Author Topic: PS CISCO - TESTY  (Read 164808 times)

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #300 on: 28.03.2008, 00:06:39 »
Tak mate na FTP ten druhy test ako som slubil  :h_azn:
Poprosim pripadne komentare  :h_wink:

Sooloni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 328
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #301 on: 28.03.2008, 00:10:04 »
Tak mate na FTP ten druhy test ako som slubil  :h_azn:
Poprosim pripadne komentare  :h_wink:

diki  :thumbsup:

altlavista

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1276
  • Mam vsetko na salame
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #302 on: 28.03.2008, 02:45:39 »
teraz mi pls povedzte ze co znamenaju tie chyby pri otazkach toho vypracovaneho testu....

znamena to ze aktualne vypracovanie otazky je chybne? ci ze je to opravena chyba?
lebo som z toho trosku zmateny

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #303 on: 28.03.2008, 03:40:24 »
teraz mi pls povedzte ze co znamenaju tie chyby pri otazkach toho vypracovaneho testu....

Ktoreho testu? A ake chyby?

Sooloni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 328
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #304 on: 28.03.2008, 04:27:19 »
vie mi nekto vysvetlit odpoved v tejto otazke? (ja by som dal PC4...)

Refer to the exhibit. The tracert command is initiated from PC1 to the destination PC4. Which device will send a response to the initial packet from PC1?
London
Paris
*Athens *
Ankara
PC4

(je to z finalu co bol prvy na ftp...)

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #305 on: 28.03.2008, 04:37:51 »
Lebo tracujes cestu. To znamena ze kazde zariadenie (gateway, router, host) na ceste do ciela by ti malo odpovedat. A tam pisu ze si poslal initial packet teda prvy a teda prve zariadenie na ceste je prave toto  :h_wink:

Sooloni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 328
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #306 on: 28.03.2008, 04:49:56 »
SSPPYY, mal si dnes ten test co si vypracoval na ciscu?

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #307 on: 28.03.2008, 04:56:49 »
SSPPYY, mal si dnes ten test co si vypracoval na ciscu?

Nie to som len tak doma vypracoval. Ja som este Final nerobil.

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #308 on: 28.03.2008, 05:22:03 »
vie mi nekto vysvetlit odpoved v tejto otazke? (ja by som dal PC4...)

Refer to the exhibit. The tracert command is initiated from PC1 to the destination PC4. Which device will send a response to the initial packet from PC1?
London
Paris
*Athens *
Ankara
PC4

(je to z finalu co bol prvy na ftp...)
Lebo tracujes cestu. To znamena ze kazde zariadenie (gateway, router, host) na ceste do ciela by ti malo odpovedat. A tam pisu ze si poslal initial packet teda prvy a teda prve zariadenie na ceste je prave toto  :h_wink:

ked si dobre pamatam, tak prve zariadenie na ceste na tom obrazku je london a ja by som aj dal london... pointa je, ze treba dat prve zariadenie na ceste

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #309 on: 28.03.2008, 05:27:08 »
nevidel som sice obrazok ale doplnim ze prve zariadenie schopne spracovat ICMP echo request...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #310 on: 28.03.2008, 05:45:24 »
No obrazok som ani ja nepozeral. Ale ak prve je London tak London.
A nielen ze musi byt schopne, ale aj to nesmie byt zakazane (FireWall).

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #311 on: 28.03.2008, 05:53:15 »
Mal niekto aj iny final ako tie dva co su na webe, tjh ten povodny a ten novsie nahodeny ? lebo nejak som nepostrehol, tak neviem ci ten treti final je len zastrasovacia fama alebo holy fakt.

Ja som mal prave ten co je teraz novsi na FTP a 78,7% a spoluziak mal ten co je na FTP uz dlhsie...
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #312 on: 28.03.2008, 06:00:36 »
Jo ale ten novsi co som vypracoval pripadne niekto este pozrite a skontrolujte, lebo boli tam aj dost debilne otazky niektore, ktorymi si niesom celkom isty.

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #313 on: 28.03.2008, 06:01:29 »
Jo ale ten novsi co som vypracoval pripadne niekto este pozrite a skontrolujte, lebo boli tam aj dost debilne otazky niektore, ktorymi si niesom celkom isty.

pozeram si tvoje vypracovanie a takmer vsetko som dal v stredu ako ty teraz a mal som 78,7% takze neviem co je zle :(

EDIT: No dopozeral som velmi pozorne cely ten final co vypracoval SSPPYY a kedze som si pri kazdej otazke pametal co som zaznacil, tak moje vypracovanie sa lisilo len v 2 odpovediach, cize 48 som mal spravnych a najhorsie je ze neviem co je tam zle. Teda odhadom je to na nejakych 80% spravne. Najde sa tu niekto sikovnejsi kto najde chyby ? :(
« Last Edit: 28.03.2008, 06:09:08 by wlade »
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #314 on: 28.03.2008, 13:42:34 »
ndpč... final spraveny na 95,4% a pritom to nebol ten z FTP  bp ale nevravim, ze bol lahky, dost na kkt niektore otazky, ale dnes som mal asi dobry den na tipovanie  :ropebanana: pozriem sa aj ja na ten novy na FTP a ak to bude ten isty, dam tak ako som dal na svojom finali a uploadnem spat
Mozem ta poprosit nepozres sa na ten final ci to fakt nie je nahodou ten co si robil? A pripadne ho aj vypracoval podla seba?  :h_smiley:

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #315 on: 28.03.2008, 18:37:43 »
idem to teda skusit... od vcera som nepil, tak snad si pamatam  ap

EDIT:
Takze nie je to ten, ktory som mal ja, cize s najvacsou pravdepodobnostou existuju minimalne 3 verzie (+ teraz mi spoluziak vravi, ze napr. on mal 49 otazok, ja som mal 50 a na tom novom finali je ich 45, tak neviem, ci nie je tych testov este viac, ale nechcem strasit)

Predsa len som si presiel tak zbezne ten novy final a nasiel som 2 chyby:
27. namiesto prvej odpovede "It uses the last octet of the IP address to identify the network" by som dal tretiu: "It is configured by the network technician"
40. ja by som dal asi serial cable, ale netvrdim ze je to spravne

gl  :thumbsup:
« Last Edit: 28.03.2008, 19:44:25 by sri »

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #316 on: 28.03.2008, 20:20:15 »
No na tej 27 som aj ja vahal. Lenze IP moze byt konfigurovana aj cez DHCP a pokial myslia poslednym oktetom ten celkom v lavo tak je to spravne.
A 40 je 100% dobre ako mam ja.

Hero

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 153
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #317 on: 28.03.2008, 20:32:59 »
jj 40. je dobre.

 K tej 27. aj ja by som dal toho technika, lebo posledny oktet sa berie ten vpravo, dalsia vec nikde tam neje spomenuta maska siete, cize neda sa povedat ze prave osem bitov identifikuje siet a posledna vec aj dhcp musi niekto nakonfigurovat aby vedelo ake ip ma priradit...

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #318 on: 28.03.2008, 22:04:49 »
jj 40. je dobre.

 K tej 27. aj ja by som dal toho technika, lebo posledny oktet sa berie ten vpravo, dalsia vec nikde tam neje spomenuta maska siete, cize neda sa povedat ze prave osem bitov identifikuje siet a posledna vec aj dhcp musi niekto nakonfigurovat aby vedelo ake ip ma priradit...
ee prvych 8 bitov z lava je vzdy siet bez ohladu na MASKU. Ale vyzera to tak ze to bude pravda. Lebo tazko povedat ze ktory oni myslia ako posledny oktet.
« Last Edit: 28.03.2008, 22:08:57 by SSPPYY »

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #319 on: 28.03.2008, 22:09:24 »
No na tej 27 som aj ja vahal. Lenze IP moze byt konfigurovana aj cez DHCP a pokial myslia poslednym oktetom ten celkom v lavo tak je to spravne.
K tej 27. aj ja by som dal toho technika, lebo posledny oktet sa berie ten vpravo, dalsia vec nikde tam neje spomenuta maska siete, cize neda sa povedat ze prave osem bitov identifikuje siet a posledna vec aj dhcp musi niekto nakonfigurovat aby vedelo ake ip ma priradit...
OK, 40. som si nebol isty, tusim aj vo svojom finali sme mali podobnu otazku a dal som serial, tak ma to zmiatlo :D
K 27.-ke, posledny oktet je poslednych 8 bitov, takze to URCITE neidentifikuje siet
jj 40. je dobre.

 K tej 27. aj ja by som dal toho technika, lebo posledny oktet sa berie ten vpravo, dalsia vec nikde tam neje spomenuta maska siete, cize neda sa povedat ze prave osem bitov identifikuje siet a posledna vec aj dhcp musi niekto nakonfigurovat aby vedelo ake ip ma priradit...

ee prvych 8 bitov z lava je vzdy siet bez ohladu na MASKU.
neviem, moze byt, ale aj tak sa bavime o last octete, cize poslednych 8 bitov (resp. prvych 8 sprava)

Sooloni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 328
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #320 on: 29.03.2008, 00:24:27 »
ok ta som pozorne presiel ten druhy test z ftp a nektore veci mi ne celkom sedia...

9.) 4 je myslim ok ale preco je to zaroven gateway??? inac mi tam uz nejak nesedi ziadna z ostatnych moznosti...
12.) skor by som dal druhu moznost teda 49152-65535... kedze je tam to slovo dynamically..ale...
23.) myslim ze spravne ma byt 1 a 3 moznost.. nakolko su tam 2 logicke siete
27.) namiesto 1 by som dal 3..configured by technician...
41.) nakolko sa jedna o privatnu adresu tak neviem ci nema byt spravne 1 moznost ze packet bude "dropped"....

..ostane su podla mna spravne takze je trochu cudne ze mal nekto s rovnakymi odpovedami 78%.. to alebo sa chyba v zaskrtavani berie ako 0 b alebo potom uz fakt neviem...

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #321 on: 29.03.2008, 00:36:13 »
9. sak to ze ani mne nesedela absolutne neviem co tam ma byt ako druha moznost tato the primary domain name server for the host je spravna
12. Ano ja to mam uz tiez takto opravene. Takze spravna moznost je: 49152 to 65535
23. Two broadcast domains are present je spravne ale zeby tam boli 4 collisions domains a pritom len jeden HUB sa mi nezda.
27. No asi to tak bude ale teraz ma napadlo sak to si moze aj dajaka lama nakonfigurovat a to nie je technician  :h_grin:
41. Privatna adresa s tym nema nic spolocne. Ja som tiez najprv uvazoval nad droped, ale si vsimni ze tam mas 0.0.0.0 (default route) a tomu je jedno ze aka IP proste ked nie je iny zaznam tak sa tam posle cokolvek.

Inak si presne vystihol tie najblbsie otazky s ktorymi je najvecsi problem a nebol som si pri nich isty.  :h_wink:

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #322 on: 29.03.2008, 04:00:21 »
27. No asi to tak bude ale teraz ma napadlo sak to si moze aj dajaka lama nakonfigurovat a to nie je technician  :h_grin:

:emot-LMAO: Hmm a podla coho oddelis lamu od technician-a? Cize spravna odpoved by bola "It is configured by network technician or any other kind of lamer" ?? :D

Podla mna sa tym technician-om mysli hocikto, kto ma na starosti siet
« Last Edit: 29.03.2008, 04:02:16 by sri »

RonnY

  • Guest
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #323 on: 29.03.2008, 04:52:18 »
41. dost podstatna veta >> The use of this address also reserves all addresses in the 0.0.0.0 - 0.255.255.255 (0.0.0.0 /8) address block.

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: PS CISCO - TESTY
« Reply #324 on: 29.03.2008, 05:14:40 »
41. dost podstatna veta >> The use of this address also reserves all addresses in the 0.0.0.0 - 0.255.255.255 (0.0.0.0 /8) address block.
A co tym chcel basnik povedat?
Proste 0.0.0.0 je pouzita ako Default Route a tym padom automaticky sa blokuje cely rozsah adries 0.0.0.0/8 ale to nema nic spolocne s tym ako sa budu routrovat pakety.