Author Topic: Fyzika 1 - Julca  (Read 42048 times)

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #75 on: 05.01.2009, 18:51:37 »
nema niekto oskenovane vsetky prednasky od nej?

Oskenovane nie. Ved podla mna netrebalo ani nic pisat. Nic neprednasala take co by nebolo v skriptach ja som si to zvyraznoval v skriptach, tak som zvedavy ci bude toto chciet.

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #76 on: 05.01.2009, 18:54:22 »
Ked nepojdem na skusku siedmeho ale az 20teho, tak toho 20 teho sa mi bude brat ako prvy termin, vsak? ci ako to julca zas vymyslela?

no bude sa to brat ako prvy termin, akurat ze je problem ze ci ti vypise este dalsi, ak je tento uplne ten posledny (co podla mna nevypise)

Mne sa zda ze ked vravela o skuske tak povedala ze vypise 4 terminy, ktore budu definitivne a daco v tom zmysle ze nebude viac vypisovat ...  :j_rolleyes:

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #77 on: 05.01.2009, 18:58:58 »
... v tych 120 otazkach su aj take co vyzeraju ako teoreticke priklady, neviete ci bude aj toto ??? Lebo o nicom takom rec nebola. A preto som aj chcel aby tu niekto hodil otazky z predterminu aj z ostatnych skupin.

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #78 on: 05.01.2009, 19:00:11 »
... nemate niekto taky normalnejsi tahak na teoriu okrem tych co su na haluske ???

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #79 on: 05.01.2009, 19:54:11 »
ja to riesim tak ze som si vytlacil vypracovane otazky (tych 120) jeden typek to tam pekne vsetko vyriesil (Boh mu pozehnaj) dal som si 9 stran na jednu a je z toho tahak, polepil som si to, prilozim k tomu este aj zoznam otazok a ked dostanem otazky tak si len pozriem co to je a kde to mam hladat a len odpisem... Otazky su podla vsetkeho tie iste (jedinu zmenu som postrehol tu: napiste 1. termodynamicky zakon pre >>izobaricky dej<< pricom vo vypracovanom bol adiabaticky, cize tam to asi moze menit) Ja osobne sa tej skusky velmi bojim kedze sa mi dostalo do uska ze ti ktori si nechali uznat zapocet to budu mat 2x tazsie a ze sa nemame spoliehat na tahaky z minulych rokov, tak som zvedavy ci mi to poskrta alebo nie... Tak ci onak, spolieham sa prevazne na tahak, je az nemoralne ucit sa tolke kvantum ziarok a hacikov a pismenok... keby tam boli len teoreticke dristy tak to sa este da zvladnut ale toto?  :whacko:
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #80 on: 05.01.2009, 20:13:00 »
ja to riesim tak ze som si vytlacil vypracovane otazky (tych 120) jeden typek to tam pekne vsetko vyriesil (Boh mu pozehnaj) dal som si 9 stran na jednu a je z toho tahak, polepil som si to, prilozim k tomu este aj zoznam otazok a ked dostanem otazky tak si len pozriem co to je a kde to mam hladat a len odpisem... Otazky su podla vsetkeho tie iste (jedinu zmenu som postrehol tu: napiste 1. termodynamicky zakon pre >>izobaricky dej<< pricom vo vypracovanom bol adiabaticky, cize tam to asi moze menit) Ja osobne sa tej skusky velmi bojim kedze sa mi dostalo do uska ze ti ktori si nechali uznat zapocet to budu mat 2x tazsie a ze sa nemame spoliehat na tahaky z minulych rokov, tak som zvedavy ci mi to poskrta alebo nie... Tak ci onak, spolieham sa prevazne na tahak, je az nemoralne ucit sa tolke kvantum ziarok a hacikov a pismenok... keby tam boli len teoreticke dristy tak to sa este da zvladnut ale toto?  :whacko:
Prosim ta, nemohol by si mi tie vyprac. otazky poslat na maila? Lebo tie co som stiahol z halusky tak mi otvori len jednu polku. Nieco s tym mam alebo neviem. Dik domino88@zoznam.sk

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #81 on: 06.01.2009, 01:57:19 »
je to piiicovina co vam budem vraviet... snad nebude taka kruta a budu jej stacit aj strucne odpovede... Ja som si pekne z tych 120 vyskrtol relativitu a gravitacne pole a hned to vyzera prijemnejsie... beztak tie kmity a vlny neviem ci nahustim do hlavy. Naco mi je fyzika a fyzika 2 na Informatike ale nechapem dodnes....

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #82 on: 06.01.2009, 03:13:52 »
Odporucam ti neskrtat gravitacne pole, ja som taq urobil a dostal som presne tu otazku (je pravda ze az na opravnom). Ucit sa ti staci "len" tych 120 otazok ak to nezmenila tento rok. A urcite si pozri vsetky lebo sa ti to moze na skuske vypomstit... a ano Julka je taka tvrda ze jej to strucne nestaci tak vam radim pisat to tak aby boli dokazy pekne kompletne a nic podstatne tam nexybalo (strhava ako dracica)  :j_wink: prajem vam vela uspechov na skuske, aj ja som takto minuly rok stresoval... :j_cool:
V spoločnosti chcem piť sám.

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #83 on: 06.01.2009, 03:33:44 »
Odporucam ti neskrtat gravitacne pole, ja som taq urobil a dostal som presne tu otazku (je pravda ze az na opravnom). Ucit sa ti staci "len" tych 120 otazok ak to nezmenila tento rok. A urcite si pozri vsetky lebo sa ti to moze na skuske vypomstit... a ano Julka je taka tvrda ze jej to strucne nestaci tak vam radim pisat to tak aby boli dokazy pekne kompletne a nic podstatne tam nexybalo (strhava ako dracica)  :j_wink: prajem vam vela uspechov na skuske, aj ja som takto minuly rok stresoval... :j_cool:

moja rec moja rec... tiez si radsej necham vsetkych 120... tej <> vypatlanej uz neverim nic :p naucim sa len znenie otazky a kde presne hladat, hadam bude stacit :p
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #84 on: 06.01.2009, 07:00:38 »
je to piiicovina co vam budem vraviet... snad nebude taka kruta a budu jej stacit aj strucne odpovede... Ja som si pekne z tych 120 vyskrtol relativitu a gravitacne pole a hned to vyzera prijemnejsie... beztak tie kmity a vlny neviem ci nahustim do hlavy. Naco mi je fyzika a fyzika 2 na Informatike ale nechapem dodnes....

Ked chces ist dalej tak to jednoducho musis spravit ... ja nerozumiem viacerym veciam na tejto skole  bu

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #85 on: 06.01.2009, 23:55:22 »
no...zelam si vela stastia na zajtra...a vsetkym co budu trpiet so mnou tiez :naughty1:
« Last Edit: 07.01.2009, 03:21:53 by scream »

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #86 on: 07.01.2009, 04:04:30 »
tak zajtra zlomme vaz ...

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #87 on: 07.01.2009, 14:44:42 »
STRICKOS DRZ SAAAAAAAAAAAAA !!!!
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #88 on: 07.01.2009, 15:48:02 »
skupina C:

1.def rychlost a zrychlenie ak je dany polohovy vektor
2. 2. newtonov zakon a pomocou neho vyjadrit vx a vy pri sikmom vrhu pod uhlom L
3. Odvodit moment zotrvacnosti pre stredny bod tyce
4.vyjadrit Ek pomocou za pouzitia kinetickej teorie plynov a definovat vnutornu energiu
5. definovat pracu
6. daco s vlnenim bola dana A,T a rovnica+ vlnova dlzka
7.1.termodynam zakon pre adiabat dej
8.ta otazka s abcd pri izochorickom deji
9. entropia + vyjadrit 2. TDZ

a na nieco som urcite zabudol lebo ich bolo 10  ap 

snad som sa to ucil posledny krat... BTW po predtermine zapisovala na ISKO (ak hej kedy?) alebo vysledky boli az na vyhodnoteni?
« Last Edit: 07.01.2009, 15:50:03 by scream »

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #89 on: 07.01.2009, 16:10:49 »
boha ty si rychly(i?)... ja som este len teraz dosiel a ono to tu uz je :D 

a inak feikari teste sa... na kazdom termine bude rybarova a nagyova = popici odpisovanie   bv teda aspon podla toho co som videl na nastenke na pri ich kabinetoch. Odpisal som komplet vsetko len tu pracu som nevedel zadefinovat bo to nebolo na tahaku a nic ine som nevedel xD tak dufam ze tiez poslednykrat to vidim... Julca! moj zivot je v tvojich rukach!
« Last Edit: 07.01.2009, 17:42:20 by eLPi »
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #90 on: 07.01.2009, 17:20:17 »
Tak vyzera to asi takto: opisovat sa v pohode dalo az mi to bolo divne ... sice vela som neopisoval lebo som to zvacsa vedel (aspon dufam ze to tam mam dobre), a teraz to zalezi len na JULII  :nervous:

Otazky na skuske riadny termin
A skupina

1. Odvodit cas. zavislost rychl. a drahy pre priamociary pohyb ak zrychl. s casom rovnomer. narasta z nulovej hodnoty. Nakreslite graf. zavislost a=f(t), v=f(t)
2. def. pracu a mech. energiu + odvodit suvis medzi nimi
3. Nap. def. vztah pre moment zotrvacnosti, nekreslit obrazok + popisat veliciny ktore tam vystupuju
4. Odvodit pohyb. rovnicu pre otac. pohyb
5. Nap. pohyb. rovnicu a cas. zavislost vychylky HB, ktory vykonava tlm. harm. pohyb + popisat veliciny
6. HB je vo vzdialen. r od zdroja napiste vychylku v okamihu t
7. ktora z nasled. rovnic vyjadruje stavovu rovnicu ideal. plynu ...
8. Odvodte suvis medzi kin. energiou jednoatom. molekuly a teplotou ak poznate p=2/3n0.epsilon
9. Nap+ vysvetlit 1. vetu termodyn. Aky je jej tvar pri izoterm. deji
10. Ktore z nasled. tvrdeni su spravne pre adiabat. stav. zmenu?
11. Def entropiu, ako podla nej mozme charakter. samovolne prebiehajuce deje v prirode?

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #91 on: 07.01.2009, 17:30:51 »
skupina C:

1.def rychlost a zrychlenie ak je dany polohovy vektor
2. 2. newtonov zakon a pomocou neho vyjadrit vx a vy pri sikmom vrhu pod uhlom L
3. Odvodit moment zotrvacnosti pre stredny bod tyce
4.vyjadrit Ek pomocou za pouzitia kinetickej teorie plynov a definovat vnutornu energiu
5. definovat pracu
6. daco s vlnenim bola dana A,T a rovnica+ vlnova dlzka
7.1.termodynam zakon pre adiabat dej
8.ta otazka s abcd pri izochorickom deji
9. entropia + vyjadrit 2. TDZ

a na nieco som urcite zabudol lebo ich bolo 10  ap 

snad som sa to ucil posledny krat... BTW po predtermine zapisovala na ISKO (ak hej kedy?) alebo vysledky boli az na vyhodnoteni?

zabudol si tam:
---  vyjadrite vetu o hybnosti pre sustavu HB a zakon zachovania, kt z nej vyplyva pre izolovanu sustavu
Po predtermine boli vysledky na IS, kedy tak to neviem. Dnes po skuske som sa jej bol pytat ze ako s vyhodnotenim tak vraj na IS by mali byt vysledky uz zajtra poobede alebo vecer zalezi ako sa k tomu ona dostane...

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #92 on: 07.01.2009, 19:25:06 »
Tak vyzera to asi takto: opisovat sa v pohode dalo az mi to bolo divne ... sice vela som neopisoval lebo som to zvacsa vedel (aspon dufam ze to tam mam dobre), a teraz to zalezi len na JULII  :nervous:

Otazky na skuske riadny termin
A skupina

1. Odvodit cas. zavislost rychl. a drahy pre priamociary pohyb ak zrychl. s casom rovnomer. narasta z nulovej hodnoty. Nakreslite graf. zavislost a=f(t), v=f(t)
2. def. pracu a mech. energiu + odvodit suvis medzi nimi
3. Nap. def. vztah pre moment zotrvacnosti, nekreslit obrazok + popisat veliciny ktore tam vystupuju
4. Odvodit pohyb. rovnicu pre otac. pohyb
5. Nap. pohyb. rovnicu a cas. zavislost vychylky HB, ktory vykonava tlm. harm. pohyb + popisat veliciny
6. HB je vo vzdialen. r od zdroja napiste vychylku v okamihu t
7. ktora z nasled. rovnic vyjadruje stavovu rovnicu ideal. plynu ...
8. Odvodte suvis medzi kin. energiou jednoatom. molekuly a teplotou ak poznate p=2/3n0.epsilon
9. Nap+ vysvetlit 1. vetu termodyn. Aky je jej tvar pri izoterm. deji
10. Ktore z nasled. tvrdeni su spravne pre adiabat. stav. zmenu?
11. Def entropiu, ako podla nej mozme charakter. samovolne prebiehajuce deje v prirode?

vies mi povedat odpoved na tu 10tku a 7micku, co boli tipovacky? dakujem pekne

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #93 on: 07.01.2009, 22:16:27 »
Tak vyzera to asi takto: opisovat sa v pohode dalo az mi to bolo divne ... sice vela som neopisoval lebo som to zvacsa vedel (aspon dufam ze to tam mam dobre), a teraz to zalezi len na JULII  :nervous:

Otazky na skuske riadny termin
A skupina

1. Odvodit cas. zavislost rychl. a drahy pre priamociary pohyb ak zrychl. s casom rovnomer. narasta z nulovej hodnoty. Nakreslite graf. zavislost a=f(t), v=f(t)
2. def. pracu a mech. energiu + odvodit suvis medzi nimi
3. Nap. def. vztah pre moment zotrvacnosti, nekreslit obrazok + popisat veliciny ktore tam vystupuju
4. Odvodit pohyb. rovnicu pre otac. pohyb
5. Nap. pohyb. rovnicu a cas. zavislost vychylky HB, ktory vykonava tlm. harm. pohyb + popisat veliciny
6. HB je vo vzdialen. r od zdroja napiste vychylku v okamihu t
7. ktora z nasled. rovnic vyjadruje stavovu rovnicu ideal. plynu ...
8. Odvodte suvis medzi kin. energiou jednoatom. molekuly a teplotou ak poznate p=2/3n0.epsilon
9. Nap+ vysvetlit 1. vetu termodyn. Aky je jej tvar pri izoterm. deji
10. Ktore z nasled. tvrdeni su spravne pre adiabat. stav. zmenu?
11. Def entropiu, ako podla nej mozme charakter. samovolne prebiehajuce deje v prirode?

vies mi povedat odpoved na tu 10tku a 7micku, co boli tipovacky? dakujem pekne

na 10tku som napisal Q=0 no na 100% si niesom isty, a 7. som dal p.V/T=m.Na.k.T/M, ale tak to mi najviac pasovalo tiez to nieje na 100%

ladislav37

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #94 on: 07.01.2009, 22:52:17 »
Na desiatku mali byt dve spravne odpovede: Q=0 a deltaU=-A´, no a na tu sedmicku mi zase najviac sedela odpoved d) p=R/MqT, ak sa q dosadis m/V a prenasobis to potom objemom tak prakticky dostanes rovnicu idelaneho plynu tak myslim ze toto....

timwood

  • Guest
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #95 on: 07.01.2009, 23:26:48 »
som nejak prehliadol to vyhodnotenie kedy bude...len viem ze piatok ale ze kedy a kde..

ladislav37

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #96 on: 07.01.2009, 23:38:50 »
Pokial si dobre pametam tak to bude len zapis a mal by byt v piatok o jedenastej u Julky v kabinete asi... ako minuly rok...

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #97 on: 08.01.2009, 03:42:40 »
a kedy by to mohlo byt potom na IS?

Domino88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #98 on: 08.01.2009, 16:56:06 »
Na desiatku mali byt dve spravne odpovede: Q=0 a deltaU=-A´, no a na tu sedmicku mi zase najviac sedela odpoved d) p=R/MqT, ak sa q dosadis m/V a prenasobis to potom objemom tak prakticky dostanes rovnicu idelaneho plynu tak myslim ze toto....

Sakra ale preco som to nikde v skriptach nenasiel ... akurat je tam to ze dQ=0 ...  >:(

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: Fyzika 1 - Julca
« Reply #99 on: 08.01.2009, 19:17:10 »
a kedy by to mohlo byt potom na IS?

Fyzika I      
   
skúška zima    07-jan-2009 08:00:00    
započítané
Dátum z.: 15-dec-2008
Známka: D
Body spolu: 67


s minimalnym zapichom :ppp vravim vam ze sa da krasne odpisovat  :smokin:

see ya at fyza II  bq bq bq bq bq bq bq bq bq
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis