Author Topic: plagiatorstvo v pracach  (Read 8034 times)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« on: 28.02.2008, 05:22:15 »
lol ze plagiatorstvo :D :D ta vyhodia zo skoly ze neodcitujes zdrojak z googlu :)))) jake vyhrazky brutalne az sa trasiem :))

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« Reply #1 on: 28.02.2008, 05:24:34 »
no az tak by som sa nesmial

nam diplomantom to prizvukuju, aj minule to bolo v spravach, ze proti tomu pojdu
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« Reply #2 on: 28.02.2008, 05:27:06 »
sak o takom nehovorim, ale hovorim o 10 bodovom zadani z USA :) diplomovka je uplne o niecom inom, to jak keby si porovnaval extraligu so 4 ligou :)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« Reply #3 on: 28.02.2008, 05:27:37 »
myslim ze az v 6tom tyzdni,

oks vdaka

JCube: Cital som to ale nebolo mi jasne....co sa zabijem teraz?
ked mas tie sklony, si EMO alebo ti to nejak pomoze...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
plagiatorstvo v pracach
« Reply #4 on: 28.02.2008, 20:43:58 »
sak o takom nehovorim, ale hovorim o 10 bodovom zadani z USA :) diplomovka je uplne o niecom inom, to jak keby si porovnaval extraligu so 4 ligou :)

ta sak to je problem... ze sa to nikto nenauci dodrziavat na obycajnych zadaniach... keby si potom videl niektore diplomovky, heh ;) uroven niekedy horsia ako toho zadania  ap ... alebo  ak: ?

a btw, na plagiatorstvo zacina byt vela ludi zatazenych, aj pan dekan napriklad, je v tomto hrozne striktny, neni to sranda  :emot-shakehead: a vies ake to je, toleruje sa to na cvikach a potom ludia ani v diplomkach necituju... by si sa divil, co je uz ale dost pruser, ked sa na to pride  :emot-rolleyes:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
plagiatorstvo v pracach
« Reply #5 on: 28.02.2008, 22:22:06 »
by si sa divil, co je uz ale dost pruser, ked sa na to pride  :emot-rolleyes:
no ale potom je uz neskoro..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
plagiatorstvo v pracach
« Reply #6 on: 28.02.2008, 23:10:44 »
by si sa divil, co je uz ale dost pruser, ked sa na to pride  :emot-rolleyes:
no ale potom je uz neskoro..

jak neskoro? nepustia ta na statnice, popripade vylucia zo studia... i take sa uz stalo, veru ze aj na fei tu.  :j_shocked:
na tieto veci sa zvykne davat pozor, lebo je to potom hanba pre UNI (veduceho prace, oponenta, atd.), ak sa na take nieco pride, hoc aj ked je student za vodou...
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« Reply #7 on: 28.02.2008, 23:19:34 »
btw keby sa tak na to kladol doraz OSko opakuje opat 95% studentov :)

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
plagiatorstvo v pracach
« Reply #8 on: 29.02.2008, 04:49:38 »
Myslim, ze nie len OS-ko. Plati to zhruba  pre vsetky predmety, i ked povecsinou sa to cislo pohybuje okolo +/- 50 percent.  :) OS je uz trochu extrem  :D

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
plagiatorstvo v pracach
« Reply #9 on: 29.02.2008, 05:11:25 »
jo ved prave kvoli tomu tohtorocnemu extremu sa prijimaju tie nove pravidla a opatrenia... zadania sa kopirovali vzdy, ale tohto roku to bol rekord... a navyse, kedysi sme sa na odovzdanie zadania ucili niekolko dni (ked sme ho nerobili), dnes sa studenti neobtazuju robit aspon toto... proste pridu, velke toto vedia a ocakavaju bufet zapich. toto sa zdalo privela aj pre uplne benevolentnych ucitelov (a vyssie), zasa nemusime robit z fei pomaly druhu banu, lebo uz to takto niekedy zacina vyzerat  :baaa: a snad nikto nechce skoncit (a ziaden ucitel nechce byt zamestnancom) skoly, ktora ma taku povest... tak preto to vsetko. proste proti obcasnemu kopceniu nema nikto nic, sak aj my sme boli studenti, ale niektore pripady uz hranicia s aroganciou a je to trochu privela... bq
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #10 on: 29.02.2008, 05:14:29 »
oddelil som tieto posty lebo je to podstatne...enjoy..
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #11 on: 29.02.2008, 05:17:00 »
Teraz sa tento trend zacina opakovat znova, este ani poriadne nezacal semester a nie su zname zadania, a uz mam ponuky na ich vypracovanie. Ale ja som svina mna by len tak hocikto nezaplatil :D , a niekedy sa mam problem najst cas aj pre svoje :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #12 on: 29.02.2008, 05:20:55 »
myslim ze s tym OS je to aj moja vina... :) som vypustil zadanie do sveta len tak... :) myslim ze to bolo prve aj posledne co som takto pustil... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #13 on: 29.02.2008, 05:21:48 »
ywetka suhlas s tebou, ja som tiez OS zadanie nerobil uplne koser(alebo jak sa to pise), ale nemal som problem vysvetlit hoci aj preco je bodka nad i :) a videl som aki vyduti studenti odchadzali a este boli nasrati, ze dostali len minimalny zapocet, a to jak som uz spominal sa ho spytala, ze aky sposobom riesil nacitanie slov zo suboru.... taki nemali dostat ani zapich a ani druhu sancu....ale zas obhajujem aj niektorych ludi, hoci aj viem ze su lenivi, ale k tomu OSku si bolo treba sadnut poriadne, a niektori mali problemi aj so zapoctami a podobne, ale aspon mali snahu to nejak pomenit a vediet co a ako to robi...

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #14 on: 29.02.2008, 05:22:45 »
myslim ze s tym OS je to aj moja vina... :) som vypustil zadanie do sveta len tak... :) myslim ze to bolo prve aj posledne co som takto pustil... :)

podla man si zrobil dobre, lebo aspon zo skoli odidu teraz ti co tu nemaju co robit :) kedze sa menia pravidla aj vdaka tebe :)) ale neze ho teraz zbijete :P

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #15 on: 29.02.2008, 05:27:55 »
JCube to dal s dobrym umyslom, aby si niekto iny mohol prezriet ako riesil ten-ktory problem alebo len pre porovnanie a inspiraciu,ale sa to zvrhlo k masivnemu odovzdavaniu jeho prace. Ja som tiez pocas toho, ako som robil to zadanie pozrel nejake hotove. Niekedy to ulahci problemy, v mojom pripade hlavne z implementacneho hladiska, z algoritmickeho vacsina veci bola riesena tak, ako som predpokladal.
Ale tu je to tak, ze ked das niekomu prst, hned chce celu ruku, takze sa niet comu cudovat.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #16 on: 29.02.2008, 05:33:11 »
presne tak...tazko tuna budem na fore nieco osemkrat vysvetlovat ked to zdrojak povie za mna jasne...snazil som sa to releasnut pod GPL (aj ked pravdu povediac s tymto som si nedal namahu a nezistil si presne co a ako) aby bolo "povinne" aspon citovat autora...som zvedavy kto to tak spravil... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #17 on: 29.02.2008, 05:34:50 »
autora odcitoval system na kontrolu zadani na ruzine  :D

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #18 on: 29.02.2008, 05:39:15 »
looool :)

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #19 on: 29.02.2008, 05:55:52 »
keby ste videli  "zadania " od nas

holka skopiruje CELY referat z referaty.sk a este sa neunuva zmenit muzsky rod na zensky, aj take uz bolo

ja aj ked cerpam z niecoho a kopirujem vety tak neni sanca (resp je ale velmi mala) ze mi na daco pridu :D

ale diplo pisem vlstnorucne, normalne lutujem tych co maju len slovensku literaturu, nechapem ako to pisu
ja mam totizto vyhodu ze vsetko z EN , takze v mojich prekladoch mozu hladat a zistovat kolko sa im zachce

http://www.sme.sk/c/3719948/Univerzity-sa-nevedia-branit-plagiatorom.html
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

nebel

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 116
  • FEUER FREI!
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #20 on: 29.02.2008, 06:06:26 »
hej ale ked profaci, ucitelia atd pouziju studentovu diplomovku na svoje skripta resp ine publikacie a vydavaju to za svoje to neje plagiatorstvo ne? ©

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #21 on: 29.02.2008, 06:08:51 »
neviem ako to je presne podla zakona, ale zda sa mi, ze konzultant sa povazuje za spoluautora prace, ale nie som si stopercentne isty

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: plagiatorstvo v pracach
« Reply #22 on: 29.02.2008, 06:13:24 »
jo a kuknite si k tomu SME clanku aj diskusiu
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)