Author Topic: OP - Objektove programovanie  (Read 189263 times)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #750 on: 07.05.2008, 16:00:15 »
po slovensky nemam nic, kym prelozia uz je to fpici

jj suhlasim... ale ked chce, moze si precitat C# for Dummies... to nepochopi uz len umelec ;)
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #751 on: 07.05.2008, 16:11:10 »
alebo hutnik  :puf: :puf: :puf:

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #752 on: 07.05.2008, 16:13:15 »
ja knihy typu for Dummies uz len preto necitam ze by ma to urazilo :D
brix will be shat

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #753 on: 07.05.2008, 16:20:11 »
edit: vlastne aj hej, pokukam na disku co mam
nasiel si??
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #754 on: 07.05.2008, 16:23:32 »
jj:
- CSharp And The .NET Platform 2nd Edition (22mb) + 10mb zdrojaky
- C# bible (4mb)
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #755 on: 07.05.2008, 17:09:44 »
to c mreza bible si poprosim :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
« Last Edit: 07.05.2008, 18:28:17 by nemtom »
brix will be shat

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #757 on: 07.05.2008, 19:16:53 »
keby ze dakto este mal zaujem, tak mam postahovanu dajaku KOPU (fakt kopu, to bol jeden torrent kde skoro toto secko bolo, ta som si povedal ze mozno sa dakedy daco z toho zide) kniziek, staci si len vybrat... v sekcii ebooks budu na 99,9% same ENG ale mimo tej sekcie su aj dajake CZ/SK... aby som nezbudol, je to na FTP korgen , kto ste z intraku.... (fuh, a kto nieste, tak by sa teoreticky dalo hodit zoznam tu a by ste si vybrali a dakto by vam to upol)

PS: onedlho idem domov a pridem az po vikende, takze asi vypnem neskor pc ale ak tu bude dakto zo spolubyvajucich, nakazem nech zapnu, aby ste si mohli co chcete stiahnut....POPRIPADE vam mozem vybranu knizku upnut z domu... proste ked budete daco chciet povedzte a ja to uz poriesim  :angel:

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #758 on: 07.05.2008, 19:43:32 »
no tak mohol by si zatial ten zoznam.. popripade samotny torrent a stiahnem si sam..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #759 on: 07.05.2008, 20:47:33 »
no tak mohol by si zatial ten zoznam.. popripade samotny torrent a stiahnem si sam..

mas to v PM(SS), ak este dakto chcete ten zoznam, ze ste mimo intraku, napiste mi, alebo ApokalypSovi, nech vam to preposle, lebo je toho vela na postovanie sem

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #760 on: 07.05.2008, 20:50:32 »
mozes aj mne hodit do spravy, nech viem co vsetko mas :) dikes

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #761 on: 08.05.2008, 02:36:47 »
Nazdar ..... najde sa tu dobra dusa, ktora mi polopatisticky vysvetli vztah medzi Step-Istep-Game-Igame ...... ostatne rozhrania (IBackPack,IRoom,IItem)su mi jasne ..... IRozhranie "hovori" ake metody bude mat Trieda.   Ale nechapem tomu  IStep NextStep(string command); .... to akoze mam mat metodu NextStep ktora nacita priakaz potom co .... vrati mi objekt Step ?? a ten ma obsahovat vlastne vlastnosti (popis miestnost, okolite miestnosti, veci v miestnosti, atd atd) dalsej miestnosti??? alebo ako to je ??

BTW keby bolo treba tak pre prechadzanie medzi miestnostami doteraz to mam tak ze v metode Start si vytvorim celu mapu. A kazda miestonst ma suradnice. A zaciatocnu miestnost si oznacim ako ActualRoom.  Pri zadani napr zapad sa pripocita +1 k X suradniciam ActualRoom a podla toho potom ceyz podmienky ake su konecne suradnice sa ActualRoom zmeni na konkretnu miestnost.
« Last Edit: 08.05.2008, 02:42:28 by Dulus »
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #763 on: 08.05.2008, 03:21:15 »
no to som cital .... ale uplne z toho neviem vyjst ..... napr ""vrati objekt implementujuci rozhranie IStep"" ... to co ma znamenat .... teda mam vytvorit nejaky objekt a potom ten vratit .... ale co za objekt ..... no nemoze byt ttpu IStep .... lebo z rozhrania sa nedaju vytvorit objekty .... a zasa nemoze byt Step lebo potom mi hlasi ze vraciam objekt typu Step a mam uveden ze  IStep NextStep(string command) , teda ze budem vracat IStep
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #764 on: 08.05.2008, 03:46:09 »
no to som cital .... ale uplne z toho neviem vyjst ..... napr ""vrati objekt implementujuci rozhranie IStep"" ... to co ma znamenat .... teda mam vytvorit nejaky objekt a potom ten vratit .... ale co za objekt ..... no nemoze byt ttpu IStep .... lebo z rozhrania sa nedaju vytvorit objekty .... a zasa nemoze byt Step lebo potom mi hlasi ze vraciam objekt typu Step a mam uveden ze  IStep NextStep(string command) , teda ze budem vracat IStep

vytvor triedu Step, ktora implementuje IStep a vracaj tento objekt...

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #765 on: 08.05.2008, 03:50:52 »
navrhujem, aby si si ozrejmil interface-i... resp. si to prešiel znovu, aby si to lepšie chápal...

..... napr ""vrati objekt implementujuci rozhranie IStep"" ... to co ma znamenat .... teda mam vytvorit nejaky objekt a potom ten vratit .... ale co za objekt ..... no nemoze byt ttpu IStep .... lebo z rozhrania sa nedaju vytvorit objekty ....

môžeš vytvoriť inštanciu triedy, ktorá implementuje rozhranie štýlom, že budeš mať referenciu typu toho rozhrania - teda, že vytvoríš inštanciu objektu Step do referencie typu IStep:
Code: [Select]
class Step : IStep { ... }

IStep step = new Step();

takisto dokáže objekt typu Step vrátiť ako inštanciu rozhrania IStep:
Code: [Select]
public IStep Method() {
  IStep s = new Step();
  return s;
}

prípadne by malo fungovať aj:
Code: [Select]
public IStep Method() {
  Step s = new Step();
  return (IStep) s;
}

All code is crap.

42

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #766 on: 08.05.2008, 03:54:33 »
vytvor triedu Step, ktora implementuje IStep a vracaj tento objekt...
No to mam .... Mam triedu Game ... a mam v nej implementovane rozhranie Igame .... a mam to aj uveden hore pri triede (Game : IGame) ale ja teraz som blby z ineho Takze v metode IStep NextStep(string command) mam vytvorit podla toho kde idem objekt typu akeho?? Objekt Step .... akoze Step stepp = new Step(); .... a potom tento vratit ?? ... proste neviem si predstavit co ten Step je vlastne zac .... a ani tie predchadzajuce prispevky mi velmi nepomohli ...
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #767 on: 08.05.2008, 04:00:15 »
ach .... ja som debil ... ok uz viem kde bola chyba ..... lol.....  v class Game som sice mal ze implementuje rozhranie IGame .... ale v class Step som nemal ze implementuje rozhranie IStep ..... ach jaj .... no ok .... a som sa cudolval ye co odo mna furt konveryiu pyta .... teraz este do toho tu spravnu logiku dat :D :D
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

ONdro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #768 on: 09.05.2008, 04:44:03 »
Moze,pls niekto poradit ako mam pomocou doxygenu ziskat pdf? Html mi vegenerovalo,ale potrebujeme pdf , pokial viem...

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #769 on: 09.05.2008, 05:04:54 »
Moze,pls niekto poradit ako mam pomocou doxygenu ziskat pdf? Html mi vegenerovalo,ale potrebujeme pdf , pokial viem...

predpokladám, že používaš ten wizard pre win:
nastav si tam ako výstupný dokument LaTeX - vieš si tam nastaviť, že bude prostriedkom pre vytvorenie hyperlinked pdf... :)
All code is crap.

42

ONdro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #770 on: 09.05.2008, 05:29:18 »
Moze,pls niekto poradit ako mam pomocou doxygenu ziskat pdf? Html mi vegenerovalo,ale potrebujeme pdf , pokial viem...

predpokladám, že používaš ten wizard pre win:
nastav si tam ako výstupný dokument LaTeX - vieš si tam nastaviť, že bude prostriedkom pre vytvorenie hyperlinked pdf... :)
No to mam nastavene,ale skor som teraz zistil,ze mi neda specifikovat programovaci jazyk,dava bud C++,alebo Javu iny mi nedovoli... ak:

sri

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 644
    • View Profile
    • ACEQES, s.r.o.
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #771 on: 09.05.2008, 05:34:22 »
Nechaj Javu, sak to si nikto nevsimne rozdiel :D Neda sa tam stiahnut nejaky plug-in pre C# ?

ONdro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #772 on: 09.05.2008, 05:42:27 »
Nechaj Javu, sak to si nikto nevsimne rozdiel :D Neda sa tam stiahnut nejaky plug-in pre C# ?
ap Asi som nainstaloval dajaku blbu verziu,pls poslite mi link,ktory doxygen je zarucene ok.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #773 on: 09.05.2008, 05:56:13 »
Nechaj Javu, sak to si nikto nevsimne rozdiel :D Neda sa tam stiahnut nejaky plug-in pre C# ?
ap Asi som nainstaloval dajaku blbu verziu,pls poslite mi link,ktory doxygen je zarucene ok.

hmm... no nvm... mne generuje dokumentáciu pre c# v pohode... doxygen som ťahal z oficiálneho webu
All code is crap.

42

leniocka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 192
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #774 on: 09.05.2008, 21:30:37 »
ja som zufala z toho doxygenu :( mne nevygeneruje ani html neto este pdf... pouzila som styl komentovania ako v jave... ked nastavim ze xcem optimalizovat pre javu ta nic nespravi a ked dam pre c# prestavi sa na javu sam :( vidim ze mi to preslo moje zdrojaky ale nic nevypluvne :( neviete poradit aj dajaky iny program pls?  :nervous: