  • [74] 3 a 4 maxvelova rovnica matematicky
  • [82] napiste dva druhy elektromagnetickeho ziarenia a cim sa lisia
  • [108/106] Napiste Bohrov postulát

Skupina B
  • [10] pomocou gaussovej vety vyjadrite intenzitu elektrostatickeho pola vo vzdialenosti r (r>R) od stredu vodivej gule polomeru R s nabojom Q. Nakreslite obrazok a popíšte veličiny
  • [18] Matematicky zapiste zavislost elektrickeho odporu R od geometrickych rozmerov a od teploty.
  • [33?] dvomi dlhymi priamymi prudovodicmi, ktore su vo vzdialenosti d od seba tecu rovnako velke prudy I v opacnom smere. akou silou posobi prvy vodic na dlzku l druheho vodica. nakreslite obrazok a vyznacte veliciny
  • [51] Akú rýchlosť získa elektrón, ktorý po vložení do pozdĺžneho elektrostatického poľaprejde vzdialenosť, medzi koncami ktorej je napätie U ?
  • [56] Čo vyjadruje znamienko „mínus“ vo Faradayovom zákone?
  • [72+73] Zapíšte matematicky a vysvetlite 1.a 2. Maxwellovu rovnicu.
  • [89] Fotoelektrický jav pri určitom kove sa začína prejavovať pri frekvencii f0. Akú maximálnu kinetickú energiu budú mať elektróny vyletujúce z kovu pri jeho ožiarení svetlom vlnovej dĺžky  ?
  • [94] matematicky zapiste a vysvetlite casticovo-vlnovy dualizmus
  • [111] celkova energia v Bohrovom modeli atomu vodiku je En=m*e4/(8*epsilon^2*h^2*n^2). vyjadrite vlnovu dlzku, ktora sa vyziari pri preskoku elektronu zo 4tej na 2hu drahu

   -------->   Termin - Opravny
Quote
Neboli Skupiny
  • [12] pomocou gaussovej vety odvodte intenzitu elektros. pola v okoli nekonecnej vodivej roviny, na ktorej je rovnomerne rozlozeny elektricky naboj s plosnou hustotou (sigma) bolo treba aj nakreslit obrazok a popisat
  • [14+17] Definujte kapacitu osamoteneho vodica a diskoveho kondenzatora, ak vzdialenost medzi doskami je d a plocha dosky S.
  • [18] Matematicky zapiste zavislost elektr. odporu od geometrickych rozmerov a od teploty.
  • [32] napiste Biot-Savartov zakon vysvetlit
  • [56] napiste matematicky a vysvetlite Faradayov zakon. Co vyjadruje znamienko minus.
  • [??] neviem nieco LC ci co
  • [66] vztah rotH=j je neuplnym vyjadrenim jednej z maxwelovych rovnic a)aky zakon vyjadruje integralna podoba tohto vztahu napisat aj vztah a vysvetlit b)uplne vyjadrenie
  • [67] v magnetickom poli plati integral B.dS=0 napiste maxwellovu rovnicu vyjadrujucu tuto skutocnost a vysvetlit.
  • [88] tie moznosti na fotoelektricky jav
  • [87] Na zaklade akeho predpokladu ziskal Planck spravny popis ziarenia absolutne ciernho telesa.zapiste matematicky a vysvetlite ho
  • [94] vyjadrite matematicky a slovne casticovo-vlnovy dualizmus

   -------->   Termin - Dekansky
Quote
Neboli Skupiny
  • [2] Zavedte intenzitu a potencial elektrostatickeho pola v okoli bodoveho naboja. Aky je suvis medzi nimi?
  • [12] Pomocou Gaussovej vety odvodte intenzitu elektrostatickeho pola v okoli nekonecnej vodivej roviny, na ktorej je rovnomerne rozlozeny elektricky naboj s plosnou hustotou s.
  • [18] Matematicky zapiste zavislost elektrickeho odporu od geometrickych rozmerov a od teploty.
  • [20] Vyjadrite matematicky strednu rychlost pohybu elektronov vo vodici.
  • [72+73+74] Zapiste matematicky a vysvetlite 2. Maxwellovu rovnicu.
  • [64] Napiste a vysvetlite riesenie rovnice pre tlmene elektricke oscilacie.
  • [83] Vyznacte, ktore z nasledovnych tvrdeni su spravne: ( spravne odpovede boli prehodene, takze malo byt sa mi zda a) b) )
    a) vektor intenzity elektrickeho pola je vzdy kolmy na vektor intenzity magnetickeho pola
    c) intenzita elektrickeho pola a intenzita magnetickeho pola su harmonickou funkciou casu
  • [89] Fotoelektricky jav pri urcitom kove sa zacina prejavovat pri frekvencii f0. Aku maximalnu kineticku energiu budu mat elektrony vyletujuce z kovu pri jeho oziareni svetlom vlnovej dĺzky l ?
  • [94] Co rozumiete pod casticovo-vlnovym dualizmom?

                                                                  Skolsky Rok 2007/2008 - Zimny semester (Doc. RNDr. Julča Hlaváčová, CSc.)
   -------->   Termin - Riadny
Quote
Skuska 9.1.2008 o 10:00
  • [2] definuj intenzitu a potenciál elektrostatického poľa. Vyjadrite tieto vyličiny v okolí bodového náboja. Odvodťe súvis medzi intenzitou a potencialom
  • [20+23] z predstavi o vedení ele prúdu v kovoch ako o usmernenom pohybe voľných elektrónov odvoďte strednú rýchlosť tohto pobyhu a Ohmov zákon v diferenciálnom tvare
  • [37] do homogenného mag B poľa vletel elektrón rýchlosťou v ktoré z týchto nasledovných tvrdení su nepravdive
  • [??] vodičom tvaru kružnice s polomerom r tečie prud I. Odvodťe vzťah pre indukciu mag. poľa v stredetohto vodiča a na obrazku vyznačte všetky veličiny smer a orientáciu vektora indukcie mag pola
  • [64] napiste a vysvetlite riesenie rovnice pre tlmene elektromagneticke oscilacie
  • [70+72] napiste matematicky zakon celkoveho prudu v integralnom tvare, vysvetlit + obrazok. Vysvetlit prvy maxwelovu rovnicu
  • [74] 3 a 4 maxvelova rovnica matematicky
  • [82] 2 elektromagneticke žiarenia cim sa líšia
  • [108/106] Napiste Bohrov postulát

Skuska 09.01.2008 o 09:45
  • [10] pomocou gaussovej vety vyjadrite intenzitu elektrostatickeho pola vo vzdialenosti r (r>R) od stredu vodivej gule polomeru R s nabojom Q. Nakreslite obrazok.
  • [18] Matematicky zapiste zavislost elektrickeho odporu R od geometrickych rozmerov a od teploty.
  • [??] dvomi dlhymi priamymi prudovodicmi, ktore su vo vzdialenosti d od seba tecu rovnako velke prudy I v opacnom smere. akou silou posobi prvy vodic na dlzku l druheho vodica. nakreslite obrazok a vyznacte veliciny
  • [51] aku rychlost v ziska elektron, ktory bol po vlozeni do elektrostatickeho pola prejde vzdialenost medzi koncami je napetie U
  • [26] <obrazok> majme prudovodic, ktrorym tecie prud I. vyberme si dlzkovy element dl. vyjadrite prispevok do celej indukcie magnetickeho pola od dl v bode p. obrazok prekreslite a doplnte prislusne veliciny
  • [66] rovnica rot h=j je neuplna. a) aky zakon vyjadruje integrovana podoba, vyjadrite, nakreslite obrazok a vysvetlite.. b)doplnte vzorec
  • [83] o elektromagnetickom vlneni je spravna nasledujuca odpoved.. a) b) c) d) e) tu boli nejake moznosti.. 
  • [87] aky predpoklad mal Planck pre spravny popis absolutneho cierneho telesa. matematicky vyjadrite a vysvetlite
  • [94] matematicky zapiste a vysvetlite casticovo-vlnovy dualizmus
  • [111] celkova energia v Bohrovom modeli atomu vodiku je ^2*h^2*n^2). vyjadrite vlnovu dlzku, ktora saEn=m*e4/(8*epsilon vyziari pri preskoku elektronu zo 4tej na 2hu drahu

   -------->   Termin - Opravny
Quote
Skuska 04.02.2008 o 07:30
  • [12] Pomocou Gaussovej vety odvoďte intenzitu elektrostatického poľa v okolí nekonečnej vodivej roviny, na ktorej je rovnomerne rozložený elektrický náboj s plošnou hustotou (sigma).
  • [14+17] Definujte kapacitu osamoteného vodiča a kapacitu doskového kondenzátora, ak vzdialenosť medzi doskami je d a plocha dosky S.
  • [??] nieco o tom, ze mam strucne opisat mikroskopicke predstavu o vedeni prudu v kovoch
  • [32] Napíšte Biot-Savartov zákon
  • [56] napiste matematicky a popiste Faradayovom zákone. Čo vyjadruje znamienko „mínus“ vo Faradayovom zákone?
  • [66] Vzťah rotH→ = j→ je neúplným vyjadrením jednej z Maxwellových rovníc. Napíšte: a) aký zákon vyjadruje integrálna podoba tohto vzťahu, b) je úplné vyjadrenie
     B→.dS→ =0. Napíšte Maxwellovu rovnicu vyjadrujúcu túto skutočnosť.
  • [67] v magnetickom poli plati integral B.dS=0 napiste maxwellovu rovnicu vyjadrujucu tuto skutocnost a vysvetlit.
  • [88] Ktoré z nasledujúcich tvrdení sú pravdivé pre pozorovaný fotoelektrický efekt: a) b) c) d)
  • [94] vyjadrite matematicky a slovne casticovo-vlnovy dualizmus
  • [118] Čo je alfa, beta a gama žiarenie?

                                                                  Skolsky Rok 2007/2008 - Letny semester (opakovany zapis, neviem s kym, ale asi nejaky chlap)
   -------->   Termin - Riadny
Quote
Skuska 27.05.2008
  • [2]
  • [8]
  • [13]
  • [22]
  • [31]
  • [37]
  • [43]
  • [53]
  • [54]
  • [72]
  • [82]
  • [89]
  • [106]
  • [a este bola tam otazka suvis medzi indukciou elektrickeho pola a polarizaciou...to sa mi zda ze neni v tych otazkach ale v jeho prednaskach...]

   -------->   Termin - Opravny
Quote
Skuska 10.06.2008
  • [1]
  • [2]
  • [8]
  • [9]
  • [14]
  • [17]
  • [22]
  • [42]
  • [50]
  • [85]
  • [myslím že aj Biot-Savardov zákon]
  • [a nejaká ohľadom odporu a zmena jeho geometrických rozmerov vzhľadom na teplotu]
  • [+ jedna, ale tú som v tých otázkach už nenašiel]



....na zaver:  :trestac:

PS: to cislo [XX] znamena poradie otazky v tych 121. otazkach co sa povaluju na FTP (to si uz prosim pekne zozente sami) ;)
PS: Znenia otazok nie su doslovne, ale podla toho kto si ako dobre zapamatal na roznych terminoch, toz necakajte vela  :P
PS: Ak je niektorej otazke priradene zle cislo, alebo ak tam su niekde chyby tak sorry, ale snazil som sa v ramci moznosti  ::)
PS: Ak vam nahodou JULCA vypise este jeden termin, a date mi otazky ake boli, a nebude to tu LOCKnute, tak svoj prispevok modifikujem a doplnim  :angel: