Author Topic: OP - skuska  (Read 36698 times)

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: OP - skuska
« Reply #75 on: 02.02.2011, 15:24:44 »
ake mate heslo do moodla ?
tenty typ otazky na konci semestra je vzdy carovny. ja byt (tvojim) cviciacim, tak si o tebe nieco (nepekne) pomyslim.
So say we all!

OsamelyVlk

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #76 on: 02.02.2011, 22:25:03 »
ake mate heslo do moodla ?

skus  " hrobocop "  (bez uvodzoviek)...

cory

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #77 on: 03.02.2011, 00:59:34 »
ake mate heslo do moodla ?
tenty typ otazky na konci semestra je vzdy carovny. ja byt (tvojim) cviciacim, tak si o tebe nieco (nepekne) pomyslim.

Neboj, nie si moj cviciaci :D ale ked som uz testoval novy typ skusky, tak som chcel vediet, ake bolo zadanie v jave, kedze som ho ja este za starych cias robil v c#. Ak este potrebujes hlbsie vysvetlenie, zastav sa v A521 :D

A to heslo mi niekto napisete? zevraj zacina na i.... napomaha mi moodle :)

cory

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 76
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #78 on: 03.02.2011, 01:04:53 »

mattoxx

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #79 on: 03.02.2011, 15:58:02 »
K vcerajsej skuske poviem asi len tolko, ze samotne kodenie nebolo tazke, ale WTF, trvalo mi 15 minut kym som sa zorientoval v kode. Vsetko bolo skryte v knizniciach a dostupny bol len vyj***** javadoc.

Ty co este neboli nech si hlavne pozru vytvaranie Itemov, miestnosti a vytvaranie prikazov.
vacsina je tu:
http://stargate.cnl.tuke.sk/~mirek/oop/scenarios/08/index.html
http://stargate.cnl.tuke.sk/~mirek/oop/scenarios/09/index.html
« Last Edit: 03.02.2011, 16:02:41 by mattoxx »

scorpi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #80 on: 04.02.2011, 01:19:46 »
co si sa tam zorientovaval, ved si robil len presne to co bolo v zadani, nic si nemusel hladat...teda aspon na riadnom termine, neviem ci to teraz nejako zmenili

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #81 on: 04.02.2011, 04:40:22 »
Ak este potrebujes hlbsie vysvetlenie, zastav sa v A521 :D
tak toto bolo huste   ;D

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #82 on: 06.02.2011, 22:56:43 »
nemate niekde niekto vypracovane vsetky zadania z moodla, ktore sa robili pocas semestra?

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #83 on: 07.02.2011, 23:34:33 »
Co sa tyka skusky. Ked dostanem kostru hry a je tam potrebne nieco dorobit. JE to robene takym stylom ze napriklad je tam rikaz sever, juh, vychod a treba dorobit len zapad? Alebo treba vytvorit vsetky smery. Lebo keby stacilo dorobit len jeden, ta ksa mozem inspirovat ostatnymi a je to tym padom lahsie.

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #84 on: 07.02.2011, 23:43:41 »
ty sa do toho, čo už je nakódené nedostaneš. Prístupné máš len GameImpl, BackpackImpl, Parser a Main.
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #85 on: 08.02.2011, 01:59:38 »
ta vypisujete tu somariny....o com su skusky na FEIke??...ak vies programovat, priklady zvladnes......a ak vies programovat, as dostatok logickeho myslenia na to aby si si vedel posajat suvyslosti z orie tak, aby ti to na skusku stacilo....... a dufam ze nikoho neurazim, ale ten, co neviem po prvom roku a pol na fejke programovat, tak na nu nepatri ap br

azzazeL

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #86 on: 08.02.2011, 17:22:47 »
nazdar, da sa aj dako inak testovat, kontrolovat ci je item prenositelny alebo pouzitelny ako tak, ze implementuje interface napr. IUsable IMoveable a potom v class Use alebo Grab testujeme ci ten dotycny item ma implementovany ten interface ?

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #87 on: 08.02.2011, 17:25:48 »
Ako inak, co sa ti na tom nepaci? Resp. co ti brani pouzit instanceof?

azzazeL

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #88 on: 08.02.2011, 17:29:46 »
a bol tam takyto interface aj na skuske ? bo som tam trocha zastresoval a dako som ho tam nevidel ...

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #89 on: 09.02.2011, 03:29:25 »
bol bol, mal si tam vsetko ako v normalnom zadani :)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #90 on: 09.02.2011, 19:40:48 »
oop skska,takto to vyzera na nej...
http://www.uloz.to/7776888/oop-skuska-ako-to-asi-vyzera-rar
heslo je mega hard na uhadnutie
ake je heslo??
pass: 'tuke'
Nechápem prečo vôbec dáke heslo tam je...
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #91 on: 09.02.2011, 21:12:53 »
Velmi by som sa tymto nechvalil, podobne kopirovanie sa vacsinou tresta vylucenim zo skoly a pachatela je podla mna pomerne lahko vystopovat.

Hned na prvom slide z praktickej casti mas odfoteny presny cas (10:50). Predpokladam potom, ze si sa zucastnil terminu o 09:30. Na zaklade slnecneho svetla ktore naznacuje orientaciu okien si bol v miestnosti PC14. Tych praktickych uloh bolo pomerne dost, takze spolu s tebou dostali ulohu "Truhlica" asi 2-3 studenti v miestnosti...a pomocou prepojenia na tvoj odfoteny test z teorie uz ta nebude tazke odselektovat.

Len taky navod pre garanta daneho predmetu.

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #92 on: 09.02.2011, 21:20:12 »
Velmi by som sa tymto nechvalil, podobne kopirovanie sa vacsinou tresta vylucenim zo skoly a pachatela je podla mna pomerne lahko vystopovat.

Hned na prvom slide z praktickej casti mas odfoteny presny cas (10:50). Predpokladam potom, ze si sa zucastnil terminu o 09:30. Na zaklade slnecneho svetla ktore naznacuje orientaciu okien si bol v miestnosti PC14. Tych praktickych uloh bolo pomerne dost, takze spolu s tebou dostali ulohu "Truhlica" asi 2-3 studenti v miestnosti...a pomocou prepojenia na tvoj odfoteny test z teorie uz ta nebude tazke odselektovat.

Len taky navod pre garanta daneho predmetu.
jedine co ma zarazilo je pri avatare logo systemu, z ktoreho si pisal :D to fakt win 95/98?? :ohmygod:

Kuresfank

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #93 on: 09.02.2011, 22:07:21 »
"to fakt win 95/98?? :ohmygod:"

...alebo windows mobile

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #94 on: 09.02.2011, 22:59:48 »
Velmi by som sa tymto nechvalil, podobne kopirovanie sa vacsinou tresta vylucenim zo skoly a pachatela je podla mna pomerne lahko vystopovat.

Hned na prvom slide z praktickej casti mas odfoteny presny cas (10:50). Predpokladam potom, ze si sa zucastnil terminu o 09:30. Na zaklade slnecneho svetla ktore naznacuje orientaciu okien si bol v miestnosti PC14. Tych praktickych uloh bolo pomerne dost, takze spolu s tebou dostali ulohu "Truhlica" asi 2-3 studenti v miestnosti...a pomocou prepojenia na tvoj odfoteny test z teorie uz ta nebude tazke odselektovat.

Len taky navod pre garanta daneho predmetu.

na margo toho, ja snad len podotknem, ze podla mojho nazoru pochybujem, ze by sa niekomu chcelo hrat sa na stopovacieho psa takymto sposobom... ak ano tak respekt a klobuk dole...

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #95 on: 09.02.2011, 23:18:19 »
"to fakt win 95/98?? :ohmygod:"

...alebo windows mobile

Windows 2000, je to tam napisane ;) tak ako je napisane u teba ze pouzivas Operu 9.62
a sorry za offtopic :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #96 on: 09.02.2011, 23:34:48 »
Velmi by som sa tymto nechvalil, podobne kopirovanie sa vacsinou tresta vylucenim zo skoly a pachatela je podla mna pomerne lahko vystopovat.

Hned na prvom slide z praktickej casti mas odfoteny presny cas (10:50). Predpokladam potom, ze si sa zucastnil terminu o 09:30. Na zaklade slnecneho svetla ktore naznacuje orientaciu okien si bol v miestnosti PC14. Tych praktickych uloh bolo pomerne dost, takze spolu s tebou dostali ulohu "Truhlica" asi 2-3 studenti v miestnosti...a pomocou prepojenia na tvoj odfoteny test z teorie uz ta nebude tazke odselektovat.

Len taky navod pre garanta daneho predmetu.

co ja viem.... ked sa robilo cisco tak bolo tam pred testom napisane, ze je zakazane kopirovat otazky a posuvat ich dalej. Na skuske na to neupozornil ani skusajuci, ani dozor, a ani som to nikde nevidel. (Ked to bolo v pokynoch, tak sa ospraveldnujem). Jedine co povedali, bolo, ze nemame mat mobily, teda nic okrem ISICu, pera, papiera.


//aha, pozeram ze ono to je fotene mobilom, tak to je "nelegalne", to nefungoval print screen? :D

a navody pre garantov sem davat nemusis, nie sme nejaki praskaci. Niekto chce ostatnym pomoct a hned tu vymyslas konspiracne teorie... Mal by si sa nad sebou zamysliet. A pocas toho si mozes preinstalovat IE za nieco normalne.
« Last Edit: 09.02.2011, 23:40:08 by Daron »

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #97 on: 10.02.2011, 20:01:00 »
Tak na taketo veci sa upozornovat nemusi, staci sa pozriet na Studijny poriadok TUKE, konkretne §16 ods. 20. Ja som nechcel nikoho bonzovat, ale OP je jeden z mala predmetov na FEI ktory je dost vysokej kvality co sa jedna cviceni a je to pomerne smutne, ze ani tak sa nechcete vobec ucit a ani kusok sa na to pozriet, ta skuska nie je vobec tazka.

PS: Radsej sa zaoberajte ako sa uplatnite po skole a nie aky software pouzivam.

Daron

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #98 on: 10.02.2011, 21:15:53 »
Nasa uroven cviceni bola asi takato - prvych 6 tyzdnov som nemal na pocitaci windows, len nejake disto linuxu kde neslo nic
Potom tam konecne hodili Win. Tak na dalsie cviko som si musel sam nainstalovat netbeans a JDK, kedze to uz bolo asi velmi komplikovane na spravcu miestnosti, alebo nechapem... Tolko k tej urovni.
Skuska uroven mala, aj podklady k cvikam mali uroven, nie je to zle vymyslene. Ale cvicenia = fail. Co sa tyka cviceni, ovela lepsie cvicenia boli napriklad na Pocitacovych sietiach, hoci tam bol zase ten casovy problem, ale dali mi tie cvika viac.
« Last Edit: 10.02.2011, 21:17:59 by Daron »

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #99 on: 10.02.2011, 22:34:28 »
Hodnotit celkovo uroven cviceni sa neda. Zalezi veeeelmi vela na cviciacom, a ak na to on kasle, tak je to potom na figu. Treba si vyberat rozvrh podla cviciacich  a nebude problem :P Zas poniektori studenti sa stazuju na hluposti. Neviem ci cakaju, ze ich na cviku budu vodit za rucicku, a diktovat kazdy riadok kodu... Ved logicky ked nieco neviem, opytam sa, nie sme na zakladnej skole :D