Author Topic: zmena predmetu  (Read 7653 times)

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
zmena predmetu
« on: 21.12.2012, 06:09:32 »
Cawte spolubojovnici :D (aj vy co ste uz dobojovali :P)
mam taku otazku a dilemu.....prihlasil som sa na siete ako PV predmet, ale rozmyslam ze by som si dal nieco ine...prva otazka ci sa to vobec da este zmenit a druha co by ste robili vy?? ide o to ze celkom ma bavi programovanie a asi by som sa tomu aj chcel venovat.....aj ked siete ani velmi neviem o com su nakolko som nemal este nic s nimi(samozrejme daco na strednej + ups ale tot asi vsetko :D), + aj bakalrku by som mohol mat nieco s PHP(cize objektove programovanie) a mozno keby vsetko vychadzalo idealne tak coskoro by som mohol ist aj do roboty aj Pan Boh da a tam nieco s C#....tak rozmyslam ci si nechat siete a opat sa naucit nieco trochu alebo sa zdokonalovat v niecom poriadne?? co vy nato?? :)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #1 on: 21.12.2012, 14:18:41 »
ked ta bavi programovanie tak si daj javu ... zmenit sa to este da pokial dobre viem
Alebo si daj obe, aj javu aj siete ... da sa to stihat

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #2 on: 21.12.2012, 15:15:33 »
ja ti odporucam utekat od toho bludneho jazyka - php
a cas na rozmyslenie co sa tyka predmetov najneskor do konca 2. tyzdna semestra
“Any fool can use a computer.  Many do.”

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #3 on: 21.12.2012, 18:27:06 »
ked ta bavi programovanie tak si daj javu ... zmenit sa to este da pokial dobre viem
Alebo si daj obe, aj javu aj siete ... da sa to stihat

no aj nad tym som rozmyslal, ale keby nahodou vyslo to z pracou na part time, a mam ete aj ine aktivity popri skole tak to by som uz asi nestihal :)

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #4 on: 21.12.2012, 18:33:10 »
ja ti odporucam utekat od toho bludneho jazyka - php
a cas na rozmyslenie co sa tyka predmetov najneskor do konca 2. tyzdna semestra

preco utekat od php??? pravdu povediac ten jazyk nepoznam...co viem tak akurat ze je objetovo orientovany tak ze principy objetovo orientovaneho jazyka by som sa mal naucit a myslim ze nemal by byt problem prejst potom na javu ci C# lebo to uz len zmenim syntax............a preco php, tak preto lebo by som mool mat bakalarku pri jednom znamom.....sice vyzaduje vela od studentov ale da sa nieco naucit.......rozmyslam tak lebo ked by som mal pri niekm cudzom a sa chcem ieco opytat a on poviem no sak to je jednoduche a vysvetli a aj ked student nechape tak ma tendenciu povedat ze hej chapem a tak si zhana info ktovie kde....................a pri nom m poviem ze nechapem a mi to ysvetli aj 20x

a tiez dost idu teraz do popredia webove technologie...desktopove aplikacie sa sice vyuzivaju ale vsade kde je internet tak vsetko sa uz taha z netu tak aj preto ma trosku k nemu taha

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #5 on: 21.12.2012, 23:13:44 »
len taka mala poznamka, nevies o C# nic, ale budes mat pracu kde vnom budes kodit?


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #6 on: 21.12.2012, 23:33:23 »
len taka mala poznamka, nevies o C# nic, ale budes mat pracu kde vnom budes kodit?

no mozno ani nebudem ale firmy ano beru studentov a sami si ich zaucuju...samozrejme nejake zakladne skusenosti pozaduju, ale na part time nic vazne....
ale tak sa pytam starsich skusenejsich vas ze jak co by ste robili :)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #7 on: 22.12.2012, 00:13:19 »
nechcem ta vystrasit, lebo mozno su firmy co zaucaju a aj si vzdelavaju pracovnikov, ale ked ja som zacinal pracovat, vyzadovali toho dost, a aj ked som bol na part time, robil som to iste ako normalny zamestnanci.

V prvom rade si myslim, ze by si sa mal vysrat na php a naucit sa robit s javou alebo c#. Ked uz budes mat skusenosti, mozes sa doucit php, ale ako prvy jazyk by som ho v ziadnom pripade neodporucal. A len tak mimochodom najsilnejsia stranka javy je java EE a nie desktop (aj ked java fx 2 je super), takze sa neboj ze javu nevyuzijes vo webovych aplikaciach


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #8 on: 22.12.2012, 00:57:31 »
ja ti odporucam utekat od toho bludneho jazyka - php
a cas na rozmyslenie co sa tyka predmetov najneskor do konca 2. tyzdna semestra

preco utekat od php??? pravdu povediac ten jazyk nepoznam...co viem tak akurat ze je objetovo orientovany tak ze principy objetovo orientovaneho jazyka by som sa mal naucit a myslim ze nemal by byt problem prejst potom na javu ci C# lebo to uz len zmenim syntax............a preco php, tak preto lebo by som mool mat bakalarku pri jednom znamom.....sice vyzaduje vela od studentov ale da sa nieco naucit.......rozmyslam tak lebo ked by som mal pri niekm cudzom a sa chcem ieco opytat a on poviem no sak to je jednoduche a vysvetli a aj ked student nechape tak ma tendenciu povedat ze hej chapem a tak si zhana info ktovie kde....................a pri nom m poviem ze nechapem a mi to ysvetli aj 20x

a tiez dost idu teraz do popredia webove technologie...desktopove aplikacie sa sice vyuzivaju ale vsade kde je internet tak vsetko sa uz taha z netu tak aj preto ma trosku k nemu taha

pretoze si myslim (a nie som jedina), ze prejst z myslenia php (a hlavne toho, co sa tvari ako objektove), ktore nema datove typy na jazyk C#/Java moze byt pre cloveka vcelku sok - poznam take pripady.
a btw o aku firmu sa jedna?
“Any fool can use a computer.  Many do.”

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #9 on: 22.12.2012, 01:18:36 »
ja viem ze sa da vyuzit aj vo webovych aplikaciach java, ale mne ide o to ze niekedy studenti pri konzultantoch boja nieco spytat ked nevedia a pod. a ked mas pri niekom znamom tak sa nebojis opytat aj 10x ze necomu nechapes a lepsie sa pracuje....

myslis ze je problem potom prejst ked sa naucis napr. PHP na C#, javu
ale zase ja sa neucim ako prvy PHP, teraz som mal OOP a ked si dam v letnom JAVU tak da sa povedat ze prejdem z javy na php, nakolko rozmyslam o nom az na bakalarku....

samozrejme nato som zalozil topic lebo sa chcem poradit

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #10 on: 22.12.2012, 01:21:07 »
ja ti odporucam utekat od toho bludneho jazyka - php
a cas na rozmyslenie co sa tyka predmetov najneskor do konca 2. tyzdna semestra

preco utekat od php??? pravdu povediac ten jazyk nepoznam...co viem tak akurat ze je objetovo orientovany tak ze principy objetovo orientovaneho jazyka by som sa mal naucit a myslim ze nemal by byt problem prejst potom na javu ci C# lebo to uz len zmenim syntax............a preco php, tak preto lebo by som mool mat bakalarku pri jednom znamom.....sice vyzaduje vela od studentov ale da sa nieco naucit.......rozmyslam tak lebo ked by som mal pri niekm cudzom a sa chcem ieco opytat a on poviem no sak to je jednoduche a vysvetli a aj ked student nechape tak ma tendenciu povedat ze hej chapem a tak si zhana info ktovie kde....................a pri nom m poviem ze nechapem a mi to ysvetli aj 20x

a tiez dost idu teraz do popredia webove technologie...desktopove aplikacie sa sice vyuzivaju ale vsade kde je internet tak vsetko sa uz taha z netu tak aj preto ma trosku k nemu taha

pretoze si myslim (a nie som jedina), ze prejst z myslenia php (a hlavne toho, co sa tvari ako objektove), ktore nema datove typy na jazyk C#/Java moze byt pre cloveka vcelku sok - poznam take pripady.
a btw o aku firmu sa jedna?

jak som uz pisal neprechadzal by som z php na javu ale prave naopak......
firma nie je podstatna nakolko to nie je urcite tak nechcem nic uponahlat :)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #11 on: 22.12.2012, 01:42:22 »
ja viem ze sa da vyuzit aj vo webovych aplikaciach java, ale mne ide o to ze niekedy studenti pri konzultantoch boja nieco spytat ked nevedia a pod. a ked mas pri niekom znamom tak sa nebojis opytat aj 10x ze necomu nechapes a lepsie sa pracuje....

myslis ze je problem potom prejst ked sa naucis napr. PHP na C#, javu
ale zase ja sa neucim ako prvy PHP, teraz som mal OOP a ked si dam v letnom JAVU tak da sa povedat ze prejdem z javy na php, nakolko rozmyslam o nom az na bakalarku....

samozrejme nato som zalozil topic lebo sa chcem poradit

php si zdovodnoval tak ze sa rozsiruju teraz web aplikacie co je mimochodom 5 rokov stara story ale jedno... a o tom pytani sa, ajtak sa musis naucit samostatne pracovat/zistovat nove veci, bakalarka je dobra prilezitost nato aby si si to vyskusal, a nechodil za konzultantom kazdy tyzden a pytal sa ho veci ktore si lahko mozes zistit na nete


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #12 on: 22.12.2012, 01:51:40 »

php si zdovodnoval tak ze sa rozsiruju teraz web aplikacie co je mimochodom 5 rokov stara story ale jedno... a o tom pytani sa, ajtak sa musis naucit samostatne pracovat/zistovat nove veci, bakalarka je dobra prilezitost nato aby si si to vyskusal, a nechodil za konzultantom kazdy tyzden a pytal sa ho veci ktore si lahko mozes zistit na nete
no zdovodnoval hej tak nieco som povedat musel :D ale treba povedat ze je to aj pravda nakolko stale viac viac idu take technologie dopredu....samozrejme nevravim ze java ci ine su v tomto smere out

ano to mas pravdu je to prilezitost aj pre studenta by sa sam zdokonaloval a riesil veci sam, tak sa aj najviac nauci to je jasne....ale viem aj podla seba ze ked som nieco nevedel v C, ci jave a spytal som sa cviciaceho tak mi povedal co je vo veci aj som povedal ze hej chapem a pritom som par krat ani netusil o com tocil, tak preto.....
ved ktori ste pisali bakalarku ci nieco robili tak s avam to nikdy nestalo

kazdopadne vdaka za kazdy koment , budem uvazovat este o tom ze jak a co :)

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #13 on: 22.12.2012, 02:12:51 »
zrejme si to nepochopil, pisal som ze pred piatimi rokmi (co som iba tak trepol, mozno to bolo este skor) bola pravda ze sa zacinaju webove technologie rozsirovat, davno to uz je samozrejmost...

a ano, poznam odpovede ktore nepomozu vobec, a vacsinou su chybou ucitela, ale prizvukujem to vacsinou.

Ak si absolvoval OOP a dalej spravis javu alebo c# tak nic nemozes pokazit. Ale ak spravis aj siete, len ti to pomoze, ziskas nahlad nad celou problematikou co moze velmi pomoct. Je to len na tebe ci sa nato citis alebo nie


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

PALLY27

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 165
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #14 on: 22.12.2012, 02:29:02 »
ja na to poviem iba toto. je na tebe či si dáš siete alebo javu, alebo obe naraz . V druhom ročníku ak si daš Javu tak potom budeš mať ľahšie kodenie v tretom ročníku kde ťa na Počitačovej grafike čaká zadanie.

A dosť je to blbé napr. pre sietiarov, ktorý nemali až tak prehlbený základ do OOP a aj napriek svojim skusenostiam v sietiach museli teraz v tretom ročníku kodiť svoje zadanie.

Aspoň ja to tak vidim, že kto mal v 2. ročníku Javu, o čosi ľahšie vedel si nakodiť zadanie na tento spomínany neľahký predmet :)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #15 on: 22.12.2012, 02:30:44 »
to ktora firma berie takych co nemusia vela vediet a si ich doucia ? :D

inak ja som mal siete a v pohode si kodim zadanie na grafiku .. vsak mas net, ked nieco nevies pohladas si ... aj ked trva mi to dlhsie ako takemu co mal javu ale ide t, da sa to

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #16 on: 22.12.2012, 02:38:49 »
zrejme si to nepochopil, pisal som ze pred piatimi rokmi (co som iba tak trepol, mozno to bolo este skor) bola pravda ze sa zacinaju webove technologie rozsirovat, davno to uz je samozrejmost...

a ano, poznam odpovede ktore nepomozu vobec, a vacsinou su chybou ucitela, ale prizvukujem to vacsinou.

Ak si absolvoval OOP a dalej spravis javu alebo c# tak nic nemozes pokazit. Ale ak spravis aj siete, len ti to pomoze, ziskas nahlad nad celou problematikou co moze velmi pomoct. Je to len na tebe ci sa nato citis alebo nie

ja viem ze pokial budem mat aj siete tak mi to len pomoze a isto neuskodi...len ci to budem zvladat, siete, javu...som prihlaseny aj na linux(je sice nepovinny, ale celkom ma bavi) a ak by vysiel aj part-time tak zase trosku vela nie?? :D a to nehovorim o mimoskolskych aktivitach a o tom ze som chcel ist na jazykovku:D :D

btw jak je to s tym ked by som sa napr. prihlasil aj na siete aj na javu a na jedno sa neskor vykaslal, prip, by som nespravil skusku??? ked budem mat 30 kreditov splneno tak budem musiet prenasat ci ako??

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #17 on: 22.12.2012, 02:41:03 »
to ktora firma berie takych co nemusia vela vediet a si ich doucia ? :D

inak ja som mal siete a v pohode si kodim zadanie na grafiku .. vsak mas net, ked nieco nevies pohladas si ... aj ked trva mi to dlhsie ako takemu co mal javu ale ide t, da sa to

joooj more si rob srandu...neze nemusia vediet vela ale firmy vedia ze pokial beru prvakov, druhakov tak toho vela asi vediet nebudu, samozrejme musis sa snazit a makat na sebe ale furt si student takze aj firmy ta neberu jak profi programatora

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #18 on: 22.12.2012, 03:19:39 »
da sa zrusit predmet ktory mas naviac ak chces, ak sa dobre pamatam tak este aj v polovici semestra sa dalo. A inak iba o t-systems som pocul ze doucaju studentov, ale to nieje o programovani ale iba sledovani a rieseni problemov s niejakymi servrami...


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #19 on: 22.12.2012, 03:30:53 »
da sa zrusit predmet ktory mas naviac ak chces, ak sa dobre pamatam tak este aj v polovici semestra sa dalo. A inak iba o t-systems som pocul ze doucaju studentov, ale to nieje o programovani ale iba sledovani a rieseni problemov s niejakymi servrami...

cize ked prejdem cely semester az ku skuske tak musim tu skusku spravit, inak prenasam??? lebo dostatocny pocet kreditov budem mat...

tino8

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1093
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #20 on: 22.12.2012, 03:47:44 »
da sa zrusit predmet ktory mas naviac ak chces, ak sa dobre pamatam tak este aj v polovici semestra sa dalo. A inak iba o t-systems som pocul ze doucaju studentov, ale to nieje o programovani ale iba sledovani a rieseni problemov s niejakymi servrami...

cize ked prejdem cely semester az ku skuske tak musim tu skusku spravit, inak prenasam??? lebo dostatocny pocet kreditov budem mat...
cize ked prejdem cely semester az ku skuske tak musim tu skusku spravit, inak prenasam??? ajked dostatocny pocet kreditov budem mat...


karamel je cukr co se uz neuzdravi!

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #21 on: 22.12.2012, 04:02:59 »
da sa zrusit predmet ktory mas naviac ak chces, ak sa dobre pamatam tak este aj v polovici semestra sa dalo. A inak iba o t-systems som pocul ze doucaju studentov, ale to nieje o programovani ale iba sledovani a rieseni problemov s niejakymi servrami...

cize ked prejdem cely semester az ku skuske tak musim tu skusku spravit, inak prenasam??? lebo dostatocny pocet kreditov budem mat...
cize ked prejdem cely semester az ku skuske tak musim tu skusku spravit, inak prenasam??? ajked dostatocny pocet kreditov budem mat...
:D :D na konci mal byt otaznik.....ci to je odpoved??? tak to je riadna somarina potom....ked sa chce student vzdelavat na tuke tak to mu kazia jak sa len da :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #22 on: 22.12.2012, 06:34:25 »
chlope nekombinuj lebo prekombinujes..proste si zapis siete aj javu a neries.. neboj sa zvladnes to..potom budes dakovat

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #23 on: 22.12.2012, 06:39:57 »
chlope nekombinuj lebo prekombinujes..proste si zapis siete aj javu a neries.. neboj sa zvladnes to..potom budes dakovat
heheh bodaj by si mal pravdu :D :D

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: zmena predmetu
« Reply #24 on: 22.12.2012, 08:13:13 »
najprv by si sa mohol naučiť používať vo vetách čiarky, až potom sa učiť programovacie jazyky, lebo niektoré tvoje príspevky fakt musím dešifrovať . . .

a tie firmy, ktoré berú druhákov a prvákov by ma tiež zaujímali, lebo ja o takých okrem Téčka neviem . . .

a keď ťa tak baví programovanie, tak neviem prečo si si nedal kombináciu Technológie Java a .NET . . . siete by som si na tvojom mieste nedával, keďže ťa baví programovanie . . . lebo potom v treťom ročníku si budeš musieť vyberať medzi Distribuovaným Programovanim a Aplikáciami počítačových sietí . . . na DP sa berú celkom zaujímavé veci a programuje sa pekný a reálne využiteľný program . . . ešte si môžeš vybrať možnosť, že si ich dať obidve, ale zvládať tretí ročník, bakalárku a k tomu ty chceš ešte pracovať . . . no, dá sa to, ale veľa nocí si nepospíš a veľa času mať nebudeš . . . koniec koncov, ešte si len vyberáš medzi sieťami a javou, na bakalárku ešte nemysli, to ešte pretečie veľa vody ;-)

a čo sa týka nesplnenia predmetov, každý predmet (povinný, povinne voliteľný), OKREM VOLITEĽNÝCH, sa musí spraviť, inak sa bude musieť prenášať a opakovať (ak sa mýlim, čo si nemyslím, tak ma opravte) . . . to, že ty budeš mať zapísané predmety za 36 kreditov za semester neznamená, že urobíš predmety za 30 a na posledný povinný / povinne voliteľný sa vykašleš, aj ten musíš spraviť . . .
« Last Edit: 22.12.2012, 08:17:55 by M4D4 »