Author Topic: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)  (Read 63495 times)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #325 on: 14.02.2008, 22:51:56 »
heh... minuly rok som koncila ja, celkom by ma zaujimalo, kto bol ten tvoj bratranec...a hned ti dam optimalny nazor na neho...
On koncil na Telekomunikciach .... Jozef Lukco

jaj, ja ze informu... tu katedru poznam len tak povrchne, netusim, aku tam maju vyucbu a uroven... ale ta tiez asi tak, ze skola ti da lahky uvod a je na tebe aby si to dokopal na dno podstaty... ja som tak skolu chapala odjakziva a zilo sa mi o to lepsie ;) preto sa mi asi zda divne, ze niekto caka vyucbu stylom lievik. kazdy sudny clovek musi vediet, ze tak sa proste naucit nic poriadne neda  :emot-shakehead: :emot-prettywink:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #326 on: 14.02.2008, 23:04:48 »
Presne,skola ti ukaze cestu alebo ta nakopne, ale stale ostava len na studentovi, ci chce nieco sa naucit a dokazat. AK chce, tak dnes sa mu ponukaju obrovske moznosti pre vzdelavanie, vid internet a pod. Ale na tejto skole vacsine ide asi o nieco ine. Radsej sa budu stazovat a nadavat na system, ale sami sa do nicoho nepozru, len kupuju zadania,zhanaju tahaky atd. Vid OS, kamosovi som dal moje zadanie, mimochodom plne okomentovane, a ten nebol schopny spravit si sam ani dokumentaciu. Radsej sa stazuje, ze cvicenia boli na figu a nic nebolo poriadne vysvetlene. Ale predsa vsetci sme mali rovnake startovacie podmienky a predsa niektory boli schopni sadnut si na to a spravit sami. Niektrori by si skutocne mali vstupit do svedomia pozriet sa do zrkladla, a hladat chybu niekde inde, napr. v sebe  :)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: L.semester
« Reply #327 on: 14.02.2008, 23:21:19 »
Presne,skola ti ukaze cestu alebo ta nakopne, ale stale ostava len na studentovi, ci chce nieco sa naucit a dokazat. AK chce, tak dnes sa mu ponukaju obrovske moznosti pre vzdelavanie, vid internet a pod. Ale na tejto skole vacsine ide asi o nieco ine. Radsej sa budu stazovat a nadavat na system, ale sami sa do nicoho nepozru, len kupuju zadania,zhanaju tahaky atd. Vid OS, kamosovi som dal moje zadanie, mimochodom plne okomentovane, a ten nebol schopny spravit si sam ani dokumentaciu. Radsej sa stazuje, ze cvicenia boli na figu a nic nebolo poriadne vysvetlene. Ale predsa vsetci sme mali rovnake startovacie podmienky a predsa niektory boli schopni sadnut si na to a spravit sami. Niektrori by si skutocne mali vstupit do svedomia pozriet sa do zrkladla, a hladat chybu niekde inde, napr. v sebe  :)

dakujem ti za tento nazor, hovoris mi z duse ;)

ale ocenujem samozrejme pekne nazory vsetkych diskutujucich, som rada, ze sa tu hybe rozumom a nie len pasivne nadava a stazuje...  :thumbsup:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

Payne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 408
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #329 on: 15.02.2008, 01:05:10 »
teda cestne poviem ze OS som nespravil sam ..... z kamosom sme mali nejake z minulych rokov...sadli sme za skype a za dva dni sme ho doprodrobna presli .... a vtedy som mal pocit ze to nakoniec nebolo az take tazke ako sa to zdalo a ze clovek by to aj sam spravil len by sa kusok viac musel snazit ..... ostatne zadania z ostatnzch predmetov sa mi zdali adekvatne tazke a spravil som ich sam.
Inak co sa este tyka zadani, tak ani ja som vsetko nerobil sam, myslim ze falpko takmer nikto, to uz len kvoli tomu ako to aj cviciaci mali na ... A IT tiez nie, mna proste stranky nebavia vobec... Soj a OS zase hej...

Co sa este tyka OSka, myslim ze taky zlom prisiel u kazdeho v ten 5 tyzden ako sa brali fork a exec a tam to bolo dost odveci a nemohol som to vobec pochopit...

Neschopnost spravenia zadania z OSka bola najme v lenovisti. A nech sa nikto nevyhovara ze nevie cecko, sak tam velmi malo co bolo treba z cecka, ani moc struktury, uniony ani nic tazke.

A inak toto mam najradsej ze jak vidis zadanie a sam si ho rozoberies, tak sa ti zda, ze by si ho aj sam spravil a vravim ti ze isto nie. To nie je len napisat, ale hladat chyby je najvecsi problem. Ide o chyby logicke, kde nevies velmi dlho prrist na to preco ti to nejde... Ono nicim inym sa nenaucis viac ako ked sam daco napises, sak prvy raz to trva kopec casu a na druhy raz by si to mal hned... A hlavne take chybyby si uz nikdy viac nenarobil...

Dalsia vec je efektivita kodu, aj ked ludom nejde o nic ine, ale len aby im zadanie islo... Ked som videl podaktore zdrojaky, tak akoze som myslel ze sa na mieste zrigam ako boli popisane... Konstrukcie ako return main a kopa inych nezmyselnych konstrukcii aj u ludi co som si myslel ze vedi daco napisat...

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #330 on: 15.02.2008, 01:08:30 »
to preto lebo to neni code-warz topmost quality code by backstreet boyz
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #331 on: 15.02.2008, 01:17:22 »
tak ja tiez nie som nejaky skiller v kodeni...ale ucim sa... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #332 on: 15.02.2008, 01:18:33 »
heh podla mna si jeden z top coderov tuto na fore, ale toto neberte ako lezenie do riti :D, to je len vyjadrenie sukromneho nazoru
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #333 on: 15.02.2008, 01:23:07 »
za toto ta na forumovici ozerem jak dojdes... :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #334 on: 15.02.2008, 01:28:49 »
:D prave som sa pytal psicha, ale este nemame sa jak potom dostat domov
brix will be shat

nighthunter

  • ING
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7786
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #335 on: 15.02.2008, 01:32:48 »
aj podla mna je JCube top koder :)
10 veci ktore na PC nenavidim
1. MAIS 2. Vista 3. Office 07 4. ICQ 5 Internet Explorer 6 WMP 7 BSOD 8.......(prijimam napady)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #336 on: 15.02.2008, 01:36:16 »
ja si to nemyslim..je plno ludi ktori su na tom lepsie...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #337 on: 15.02.2008, 01:37:59 »
hej je, ale nechodia na forum:D
brix will be shat

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: L.semester
« Reply #338 on: 15.02.2008, 01:45:02 »
ako Payne, myslim ze kazdy je rad ze mu to vobec ide, myslis ze teraz si tam zacnu ludi pocitat zlositosti agloritmov co maju v kode zeby im vysla najmensia casova zlozitost, pripadne pametova, to myslim ze od nikoho teraz cakat nemozes
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #339 on: 15.02.2008, 01:46:07 »
nemtom, co keby si nazov topicu premenoval na zamyslenia sa o studiu? :emot-LMAO:

ako si prajes;)
brix will be shat

Dulus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 199
  • Electro Addict
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #340 on: 15.02.2008, 02:35:27 »
A inak toto mam najradsej ze jak vidis zadanie a sam si ho rozoberies, tak sa ti zda, ze by si ho aj sam spravil a vravim ti ze isto nie. To nie je len napisat, ale hladat chyby je najvecsi problem. Ide o chyby logicke, kde nevies velmi dlho prrist na to preco ti to nejde... Ono nicim inym sa nenaucis viac ako ked sam daco napises, sak prvy raz to trva kopec casu a na druhy raz by si to mal hned... A hlavne take chybyby si uz nikdy viac nenarobil...
No ved tym som chel povedat ze by som ho sam snad spravil keby som sa na to nebol vysral a by som sa snazil. Ale kedze som sa na to vysral tak som mal dost malu sancu to spravit, aj keby som nebol lenivy a pokusil sa o to.


A hej ... ni FaLP som nerobil ..... ale tak to je ina kategoria ten predmet ..... :D
Zivot je ako jazda na vytahu.Raz si hore,raz dole.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #341 on: 15.02.2008, 02:36:53 »
na FaLP mi bohuzial nevysiel cas...takze som spravil sam len prve dva priklady...zvysne tri pocas semestra zmaknem... :D
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #342 on: 15.02.2008, 15:23:29 »
budte taki laskavi a osobne urazky si rieste na psychiatrii...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #343 on: 15.02.2008, 18:04:41 »
:D :D co som hovoril ze sa JCube o to postara :) :P

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #344 on: 15.02.2008, 18:15:32 »
som sa citil jak vychovavatelka v materskej skolke...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #345 on: 15.02.2008, 18:20:34 »
som sa citil jak vychovavatelka v materskej skolke...

sak chapem ale to sa neda pochopit ten chlapec... museli sme kostiho branit :D

edit: a sa stavim ze tu pride este a bude picovat ze preco si to zmazal  :puf: :puf:
« Last Edit: 15.02.2008, 18:23:20 by puq »

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #346 on: 15.02.2008, 19:11:47 »
pici a ja som siel skorej spat a som chcel rano precitat co este napise, aaaaaaaaaa, nemas screenshot?:D
brix will be shat

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #347 on: 15.02.2008, 19:18:04 »
pici a ja som siel skorej spat a som chcel rano precitat co este napise, aaaaaaaaaa, nemas screenshot?:D


looooool:D taaaaa keby som aj pamatal by som ti napisal, ale nic iba ciernocierma tma v hlave :D :D

Mao

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 392
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #348 on: 16.02.2008, 02:21:54 »
Zaznelo tu zopar nazorov ohladom toho, ze naco budu dobre Ing. informatiky predmety ako FYZ, MAT a pod. Tento pohlad mi vsa pripada dost scestny. Programovanie nie je o nicom inom ako o analytickom a logickom mysleni. A prave tento typ predmetov nie je o nicom inom ako o logike a predstavivosti. Je pravda, ze je tam dost teorie, ale nie je to teoria, ktoru je potrebne sa naucit ako basnicku a potom ju odrecitovat. Ak tomu niekto raz porozumie, tak si ju vyvodi aj sam. Sam som ju nemal dost rad, hlavne FYZ, MAT bola v pohode, ale jej pochopenie prinasa trochu iny pohlad na vec.


JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: L.semester + ku koncu zamyslenie sa o studiu ;)
« Reply #349 on: 16.02.2008, 03:24:01 »
tuna bude este skvely flame...tesim sa na mazanie... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"