Author Topic: TJava  (Read 6857 times)

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
TJava
« on: 23.04.2012, 03:37:54 »
vedel by niekto pomoct s tymto bodom ??

V konštruktore triedy BestTimesDialog implementujte zobrazenie najlepšieho skóre získaného aplikovaním metódy getBestTimes()  /typ BestTimes/  nad objektom triedy Minesweeper. Informácie o časoch zobrazte do grafického prvku JTextArea (pomocou metódy void setText(String t)).

JTextArea area= new JTextArea();       
minesweeper.Minesweeper.getInstance().getBestTimes();
area.setText()
ale ako to pospajat ??

felipe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #1 on: 23.04.2012, 04:31:47 »
JTextArea area = new javax.swing.JTextArea(); by si mal mat uz vo vygenerovanom kode...
area.setText(Minesweeper.getInstance().getBestTimes().toString())

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #2 on: 23.04.2012, 23:22:12 »
V 10. cvičení je doplňujúca úloha č. 2:

Dodajte podporu pre odkrývanie susedných dlaždíc pri stlačení oboch tlačidiel myši naraz.

Ako by to malo presne fungovať? Ja to mám zatiaľ urobené tak, že okrem dlaždíc, ktoré by sa otvorili ľavým klikom, sa otvoria aj ďalšie v okolí (o jednu vľavo, vpravo, hore aj dole). Je to tak dobre? Pretože v 95% prípadov sa mi po stlačení oboch tlačidiel myši otvorí okrem prázdnych políčok aj mína/míny.

felipe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #3 on: 24.04.2012, 00:28:09 »
prave+lave tlacidlo mysi funguje iba po kliknuti na cislo, teda pocet okolitych min, a iba vtedy ked je oznacenych tolko okolitych policok kolko je pocet okolitych min (to cislo na ktore si klikol)... a ked je toto splnene tak potom to otvori vsetky ostatne okolite neotvorene policka a nezalezi ci tam je mina abo nie, a funguje to tak ako openTile ze ked dojde na tile ktory nema ziadne okolite miny tak otvara dalej... snad som to napisal zrozumitelne. pusti si minesweeper vo windowse, oskusaj a uvidis...

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #4 on: 24.04.2012, 00:52:38 »
prave+lave tlacidlo mysi funguje iba po kliknuti na cislo, teda pocet okolitych min, a iba vtedy ked je oznacenych tolko okolitych policok kolko je pocet okolitych min (to cislo na ktore si klikol)... a ked je toto splnene tak potom to otvori vsetky ostatne okolite neotvorene policka a nezalezi ci tam je mina abo nie, a funguje to tak ako openTile ze ked dojde na tile ktory nema ziadne okolite miny tak otvara dalej... snad som to napisal zrozumitelne. pusti si minesweeper vo windowse, oskusaj a uvidis...
Asi som to pochopil, dík :) V mínach, ktoré sú vo Win7, táto funkcia akosi nefunguje. Po stlačení oboch tlačidiel myši len zvýrazní 3×3 políčok (ak sa dá, teda ak tam nie je koniec poľa, otvorené alebo označené políčko/políčka).

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #5 on: 24.04.2012, 01:48:50 »
A ešte takáto otázka :)

V poslednom cvičení je jedna čarovná veta ;D Za odovzdanie hry podľa návodu študent dostane polovicu bodov za zadanie. Ďalšie body získa za vlastnosti aplikácie, ktoré nie sú súčasťou štúdie (napr. vypracované doplňujúce úlohy). Každá vlastnosť navyše bude posúdená cvičiacim a ohodnotená maximálne 2 bodmi. :)

Zaujímalo by ma, že čo všetko sa dá považovať za rozšírené hodné aspoň jedného bodu. Rád by som totiž za zadanie mal 15 bodov.

Mám urobené navyše toto:
- plynutie času v TimerLabeli začína až po prvom kliknutí do poľa
- po dokončení/zlyhaní hry nemám MessageDialog, ale JDialog s pokecom (You lost this game... Played time... atď.)
- mám pozväčšované celé hracie pole, vymenenú grafiku (obrázok smajla, míny aj značky)
- mám dorobený stav dlaždice "?"
- BestTimes mám podelené podľa úrovne, z JDBC selectujem len tri best časy z každej úrovni
- BestTimesDialog mám riešený cez JTabbedPane s tým, že tam mám možnosť mazania best výsledkov na základe práve zvolenej úrovne obtiažnosti
- do základného menu som pridal ponuku Help, kde sú položky Help a About
- HelpDialog je riešený pomocou JTabbedPane a obsahuje popis hry, pravidlá, popis levelov a pod. pokec
- AboutDialog je klasický JDialog s informáciami o autorovi, verzii a dátume "vydania"  ap

Samozrejme, všetko funguje bez problémov, žiadne vyskakujúce výnimky, warningy, nič.

Stačí to na 15 bodov, či mám vymýšľať ďalšie veci?

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #6 on: 24.04.2012, 02:38:30 »
Si myslim, ze urcite.

Ak este hladas nejake rozsirenie, tak implementuj zastavenie casu pri minimalizovani do taskbaru a jeho opatovne spustenie pri obnoveni okna :).

Este si mozes dat, neviem, ci to tam este mate, doplnujucu ulohu, tzv. Beat best time mode, ci co to bolo. Cas sa vzdy odpocitava od rekordu.

No a mas vyriesene, aby sa nedala hra zacat kliknutim na minu? :)

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #7 on: 24.04.2012, 02:42:22 »
No a mas vyriesene, aby sa nedala hra zacat kliknutim na minu? :)
Pracuje sa na tom ;) A dík za nápady.

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #8 on: 24.04.2012, 22:20:08 »
A ešte jedna otázka :)

Unit testy. Na konci sa píše, že "Pre hru musia byť napísané unit testy". Stačia tie, ktoré sa robili na 7. cvičení, či treba aj nejaké ďalšie?

selli1235

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #9 on: 10.05.2012, 23:33:36 »
Vie niekto ako prebieha skuska tento rok?? Minuly rok bola prakticka cast za 50 bodov, test za 20. Teraz je v organizacii predmetu ( pre Minesweeprakov ) pisany TEST za 70b. Ako to v skutocnosti bude? Pytal som sa Lakatosa no on mi nevedel povedat :/ Nevravelo sa nieco na prednaske?? ???

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #10 on: 11.05.2012, 00:10:12 »
Bola reč o praktickej a testovej časti. Pokiaľ si spomínam dobre, tak by rozdelenie bodov malo byť rovnaké, ako minulý rok.

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #11 on: 11.05.2012, 00:41:32 »
Pokial viem, za prakticku mozes dostat 50 bodov, teda tak, ako minuly rok.

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #12 on: 15.05.2012, 18:45:41 »
a inak nevie niekto ako bude prebiehat to odpocitavanie bodov na praktickej casti ??

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #13 on: 15.05.2012, 18:47:44 »
Vraj nejako na základe času, koľko ti programovanie zaberie.

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: TJava
« Reply #14 on: 16.05.2012, 22:45:30 »
ked ste boli na skuske tak vas hodnotil nejaky cviciaci alebo tam doc. Porubän ??
Dnes bol hodnotiaci tandem v zložení Porubän - Václavík :)