Author Topic: Počítačové siete  (Read 30149 times)

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #75 on: 21.03.2012, 04:14:53 »
posledne 2 by mali byt dobre a v prvom by mali byt
The initial window size is determined via the two-way handshake
Acknowledgment number 3001 indicates that host A will send the next segment with sequence number 3001

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #76 on: 21.03.2012, 04:18:34 »
take je, ze two-way handshake ?

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #77 on: 21.03.2012, 16:10:56 »
kto ma cvicenia s fecilakom dal sa na final teste pouzivat zosit s vlastnymi poznamkami???

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #78 on: 28.04.2012, 18:35:23 »
na teste neviem, ale na skills sa moze ...

Inak, na skills to ma byt tak, ze najskor zase subnetting ako na CCNA1 a potom packet tracer ?

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #79 on: 28.04.2012, 18:49:57 »
tiez neviem vobec ako bude prebiehat skill, ci budeme moct pouzit nejaky zosit, ci cele bude len v PT , ci bude zase subneting ..neviem  :(

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #80 on: 28.04.2012, 19:24:24 »
mal by byť nejaky malý subneting...

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #81 on: 28.04.2012, 19:30:38 »
ze si spravim subnetting tak isto ako na CCNA1 ? a potom tie IPcky budem pridelovat v packer traceri ?

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #82 on: 28.04.2012, 22:16:25 »
nemate niekto pekne spisane vsetky prikazy pouzivane pre RIP, EIGRP, OSPF + tie zaklady ako banner, nastavovanie hesiel atd. ?
Taky prehlad ... zeby som si ho prepisal rukou aby som to mohol pouzit pri skills.
Dik

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #83 on: 01.05.2012, 14:30:31 »
Kukni tu: Cisco Router Configuration Commands ale je tam toho kus viac.

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #84 on: 01.05.2012, 17:33:40 »
nechce si dnes niekto kto je na intraku zbehnut OSPF EIGRP ? inak o kolkej sa fecilak dohodol na skils a kde??

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #85 on: 01.05.2012, 18:02:31 »
pozri si go.cnl.sk/ccna2 a tu mas riesenie asi na 6. strane: http://www.cnl.tuke.sk/files/newsletter_0311.pdf

Dobre je to na precvicenie, mas tam RIP, OSPF a EIGRP .. rozne veci okolo toho

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #86 on: 01.05.2012, 18:21:23 »
pozri si go.cnl.sk/ccna2 a tu mas riesenie asi na 6. strane: http://www.cnl.tuke.sk/files/newsletter_0311.pdf

Dobre je to na precvicenie, mas tam RIP, OSPF a EIGRP .. rozne veci okolo toho


DIK  :beer1:

robo7691

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #87 on: 07.05.2012, 14:20:36 »
Taka otazka, dnes mam pisat FINAL test jednotku.  Ale casovo mi to nevychadza dostat sa do KE..... Sme zaradeni do tried (asi jak kazdy). Myslite ze bude potom problem napisat test v inej skupine v iny den? Lebo neviem jak to funguje, ci pre kazdu skupinu v ktorej sme zaradeni sa spusta test naraz a potom mi prepadne.... Mail som pisal cviciacemu ale zatial sa neozval.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #88 on: 07.05.2012, 16:15:35 »
problem to moze byt podla mna len v tom pripade, ak su ostatne skupiny plne, t.j. nebudes mat kde pisat, kedze potrebujes pocitac a na vlastnom ti nedovolia pisat. Inak by ti to nemalo prepadnut, lebo on sice otvori test pre celu skupinu, no zalezi od toho, ci ho aj ty otvoris .. ak si ty ten test neotvoris vtedy tak sa nic nedeje podla mna, nic ti neprepada.

len musis ist asi na ine cviko k tomu istemu cviciacemu .. lebo iny cviciaci podla mna k tebe pristup mat nebude cize ti nebude vediet spristupnit test

zaky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 95
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #89 on: 07.05.2012, 18:56:28 »
viete mi dakto ukazat vyznamnejsi rozdiel medzi sumarizaciou sieti v EIGRP sposobom, po prve, ze : pouzijem "network siet wildcard mask" po druhe: pouzijem "ip summary-address eigrp as-number ip-address mask" na vsetkych interfaceoch kde mam eigrp suseda
« Last Edit: 07.05.2012, 18:58:12 by zaky »

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

robo7691

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 74
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #90 on: 08.05.2012, 01:49:23 »
problem to moze byt podla mna len v tom pripade, ak su ostatne skupiny plne, t.j. nebudes mat kde pisat, kedze potrebujes pocitac a na vlastnom ti nedovolia pisat. Inak by ti to nemalo prepadnut, lebo on sice otvori test pre celu skupinu, no zalezi od toho, ci ho aj ty otvoris .. ak si ty ten test neotvoris vtedy tak sa nic nedeje podla mna, nic ti neprepada.

len musis ist asi na ine cviko k tomu istemu cviciacemu .. lebo iny cviciaci podla mna k tebe pristup mat nebude cize ti nebude vediet spristupnit test
Tak nakoniec som do KE siel, a oplatilo sa :)  br

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #91 on: 08.05.2012, 05:14:35 »
su nejake okruhy otazok na skuku?? alebo co sa ucite?? ako to prebieha??

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #92 on: 08.05.2012, 05:27:45 »
su nejake okruhy otazok na skuku?? alebo co sa ucite?? ako to prebieha??
ako myslis co sa ucime? nic v zlom, ale pytas sa to tak ako keby ta prvy krat postavili na lyze menom siete, doteraz na aky predmet si chodil?  ;D
na skusku by si mal ovladat ucivo v rozsahu ccna1 ccna2, a pozri si temy prednasok na stranke predmetu..ked toto ti nestaci tak neviem aky okruh otazok by si este chcel. http://www.cnl.tuke.sk/ps
btw skuska je ustna, tahas si 2 otazky, pripravis sa a potom sa porozpravas o tej teme so skusajucim, da ti znamku a ides domov  br

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #93 on: 08.05.2012, 06:41:44 »
su nejake okruhy otazok na skuku?? alebo co sa ucite?? ako to prebieha??
ako myslis co sa ucime? nic v zlom, ale pytas sa to tak ako keby ta prvy krat postavili na lyze menom siete, doteraz na aky predmet si chodil?  ;D
na skusku by si mal ovladat ucivo v rozsahu ccna1 ccna2, a pozri si temy prednasok na stranke predmetu..ked toto ti nestaci tak neviem aky okruh otazok by si este chcel. http://www.cnl.tuke.sk/ps
btw skuska je ustna, tahas si 2 otazky, pripravis sa a potom sa porozpravas o tej teme so skusajucim, da ti znamku a ides domov  br


ako ja som sa len spytal ci neexistuju nejake okruhy otazok na ktore sa treba pripravit otazka typu co si mozem vytiahnut asi tak som to myslel v akej obsirnosti si treba prejst jednotlive temy a co si netreba prejst tak sa prosim na mne nelyzuj a ak mas nejake info tak to hod sem  :beer1:

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #94 on: 08.05.2012, 14:30:00 »
su nejake okruhy otazok na skuku?? alebo co sa ucite?? ako to prebieha??
ako myslis co sa ucime? nic v zlom, ale pytas sa to tak ako keby ta prvy krat postavili na lyze menom siete, doteraz na aky predmet si chodil?  ;D
na skusku by si mal ovladat ucivo v rozsahu ccna1 ccna2, a pozri si temy prednasok na stranke predmetu..ked toto ti nestaci tak neviem aky okruh otazok by si este chcel. http://www.cnl.tuke.sk/ps
btw skuska je ustna, tahas si 2 otazky, pripravis sa a potom sa porozpravas o tej teme so skusajucim, da ti znamku a ides domov  br


ako ja som sa len spytal ci neexistuju nejake okruhy otazok na ktore sa treba pripravit otazka typu co si mozem vytiahnut asi tak som to myslel v akej obsirnosti si treba prejst jednotlive temy a co si netreba prejst tak sa prosim na mne nelyzuj a ak mas nejake info tak to hod sem  :beer1:
vsak len to viem co som napisal, neviem tiez ci otazka znie napr. vysvetli OSPF alebo len aky je v nom hello interval  bk

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #95 on: 13.05.2012, 18:57:28 »
ti co ste boli v piatok na skuske mate uz zapisane hodnotenie v Maise???

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #96 on: 13.05.2012, 18:59:04 »
a este spam :D ako je to vlastne s certifikatmi?? kedy ich dostaneme alebo ako ?

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #97 on: 13.05.2012, 19:28:19 »
ti co ste boli v piatok na skuske mate uz zapisane hodnotenie v Maise???

nemáme, a druha otázka aj mňa zaujíma, ak vôbec nejaký papier dostaneme...  :trestac:

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #98 on: 13.05.2012, 20:04:22 »
neviem ako tu, ale na Zilinskej univerzite po spraveni CCNA1+2 ti daju tie papierove certifikaty za nejaky poplatok  + dostanes Cisco tricko :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Počítačové siete
« Reply #99 on: 13.05.2012, 20:25:31 »
neviem ako tu, ale na Zilinskej univerzite po spraveni CCNA1+2 ti daju tie papierove certifikaty za nejaky poplatok  + dostanes Cisco tricko :D
ooo to by som bral :)