Author Topic: FJAP  (Read 120209 times)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #575 on: 10.01.2012, 19:55:08 »
Semanticka analyza je vlastne vypocet ? alebo nie ?

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #576 on: 16.01.2012, 11:37:01 »
Zaujímala by taká vec, či si Kollár potrpí na formalitkách ako je oblek na skúške. Resp. sa spýtam ináč - mal už niekto prúser z toho, že nebol na skúške v obleku?

ppeess

  • Guest
Re: FJAP
« Reply #577 on: 16.01.2012, 12:30:31 »
Zaujímala by taká vec, či si Kollár potrpí na formalitkách ako je oblek na skúške. Resp. sa spýtam ináč - mal už niekto prúser z toho, že nebol na skúške v obleku?
Ja som este nikdy nebol na skuske v obleku :D :D ..... a tak ak to bude ako po minule roky uvidis Kollara na zaciatku skusky ptm na konci a ptm na vyhodnoteni a ze ci mas oblek ho asi neak moc nezaujima :D

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #578 on: 16.01.2012, 16:17:53 »
Ja som este nikdy nebol na skuske v obleku :D :D
Môj človek  :hug:

a tak ak to bude ako po minule roky uvidis Kollara na zaciatku skusky ptm na konci a ptm na vyhodnoteni a ze ci mas oblek ho asi neak moc nezaujima :D
OK, dík za info  :)

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #579 on: 18.01.2012, 12:40:18 »
Zdravim, pamatate si niekto otazky ktore boli na predoslych terminoch ? :) resp. aspon zhruba ze na co sa zamerat

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #580 on: 18.01.2012, 20:42:15 »
zameraj sa hlavne na syntakticky analyzator. dolezite je, aby si nevynechal dolezite veci, ako napr. check,error, a ak treba, tak if, switch, while...ja som mal cely analyzator, no vynechal som dolezite kroky a na konci som dal zle error, prof. Kollar ma poslal von zo slovami "musite prist este raz"

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ppeess

  • Guest
Re: FJAP
« Reply #581 on: 18.01.2012, 20:51:27 »
zameraj sa hlavne na syntakticky analyzator. dolezite je, aby si nevynechal dolezite veci, ako napr. check,error, a ak treba, tak if, switch, while...ja som mal cely analyzator, no vynechal som dolezite kroky a na konci som dal zle error, prof. Kollar ma poslal von zo slovami "musite prist este raz"
To fakt????  :o

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #582 on: 18.01.2012, 20:57:51 »
bohuzial jj...pocul som x nazorov, ze on nekontroluje podrobne veci, len ich narychlo prezrie, kto ma 30B, ten ma minimalne Ecko (moj pripad o tom svedci, fck...), atd, atd. nevadi, opravna to isti

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ppeess

  • Guest
Re: FJAP
« Reply #583 on: 18.01.2012, 21:03:12 »
bohuzial jj...pocul som x nazorov, ze on nekontroluje podrobne veci, len ich narychlo prezrie, kto ma 30B, ten ma minimalne Ecko (moj pripad o tom svedci, fck...), atd, atd. nevadi, opravna to isti
No tak asi bude nieco na tom pravda ze Kollar zacal brat skusky vazne  bp

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #584 on: 18.01.2012, 21:03:40 »
dneska asi 20 ludi FX jak nikdy, ale verim ze na opravnej to bude lepsie, len chce aby ste sa to naucili poriadne  ;)

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #585 on: 19.01.2012, 12:15:14 »
zameraj sa hlavne na syntakticky analyzator. dolezite je, aby si nevynechal dolezite veci, ako napr. check,error, a ak treba, tak if, switch, while...ja som mal cely analyzator, no vynechal som dolezite kroky a na konci som dal zle error, prof. Kollar ma poslal von zo slovami "musite prist este raz"
dikes za info  :) tak vela stastia vsetkym na dalsich terminoch

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #586 on: 19.01.2012, 16:35:15 »
bohuzial jj...pocul som x nazorov, ze on nekontroluje podrobne veci, len ich narychlo prezrie, kto ma 30B, ten ma minimalne Ecko (moj pripad o tom svedci, fck...), atd, atd. nevadi, opravna to isti
U mňa absolútne nekontroloval podrobne písomku. 2 úlohy z tých štyroch som nemal úplne správne - komplet dobre som mal jedine SA a DKSA. On mi však povedal, že "máte tu všetko správne, na prednášky ste chodili, zápočet máte 25, plus dnes 70, to je spolu, ak sa nemýlim, A-95"  ;D bp

Hold, šťastie. Počul som, že včera povyhadzoval dosť ľudí. Hlavne tých, čo sa pýtal na nejaký riadok zdrojáku SA a nevedeli ho dopodrobna vysvetliť.

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #587 on: 21.01.2012, 14:31:37 »
Vedel by niekto poskytnut doucovanie z tohto predmetu ? samozrejme ze nie zadarmo

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #588 on: 21.01.2012, 15:03:59 »
ake doucovanie potrebujes? pytaj sa tu, ked viem pomozem, alebo si to pozriem a porozpravame sa otom  :) mas SS

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #589 on: 22.01.2012, 12:45:57 »
veteran ake otazky si este mal?

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #590 on: 22.01.2012, 17:56:03 »
veteran ake otazky si este mal?
Nakreslite vzájomnú polohu deklarácií volajúcej procedúry A a volanej procedúry B...

Vymenujte a popíšte režimy syntaktickej analýzy. Vymenujte a popíšte položky tabulky pre sémantickú analýzu.

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #591 on: 22.01.2012, 20:51:26 »
veteran ake otazky si este mal?
Nakreslite vzájomnú polohu deklarácií volajúcej procedúry A a volanej procedúry B...

Vymenujte a popíšte režimy syntaktickej analýzy. Vymenujte a popíšte položky tabulky pre sémantickú analýzu.

čiže všetko čo vieme :)

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #592 on: 25.01.2012, 11:46:54 »
Ľudia, bola otázka v 7. variante, že aký je rozdiel medzi FIRST(B) a H(B) . . . aká ja odpoveď na toto?

ondrei

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #593 on: 25.01.2012, 12:45:42 »
Ľudia, bola otázka v 7. variante, že aký je rozdiel medzi FIRST(B) a H(B) . . . aká ja odpoveď na toto?
pozri facebook

Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #594 on: 25.01.2012, 19:15:59 »
čo všetko sa vás Kollár pýtal na ústnej ?

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #595 on: 25.01.2012, 20:59:17 »
variant 6: rozdiel medzi deterministickým a nedeterministickým automatom, aká je to LL1 gramatika, niečo s MUL a MILI (presné znenie neviem, to som iba počul)

variant 7: tam sa toho veľa nepýtal, väčšinou sa pýtal na ten FIRST(B) a H(B) a že čo treba zmeniť, aby HB a HC v A-> { Ba | Cb } (alebo nejak tak, je to v 7. variante) aby to platilo v LL1, niekoho sa vraj pýtal aj na tie arity, ale to väčšinou iba on sám vysvetlil, že čo a ako (spustí monológ a ty iba prikyvuj a povieš, že si to zapamätáš a budeš vedieť do budúcnosti)

Ale čo ja viem, tak v 7. variante sa toho veľa nepýtal, viac sa pýtal u 6. variantu.

A ak môžem odporúčanie, čo som celý deň sledoval, tak nikdy nechoďte medzi prvými, stále to tak bolo, že prví dostávali väčšinou Fx príp. E a potom sa už rozbehol s lepšími známkami (C, D atď.). Ja osobne som išiel piaty, mal som všetko napísané v 7. variante, akurát tie arity som mal úplne zle a v analyzátore som pridal 2 písmená do checku (ale to až za takú chybu neberie) a chcel mi dať A, lenže mám iba 25b zápočet a nemám prezenčku, tak mi dal B85 ;-)

Good Luck

Domino_666

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 88
    • View Profile
    • Dudo Aliens Racing Team
Re: FJAP
« Reply #596 on: 26.01.2012, 01:16:27 »
najlepšie je nenechať ho sa dačo spýtať a snažiť sa komentovať vlastnú písomku kým si ju pozerá a nerozpráva on  ;D takto sa dá nenápadne úplne zavádzať a viesť dialóg tým smerom, čo viete  ;D ale samozrejme, ak je na papiery dajaká totálna blbosť a on chytí slinu, tak sa už nedá vyhnúť blbým otázkam a teda nevyhnutnému FX  :D

Wolfdale

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 489
  • /root
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #597 on: 26.01.2012, 16:30:19 »
ja som bol unho dvakrat, ani raz sa ma nepytal. prvy termin FX, opravny Ecko. Mal som ist na dekansky, mozno by mi dal Dcko  :emot-dance:

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

Painkiller03

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #598 on: 01.02.2012, 16:47:14 »
Spravili ste niekto skusku na dnesnom termine ?

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: FJAP
« Reply #599 on: 01.02.2012, 17:20:11 »
Spravili ste niekto skusku na dnesnom termine ?
spravilo ju dost ludi