Author Topic: OP - Objektove programovanie  (Read 188969 times)

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #300 on: 28.03.2008, 19:17:27 »
Tak ten web na odovzdavanie scenarov uz opat ide. Zatial tam je 11 scenarov, pozeram ze sa zatial ludia nejak netrhaju odovzdavat :)

tak my sme davali ywetke vytlacene a kto nemal vytlacene poslal na mail... to maju asi len ti co maju s mirekom :)
:trestac:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #301 on: 28.03.2008, 19:49:46 »
Tak ten web na odovzdavanie scenarov uz opat ide. Zatial tam je 11 scenarov, pozeram ze sa zatial ludia nejak netrhaju odovzdavat :)

už by mal byť ten web v poriadku... bol problém s káblom
All code is crap.

42

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #302 on: 28.03.2008, 20:08:15 »
V kabli bola ryza? ;D

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #303 on: 28.03.2008, 20:13:38 »
pastli ste tam aj pribeh ci len zoznam predmetov a spravny postup? a mapu ste robili v textaku hej.....dpc ja mam obrazok...
Iba spravny postup

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #304 on: 28.03.2008, 20:36:17 »

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #305 on: 28.03.2008, 23:31:38 »
Tak ten web na odovzdavanie scenarov uz opat ide. Zatial tam je 11 scenarov, pozeram ze sa zatial ludia nejak netrhaju odovzdavat :)

tak my sme davali ywetke vytlacene a kto nemal vytlacene poslal na mail... to maju asi len ti co maju s mirekom :)

tak tak... kazdy podla pokynov svojho cviciaceho ;) snazime sa sice byt jednotni co najviac, ale niekedy to nevyjde, cize su tam rozdiely, na konkretne veci sa teda treba pytat toho svojho mastra  :emot-LMAO:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

danielmi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 551
  • zlty sneh
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #306 on: 29.03.2008, 23:40:21 »
4.skupina ma co odovzdat pondelok,,,???scenar ci uml diagram??
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #307 on: 29.03.2008, 23:41:58 »
tak scenar na 100% a UML neviem... ale zide sa ked si ho urobis :)
:trestac:

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #308 on: 29.03.2008, 23:57:34 »
tak scenar na 100% a UML neviem... ale zide sa ked si ho urobis :)

no to by som si nebol az taky isty, lebo ja som mal s Forgacom a on scenar ani nespomenul ale vravel ze mame mat UML diagram
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #309 on: 30.03.2008, 00:02:37 »
tak tak i ja mam s forgacom, a o scenare som sa dozvedel z fora a UMLko ze iba tak mame zrobit aby sme vedeli s tym robit...

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #310 on: 30.03.2008, 00:15:58 »
na to sa da povedal len: OMG! :ohmigod:
:trestac:

danielmi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 551
  • zlty sneh
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #311 on: 30.03.2008, 00:58:40 »
ja viem tiez len o UML
Subject: how women communicate with computer

Login: yes
Password: i dont have one
password is incorrect...

Login: yes
Password: incorrect

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #312 on: 30.03.2008, 01:42:26 »
plati to co povedal cviciaci...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #313 on: 30.03.2008, 03:01:17 »
toto bude asi riadne lamerska otazka ale je mozne v OOP daco ako toto

Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #314 on: 30.03.2008, 03:19:06 »
Ano je to mozne. Inac velmi pekna ukazka dedicnosti :)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #315 on: 30.03.2008, 04:03:10 »
hehe, chcem vidieť, kto urobí teraz class diagram, ktorý aj reálne použije v kóde :P aspoň čiastočne :)

btw: mám 36 tried a rozhraní :) som zvedavý, ako by som toto vopred odhadol :))
All code is crap.

42

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #316 on: 30.03.2008, 04:16:35 »
hehe, chcem vidieť, kto urobí teraz class diagram, ktorý aj reálne použije v kóde :P aspoň čiastočne :)

btw: mám 36 tried a rozhraní :) som zvedavý, ako by som toto vopred odhadol :))

skusim pouzit ten svoj diagram v svojej hre ;) potom napisem, ako to dopadlo.  ap

mimochodom, netreba az tak odsudzovat a zatracovat dolezitost analytickej/navrhovej casti projektu, viem, ze teraz je v mode skor extremne programovanie, ale minimalne predbezne vykonana kvalitna analyza/navrh su veeelmi dolezite pre konecny uspech projektu (hoci pri takom mini projektiku ako sa robi na OOP sa to asi velmi neukaze). Bola som sucastou aj jedneho 7rocneho velmi nakladneho projektu, ktory nakoniec skoncil neuspesne (resp. zamrazenim kodu a pozastavenim novych nasadeni) prave kvoli nedostatocne prepracovanej analyticko-navrhovej faze (hoci sa na nich robilo vyse dvoch rokov). Class diagram, ktory sa robi na cvikach je sice malo, ale nevedeli sme si predstavit, co ine by sme mohli druhakom predstavit a prinutit ich aspon trosku zamysliet sa nad svojim buducim programom ako celkom a postupne ponachadzat suvislosti, nad ktorymi by sa mozno aj zamysleli. Nie som zastancom bezhlaveho kodenia, ktore sa bohuzial na nasej skole praktizuje skoro bez vynimky.
« Last Edit: 30.03.2008, 04:18:16 by ywetka »
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #317 on: 30.03.2008, 04:21:18 »
... ale nevedeli sme si predstavit, co ine by sme mohli druhakom predstavit a prinutit ich aspon trosku zamysliet sa nad svojim buducim programom ako celkom a postupne ponachadzat suvislosti, nad ktorymi by sa mozno aj zamysleli.

mozno by pomohlo dat ze prva betaverzia projektu sa ma odovzdat v tom 6 tyzdni :)
:trestac:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #318 on: 30.03.2008, 04:37:01 »
hehe, chcem vidieť, kto urobí teraz class diagram, ktorý aj reálne použije v kóde :P aspoň čiastočne :)

btw: mám 36 tried a rozhraní :) som zvedavý, ako by som toto vopred odhadol :))

skusim pouzit ten svoj diagram v svojej hre ;) potom napisem, ako to dopadlo.  ap

mimochodom, netreba az tak odsudzovat a zatracovat dolezitost analytickej/navrhovej casti projektu, viem, ze teraz je v mode skor extremne programovanie, ale minimalne predbezne vykonana kvalitna analyza/navrh su veeelmi dolezite pre konecny uspech projektu (hoci pri takom mini projektiku ako sa robi na OOP sa to asi velmi neukaze). Bola som sucastou aj jedneho 7rocneho velmi nakladneho projektu, ktory nakoniec skoncil neuspesne (resp. zamrazenim kodu a pozastavenim novych nasadeni) prave kvoli nedostatocne prepracovanej analyticko-navrhovej faze (hoci sa na nich robilo vyse dvoch rokov). Class diagram, ktory sa robi na cvikach je sice malo, ale nevedeli sme si predstavit, co ine by sme mohli druhakom predstavit a prinutit ich aspon trosku zamysliet sa nad svojim buducim programom ako celkom a postupne ponachadzat suvislosti, nad ktorymi by sa mozno aj zamysleli. Nie som zastancom bezhlaveho kodenia, ktore sa bohuzial na nasej skole praktizuje skoro bez vynimky.

ja nemám nič proti analýze a návrhu riešenia pred kódením... používam a robím to bežne... prv premýšľam, čo a ako napíšem, a až potom píšem... ale nerobím ani vývojové ani class diagramy, ani nič podobné...
imo je s tým zbytočne veľa práce a aj tak to nesplňa svoj účel... to, že si nakreslím class diagram mi ani zďaleka nepovie dosť o danom kóde, algoritme (to súvisí aj s tým, že som class diagramy nikdy nerobil, a pravdepodobne ich ani nvm robiť poriadne)...
mne sa oveľa lepšie robia návrhu s ceruzkou a papierom, ako s nejakými programami a pod... ceruzka a papier sú oveľa flexibilnejšie, a oveľa viac a presnejšie sa tým dajú vyjadriť rôzne veci (uznávam, že tie veci robím sám, resp. v dvojici - ale zase obaja sa poznáme veľmi dlho, veľmi podobne rozmýšľame a vynikajúco sa chápeme a doplňame - možno keby som robil ten návrh pre niekoho iného, tak by som robil nejaký iný popis - možno aj class alebo iný diagram)...
a ešte... mne sa oveľa lepšie robí, ak mám istú voľnosť - imo mám veľmi slušné improvizačné schopnosti a občas aj vynaliezavé nápady - ak by som mal robiť podľa nejakého vopred urobeného postupu, tak tieto výhody čiastočne strácam...
All code is crap.

42

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #319 on: 30.03.2008, 04:40:53 »
fuuu tolko samochvaly pokope sa malokedy vidi :P
:trestac:

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #320 on: 30.03.2008, 04:47:44 »
fuuu tolko samochvaly pokope sa malokedy vidi :P
jj to zeby som sa aj ja pochvalil  :h_grin:
Ja uz mam vyse tyzdna hru hotovu  :h_wink:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #321 on: 30.03.2008, 04:52:31 »
fuuu tolko samochvaly pokope sa malokedy vidi :P

ďakujem ;)

ako hovorí jedna moja kamarátka: "no čo, zabijem sa, keď som dobrá?" ;)
« Last Edit: 30.03.2008, 04:56:35 by Agamemnon »
All code is crap.

42

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #322 on: 30.03.2008, 05:16:54 »
ja nemám nič proti analýze a návrhu riešenia pred kódením... používam a robím to bežne... prv premýšľam, čo a ako napíšem, a až potom píšem... ale nerobím ani vývojové ani class diagramy, ani nič podobné...
imo je s tým zbytočne veľa práce a aj tak to nesplňa svoj účel... to, že si nakreslím class diagram mi ani zďaleka nepovie dosť o danom kóde, algoritme (to súvisí aj s tým, že som class diagramy nikdy nerobil, a pravdepodobne ich ani nvm robiť poriadne)...
mne sa oveľa lepšie robia návrhu s ceruzkou a papierom, ako s nejakými programami a pod... ceruzka a papier sú oveľa flexibilnejšie, a oveľa viac a presnejšie sa tým dajú vyjadriť rôzne veci (uznávam, že tie veci robím sám, resp. v dvojici - ale zase obaja sa poznáme veľmi dlho, veľmi podobne rozmýšľame a vynikajúco sa chápeme a doplňame - možno keby som robil ten návrh pre niekoho iného, tak by som robil nejaký iný popis - možno aj class alebo iný diagram)...
a ešte... mne sa oveľa lepšie robí, ak mám istú voľnosť - imo mám veľmi slušné improvizačné schopnosti a občas aj vynaliezavé nápady - ak by som mal robiť podľa nejakého vopred urobeného postupu, tak tieto výhody čiastočne strácam...


ano, ceruzka a papier su the best... ale treba pocitat s tym, ze studenti budu po skonceni skoly robit na vacsich ako "ceruzkovych" projektoch. V kazdom komercnom projekte (asi malokto bude robit na nejakom indie projekte ;)) sa UML diagramy pouzivaju a chtiac-nechtiac je potrebne im rozumiet. Takymto sposobom sa riesia jednak navrhy i neskor popisy implementovanych moduloch v dokumentaciach. Tam nikoho nebudu zaujimat dobre napady, pokial tie napady nebudu vo forme univerzalne pouzivaneho modelovacieho jazyka (bohuzial tolko preferovaneho UML), ktorym bude rozumiet nielen kolega od vedlajsieho stola, ale aj kolega z timu v indii, ci tester z lisabonu... nehovoriac o zakaznikovi. A s tym treba ratat. O tom nam aj islo. S UML sa proste stretnu a nechceme, aby boli zaskoceni.
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #323 on: 30.03.2008, 05:18:29 »
nj, však to...
All code is crap.

42

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OP - Objektove programovanie
« Reply #324 on: 30.03.2008, 05:46:35 »
Mam taku otazku spojenu s Mirekom... bude v pondelok bleskovka? By potesilo kebyze nie lebo sa toho nakopilo...alebo by mohla byt taka ako minule ;)
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!