Author Topic: Formálne jazyky a preklada?e  (Read 144157 times)

black_stone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #575 on: 11.01.2011, 19:57:01 »
Jedna skupina mala tieto veci: (som to len vybral z archivu 2006. Dal presne to iste.)

1)
A -> c["*"|"-"A] kde c je cele cislo prepiste toto pravidlo aby vyhovovalo EBNF aby bolo mozne vygenerovat: 5*4-1            a    5*4-1*3
potom napisat hodnoty ake vyjdu po uskutocneni tych prikladov
a napisat postfixne formy 5*4-1            a    5*4-1*3

2) definujte do ... while  v interpretacnom jazyku, pouzite label, jump nepodmieney skok a falsejump ako podmieneny skok,

3) napisat typovu kontrolu binarneho monoch.....keho(abo daco take) operatora (plus v kruzku) .a napisat aky bude vysledny operand

4) X -> A[B|C] E  dane su aj: H(A),H(B),H(C),H(D)
napsiat syntakticky analyzator s pouzitim fcii error, check.
vysvetlic co su tie H a aky maju vyznam
« Last Edit: 11.01.2011, 21:19:41 by black_stone »

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #576 on: 11.01.2011, 21:29:14 »
Jedna skupina mala tieto veci: (som to len vybral z archivu 2006. Dal presne to iste.)

1)
A -> c["*"|"-"A] kde c je cele cislo prepiste toto pravidlo aby vyhovovalo EBNF aby bolo mozne vygenerovat: 5*4-1            a    5*4-1*3
potom napisat hodnoty ake vyjdu po uskutocneni tych prikladov
a napisat postfixne formy 5*4-1            a    5*4-1*3

2) definujte do ... while  v interpretacnom jazyku, pouzite label, jump nepodmieney skok a falsejump ako podmieneny skok,

3) napisat typovu kontrolu binarneho monoch.....keho(abo daco take) operatora (plus v kruzku) .a napisat aky bude vysledny operand

4) X -> A[B|C] E  dane su aj: H(A),H(B),H(C),H(D)
napsiat syntakticky analyzator s pouzitim fcii error, check.
vysvetlic co su tie H a aky maju vyznam
Nedavaj to sem kto velmi chce najde si to v archive  a ked to das na web profesor Kollar bude musiet vymyslat nove otazky.

ujo.tomiq

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #577 on: 11.01.2011, 22:25:15 »
tak tak nedavajte tu pisomky...radsej cez mail si ich posielajte abo co...tu chodia aj profaci..

black_stone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #578 on: 11.01.2011, 22:32:51 »
To mas jedno, ked to je v archive tak si to najde hocikto. Btw mne je jedno, nabuduce nedam nic  :D

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #579 on: 11.01.2011, 22:42:50 »
To mas jedno, ked to je v archive tak si to najde hocikto. Btw mne je jedno, nabuduce nedam nic  :D
No asi tak, ked chce tak si to profesor najde....
Ved aj o tom je toto forum... aby tu boli otazky  :) :metal:
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #580 on: 12.01.2011, 00:21:57 »
tak tak nedavajte tu pisomky...radsej cez mail si ich posielajte abo co...tu chodia aj profaci..

akoo... od toho tu je to forum... pochybujem, ze pan veduci ujo Kollar to tu sleduje, ak uvazim fakt, ze je profak a veduci katedry.... ti nevim Karle... mozno ked sa nenormalne nudi tak ano.... druha vec je, ci to neprezradia mladi vyucujuci, aj ked uprimne nemyslim si, ze by taka eminka, mishelka alebo ktokolvek druhy nam chceli takto uskodit.... ako na druhej strane nevylucujem, lebo sak nikdy nic nie je na 100 % ale tak noo...  ;)

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a prekladače
« Reply #581 on: 12.01.2011, 05:30:18 »
hm, pouvazujem...  :P

jooj ta to jakto? ja som cakal take jednohlasne ano, odomna ani slovko a vy takto?  :D ale ja verim vzdy v tu lepsiu stranku u ludi... :) ;)
« Last Edit: 12.01.2011, 05:49:46 by Robokop »

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #582 on: 12.01.2011, 05:50:33 »
hm, pouvazujem...  :P

jooj ta to jakto? ja som cakal take jednohlasne ano, od nas ani slovko a vy takto?  :D ale ja verim vzdy v tu lepsiu stranku u ludi... :) ;)
Robokop nevies ty ako sa  to robi... Ked oni nabonzuju, my povieme, ze nam prilepsili zapocty, abo prezradili otazky abo taaaak :D Vyjednavat treba!

ujo.tomiq

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #583 on: 12.01.2011, 06:59:22 »
cely tento problem by sa dal uplne jednoducho vyriesit, ak by bola podmienka pri registracii ze email musi byt v tvare  meno_priezvisko@student.tuke.sk .... ;) ale tak to uz je na spravcoch fora..

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #584 on: 12.01.2011, 07:47:16 »
cely tento problem by sa dal uplne jednoducho vyriesit, ak by bola podmienka pri registracii ze email musi byt v tvare  meno_priezvisko@student.tuke.sk .... ;) ale tak to uz je na spravcoch fora..
taa vies kolko ludi by tu potom bolo? Asi pejc... polka sem chodi len spehovat, zaregistruju sa ked sa uz len fakt daco chcu opytat... A zopaar ich pomaha. Takze bud rad, ze to vobec nejak je :P Ak mate problem, preposielajte si medzi sebou. Kto chce, zozenie :)

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #585 on: 12.01.2011, 16:54:15 »
cely tento problem by sa dal uplne jednoducho vyriesit, ak by bola podmienka pri registracii ze email musi byt v tvare  meno_priezvisko@student.tuke.sk .... ;) ale tak to uz je na spravcoch fora..
ved aj ja mam taky email :P
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #586 on: 12.01.2011, 17:02:01 »
cely tento problem by sa dal uplne jednoducho vyriesit, ak by bola podmienka pri registracii ze email musi byt v tvare  meno_priezvisko@student.tuke.sk .... ;) ale tak to uz je na spravcoch fora..
jj rovno nech sa tu-ke.com napoji na servre na uvt a kazdy sa tu bude logovat cez jedinecny login ako do maisu  :P
a ak by to bolo tak, jak chces ty, meno.priezvisko@student.tuke.sk ja by som chcel mat napr. saddam.hussajn :P

Ragnol

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #587 on: 12.01.2011, 17:45:49 »
Jedna skupina mala tieto veci: (som to len vybral z archivu 2006. Dal presne to iste.)

1)
A -> c["*"|"-"A] kde c je cele cislo prepiste toto pravidlo aby vyhovovalo EBNF aby bolo mozne vygenerovat: 5*4-1            a    5*4-1*3
potom napisat hodnoty ake vyjdu po uskutocneni tych prikladov
a napisat postfixne formy 5*4-1            a    5*4-1*3

2) definujte do ... while  v interpretacnom jazyku, pouzite label, jump nepodmieney skok a falsejump ako podmieneny skok,

3) napisat typovu kontrolu binarneho monoch.....keho(abo daco take) operatora (plus v kruzku) .a napisat aky bude vysledny operand

4) X -> A[B|C] E  dane su aj: H(A),H(B),H(C),H(D)
napsiat syntakticky analyzator s pouzitim fcii error, check.
vysvetlic co su tie H a aky maju vyznam
Nedavaj to sem kto velmi chce najde si to v archive  a ked to das na web profesor Kollar bude musiet vymyslat nove otazky.

Hmmm zda sa ze vies kde to najst tak mi posli linky na ten archiv s tymi pisomkami ked to tu nechces davat aby sa panbožko nenahneval...
" Fuck Authority "

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #588 on: 12.01.2011, 17:50:17 »
hm, pouvazujem...  :P

jooj ta to jakto? ja som cakal take jednohlasne ano, od nas ani slovko a vy takto?  :D ale ja verim vzdy v tu lepsiu stranku u ludi... :) ;)
Robokop nevies ty ako sa  to robi... Ked oni nabonzuju, my povieme, ze nam prilepsili zapocty, abo prezradili otazky abo taaaak :D Vyjednavat treba!

No da sa aj takto, ale podla mna je v niektorych situaciach mile slovo omnoho efektivnejsie  ;D
« Last Edit: 12.01.2011, 20:03:35 by Robokop »

Leclair

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #589 on: 13.01.2011, 15:07:58 »
Nenapisal by mi niekto dalsie terminy,miesto konania a cas, ako je to v Maise pre skusky na tento predmet? Dikes

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #590 on: 13.01.2011, 15:16:00 »
Este sa vratim k tej teme nemyslim si ze je spravne spristupnit forum len pre studentov lebo vo velmi vela pripadoch su cviciaci ti ktori poradia pri problemoch (stalo sa  to mnoho krat aj v tejto teme) Treba si len na fore vzdy zachovat chladnu hlavu a spristupnovat konkretne neverejne materialy cez sukromne spravy maily atd...

Mike

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 634
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #591 on: 13.01.2011, 15:23:58 »
Este sa vratim k tej teme nemyslim si ze je spravne spristupnit forum len pre studentov lebo vo velmi vela pripadoch su cviciaci ti ktori poradia pri problemoch (stalo sa  to mnoho krat aj v tejto teme) Treba si len na fore vzdy zachovat chladnu hlavu a spristupnovat konkretne neverejne materialy cez sukromne spravy maily atd...

cviciaci maju radit pri problemoch na cviceniach, na to tie cvicenia vlastne su

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #592 on: 13.01.2011, 18:31:25 »
Este sa vratim k tej teme nemyslim si ze je spravne spristupnit forum len pre studentov lebo vo velmi vela pripadoch su cviciaci ti ktori poradia pri problemoch (stalo sa  to mnoho krat aj v tejto teme) Treba si len na fore vzdy zachovat chladnu hlavu a spristupnovat konkretne neverejne materialy cez sukromne spravy maily atd...

cviciaci maju radit pri problemoch na cviceniach, na to tie cvicenia vlastne su
Neviem z jakej planety si prisiel ale napr. na tuke 99% ludi robi zadania posledny tyzden ked uz cviko nie je a je ovela pohodlnejsie sa takto poradit ako chodit na konzultacie (hlavne ked rano odovzdavam zadanie a o polnoci mi este nefici ):D

neucilasom

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 204
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #593 on: 13.01.2011, 19:59:40 »
tak.. ten, kto si to kupil, tak taketo problemy neriesil....
Moze byt ale aj tak plati porekadlo:
Komu sa neleni tomu sa v MAISE zeleni :D

dotko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #594 on: 14.01.2011, 07:21:08 »
zdravim, tato tema je dost velka a nechce sa mi velmi studovat kazdy prispevok.. chcel som sa len spytat z coho sa mam ucit na skusku.. su nejake materialy aj v digitalnej forme postacujuce na urobenie skusky? vdaka

luky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 400
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #595 on: 14.01.2011, 18:06:27 »
zdravim, tato tema je dost velka a nechce sa mi velmi studovat kazdy prispevok.. chcel som sa len spytat z coho sa mam ucit na skusku.. su nejake materialy aj v digitalnej forme postacujuce na urobenie skusky? vdaka


dosť skoro  :D
fotky z prednášok tu na fóre
prezentácie cvičiacich (http://hornad.fei.tuke.sk/~kreutzova/FJaP/Prezentacie/      http://hornad.fei.tuke.sk/~kreutzova/FJaP/odporucana%20literatura.txt)
mať spravené zadanie a hlavne vedieť čo si tam robil
a rozhodne skriptá  

smelyzajo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 243
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #596 on: 14.01.2011, 18:30:25 »
btw zvyknu sa velmi lisit otazky na opravnom termine od riadneho??? vie niekto nejake priblizne okruhy co ocakavat na 1 opravnom az mam strach tam ist ...nanho bolo nastavene obmedzenie..pokial nespravis na riadnom tak musis cakat do 18 na 1 opravny len dufam ze nas tam nebude chcel vsetkych vyhodit s tej skusky...

dotko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #597 on: 14.01.2011, 19:59:36 »
ja mam 18.1 este len riadny tak dufam ze to tak nebude

edit: s tymi zadaniami na skuske je to jak? mam ich tam doniest ci ako?
« Last Edit: 14.01.2011, 20:02:40 by dotko »

Gabho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #598 on: 14.01.2011, 20:07:52 »
Jasne ze ich tam nemas nosit. Ale niektore otazky na skuske budu podobne, ako sme mali na tych testoch na cvikach (ja som mal cvika s Vaclavikom).

dotko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Formálne jazyky a preklada?e
« Reply #599 on: 14.01.2011, 20:40:48 »
a neboli zadane nejake okruhy z coho bude skuska? ci sa mam ucit vsetky tie prezentacie + skripta na spamat?